13.03.

13.3.
Státní útvary Datum Událost

13.3.1719 Narodil se polní maršál John Griffin (plukovník: 50. pěší pluk)

13.3.1726 Narodil se generálmajor John Small


13.3.1758 Narodil se námořní kapitán Luis María Salazar y Salazar (dočastný kancelář války Španělska)





13.3.1763 Narodil se maršal Francúzska Guillaume-Marie-Anne Brune (veľvyslanec v Turecku)


13.3.1787 Narodil se fregatný kapitán Pedro Sainz de Baranda y Borreyro (Zúčastnil sa na bitve Trafalgar, San Juan de Ulúa a jej blokáde.)

13.3.1794 Zemřel generálkapitán Antonio Ricardos (velitel: Generální kapitánie Katalánsko)


13.3.1803 Napoleon hrozí vojnou ak Anglicko neopustí Maltu, tak ako mu to prikazuje Amienský mier

13.3.1804 Zemřel podplukovník William Ward Burrows (2. velitel Sboru námořní pěchoty)

13.3.1818 Narodil se čestný generálmajor Albion Parris Howe (divízny veliteľ)

13.3.1820 Narodil se brigádny generál Louis Hébert (brigádny generál CSA)


13.3.1842 Zemřel generálporučík Henry Shrapnel (vynálezce šrapnelové střely)


13.3.1848 Narodil se - Federico Ochando (generální guvernér Filipin)

13.3.1848 Vypuklo povstání ve Vídni.


13.3.1858 Čiernohorské vojsko porazilo vojská Osmanskej ríše.

13.3.1862 Zemřel generál William Henry Sewell (plukovník: 79. pěší pluk)


13.3.1868 Zemřel polní maršál Antonio Sánchez Osorio y Surroca (velitel: Pěchotní kolej)



13.3.1877 Narodil se generál justiční služby Alois Balík (předseda senátu Nejvyššího vojenského soudu)

13.3.1877 Narodil se generál Charles Douglas Herron (velitel: Havajská divize)



13.3.1879 Narodil se generálporučík Alfredo Kindelán y Duany (velitel: 4. vojenská oblast)


13.3.1883 Narodil se kontradmirál Reinhold Knobloch

13.3.1883 Narodil se generálporučík Makihei Macuda (velitel: 1. gardové brigády)



13.3.1883 Narodil se generálplukovník Eugen Siegfried Erich von Schobert von (Veliteľ 11. armády)

13.3.1884 Loď Kaimon uvedena do služby



13.3.1885 Narodil se generál technické zbrojní služby Bedřich Albrecht (přednosta I. odboru /zbrojního/ Vojenského technického a leteckého ústavu)


13.3.1886 Narodil se generál justiční služby Jaroslav Kopřiva (prednosta Právneho oddelenia civilných zamestnancov Ministerstva národnej obrany)

13.3.1887 Narodil se generál Alexander Archer Vandegrift (18. velitel Sboru námořní pěchoty (1944-1947))


13.3.1887 Narodil se SS-Gruppenführer a generálporučík policie Herbert Becker (Generální inspektor Ochranné policie (Schutzpolizei))


