Main Menu
User Menu

Military history website

Opiná

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Opiná
Originální název:
Original Name:
Opiná
Další názvy:
Other Names:
(1418) Opyna, maďarsky Ófalú, Sárosófalu
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'13.18"N 21°25'35.84"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – rímsko-katolícky gotický zo začiatku 16. storočia upravovaný v 18. a 19. storočí
Kaštieľ – renesančný z roku 1689, klasicisticky upravovaný v roku 1840
Kostol – evanjelický z roku 1926
Na cintoríne sú drevené stĺpové náhrobníky s reliéfnymi symbolmi miestnej výroby z 1. polovice 20. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Opina-t124566#424088Version : 0
MOD