Jediný československý maršál - Jiří Rajlich - Karel Janoušek

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bohatě vypravená publikace Jediný československý maršál z pera renomovaného vojenského a leteckého historika Jiřího Rajlicha pojednává o dramatický životních osudech armádního generála in memoriam RNDr. Karla Janouška (1893-1971), jenž byl za 2. světové války nejvyšším představitelem československého letectva ve Velké Británii.


Svou oslnivou vojenskou dráhu jediného Čechoslováka, který kdy získal maršálskou hodnost (Air Marshal britského královského letectva), zahájil za 1. světové války jako neznámý pěšák rakousko-uherské armády a skončil ji o třiatřicet let později jako uvězněný a degradovaný divizní generál armády československé.


Zákopy italské a ruské fronty, boje legionářů na sibiřské magistrále, budování prvorepublikové československé armády a letectva, hrdinná epopej československých letců ve Francii a Velké Británii, ale I mocenské boje v osvobozené vlasti a nakonec I žaláře poúnorového Československa, to vše a mnoho dalšího tvoří kulisy, v nichž se odehrál nevšední příběh československého generála a britského leteckého maršála.


68 stran příloha - dokumentace a 80 stran fotopříloha


Formát 132 x 205, pevná vazba s přebalem, 304 stran, rok vydání: 2002


cena: 348,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Jediny-ceskoslovensky-marsal-Jiri-Rajlich-Karel-Janousek-t6000#14056 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Možnosť objednávky tejto knihy na obchod.valka.cz.
URL : https://www.valka.cz/Jediny-ceskoslovensky-marsal-Jiri-Rajlich-Karel-Janousek-t6000#57250 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Formát:
13×21 cm
Počet stran:
304 str.
Datum vydání:
2002
ISBN:
80-7217-178-X
EAN:
9788072171781


Obálka knihy:
URL : https://www.valka.cz/Jediny-ceskoslovensky-marsal-Jiri-Rajlich-Karel-Janousek-t6000#304560 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more