13.3.1889 Narodil se generálporučík Karl Burckhardt (vojenský velitel města Kyjev)


13.3.1889 Narodil se kapitán obchodného loďstva Paul Hellmann (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


13.3.1889 Zemřel Kontradmirál Benjamin Jaurès (ministr námořnictva)


13.3.1890 Zemřel generálmajor CSA Jones Mitchell Withers (generálmajor CSA)

13.3.1890 Narodil se Major Charles John Biddle (velitel 13. letecké perutě USAAS)


13.3.1891 Narodil se generálmajor Siegfried Voigt (podlehl následkům zranění)


13.3.1893 Narodil se generálmajor Ludwig Dittmeyer

13.3.1895 Narodil se podplukovník letectva Josef Heřmanský (velitel Leteckého pluku 4)

13.3.1895 Narodil se generálporučík Vladimír Maximovič Šarapov (náčelník štábu 40. armády)

13.3.1896 Narodil se generálmajor Gustav-Adolf Riebel (velitel: 24. tankový pluk)

13.3.1896 Narodil se kapitán Field Eugene Kindley (velitel 94. a 141. letecké perutě)

13.3.1896 Narodil se generálporučík Avksentij Michajlovič Gorodňanskij (veliteľ 6. armády /1941-1942/)

13.3.1896 Narodil se plukovník Alexej Pavlovič Mette (velitel 62. střeleckého sboru)


13.3.1897 Narodil se SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS a polície Richard Hildebrandt


13.3.1898 Narodil se plukovník Werner Schmidt (velitel Pozorovacího dělostřeleckého oddílu 12)





13.3.1899 Narodil se generálmajor Oskar Munzel (velitel: 14. tanková divize)

13.3.1899 Loď Asahi spuštěna na vodu


13.3.1900 Narodil se plukovník Oskar Bauer (velitel: 180. protiletadlový dělostřelectký pluk)


13.3.1901 Narodil se generálporučík Otto Heidkämper (Náčelník štábu Armádnej skupiny Stred.)

13.3.1901 Zemřel brigádní generál (čest.) Benjamin Harrison (23. prezident USA)

13.3.1902 Narodil se generálmajor Alexej Jakovlevič Chvostov (veliteľ 5. streleckého zboru)

13.3.1902 Narodil se generálmajor Boris Vladimirovič Mansurov (náčelník štábu 2. gardového jazdeckého zboru)

13.3.1902 Zemřel generálmajor David Sloane Stanley (Divízny veliteľ.)


13.3.1903 Narodil se námořní kapitán Hans John (velitel: 4. zajišťovací divize)

13.3.1903 Narodil se podplukovník Vasilij Ivanovič Vašurin (veliteľSmile

13.3.1904 Narodil se major pechoty Július Adamovský (veliteľ prápor II/2)

13.3.1905 Narodil se korvetní kapitán Gerard Broadmead Roope (velitel HMS Glowworm)

13.3.1905 Narodil se generálmajor letectva Georgij Osipovič Komarov (veliteľ 6. bitevného leteckého zboru)

13.3.1906 Narodil se plukovník Rustik Borisovič Voronov (veliteľ 59. streleckej divízie)

13.3.1907 Narodil se podplukovník Alexandr Dmitrijevič Sokolov (veliteľ 590. bitevného leteckého pluku)

13.3.1907 Narodil se plukovník Vasilij Pavlovič Chramčenko (veliteľ 242. nočnej bombardovacej leteckej divízie)

13.3.1908 Narodil se podplukovník Vasilij Gavrilovič Bolotov (veliteľ 826. bitevného leteckého pluku)

13.3.1908 Narodil se generálmajor tankového vojska Michail Dmitrievič Zubkov (náčelník štábu 25. tankového zboru)


13.3.1909 Narodil se - Josef Šejbl (velitel československé 311. perutě RAF)

13.3.1909 Zemřel čestný brigádny generál William Jackson Palmer (Brigádny veliteľ.)

13.3.1910 Zemřel brigádny generál Luther Prentice Bradley (Brigádny veliteľ.)

13.3.1910 Narodil se major Alexej Vasiljevič Kamenev (veliteľ 987. zmiešaného leteckého pluku)

13.3.1912 Narodil se major Hamilton Charles Upton (velitel letky 607. perutě)


13.3.1912 Narodil se SS-Obersturmbannführer Johannes Reinhold Hanke (velitel: 28. horský pluk SS)


13.3.1912 Narodil se kapitánporučík Karl Kölzer (velitel U-2 a U-1221)


13.3.1912 Narodil se podplukovník Konrad Kahl (velitel I. a IV. (Erg)/KG 30 )

13.3.1913 Narodil se podplukovník in memoriam Rudolf Bolfík (palubní střelec 311. perutě RAF)

13.3.1914 Narodil se korvetní kapitán Edward Henry O’Hare (velitel, Palubní letecká skupina 6)


13.3.1914 Narodil se SS-hauptsturmführer Heinrich Schmelzer (veliteľ Tankového ženijného práporu SS " Das Reich")


13.3.1915 Narodil se kapitán Hans Steinwachs (velitel: II./SG 151)




13.3.1916 Narodil se plukovník František Hanovec (DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 3. letecký stíhací pluk, instruktor techniky pilotáže)

13.3.1916 Narodil se kapitánporučík Georg Staats (Veliteľ U-80, U-508.)

13.3.1916 Narodil se podplukovník Robert William Foy (americké armádní stíhací eso 2. sv. v. s 15 sestřely a 2 poškozenými)

13.3.1916 Loď R. N. Andrea Doria uvedena do služby


13.3.1917 Narodil se podplukovník Hans Philipp (veliteľ JG 1)
13.3.1917 Zemřel generálporučík Charles-Marie de Braconnier (první velitel Léopoldvilu)


13.3.1917 Čína přerušila diplomatické vztahy s Německem.

