Main Menu
User Menu

Military history website

9. velitelství stíhacího letectva [1942-1945]

IX Fighter Command

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořeno jako IX Interceptor Command 19.1.1942
Aktivováno 1.2.1942
Přetvořeno na IX Fighter Command v květnu 1942
Deaktivováno 16.11.1945
Zrušeno 8.10.1948


WINGS
8th - 1942 - 1943
9th - 1942 - 1943
70th - 1943 - 1944
71St - 1943 - 1944
84th - 1944, 1944 - 1945
100th - 1943 - 1944
303rd - 1944, 1944 - 1945


STATIONS
New Orleans, New Orleans Army Airfield , 1.2.1942
Tampa, Drew Army Airfield , červenec - říjen 1942
Kibrit, Landing Ground 213 / , 31.1.1943
Tripoli, Libya, 10.4. - 22.9.1943
Middle Wallop, US Army Air Force Station 449 , 30.11.1943 - červenec 1944
Les Obeaux, France, červenec 1944
Canisy, France, srpen 1944
Charleroi, Advanced Landing Ground A-87 Charleroi , září 1944
Verviers, Belgium, říjen 1944
Bruhl, Germany, březen 1945
Weimar, Germany, duben 1945
Fritzlar, Army Air Force Station Fritzlar / , červenec 1945
Erlangen, Germany, září - listopad 1945


COMMANDERS
Capt Phillip R Pattison, 1.2.1942
Col Thomas W Blackburn, 16.2.1942
Maj Phillip R Pattison, červenec 1942
Lt Col W C Warren, 6.8.1942
Maj Joseph A Kelly, 10.8.1942
Maj Arch G Campbell Jr, 15.8.1942
Maj Hugh E McConville, srpen 1942
Col John C Kilborn, září 1942
Brig Gen Auby C Strickland, leden 1943
Col Charles D McAllister, 3.6.1943
Col Frederick M Byerly, 13.9.1943
Lt Col Ray J Stecker, 4.10.1943
Maj Gen Elwood R Quesada, 18.10.1943
Brig Gen Ralph F Stearley, 21.4.1945 - neznámé datum


CAMPAIGNS
Air Combat, EAME Theater
Egypt - Libya
Air Offensive, Europe
Tunisia
Sicily
Naples - Foggia
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


DECORATIONS
Citace v denním rozkaze, Belgian Army - 6.6. - 30.9.1944


INSIGNE
None
URL : https://www.valka.cz/9-velitelstvi-stihaciho-letectva-1942-1945-t7165#16904Version : 0