Main Menu
User Menu

Military history website

28.01.2021 - SR - povýšenie a vymenovanie generálov

Slovak Republic - Promotion and appointment of generals

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dňa 28.01.2021 vymenovala do prvej generálskej hodnosti - brigádny generál plukovníkov OS SR: Róberta Tótha (veliteľ Vzdušných síl), Branislava Benku (veliteľ Síl pre špeciálne operácie), Romana Jantoša (zastupca riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice), Pavla Tökölyho (náčelník Štábu pro podporu operácií GŠ OS SR a Ladislava Dovhuna (zástupca veliteľa Vzdušných síl).
Do hodnosti generálmajora boli povýšení brigádni generáli Štefan Kovács (zástupca náčelníka - náčelník štábu Generálneho štábu OS SR) a Ivan Pach (veliteľ Pozemných síl).
Do vojenskej hodnosti generálporu´čik bol povýšený generálmajor Ľubomír Svoboda (zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR)

Prezidentka v príhovora vyzdvihla pripravenosť ozbrojených síl plniť náročné úlohy, čo sa podľa nej naposledy prejavilo zapojením ich príslušníkov do pomoci obyvateľom v boji s pandemickým ohrozením.

Prezidentka od generáklov očakáva, že okrem plnenia svojich priamych služobných povinností sa budú aktívne venovať aj svojej spoločenskej misii – budú príkladom pri formovaní skutočného vlastnectva a tiež aj pri pôsobení na verejnosť, aby docenila význam a dôležitosť otázok obrany a bezpečnosti štátu.

Zdroj: www.prezident.sk
archív autora

URL : https://www.valka.cz/28-01-2021-SR-povysenie-a-vymenovanie-generalov-t238897#660498Version : 0
MOD