Main Menu
User Menu

Military history website

Smirnov, Pjotr Andrejevič

Pyotr Andreyevich Smirnov

Пётр Андреевич Смирнов

     
Příjmení:
Surname:
Smirnov
Jméno:
Given Name:
Pjotr Andrejevič
Jméno v originále:
Original Name:
Пётр Андреевич Смирнов
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
kapitán 1. triedy
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
23.05.1893 Maloje Rjabcevo, Tverská oblasť /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
27.05.1947 Budapešť /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- veliteľ Volžskej vojnovej flotily
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Skrickij, N.: Flagmany Pobedy. Komandujuščie flotami i flotiljami v gody Velikoj Otečestvennoj vojny 1941-1945, Centrpoligraf 2012 (Николай Скрицкий: Флагманы Победы. Командующие флотами и флотилиями в годы Великой Отечественной войны 1941–1945, Центрполиграф 2012)
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.armedconflicts.com/Pyotr-Andreyevich-Smirnov-t229234#636780Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Smirnov
Jméno:
Given Name:
Pjotr Andrejevič
Jméno v originále:
Original Name:
Пётр Андреевич Смирнов
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1940-DD.08.1940 Velitel : Ladožská válečná flotila - 1. formování
16.12.1943-30.06.1944 Velitel : Volžská válečná flotila

Ručně vyplněné položky:
DD.09.1917-DD.MM.RRRR vstup do Boľševickej armády
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1938

Jubilejní medaile XX let Dělnicko-rolnické Rudé Armády
Jubilee Medal for 20 Years of Workers and Peasants Red Army
Юбилейная медаль ХХ лет Рабоче-Крестьянской Красной Армии
-

24.06.1943

Medaile Za obranu Stalingradu
Medal for Defense of Stalingrad
Медаль За оборону Сталинграда
-

DD.MM.1943

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

22.01.1944

Řád vlastenecké války 1. stupně /1943-1985/
Order of the Patriotic War, 1st Class /1943-1985/
Орден Отечественной войны 1-й степени
-

03.11.1944

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
- za výsluhu rokov v armáde

21.02.1945

Leninův řád /1943-1956/
Order of Lenin /1943-1956/
Opден Ленина
-za výsluhu rokov v armáde

15.08.1945

Medaile Za vítězství nad Německem ve Velké Vlastenecké válce 1941-1945
Medal for Victory over Germany in Great Patriotic War 1941-1945
Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.armedconflicts.com/Pyotr-Andreyevich-Smirnov-t229234#636781Version : 0
MOD
Priebeh military services P.And. Smirnova from November 1917 to 25.12.1944.

pamyat-naroda.ru
.
URL : https://www.armedconflicts.com/Pyotr-Andreyevich-Smirnov-t229234#636782Version : 0
MOD
In knižne publikovanom cv P.And. Smirnova1) nie is that zmienka about it, that would velil in rokoch 1939-1940 Ladožskej vojnovej fleet. In that time period mal even nespravodlivo persecuted and his navrátenie to funkcií and pôvodnej the rank of sa malo udiať up in mesiaci may 1940. The istá skutočnosť emerges if aj z vyššie referred to Priebehu military service.

However, there are archívny document2), who has názov Hlásenie veliteľa Ladožskej vojnovej fleet of fighter activity from 30.11.1939 to 13.03.1940, I mean, during the so-called Zimnej war with Fínskom, ktorý vnáša doubts into questions, who velil fleet in uvedenom period. Podpísaný is kapitánom 2. stupňa Smirnovom - veliteľom Ladožskej vojnovej fleet.

1)Skrickij, N.: Flagmany Pobedy. Komandujuščie flotami even flotiljami in goda Velikoj Otečestvennoj war 1941-1945, Centrpoligraf 2012 (Николай Скрицкий: Флагманы Победы. Командующие флотами и флотилиями в годы Великой Отечественной войны 1941-1945, Центрполиграф 2012)
2)www.aroundspb.ru
.
URL : https://www.armedconflicts.com/Pyotr-Andreyevich-Smirnov-t229234#636783Version : 0
MOD