Main Menu
User Menu

Military history website

Ploské

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Ploské
Originální název:
Original Name:
Ploské
Další názvy:
Other Names:
(1270) Lopuspotok, (1363) Lapuspatak, (1372) Lapispatak, (1773) Ploske, maďarsky Lapispatak.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°48'52.98"N 21°19'30.86"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1270
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – rímsko-katolícky neskorogotický z 15. storočia
Kaštieľ – ranobarokový z roku 1627, prestavaný na byty v 20. storočí
Kaštieľ – rokokový- klasicistický z roku 1778
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.ploske.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Ploske-t124584#424109Version : 0
MOD