Mustangy stíhacích es 8.USAAF - Jerry Scutts

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

8. letecká armáda USA se převalila přes Německo behěm Druhé světové války, a zanechala za sebou jen trosky, které již nebyli schopné vyrábět zbraně a podporovat německou válečnou bestii. "Velké hochy" jak přezdívali bombardérům byla třeba chránit během jejich mohahodinových "výletech" nad nepřátelské území, a protože žádná ze současných stíhaček neměla tak dlouhou výdrž, vznikl nový stíhací letoun, P-51 Mustang. Jeden z nejlepších letounů Druhé světové války, ohromující svým doletem, rychlostí, ladností a neuvěřitelnou bojovou silou se stal inspirací pro autora této knihy, která přináší historii letounu, některých squadron, které byly tímto letounem vybaveny, jednotlivé příběhy pilotů a přehledy jejich úspěchů i tragédií. K hlavním lákadlům této knihy patří zcela určitě mnoho stran bokorysů letounů, zachycující kresby a marking jednotlivých strojů, jejich označení a barevnou kamufláž, včetně stručné historie toho kterého letounu.


Vydalo nakladatelství Mustang, 96 str., prodejní cena 129,- Kč
URL : https://www.valka.cz/Mustangy-stihacich-es-8-USAAF-Jerry-Scutts-t5976#14022 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, tahle kniha je hroznej brak, pan Scutts napsal už originál opravdu prapodivně, ale když má někdo potřebu si tohle dílko o Mustanzích koupit, tak alespoň v originále, český překlad od Mustangu je opravdu odpornej... Mám je obě (Osprey i Mustang) k porovnání, vím, o čem mluvím, někdy se překlad úplně rozchází s originálem, tedy publikací Osprey... 0X
Úplně vyhozené peníze...
URL : https://www.valka.cz/Mustangy-stihacich-es-8-USAAF-Jerry-Scutts-t5976#43458 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more