Main Menu
User Menu

Military history website

8. velitelství stíhacího letectva [1942-1946]

VIII Fighter Command

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořeno jako VIII Interceptor Command 19.1.1942
Aktivováno 1.2.1942
Přetvořeno na VIII Fighter Command v květnu 1942
Deaktivováno 20.3.1946
Zrušeno 8.10.1948


WINGS
6th - 1942 - 1943
65th (formálně 4th Air Defense) - 1943 - 1944, 1945
66th (formálně 5th Air Defense) - 1943 - 1944, 1945
67th - 1943 - 1944, 1945


STATIONS
Mount Clemens, Selfridge Field , 1.2.1942
North Charleston, Charleston Municipal Airport , 13.2. - 1.5.1942
High Wycombe, England, 12.5.1942
Bushey, USAAF Station 341 , 27.7.1942
Charleroi, Advanced Landing Ground A-87 Charleroi , 15.1.1945
High Wycombe, England, 17.7.1945
Honington, England, 26.10.1945 - 20.3.1946


COMMANDERS
Col Lawrence P Hickey, 1.2.1942
Brig Gen Frank O'D Hunter, 14.5.1942
Maj Gen William E Kepner, 29.8.1943
Brig Gen Murray C Woodbury, 1.8.1944
Brig Gen Francis H Griswold, 3.8.1944
Col Benjamin J Webster, 17.10.1944
Col Robert W Humphreys, 19.4.1945
Maj Gen Westside T Larson, 17.7.1945
Maj Gen William E Kepner, 22.7.1945
Maj Gen Westside T Larson, 3.8.1945
Maj Gen Howard M Turner, 22.9.1945
Brig Gen Emil C Gel, 13.10.1945 - březen 1946


CAMPAIGNS
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Central Europe


DECORATIONS
None
8. velitelství stíhacího letectva [1942-1946] - znak VIII FIGHTER COMMAND

znak VIII FIGHTER COMMAND
URL : https://www.valka.cz/8-velitelstvi-stihaciho-letectva-1942-1946-t7163#16902Version : 0