Utajené projekty Škoda - Jan Králík

kniha z Grada Publishing

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Králík, Jan:
Utajené projekty ŠkodaRozměry: 160x240x10 mm, 120 stran, fotografie, vydalo nakladatelství Grada, Praha 2007, doporučená cena: 199 Kč, ISBN 978-80-247-2416-4


Strhující příběh konstruktéra Oldřicha Meduny
Oldřich Meduna (1902-1996), jeden z nejvýznamnějších československých odborníků 20. století v oboru motorových vozidel. Připravte se na nečekané - na to, jak prošel automobilkami Praga a Škoda (tam jako šéfkonstruktér užitkových a vojenských vozidel), jak při jízdních zkouškách takřka přišel o život, jak pracoval u jednoho rýsovacího prkna s Ferdinandem Porsche na tajné zbrani, jak poznal kata K. H. Franka, jak konstruoval obrněný vůz pro Gottwalda, jak budoval v Číně automobilový průmysl. Prof. Ing. Oldřich Meduna vyprávěl o svém životě s nadhledem a bez zábran. Už se nemusel na nic a na nikoho ohlížet. Zbývaly mu týdny života a on to tušil. (text převzat z reklamy firmy Grada)


P. S.
Při prvním čtení knihy jsem nalezl jedinou chybičku - pravděpodobně překlep - na straně 35, nezobrazuje fotografie pancéřové automobily PA-II, ale o pozdější model PA-III.
Utajené projekty Škoda - Jan Králík - Foto via Grada Publishing.

Foto via Grada Publishing.
URL : https://www.valka.cz/Utajene-projekty-Skoda-Jan-Kralik-t67073#237248 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more