Main Menu
User Menu

Military history website

Edmund II.

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Král Edmund II. Železný bok (Ironside)
URL : https://www.armedconflicts.com/Edmund-II-t21051#79925Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Edmund II. Železný bok (989 – 30.listopad 1016)


Byl synem Ethelreda II. Bezradného a Aelgify a nevlastním bratrem Eduarda (sv. Eduard III. Vyznavač). Byl znám jako Železný bok pro jeho válečné hrdinství. Edmund se oženil s Edith z východní Anglie, dcerou Mocara a Edgithy, v roce 1015. Známí potomci Edmunda a Edithy jsou Edvard Vyhnanec „Aetheling“ a Edmund. Byl zvolen za krále Anglie obyvateli Londýna po otcově smrti v roce 1016, ale jeho soupeř, Knut I. Velký, se těšil z větší podpory obyvatel celé země. Edmund II. byl nakonec po sérii bitev, v nichž si vydobyl své přízvisko, poražen u Ashingdonu (příp. Assandun) v Essexu Dány pod velením Knuta I. 18.října 1016. Knut mu ve smlouvě, následně uzavřené na ostrůvku uprostřed řeky Severn, povolil držení království Wessexu, s tím, že kdo přežije toho druhého, stane se králem celé Anglie. Krátce po uzavření této dohody Edmund II. 30. listopadu 1016 umírá a je pohřben v Glastonburském opatství. Některé prameny uvádí, že byl zabit při vykonávání své potřeby. Vlády nad celou Anglií se ujímá podle dohody Knut I. Velký.


Zdroj: https://exsudo.com/
URL : https://www.armedconflicts.com/Edmund-II-t21051#89966Version : 0
MOD