Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 32 [1919-1919]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 32
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
1 Battagion Territoriale Cs.
Datum zániku:
Disbanded:
16.09.1919
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 9
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.02.1919-21.03.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
27.03.1919-16.09.1919 Okrskové velitelství Liberec
Dislokace:
Deployed:
05.02.1919-21.03.1919 Avezano /
27.03.1919-16.09.1919 Jablonec n. Nisou /

Velitel:
Commander:
05.02.1919-31.05.1919 Lutovský, Josef (rytmistr domobrany)
31.05.1919-14.06.1919 Havelka (podporučík)
14.06.1919-16.09.1919 Novotný, Jaroslav (podporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

05.02.1919-DD.MM.RRRR 1. rota
05.02.1919-DD.MM.RRRR 2. rota
05.02.1919-DD.MM.RRRR 3. rota
05.02.1919-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
K 16.9.1919 zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 9.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-32-1919-1919-t238562#659635Version : 0