Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 30 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 30
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 30
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.09.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 26
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.02.1919-08.07.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
06.02.1919-24.02.1919 Busto Arsizio /
24.02.1919-08.07.1919 Bizzorero /
12.07.1919-04.12.1919 Duchcov /
04.12.1919-01.03.1920 Horní Litvínov /
01.03.1920-15.05.1920 Most /
15.05.1920-06.09.1920 Teplice /
07.09.1920-09.09.1920 Chomutov /

Velitel:
Commander:
06.02.1919-09.02.1920 Sternhell, Josef (rytmistr domobrany)
09.02.1920-18.05.1920 Prejda, Alexandr (kapitán)
18.05.1920-09.09.1920 Mach, Ludvík (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

06.02.1919-09.09.1920 1. rota
06.02.1919-09.09.1920 2. rota
06.02.1919-DD.MM.RRRR 3. rota
06.02.1919-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
18.5.1920 byli k praporu převeleni zbylí vojáci Domobraneckého praporu č.18 a Domobraneckého praporu č.19. Dne 9.9.1920 byli zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 26.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-30-1919-1920-t238447#659328Version : 0