Rudá zrada - Rudolf Ströbinger

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Rudá zrada


Autor: Rudolf Ströbinger
Orig.název: Verrat in Rot
Rok vydání: 1998
Počet stran: 220
Nakladatelství: Votobia
Rok: 1998
ISBN: 80-7198-286-5Citace :

Archivy odhalují pravdu o partyzánském hnutí


Studie mapuje činnost příslušníka gestapa Koslowského, který zodpovídal za potlačování komunistického odboje na Moravě.
Ströbinger zdůrazňuje, že díky neustálým zradám byl veškerý komunistický odboj na Moravě a Slovensku zcela paralyzován nebo jeho aktivity organizovalo gestapo. Autentický komunistický odboj začal působit ke konci války, avšak jeho činnost se zaměřila na osobní obohacování a bezdůvodné vraždění. Komunistickým odbojářům chyběly jakékoli morální zásady. Nejedná se o seriozní vědeckou práci, protože fakty nepodložené dílo si klade za cíl být "románem podle skutečnosti"

URL : https://www.valka.cz/Ruda-zrada-Rudolf-Stroebinger-t3090#9453 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Kniha popisuje osudy partyzánské velitelky a agentky gestapa Olgy Františkánové a jejího partyzánského oddílu operujícího na sklonku války převážně na kroměřížsku.


Nakladatelství Votobia 19
Počet stran: 220
ISBN: 80-7198-286-5
URL : https://www.valka.cz/Ruda-zrada-Rudolf-Stroebinger-t3090#289800 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more