Kelly, George Edward

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Lieutenant George Edward Maurice Kellynar.: ?? 1877
zomr.: 10.05.1911 (trag. zahynul)- americký pilot, jeden z prvých príslušníkov amerického vojenského letectva.
George Edward Maurice Kelly pochádzal z Londýna (Veľká Británia), imigroval do USA, kde dobrovoľne vstúpil do armády. V amáde využil ponúkané možnosti a po vykonaní dôstojníckych skúšok získal prvú dôstojnícku hodnosť. V roku 1907 začali vznikať zárodky amerického letectva (Aeronautical Division, U.S. Signal Corps) a mladý dôstojník patril medzi dobrovoľníkov, ktorí sa prihlásili v službe u letectva. Pôsobil u Glenn Curtis Flying School v San Diegu, v apríli /dubnu 1911 spolu s ďalšími dvoma dôstojníkmi bol premiestnený na letisko pri Fort Sam Houston v Texase pod velenie poručíka (Lieutenant) Benjamina Fouloisa.


Jeho letecká kariéra bola ale veľmi krátka. Pri leteckom výcviku blízko Fort Sam Houston Drill Field 10.05.1911 na lietadle Curtiss Type-4 Pusher (podľa prehľadu sériových čísiel pridelených USAAS, http://home.att.net/~jbaugher/1908-1920.html išlo o lietadlo Curtiss Model D so sériovým číslom 2) narazil do stromu a zahynul. Získal tým smutnú česť byť prvým americkým vojenským pilotom, ktorý zahynul počas letu vojenským lietadlom.


O 6 rokov neskôr, v roku 1917 bola jeho menom pomenovaná novovytvorená letecká základňa pri San Antóniu v Texase - Kelly Field.Zdroj: archív autora, http://kellyforever.org/history1.html
URL : https://www.valka.cz/Kelly-George-Edward-t68531#240138 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more