Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 39 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 39
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
6 Battagion Territoriale Cs.
Datum zániku:
Disbanded:
18.01.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.02.1919-29.03.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
24.06.1919-18.01.1920 Pěší pluk č. 111
Dislokace:
Deployed:
05.02.1919-29.03.1919 Avezano, ? /
05.04.1919-13.06.1919 Litoměřice, ? /
05.04.1919-08.05.1919 Praha (3. a 4. rota), ? /
08.05.1919-05.06.1919 Třeboň (3. a 4. rota), ? /
16.06.1919-18.06.1919 Plzeň, kasárna /
22.06.1919-DD.MM.RRRR Vráble, ? /
31.07.1919-DD.MM.RRRR Levice, kasárna /
17.08.1919-DD.09.1919 Spišské Vlachy, ? /
DD.09.1919-DD.MM.RRRR Kráľovský Chlmec, ? /
12.01.1920-18.01.1920 Mukačevo, ? /

Velitel:
Commander:
10.02.1919-04.07.1919 Kunart, Václav (rytmistr domobrany)
04.07.1919-DD.MM.RRRR Weber, František (praporný domobrany)
01.12.1919-18.01.1920 Schon, Alfred (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

05.02.1919-18.01.1920 1. rota
05.02.1919-18.01.1920 2. rota
05.02.1919-18.01.1920 3. rota
05.02.1919-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.04.1919-18.01.1920 kulometná rota
Poznámka:
Note:
K 18.1.1920 byli zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 2.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-39-1919-1920-t239440#661682Version : 0