> Základní pravidla pro diskusi na forum.valka.cz

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Následující pravidla jsou závazná pro všechny uživatele forum.valka.cz, kteří se chtějí do fóra zaregistrovat a vkládat jakékoliv příspěvky, a to jak do faktografické části, tak do části volné.


Každý jednotlivý příspěvek je kontrolován a ověřován Moderátorem nebo Administrátorem tohoto fora, který tak dohlíží na dodržování těchto pravidel a má právo příspěvek upravit, přejmenovat, přesunout či smazat, uživatele upozornit, varovat, udělit žlutou kartu a při opakovaném porušování pravidel i dočasně či trvale vyloučit z tohoto fóra. U závažných porušení pravidel dochází k technické blokaci, které může znamenat, že se uživatel nedostane nejen do fora, ale na celý server valka.cz. Prosíme tedy všechny o dodržování těchto pravidel !1) Dodržujte zákony !


- Na tomto foru je zakázáno sdílet jakýkoliv nelegální obsah, filmy, hudbu apod.


- Zároveň je zakázáno kopírovat sem jakékoliv texty, obrázky a další materiál bez svolení jeho původního autora nebo vlastníka autorských práv k tomuto dílu. Toto pravidlo je porušováno nejčastěji a proto na něj klademe takový důraz. Pokud si nejste jisti, zdali Vámi vkládaný text splňuje toto kritérium, neváhejte a obraťte se na naše Moderátory, Administrátory nebo mě osobně ! Předejdeme tak zbytečným problémům a možné blokaci !


- Každý faktografický příspěvek musí mít uveden zdroj, ze kterého byl čerpán. Příspěvek bez zdroje nemá žádnou hodnotu a je lepší jej zde nemít !


- Je zakázán revisionismus (např. popírání holocaustu)2) Chovejte se slušně


- Je zakázáno napadání, osobní osočování, nadávky, včetně nábožensky či národnostně motivovaných urážek


- Nevytvářejte si registrace na jméno "Adolf Hitler" a podobně, takové registrace blokujeme.


- Jsme radši, pokud se zaregistrujete pod svým pravým jménem


- Každý má svůj názor a má na něj plné právo, respektujte tedy názory ostatních. Ne vždy s vámi bude každý souhlasit, ale to neznamená, že je blbec !


- Každá sekce fora má svá specifická pravidla, CO a JAK se do ní má vkládat, a JAK se to má pojmenovat. Tato pravidla jsou nezbytně nutná, aby byl systém transparetní a každý uživatel se v něm snadno zorientoval, proto se prosím seznamte s pravidly sekce, do které chcete přispět, respektujte informace od Moderátorů a nelekejte se, pokud je Váš příspěvek upraven či přejmenován.


- Pokud se rozhodnete někam přispět, přečtěte si celou předchozí diskusi v daném tématu, abyste se plně seznámili s "dějem". Není nic horšího, než když se po 15ti stránkové debatě objeví někdo nový, a začne znovu řešit to, co už se dávno vyřešilo.


- Pokud nemáte co rozumného říct, radši mlčte. Zejména ve faktografii se nám objevují příspěvky, třeba u životopisů, "to byl dobrý generál". Hm, ano, možná že byl, ale takováto věta ma informační hodnotu nula, a bude moderátorem smazána. Zbytečná práce navíc. Pokud daného generála máte rádi a obdivujete ho, napište o něm článek, zpracujte jeho životopis, nebo jeho tažení - uděláte pro něj víc.3) Uvědomte si realitu


- Zakládání témat "Co by bylo kdyby" je vysloveně zakázáno. Stejně tak ruzná témata o ničem, typu "nejlepší tank WW2". Tyto diskuse k ničemu nevedou a pouze odčerpávají síly moderátorům a ostatním, kteří se snaží stále dokola vyvracet zažité nepřesnosti a omyly. Preferujeme skutečnou práci před tímto mařením.


- Oslavování fašismu, nacismu, komunismu a dalších diktátorských forem vlády tu není tolerováno.


- Jakékoliv debaty o politice tu nejsou tolerovány.


- I tento server z nečeho musí žít. Proto jakákoliv reklama, uvádění odkazů a další formy propagace na cizí weby, projekty a produkty jsou na tomto foru zakázány, pokud to není domluveno se mnou osobně nebo pokud se to netýká uvádění zdrojů u faktografických příspěvků.


- Vložením svého příspěvku na valka.cz souhlasíte s jeho nenávratným umístěním na tomto webu, bez možnosti jej dále měnit nebo odstranit. Pouze Moderátoři a Administrátoři mají oprávnění k odstranění nebo změně příspěvku a můžete se na ně kdykoliv obrátit - Vašemu požadavku ale nemusí být vyhověno !4) Radost a spolupráce


- Vše, co zde děláme, má za cíl vytvořit veřejně dostupnou co nejobsáhlejší databázi osobností, událostí a věcí spojených s vojenstvím a historií. Tvorba by nám všem měla přinášet radost a seznamovat nás s novými věcmi a v neposlední řadě i s novými lidmi, lidmi našich zájmů a koníčků. Proto děláme vše pro to, aby toto forum bylo místem radosti a spolupráce a tvrdě zasahujeme tam, kde je tato idea porušována, kde se nedodržují pravidla nebo kde je nám vědomě přidělávána další práce.
Pokud jste se seznámili s těmito pravidly, vepište ANO do následujícího pole a odešlete. Pokud s pravidly nesouhlasíte, můžete pokračovat v prohlížení fora, ale nebude Vám umožněno vkládat žádné příspěvky a některé další funkce mohou být nedostupné.
Za server valka.cz
Radek Havelka, Admin
URL : https://www.valka.cz/Zakladni-pravidla-pro-diskusi-na-forum-valka-cz-t268#1232 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more