13.3.1918 Narodil se kapitánporučík Heinz Wolff (velitel U-974 a U-985)

13.3.1918 Narodil se nadporučík Lowell Connor Lutton (americké armádní stíhací eso 2. světové války s 5 sestřely)

13.3.1918 Narodil se plukovník Darrell Gail Welch (americké armádní stíhací eso 2. světové války s 5 potvrzenými sestřely a 3 poškozenými)




13.3.1918 Projel Bachmačí poslední čs. ešelon po železnici na východ, stahuje se i 6. pluk, který nesl těžiště obranných bojů s částmi dalších čs. jednotek proti říšskoněmecké přesile.


13.3.1919 Narodil se námořní nadporučík Heinrich von Holleben (ponorkový velitel)


13.3.1919 Narodil se kapitánporučík August-Wilhelm Claussen (ponorkový velitel)

13.3.1920 Narodil se SS-Hauptscharführer Josef Lainer (velitel čety 1. a 3. roty, 4. pluk pancéřových granátníků SS "Der Führer", 2. pancéřová divize SS "Das Reich")

13.3.1920 Narodil se maršál letectva Grigorij Petrovič Skorikov (náčelník generálního štábu letectva)

13.3.1920 Bývalí příslušníci válečného námořnictva v jednotce Freikorps nazvané Brigade Erhardt se připojují v Berlíně v kovstání proti ustanovením Versailleské smlouvy. Povstání je potlačeno v Kielu a Wilhelmshavenu propukají protipovstání.

13.3.1921 Narodil se poručík SNB in memoriam Josef Holub (člen 2. partizánskej brigády M.R.Štefánika)

13.3.1921 Narodil se major Raymond Brown Hesselyn (velitel, 41. peruť RAF)

13.3.1922 Narodil se kapitán Richard Joseph Audet (velitel letky 411. perutě)

13.3.1923 Narodil se plukovník Nikolaj Vladimirovič Zabyrin (veliteľ 113. gardového stíhacieho leteckého pluku)

13.3.1923 Narodil se štábní seržant Darrell Cecil Powers (mezi členy roty E platil za jednoho z nejlepších střelců (byl 1 ze 2, kteří z původních 140 mužů obdrželi armádní odznak za expertní střelecké umění) )

13.3.1923 Narodil se armádny generál Fedot Filippovič Krivda (veliteľ Južnej skupiny vojsk /1975-1979/)

13.3.1924 Narodil se kapitán Gordon Howard McDaniel (americké armádní letecké eso 2. světové války s 6 sestřely)



13.3.1929 Narodil se generálmajor Josef Němec (veliteľ 20. motostřelecké divize)


13.3.1933 Zemřel generál zdravotnictva IV. hodnostní třídy Jaromír Pečírka

13.3.1935 Německo prohlásilo, že neuznává omezení Versaillské mírové smlouvy o výstavbě vojenského letectva.

13.3.1937 Zemřel generálmajor Henry Wolfe Butner (velitel: 3. divize)

13.3.1937 Založen kýl ponorky U-53 (U-53)


13.3.1938 Loď ARA General Belgrano (C-4) spuštěna na vodu


13.3.1938 Vyhlášení zákona o připojení Rakouska k Německu.

13.3.1939 Založen kýl lodi USS Sangamon (CVE-26)



13.3.1939 V Berlíně proběhlo jednání mezi Hitlerem, J. Tisem a F. Ďurčanským o odtržení Slovenska.
V případě, že by k odtržení nedošlo pohrozil A. Hitler souhlasem z anexí Slovenska Maďarskem. Tiso a Ďurčanský požádali A. Hitlera o převzetí ochrany nad Slovenským státem.

