Kronika Druhé světové války.

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Objemná kronika Druhé světové války od nakl.Fortuna Print je encyklopedicky pojaté zpracování tématu známého i na těchto stránkách,tj. popis událostí Druhé světové války den za dnem.
Jak jsem již napsal v jednom ze svých příspěvků,když dva dělají totéž,není tovždy totéž..
Přesto ,že pod překladem a odbornou revizí textu jsou podepsány opravdu známá,jestli chvalně ,nebo nechvalně ,to si každý přebere sám,jména,výsledek je mírně řečeno rozpačitý..
Setkáte se s šestiuncovými děly,kdy jsme s kolegou,taktéž nadšeným amatérským historikem přemýšleli,co tím překladatel chtěl říci,no nevíme dodnes..
Taktéž vydávat zbrojního specialistu W.Parsonse za druhého pilota Enola Gay není moc originální,a tak dál..
Perličkou je popiska u Ladungstrager Goliath,kdy je buben s odvíjeným ovládacím a odpalovacím kabelen nazýván navijákem na zápalnou šňůru,napadlo autora ,jak dlouho by asi ta zápalná šňůra musela hořet?
A tak dál,a tak dál,jestli chcete najděte si vlastní kiks, je to zábava,kdyby to nebyla ostuda,uvážíme li,kolikmladých čtenářů ,bez možnosti korekce bude považovat tuto knihu za hodnotnou.
Část věnovaná uniformám a zbraním,je asi tou nejhorší,jakou jsem viděl,popisy zbraní,nebo spíše karikatur,jsou hrozné.
No pokud si tedy chcete prohlednout Kroniku Druhé sv. války,doporučuji tuto nebrat a spíš se častěji dívat na stránky www.valka.cz.
Minimálně již proto,že přispěvatélé jsou fundovaní,byť amatérští historici a podobné kiksy jim nehrozí,jsou na rozdíl od profesionálů pečlivější.. Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kronika-Druhe-svetove-valky-t7750#21713 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bohuzel musim souhlasit se vsim nahore uvedenym ... Jinak drobne varovani, mnoho takovychto publikaci vychazi u nas pouze coby preklad, a tedy pokud nechcete trpet vyse uvedenym prznenim vojenske terminologie a nemusite mit vse Tsechisch, staci se mrknout do obchodu a u zahranicnich vydavatelu najdete nejednu knihu u nas vyslou, primo v originale. A to je o necem jinem Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kronika-Druhe-svetove-valky-t7750#21724 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ja vlastním danú knihu. Síce obsahuje nedostatočné informácie, ale podľa mňa dobre poslúži ako stručný prehľad všetkých udalostí vo WW2.
URL : https://www.valka.cz/Kronika-Druhe-svetove-valky-t7750#33705 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more