Main Menu
User Menu

Military history website

Hradecký, Miloš

     
Příjmení:
Surname:
Hradecký
Jméno:
Given Name:
Miloš
Jméno v originále:
Original Name:
Miloš Hradecký
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
23.02.1926 Příkrý, okr. Semily
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- velitel 15. leteckého stíhacího pluku
- velitel 9. leteckého stíhacího pluku
- náčelník Oddělení stíhacího letectva 3. sboru protivzdušné obrany státu
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.vojensti.cz
www.valka.cz
"Přes nás neproletí" - Svět křídel Cheb 2016

URL : https://www.valka.cz/Hradecky-Milos-t238872#660414Version : 0
     
Příjmení:
Surname:
Hradecký
Jméno:
Given Name:
Miloš
Jméno v originále:
Original Name:
Miloš Hradecký
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
01.10.1945-01.06.1948 Letecká vojenská akademie
DD.MM.RRRR-DD.MM.1968 Vojenská akademie
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.06.1948 poručík
DD.MM.1951 nadporučík
DD.MM.1952 kapitán
DD.MM.1953 major
DD.MM.1955 podplukovník
01.10.1969 plukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1952-DD.MM.1952 Velitel : 15. letecký stíhací pluk
DD.08.1952-01.11.1954 Velitel : 9. letecký stíhací pluk
01.11.1954-DD.MM.1955 Velitel : 9. stíhací letecký pluk
01.09.1961-01.11.1966 Velitel : Oddělení bojové přípravy stíhacího letectva
01.11.1966-01.09.1969 Velitel : Skupina bojové přípravy stíhacího letectva
01.09.1969-05.12.1973 Velitel : Oddělení stíhacího letectva 3. divize protivzdušné obrany státu

Ručně vyplněné položky:
01.06.1948-DD.MM.RRRR ?
12.08.1958-01.08.1961 3. stíhací letecká divize - střelecký důstojník
28.12.1973-01.01.1976 Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu - Mezirezortní komise pro řízení vojenských a civilních letů - náčelník
01.01.1976-29.06.1984 Velitelství letectva - Mezirezortní komise pro řízení vojenských a civilních letů - náčelník
30.06.1984 - ukončení služebního poměru - odchod do důchodu
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1955

Medaile za službu vlasti
Medal for Service to Homeland
KR PR 19/55

DD.MM.1956

Medaile za zásluhy o obranu vlasti
Medal of Merit in Defence of Homeland
Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
KR PR 31/56

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojensti.cz
www.valka.cz
"Přes nás neproletí" - Svět křídel Cheb 2016
URL : https://www.valka.cz/Hradecky-Milos-t238872#660419Version : 0