13.3.1940 Zemřel korvetní kapitán Ludwig Mathes (velitel U-6, U-9 a U-44)


13.3.1940 Ve 12.00 hod.byly zastaveny boje na finsko-sovětské frontě.

13.3.1941 Zemřel generálporučík Torazó Išimoto (velitel: 55. divize)

13.3.1941 Ponorka I-31 (I-31) spuštěna na vodu

13.3.1941 Zemřel kapitán Geoffrey Allard (stíhací eso (16+5-3+1-0 vítězství))

13.3.1941 Ponorka U-79 (U-79) uvedena do služby

13.3.1941 OKW vydalo Pokyny o zvláštních územích ke Směrnici č. 21. V nich bylo mj. uvedeno zamýšlené rozdělení obsazených území SSSR. Operační skupiny (Einsatzgruppen) SS dostaly "zvláštní úkoly", pod nimiž se skrývalo zejména vyvražďování židovského obyvatelstva.


13.3.1941 Německý nálet na Glasgow (236 letadel, další 15. III., 203 letadel).

13.3.1942 Zemřel korvetní kapitán Ernst Kröning (ponorkový velitel)


13.3.1942 Založen kýl ponorky U-536 (U-536)


13.3.1942 Britský nálet na Kolín nad Rýnem (135 letadel).


13.3.1942 Japonský nálet na Port Moresby.

13.3.1943 Zemřel podplukovník Martin Weymann (velitel: Pluk tankových granátníků 3)

13.3.1943 Zemřel vrchní šikovatel Friedrich Banach (velitel čety; Tankový pluk 36)


13.3.1943 Ponorka U-390 (U-390) uvedena do služby


13.3.1943 Ponorka U-239 (U-239) uvedena do služby


13.3.1943 Ponorka U-282 (U-282) uvedena do služby

13.3.1943 Zemřel major Heinrich Setz (veliteľ 4./JG 77)


13.3.1943 Ponorka U-763 (U-763) uvedena do služby


13.3.1943 Ponorka U-764 (U-764) spuštěna na vodu

13.3.1943 Zemřel fregatní kapitán Kurt-Eduard Engelmann (velitel U-163)

13.3.1943 Založen kýl ponorky U-1198 (U-1198)

13.3.1943 Založen kýl ponorky U-1197 (Typ VIIC)

13.3.1944 Zemřel major Alexandr Afanasjevič Cygankov (veliteľ 513. stíhacieho leteckého pluku)

13.3.1944 Zemřel plukovník Lev Lvovič Šestakov (velitel 9. GIAP, 19. IAP a 69. IAP)

13.3.1944 Zemřel plukovník in memoriam Otakar Žanta (pilot 311. perutě RAF)
13.3.1944 Zemřel podplukovník in memoriam Pavel Kubín (navigátor 311. perutě RAF)
13.3.1944 Zemřel podplukovník in memoriam Alois Uvízl (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF)

13.3.1944 Zemřel podplukovník in memoriam Ján Timko (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF)

13.3.1944 Zemřel plukovník in memoriam Oskar Lojka (pilot 311. perutě RAF)

13.3.1944 Zemřel major in memoriam Herbert Beck (radiotelegrafista 311. perutě RAF)
13.3.1944 Zemřel podplukovník in memoriam František Hecl (palubní mechanik 311. perutě RAF)

13.3.1944 Zemřel podplukovník (in memoriam) Ladislav Kadlec (palubní střelec 311. perutě RAF)


13.3.1944 Vojska 1. ukrajinského frontu osvobodila Skalat, Lipovec, Iljincy a Dašev.


13.3.1944 3. ukrajinský front překročil Dněpr a osvobodil Cherson.



