Main Menu
User Menu

Military history website

5. velitelství stíhacího letectva [1942-1946]

V Fighter Command

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořeno jako II Interceptor Command 26.5.1941
Aktivováno 4.6.1941
Přetvořeno na II Fighter Command v květnu 1942
Přetvořeno na V Fighter Command v srpnu 1942
Deaktivováno 31.5.1946
Zrušeno 8.10.1948


Tento V Fighter Command nemá žádnou spojitost s
5th Interceptor Command, který byl vytvořen 14.10.1941,
Aktivován 30.10.1941 a přetvořen ve Fighter Command School v srpnu 1942


GROUPS
3rd Air Commando - 1944 - 1945
8th Fighter - 1942 - 1946
35th Fighter - 1942 - 1945
38th Bombardment - 1945 - 1946
42nd Bombardment - 1946
49th Fighter - 1942 - 1945
54th Fighter - 1941
55th Fighter - 1941
58th Fighter - 1943 - 1945
312th Bombardment - 1943 - 1944
348th Fighter - 1943 - 1945, 1946
475th Fighter - 1943 - 1945


STATIONS
Ft George Wright, Wash, 4.6.1941
Seattle, Fort Lawton Air Force Station , 19.6.1941 - 2.10.1942
Australia, listopad 1942
Port Moresby, ? / , prosinec 1942
Nadzab, Nadzab Airfield / , leden 1944
Seroemi, Owi Airfield / , červenec 1944
Leyte, listopad 1944
Mindoro, leden 1945
City of Angeles, Army Air Base Clark Field / , březen 1945
Okinawa, srpen 1945
Fukuoka, Japan, říjen 1945 - 31.5.1946


COMMANDERS
Brig Gen Carlyle H Wash, leden 1941 - neznámé datum
Col Howard H Newman, 1942
Brig Gen Paul B Wurtsmith, 11.11.1942
Col Nee1 E Kearby, 24.11.1943
Brig Gen Paul B Wurtsmith, 13.1.1944
Brig Gen Frederic H Smith Jr, 10.2.1945
Col Hugh A Parker, 30.9.1945 - 31.3.1946


CAMPAIGNS
American Theater
Air Offensive, Japan
China Defensive
Papua
New Guinea
Bismarck Archipelago
Western Pacific
Leyte
Luzon
Southern Philippines
China Offensive


DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Papua, listopad 1942 - 23.1.1943
Philippine Presidential Unit Citation


INSIGNE
None
URL : https://www.valka.cz/5-velitelstvi-stihaciho-letectva-1942-1946-t7158#16897Version : 0