Main Menu
User Menu

Military history website

Farúk I.

Farouk of Egypt / فاروق الأول

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Egyptský král Farúk I.


(1920 - 1965)Narozen 11. února 1920. Korunován byl ve svých 16ti letech. Jeho sympatie k fašistickým režimům byly všeobecně známy, proto ho Britové donutili stáhnout se z politiky a jmenovat probritského ministerského předsedu.


Během 2. světové války nepovolil v době povinného zatemnění zhasnout světla u svého paláce, a rovněž nedal internovat své italské služebnictvo.


V roce 1948 vedl válku s Izraelem. Když zestárl začal krást, jednak na zahraničních návštěvách (kdy ukradl mj. i hodinky Winstona Churchilla). Rovněž okrádal i lidi v Káhiře, za což si vysloužil přezdívku "zloděj z Káhiry". Tyto a mnohé další faktory (korupce, aj.) vedly k jeho svržení 23. července 1952, hned na to byl korunován jeho syn Fuad II., ale již v roce 1953 byla vyhlášena republika. Po převratu zůstal v exilu, kde značně ztloustl, a následkem své "žravosti" se 3. března 1965 zhroutil u stolu a zemřel.

zdroj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Far%C3%BAk_I.
Farúk I. - Bývalý král Farúk v exilu se svojí italskou přítelkyní na jednom z rautů.

Bývalý král Farúk v exilu se svojí italskou přítelkyní na jednom z rautů.
URL : https://www.armedconflicts.com/Farouk-of-Egypt-f-rok-laol-t20051#75310Version : 0