Main Menu
User Menu

Military history website

Ertl, Richard

     
Příjmení:
Surname:
Ertl
Jméno:
Given Name:
Richard
Jméno v originále:
Original Name:
Richard Ertl
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
podplukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1932
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- Velitelské stanoviště 11. stíhacího leteckého pluku - náčelník
- Naváděcí stanoviště NS-1 - náčelník
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
"Bez nich by nepřistáli" - Svět křídel Cheb 2013
URL : https://www.valka.cz/Ertl-Richard-t238643#659833Version : 0
     
Příjmení:
Surname:
Ertl
Jméno:
Given Name:
Richard
Jméno v originále:
Original Name:
Richard Ertl
Všeobecné vzdělání:
General Education:
01.09.1938-30.06.1942 Obecná škola Havlovice
01.09.1942-30.06.1947 Měšťanská škola Domažlice
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.07.1951-26.07.1953 Šturmanské a spojovací učiliště
28.03.1962-03.04.1964 Vojenská akademie - kurs nové raketové techniky PVOS
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.07.1953 poručík
DD.MM.RRRR nadporučík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
16.12.1971-01.09.1978 Velitel : Velitelské stanoviště 11. stíhacího leteckého pluku
01.09.1978-30.03.1981 Velitel : Naváděcí stanoviště NS-1
28.04.1984-31.03.1988 Velitel : Naváděcí stanoviště NS-1

Ručně vyplněné položky:
27.07.1952-28.12.1953 Velitelské stanoviště 19. leteckého stíhacího pluku - dispečer
29.12.1953-22.12.1954 Sborové velitelské stanoviště - letecký dispečer
23.12.1954-10.10.1956 Velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize - pomocník náčelníka
10.10.1956-12.08.1958 velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize - pomocné naváděcí stanoviště (náčelník)
12.08.1958-11.07.1961 Velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize - letovod/starší letovod
11.07.1961-27.03.1962 Velitelské stanoviště 3. sboru protivzdušné obrany státu - starší letovod sálu bojovédo velení
11.12.1964-01.09.1969 Velitelské stanoviště 3. sboru protivzdušné obrany státu - inspektor pro poloautomatické navádění
01.09.1969-15.12.1971 Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu - inspektor pro poloautomaticé navádění
16.12.1971-01.09.1978 Velitelské stanoviště 11. stíhacího leteckého pluku - náčelník
01.09.1978-30.03.1981 Naváděcí stanoviště NS-1 - náčelník
31.03.1981-27.04.1984 Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu - starší operační důstojník
28.04.1984-31.03.1989 Naváděcí stanoviště NS-1 - náčelník
31.03.1989 propuštěn ze služebního poměru do zálohy
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Medaile za zásluhy o obranu vlasti
Medal of Merit in Defence of Homeland
-

MM.DD.RRRR

Medaile za službu vlasti
Medal for Service to Homeland
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

Vojenský historický archuiv Praha - Osobní spis (průběh služby)
www.valka.cz
"Bez nich by nepřistáli" - Svět křídel Cheb 2013
URL : https://www.valka.cz/Ertl-Richard-t238643#659834Version : 0