13.3.1944 Spojenecké jednotky se vylodily na ostrovech Hauwei a Butjolno (Admiralitní ostrovy).




13.3.1944 Britská vojska se vylodila nedaleko Rezavi (Arakan, Barma).


13.3.1945 Zemřel generálmajor Ernst Knebel (veliteľ Armádnej vojnovej školy, 3. tankovej armády)


13.3.1945 Zemřel generál letectva Rudolf Wenninger (Generál pro zvláštní úkoly: Hlavní velitelství Jih )

13.3.1945 Narodil se podporučík Fred G. Clifgard (Účastnil se 11 misí.)


13.3.1945 Narodil se viceadmirál Vladimir Timofejevič Prusakov (veliteľ 1. ponorkovej flotily)


13.3.1945 Zemřel SS-Hauptsturmführer Günther Degen (velitel: 1. prapor 11. horského pluku SS "Reinhard Heydrich")


13.3.1945 Zemřel major Traugott Kempas (veliteľ 1. práporu, 176. granátnickeho pluku)

13.3.1945 Loď Ší uvedena do služby




13.3.1945 Narodil se plukovník gšt. Pavel Marcinko (náčelník chemického vojska Západního vojenského okruhu)

13.3.1945 Ponorka U-1407 (U-1407) uvedena do služby



13.3.1945 Vojska 3. běloruského frontu vedla boje v prostoru města Braunsberg (Braniewo), kde likvidovala obklíčené východopruské uskupení nepřítele (německé 4. armáda generála Müllera). 2. běloruský front vedl boje jihovýchodně od Gdaňská.




13.3.1945 Britská vojska obsadila Maymyo (Barma).



13.3.1945 Pod dojmem amerického úspěchu při ofenzívě LUMBERJAK a jejich rychlého postupu, rozhodl generál Eisenhower, že hlavní úder do Německa provedou místo Angličanů Američané. Ofenzíva bude směřovat do Sárska a bude se jednat o klešťové údery, které provedou 2 armády. Ze severu postupující Patcheho 7. armáda a z jihu postupující Pattonova 3. armáda. Operace UNDERTONE.

13.3.1946 Narodil se podplukovník Jonatan Netanjahu (Velitel speciální jednotky Sajeret Matkal 1975-1976.)

13.3.1947 Zemřel generálmajor Frank Parker (velitel: 3. armáda)

13.3.1947 Zemřel generálmajor Misao Komacu (náčelník štábu: 8. armáda)

13.3.1947 Zemřel generálporučík Michail Ivanovič Gluchov (náčelník štábu 61. armády)



13.3.1950 Zemřel generálmajor technického vojska Dmitrij Ivanovič Tanskij (náčelník štábu 10. tersko-dagestánskej armády)


13.3.1953 Zemřel podplukovník Kurt Tiesler (velitel Mysliveckého pluku 38)

13.3.1954 Zemřel generálmajor letectva Gerbert Fridrichovič Micheľson (náčelník štábu Vzdušných síl 1. armády)



13.3.1954 Přečíslujíc Francouze v poměru pět ku jedné, 50.000 vojáku Viet Minhu pod velením generála Giapa zahájilo útok proti opevněným kopcům chránícím základnu Dien Bien Phu. Vietnamské dělostřelectvo rozdrtilo francouze a zničilo jedinou vzletovou a přistávací dráhu, čímž donutilo francouze spoléhat jen na dodávky ze vzduchu pomocí padáků. Giapovy jednotky poté vytáhly lopatky a zahájili stavbu podzemních tunelů a zákopů, pomalu se propracovávajíc směrem k francouzským pozicím a obličujíc je.

13.3.1956 Zemřel major Georgij Michajlovič Paršin (velitel 943. bitevního leteckého pluku)


13.3.1959 Zemřel podplukovník Hans Bischoff (velitel: Pluk tankových granátníků 5)


13.3.1959 Narodil se plukovník Andrej Vladimirovič Makarevič (veliteľ 159. gardového stíhacieho leteckého pluku)
13.3.1959 Zemřel generálmajor Ivan Fedotovič Serjogin (veliteľ 104. gardovej streleckej divízie)


13.3.1960 Zemřel generálmajor Erich Fiedler (vojenský velitel města Koblenz)

13.3.1962 Zemřel generálporučík Seiiči Kunó (velitel: 22. armáda)

13.3.1967 Zemřel generálmajor Michail Nikolajevič Smirnov (náčelník Saratovské Suvorovovy vojenské školy a Kemerovovy vojenské pěchotní školy)

