Odstřelovači ve válce - Michael E. Haskew

Michael E. Haskew

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Orig. The Sniper at War; Amber Books Ltd., 2005
přeložil Antonín Skalický
vydal DEUS, Praha, 2007
ISBN 978-80-86215-94-5

Musím se přiznat že jsem knihu nedočetl. Zatím, možná se k ní v návalu masochismu vrátím než ji odnesu zpátky do knihovny.
Nevím, jak je na tom originál, ale překlad knize rozhodně uškodil. Možná bude stačit následující věta (zvýraznění je moje):

Citace :


Když britská armáda ustupovala od Iberian Peninsuly přímo ke Corunně, Thomas Plunkett z prvního praporu 95. střeleckégo pluku vystřelil ohromující střelu a zabil velitele francouzských sil, které Brity pronásledovaly.


Pokud vím, je Iberský poloostrov vcelku ustálený termín, takže nevidím důvod proč ho nechávat v Angličtině, nemluvě o tom že se od něj těžko ustupuje k La Coruně Wink
Výrazivo knihy mi přijde místy ( tak v 90% toho co jsem přečetl) nepříliš vhodně zvolené a zbytečně senzacechtivé.

Co mne ale definitivně odradilo bylo přesné určení dobytí Jeruzaléma Izraelskými výsadkáři v Jomkippurské válce v roce 1973.

Verdikt: naštěstí mám publikaci jen půjčenou z knihovny, takže mi nemusí být líto peněz.
URL : https://www.valka.cz/Odstrelovaci-ve-valce-Michael-E-Haskew-t66983#236937 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ja som za tuto knihu zbytocne vyhodil asi 500Sk (nepametam sa presne).
Ale jednoznacne sa jedna o velmi zle napisanu knihu s este horsim prekladom plnou nezmyslov a polopravd. Co dodat akurat ze som si mohol radsej kupit knihu nemecky vojak ve valce za tu istu cenu v tom istom obchode.
URL : https://www.valka.cz/Odstrelovaci-ve-valce-Michael-E-Haskew-t66983#236946 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more