Main Menu
User Menu

Military history website

IRQ - Iracké síly pobřežní obrany [2003-2005]

Iraqi Coastal Defense Force

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Iraqi Coastal Defense Force vznikli v roku 2003 ako súčasť novej Irackej armády s hlavnou úlohou brániť iracké záujmy (hlavne ropné plošiny) v pobrežných vodách severnej časti Perzského zálivu (a riečnej delty južného Iraku). Novovytvorená zložka spočiatku nemala k dispozícii žiadnu techniku (pôvodná výzbroj Irackého námorníctva bola po vojenskom konflikte nepoužiteľná, naviac na techniku väčšinou sovietskeho a britsého pôvodu neboli náhradné dielce) a novoprijatý personál nemal potrebný výcvik. Preto spočiatku hlavná úloha novej zložky bolo vycvičiť aspoň malý počet námorníkov a vojakov a získať použiteľnú výzbroj. Túto úlohu sa im podarilo aspoň čiasdtočne splniť v marci 2004, keď námorníctvo získalo 5 pôvodne Tchajvanských hliadkových člnov z výbavy Tchajvanskej námornej polície a výcvik ukončilo prvých 125 príslušníkov námorníctva.


12.01.2005 bola Iraqi Coastal Defense Force premenovaná na Iracké námorníctvo (Iraqi Navy).Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Iraqi_Navy
https://www.highbeam.com/doc/1P3-585617611.html
URL : https://www.armedconflicts.com/Iraqi-Coastal-Defense-Force-t79968#293241Version : 0
MOD