Main Menu
User Menu

Military history website

Správa výroby a dodávek [1976-1992]

Production and Supply Directorate

     
Název:
Name:
Správa výroby a dodávek
Originální název:
Original Name:
Správa výroby a dodávek
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1976
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.05.1976-01.09.1985 Hlavní technická správa
01.09.1985-31.12.1992 Hlavní správa raketového a dělostřeleckého vyzbrojování
Dislokace:
Deployed:
01.05.1976-31.12.1992 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.05.1976-01.05.1980 Majer, Václav (Plukovník)
01.05.1980-DD.12.1988 Majer, Václav (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Sprava-vyroby-a-dodavek-1976-1992-t238906#660514Version : 0
MOD