Main Menu
User Menu

Military history website

Tamura, Okinosuke

Okinosuke Tamura / 田村沖之甫

     
Příjmení:
Surname:
Tamura
Jméno:
Given Name:
Okinosuke
Jméno v originále:
Original Name:
田村沖之甫 / たむら・おきのすけ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
07.07.1865 ?, prefektura Jamanaši /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.04.1919 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 1. brigáda polního dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/田村沖之甫
URL : https://www.valka.cz/Tamura-Okinosuke-t188059#546518Version : 0
MOD
Diskuse
     
Příjmení:
Surname:
Tamura
Jméno:
Given Name:
Okinosuke
Jméno v originále:
Original Name:
田村沖之甫 / たむら・おきのすけ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.07.1888 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-25.11.1892 Armádna delostrelecká technická škola
21.12.1896-21.12.1899 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.07.1888 podporučík
07.11.1891 poručík
20.05.1895 kapitán
07.06.1901 major
26.12.1904 podplukovník
21.12.1908 plukovník
11.05.1914 generálmajor
24.07.1918 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
11.05.1914-18.08.1916 Velitel : 4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
28.07.1888-25.07.1895 velitel čaty 1. pluk polného delostrelectva
25.07.1895-07.01.1896 Adjutant 1. pluk polného delostrelectva
07.01.1896-16.01.1899 pridelený k Generálnemu štábu
16.01.1899-24.01.1901 1. pluk polného delostrelectva
24.01.1901-07.06.1901 Kancelária všeobecných záležitostí Ministertva armády
07.06.1901-22.08.1902 ? sekcia Kancelária všeobecných záležitostí Ministertva armády
22.08.1902-22.02.1904 reprezentant v Nemecku (vojenský výskum)
22.02.1904-24.06.1904 pridelený k Generálnemu štábu
24.06.1904-15.02.1906 štábny dôstojník 4. armáda
15.02.1906-21.12.1908 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
09.09.1906-21.12.1908 pridelený k Generálnemu štábu
21.12.1908-01.10.1910 velitel 4. pluku polného delostrelectva
01.10.1910-24.02.1913 vojenský atašé v Nemecku
24.02.1913-11.05.1914 náčelník sekcie delostreletcva, Kancelária vojenskej služby, Ministertvo armády
14.03.1913-11.05.1914 Sekcia Armádneho technického dohladu
11.05.1914-18.08.1916 náčelník 4. kanceláře (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
18.08.1916-06.08.1917 velitel 1. brigády polného delostrelectva
06.08.1917-01.11.1918 velitel Armádnej delostreleckej technickej školy
Vyznamenání:
Awards:

12.10.1895

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

07.11.1915

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/田村沖之甫
URL : https://www.valka.cz/Tamura-Okinosuke-t188059#546554Version : 0
MOD