Main Menu
User Menu

Military history website

Uja, Akira

Akira Uya / 烏谷章

     
Příjmení:
Surname:
Uja
Jméno:
Given Name:
Akira
Jméno v originále:
Original Name:
烏谷章 / うや・あきら
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
18.04.1877 ?, prefektura Ehime /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
10.10.1961 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnosti Tokijského zálivu
velitel: 7. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/烏谷章
https://generals.dk/general/Uya/Akira/Japan.html
URL : https://www.armedconflicts.com/Akira-Uya-t181878#532676Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Uja
Jméno:
Given Name:
Akira
Jméno v originále:
Original Name:
烏谷章 / うや・あきら
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-29.11.1897 Vojenská akadémia
09.10.1901-09.02.1904 Armádne vojnové kolégium
20.03.1906-28.11.1906 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
27.06.1898 podporučík
21.11.1900 poručík
18.03.1904 kapitán
28.01.1909 major
10.08.1915 podplukovník
09.09.1918 plukovník
06.08.1923 generálmajor
08.03.1828 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
08.03.1928-20.11.1928 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

Ručně vyplněné položky:
27.06.1898-DD.MM.RRRR 2. gardový peší pluk
18.11.1903-DD.MM.RRRR pridelený ku Kancelárii vojenskej služby Ministerstva vojny
10.08.1915-06.08.1917 pridelený k 61. pešiemu pluku
06.08.1917-24.07.1918 velitel plukovného okresu Iwakuni
24.07.1918-25.07.1919 velitel plukovného okresu Hongo
25.07.1919-06.08.1923 náčelník oddelenia odmien, Personálnej kancelárie, Ministerstva vojny
06.08.1923-02.03.1926 velitel 7. pešej brigády
02.03.1926-08.03.1928 pridelený k 16. divízii
08.03.1928-20.11.1928 velitel Pevnosti Tokyjského zálivu
12.10.1928-31.05.1929 velitel 3. náhradnej divízie
31.05.1929-01.08.1929 pridelený k veleniu 3. divízie
31.08.1929-DD.MM.RRRR Reserva
23.02.1932-DD.MM.RRRR znovu povolaný
23.02.1932-03.04.1932 velitel 11. divízie
03.04.1932-DD.MM.RRRR Demobilizovaný
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

29.09.1928

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1934

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/烏谷章
https://generals.dk/general/Uya/Akira/Japan.html
URL : https://www.armedconflicts.com/Akira-Uya-t181878#532738Version : 0
MOD