Main Menu
User Menu

Military history website

Medaile za Službu v Izraeli

The Medal for Service in Israel

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

MEDAILE ZA SLUŽBU V IZRAELI


THE MEDAL FOR SERVICE IN ISRAELRozhodnutím vlády Izraele ze dne 12. 1. 2007 bylo vyhotoveno nové vyznamenání - Medaile za Službu v Izraeli. Byla zavedena jako ocenění pro zahraniční vojenské atašé, končící jejich misi v Izraeli, jako důkaz vděčnosti za jejich službu v Izraeli.


Vyznamenání se skládá z medaile, které je nošena při příležitostích ceremonie, a stuhy, která se nosí běžně na pracovní uniformě. Vyznamenání je doprovázeno dokumentem psaným v jednom z těchto jazyků : angličtina, francouzština, španělština nebo ruština.


Vojenští atašé do hodnosti plukovníka dostanou ocenění od náčelníka Strategického Plánování a Mezinárodní Vojenské Spolupráce ze Sekce Plánování IDF (IDF Planning Division). Atašé s vyšší hodností dostanou ocenění od náčelníka Sekce Plánování IDF (IDF Plannig Division).


Vyznamenání může být odepřeno v případě, že náčelník Sekce Plánování IDF v souhlasu s náčelníkem štábu IDF je přesvědčený, že vojenský atašé poškodil bezpečnost Izraele nebo práva Izraele nebo urazil či napadl židovský lid a stát Izrael.Provedení
Medaile má tvar Davidovi hvězdy a pod níž se nachází pentle (stuha). Ve středu hnězdy je meč a olivová větévka (o symbolizuje řízenou sílu) a na pently je nápis I.D.F. (Israel Defense Force), zkratka pro izraelskou armádu.


Stužka
Stužka má bílou barvu se 2 modrými proužky (symbol izraelské vlajky - Izraele) a v jejím středu je obrázek medaile v modré barvě.
Informace (jakož i níže uvedené obrázky) byly (jsou) čerpány z - https://www.yairmalachi.org/ ; https://www.wikipedia.org/ ; faculty.winthrop.edu ;
URL : https://www.valka.cz/Medaile-za-Sluzbu-v-Izraeli-t65106#232003Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Medaile za Službu v Izraeli
Medaile za Službu v Izraeli - Medaile za Službu v Izraeli společně se Stuhou

Medaile za Službu v Izraeli společně se Stuhou
URL : https://www.valka.cz/Medaile-za-Sluzbu-v-Izraeli-t65106#232004Version : 0
MOD