Main Menu
User Menu

Military history website

Instrukční eskadra Greifswald [1936-1938]

Instruction Wing Greifswald

Lehrgeschwader Greifswald (LG Greifswald)

     
Název:
Name:
Instrukční eskadra Greifswald
Originální název:
Original Name:
Lehrgeschwader Greifswald
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
Instrukční eskadra 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-01.11.1938 Greifswald, Fliegerhorst Greifswald /

Velitel:
Commander:
01.10.1936-31.03.1937 Jeschonnek, Hans (Major)
01.04.1937-01.10.1937 Jeschonnek, Hans (Oberstleutnant)
01.10.1937-31.12.1937 Knauss, Robert (Oberstleutnant)
01.01.1938-01.11.1938 Knauss, Robert (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1936-01.04.1937 I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 162
01.10.1936-01.04.1937 II. skupina Bombardovací eskadry 152

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/lehr/lg.html
URL : https://www.valka.cz/Instrukcni-eskadra-Greifswald-1936-1938-t3081#581735Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Následující nezávislé jednotky soužily pod Stab/LG Greifswald:


II./KG 152, 1.10.36 - 1.4.37
I./St.G 162, 1.10.36 - 1.4.37
1.(F)/Aufkl.Gr.122, 1.10.36 - 1.4.37
Lehr-Verband/Aufkl.Gr. Jüterbog, 1.4.37 - 1.11.38
URL : https://www.valka.cz/Instrukcni-eskadra-Greifswald-1936-1938-t3081#9392Version : 0
MOD