Main Menu
User Menu

Military history website

Poslední Akce - Karel Foud, Vladislav Krátký, Jan Vladař

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Operace amerického a britského letectva nad územím Čech v dubnu a květnu 1945


Tato kniha vznikla díky nezjištné pomoci mnoha badatelů z celých Čech a Moravy, a je výsledkem zdlouhavé, často velmi náročné práce. Postihuje činnost amerického a britského stíhacího, taktického a bombardovacího letectva nad územím Čech v dubnu a květnu 1945. Protože mise především amerických leteckých jednotek nad Čechami byly nezřídka součástí rozsáhlejších operací, jsou jednotlivé, po dnech řazené kapitoly doplněny také o další významné letecké události v ostatních částech Evropy. Snahou autorů bylo předložit čtenářům maximální množství údajů, které jistě napomohou rozšířit poznatky o této dosud málo známé kapitole dějin letecké války nad Československem v letech 1939-1945. Je samozřejmé ,že všechna prezentovaná fakta nemusí korespondovat s jiným, autorům dosud neznámým pramenem.
Kniha obsahuje více jak 60 fotografií letadel, továren, strategických cílů, bombardovacích eskader, společních fotografií a pod.
Kniha také obsahuje různá data co se týče mapování letišť, zkratek a mnoho dalších zajímavých informací.
Tuto knihu vřele doporučuji celé veřejnosti, která se zajímá o válku ve vzduchu.


Úryvek citace z knihy:
"...většina domů, které jsem viděl, hořela. Možná, že některý z nich patřil právě jemu. Vyndal jsem pistoli a natáhl spoušť, ale sedlák mával bílým šátkem a naznačoval, abych ho následoval. Došli jsme k malému zemnímu krytu, kde byla ukryta jeho žena, dítě, matka a otec. Dítě plakalo. V tu chvíli jsem měl poprvé výčitky svědomí za to, co jsem dělal v této válce."
Warren Mauger
pilot B-17,sestřelený 25.dubna 1945 nad Plzní.


Vyšlo v nakladatelství Nava, cena 245,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Posledni-Akce-Karel-Foud-Vladislav-Kratky-Jan-Vladar-t5977#14023Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

POSLEDNÍ AKCE
Operace Amerického a Britského letectva nad územím Čech v dubnu a květnu 1945
Rok vydání 1997
Stran : 177
ISBN : 80-85254-98-0Tuto publikaci hodnotím jako velice zdařilou!
Poslední Akce - Karel Foud, Vladislav Krátký, Jan Vladař - Titulní strana

Titulní strana
URL : https://www.valka.cz/Posledni-Akce-Karel-Foud-Vladislav-Kratky-Jan-Vladar-t5977#230549Version : 0