13.3.1967 Založen kýl lodi USS Anchorage (LSD-36)

13.3.1968 Loď HMS Victorious (R38) vyřazena ze služby

13.3.1968 Založen kýl ponorky USS Bluefish (SSN-675)


13.3.1969 Zemřel kapitán Rudolf Kahle (velitel Tankového ženijního praporu 40)


13.3.1971 Narodil se - Carme Chacón Piqueras (ministerka obrany Španielska)

13.3.1971 Zemřel generálporučík Frederic J. Brown (velitel: V. sbor)


13.3.1971 Zemřel plukovník Fritz Herrmann (velitel Granátnického pluku 516)

13.3.1971 Zemřel generálporučík Pjotr Jermolajevič Lovjagin (veliteľ 55. střeleckého zboru)


13.3.1972 Zemřel generálporučík Rudolf Bamler (velitel: 12. pěší divize)

13.3.1974 Zemřel generálmajor Nariki Kanemacu (velitel: Pevnost ostrova Penghu)


13.3.1975 Ponorka U 26 (S175) uvedena do služby


13.3.1975 Ponorka U 30 (S179) uvedena do služby


13.3.1975 Prezident Thieu rozhodl k evakuaci oblasti kolem vysočiny a dvou dalších provincií na severu. To vyvolalo masivní odchod civilistů i vojáků, ucpání silnic a celkový zmetek. Severovietnamci ostřelovali dezorganizované prchající jednotky, které pak vešly ve známost jako "konvoj slzí."

13.3.1976 Zemřel letecký vicemaršál Stanley Flamank Vincent (velitel 13.skupiny RAF )


13.3.1977 Zemřel generálmajor Gerhard Bassenge (náčelník štábu 2. leteckej floty)


13.3.1980 Zemřel SS-Sturmbannführer und Major der Schutzpolizei Otto Petersen (velitel: 2. prapor 49. dobrovolnického pluku tankových granátníků SS "De Ruyter")

13.3.1982 Loď USS Chandler (DDG-996) uvedena do služby


13.3.1982 Loď ORP Gopło (630) uvedena do služby

13.3.1982 Ponorka USS Albuquerque (SSN-688) spuštěna na vodu

13.3.1982 Loď USS Carl Vinson (CVN-70) uvedena do služby

13.3.1985 Zemřel korvetní kapitán v záloze Emil Kieffer (velitel 3. minolovné flotily)

13.3.1991 Zemřel generálmajor Michail Nikitič Klešnin (veliteľ:)

13.3.1991 Založen kýl lodi USS John C. Stennis (CVN-74)

13.3.1993 Ponorka USS Montpelier (SSN-765) uvedena do služby

13.3.1995 Zemřel poručík Odette Hallowes (agenta SOE, krycí jméno Lise)

13.3.1996 Zemřel plukovník William Johnston Hovde (velitel 357., 358. stíhací perutě a 335. přepadové stíhací perutě)


13.3.1997 Zemřel generálmajor Stojan Stojanov (velitel 3. letecké skupiny 6. stíhacího pluku)

13.3.1997 Zemřel plukovník v. v. Josef Pavelka (pilot 311. perutě RAF)


13.3.1998 Zemřel - Hans von Ohain (Navrhl konstrukci prvního funkčního proudového motoru.)

13.3.1998 Ponorka USS Tunny (SSN-682) vyřazena ze služby


13.3.2003 Zemřel plukovník Paul Dose (velitel: IV./SG 151)

13.3.2006 Zemřel nadporučík Lloyd James Overfield (americké armádní stíhací eso 2. sv. v. s 11 potvrzenými sestřely)

13.3.2007 Loď HMAS Gladstone (FCPB 216) vyřazena ze služby


13.3.2007 Zemřel plukovník Wolfgang Falck (Veliteľ Stíhacieho veliteľstva Balkán.)

13.3.2008 Loď Ašigara (DDG-178) uvedena do služby

13.3.2008 Loď Atago (DDG-177) uvedena do služby

13.3.2009 Založen kýl lodi USNS Charles Drew (T-AKE-10)

13.3.2013 Loď USS Carr (FFG-52) vyřazena ze služby ()

13.3.2016 Zemřel plukovník v. v. Jan Velík (Držitel Řádu Bílého lva)

13.3.2017 Ponorka Sekirjú (SS-508) uvedena do služby

13.3.2017 Zemřel podplukovník Leonard A. Gonzales (nositel Leteckého kříže)
13.3.2020 Zemřel generálporučík Agustín Quesada Gómez (velitel: Vojenská oblast III Levante)


13.3.2021 Turecko obnovilo diplomatické kontakty s Egyptom. Prerušené boli od zvrhnutia M. Mursího v r. 2013.

13.3.2022 Zemřel plukovník Státní pohraniční stráže Ukrajiny Vitalij Viktorovyč Kučerjavyj (velitel kontrolního bodu Ščastja Luhanského pohraničního oddílu)

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more