Main Menu
User Menu

Military history website

3. velitelství stíhacího letectva [1942-1946]

III Fighter Command

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořeno jako III Interceptor Command 26.5.1941
Aktivováno 17.6. nebo 14.7.1941
Přetvořeno na III Fighter Command v květnu 1942
Deaktivováno 8.4.1946
Zrušeno 8.10.1948


COMPONENTS
nezmiňováno pro velké množství častých změn


STATIONS 
Tampa, Drew Army Airfield , 1941
Tampa, MacDill Army Airfield , 1.12.1945 - 8.4.1946


COMMANDERS
Maj Gen Walter H Frank, 1941
Brig Gen Clarence L Tinker, 6.11.1941
Col Willis H Hale, 16. - 30.12.1941
Brig Gen Ralph Royce, 28. - 29.1.1942
Brig Gen Carlyle H Wash, 2.3.1942
Col George P Tourtellot, 26.6.1942
Brig Gen Adlai H Gilkeson, 8.10.1942
Brig Gen Thomas W Blackburn, 14.3.1944 - neznámé datum


CAMPAIGNS
American Theater


DECORATIONS
None
URL : https://www.valka.cz/3-velitelstvi-stihaciho-letectva-1942-1946-t3118#9623Version : 0