Main Menu
User Menu

Military history website

Špióni KGB - Helen Womack

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

KGB, Lubjanka, moskevské ústředí — tyto termíny z období studené války jsou základními kameny jak současné špionážní románové tvorby, tak I dodnes přežívajícího mýtu o sovětské moci. Špionážní síť SSSR celá desetiletí skrytě napadala vlády západních zemí, neúnavně získávala tajné vládní informace a šířila dezinformace. Její pracovníci však sami nikdy nehovořili ani o svém každodenním životě, ani o fungování organizace — až nyní. V této fascinující knize popisuje skupina agentů KGB svůj život a operace v klíčových světových městech a pohřbívá tak jednu z posledních legend o Sovětském svazu. Všechny příběhy nás zbavují naivních představ o neomezených schopnostech sovětské špionáže — ať již jde o frašku zmateného vystěhování Solženicyna do Evropy nebo o popis komplikovaných a nakonec zcela zbytečných příprav na vyzvednutí obsahu mrtvé schránky ve švédském Helsingborgu, přičemž se dozvídáme, že omylem došlo k záměně za dánský Helsingoer. Tito agenti nebyli ani hrdinové, ani zloduchové, ale svou svobodu a někdy I život riskovali při práci, jež jim skýtala spoustu dřiny a jen minimální požitky. Jejich příběhy zbavují špionáž pozlátka romantiky a ukazují nám, že I nejobávanější špióni Moskvy byli také jenom lidé. Helen Womacková pracovala od roku 1980 do roku 1988 pro agenturu Reuters ve východní Evropě, Skandinávii a Sovětském svazu. V roce 1990 začala pracovat pro moskevskou kancelář Independent. Žije v Moskvě.


Formát 134 x 205, pevná vazba s přebalem, 408 stran,


cena: 288,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Spioni-KGB-Helen-Womack-t6019#14075Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Možnosť objednania si tejto knihy na obchod.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Spioni-KGB-Helen-Womack-t6019#57267Version : 0