21.04.

21.4.
Státní útvary Datum Událost



21.4.1488 Narodil se - Ulrich von Hutten (německý protestatský reformátor)


21.4.1526 Zemřel - Gil González Dávila (conquistador a objavitel)

21.4.1526 Zemřel - Ibrahim Chán Lódí (Dillísky sultán (1517-1526))


21.4.1526 V bitke u Pánípatu porazilo vojsko padyšaha Bábura jednotky Dillískeho sultanátu. V bitke zahynul posledný Dillísky sultán, Ibrahim Lódí.

21.4.1736 Zemřel generálporučík, říšský generál polní maršál Evžen František Savojský-Carignanský

21.4.1775 Narodil se generálporučík John Ramsay (plukovník: 79. pěší pluk)

21.4.1796 Vítězství Bonapartovy Italské armády u Mondovi.


21.4.1807 Narodil se generálporučík Anselmo Blaser (ministr války Španělska)

21.4.1816 Narodil se brigádny generál Louis Trezevant Wigfall (brigádny generál CSA)


21.4.1827 Narodil se polní zbrojmistr Vilém František Karel Rakouský (vrchní velitel zeměbrany)

21.4.1831 Narodil se brigádny generál CSA George Burgwyn Anderson (brigádny generál CSA)

21.4.1834 Narodil se brigádny generál William Rufus Terrill (Brigádny veliteľ.)

21.4.1837 Zemřel generálporučík José María Santocildes y Llanos (velitel: 7. vojenský okres)



21.4.1842 Zemřel maršál Francie Bertrand Clauzel (guvernér Alžíru)





21.4.1862 Narodil se plukovník Fjodor Michajlovič Veďeňajev (veliteľ 12. streleckej divízie)

21.4.1867 Zemřel generálporučík Cayetano Urbina y Daoiz (ministr války Španělska)

21.4.1871 Narodil se generálmajor Karl von Keiser (velitel 7. (pruského) pěšího pluku)

21.4.1875 Narodil se plukovník Egon von Waldstätten (Držiteľ Rytierskeho kríža Vojenského rádu Márie Terézie.)




21.4.1876 Narodil se generál jezdectva Franz von Dalwigk zu Lichtenfels (veliteľ III. armádneho zboru)

21.4.1876 Narodil se plukovník Albert Sidney Williams (velitel: 1. brigáda)

21.4.1876 Zemřel brigádny generál Thomas Moore Scott (brigádny generál CSA)



21.4.1878 Narodil se Viktor Dvorčák (poslanec Uhorského snemu za Slovensko)

21.4.1878 Zemřel generálmajor John James Peck (Armádny veliteľ.)

21.4.1879 Zemřel generálmajor John Adams Dix (24. guvernér štátu New York.)

21.4.1881 Narodil se generálmajor Georg Fredrik Palmroth (xx.xx.1939-xx.xx.1941 velitel armádní skupiny "Uusikirkko" (II. armádní sbor))

21.4.1883 Zemřel kapitán Texas Rangers / plukovník dobrovolnických jednotek John Coffee Hays (velitel 1. pluku (Hay's) Texas Rangers)


21.4.1886 Narodil se generálporučík Wellesley Douglas Studholme Brownrigg (autor knihy "Unexpected (a book of memories)" (1942))

21.4.1888 Zemřel brigádny generál William Dwight (Brigádny veliteľ.)


21.4.1889 Narodil se generálmajor Wolfgang von Waldenfels

21.4.1889 Narodil se plukovník Hans Kalm (DD.05.1918-DD.MM.1918 velitelem zajateckého tábora Hennala )

21.4.1889 Zemřel - Sebastian Lerdo de Tejada y Corral (Prezident Mexica)


21.4.1890 Narodil se generálmajor Friedrich-Wilhelm Liegmann (velitel: Vojenský výcvikový tábor Sieradz )

21.4.1892 Narodil se generálporučík Walter Wessel (veliteľ 12. tankovej divízie)

21.4.1892 Zemřel čestný generálmajor Nathaniel James Jackson (Divízny veliteľ.)

21.4.1893 Zemřel brigádní generál (CSA) Richard Lee Turbeville Beale (brigádny veliteľ)


21.4.1893 Narodil se divízny veliteľ Jurij Jurievič Aplok (náčelník štábu 3. armády)


21.4.1894 Narodil se generálporučík Rudolf Peschel (velitel: 52. pěší divize)


21.4.1894 Narodil se generálmajor Karl Stingl (velitel: 16. divize tankových granátníků)

21.4.1894 Narodil se generálporučík Henry S. Aurand (velitel: Velitelství Armády Spojených států v Pacifiku)


21.4.1895 Narodil se generálporučík Gerhard Conrad (Držiteľ Rytierskeho kríža.)

21.4.1895 Narodil se generálmajor Georgij Michajlovič Špikalov (veliteľ 25. streleckého zboru)

21.4.1897 Zemřel čestný generálmajor Richard Woodhouse Johnson (Divízny veliteľ.)

21.4.1897 Narodil se major Charles Dawson Booker (velitel letky C 8. námořní perutě RNAS)


21.4.1898 Zemřel generálmajor CSA Edward Cary Walthall (generálmajor CSA)


21.4.1900 Narodil se - Hans Georg Fritzsche (ředitel Německého tiskového oddělení)

21.4.1900 Loď S.M.S. Kaiser Barbarossa spuštěna na vodu


21.4.1904 Narodil se SS-Gruppenführer a generálporučík policie Odilo Lothar Ludwig Globocnik (Župní vedoucí Vídně)

21.4.1906 Narodil se major Vasilij Ivanovič Žigarkov (veliteľ 16. nočného bombardovacieho leteckého pluku)

21.4.1906 Zemřel čestný generálmajor Martin Thomas McMahon (Divízny veliteľ.)

21.4.1907 Narodil se major Vitalij Vasiljevič Chromov (veliteľ 809. bitevného leteckého pluku)


21.4.1907 Narodil se námořní nadporučík Karl Albrecht (ponorkový velitel (U-1062))

21.4.1909 Narodil se podplukovník Vasilij Nikolajevič Rybakov (veliteľ 206. bitevnej leteckej divízie)

21.4.1909 Narodil se plukovník Fjodor Semjonovič Šatilin (veliteľ 295. stíhacej leteckej divízie)




21.4.1910 Narodil se major pechoty Ján Tomáš (veliteľ III/20 práporu)

21.4.1910 Narodil se generálmajor dělostřelectva Kazbek Drisovič Karsanov (velitel 7. gardové raketové a 81. dělostřelecké divize)

21.4.1911 Narodil se major Vasilij Dmitrievič Ryžov (veliteľ 371. nočného bombardovacieho leteckého pluku)

21.4.1911 Narodil se kontradmirál Vladimir Iljič Golovko (zástupca náčelníka štábu podhladinových síl Čiernomorskej floty)


21.4.1911 Narodil se kapitán Andreas Hagl (velitel Nachkommandos, 1. výsadkové divize)


21.4.1912 Narodil se major Georg Höhne (velitel: Pluk tankových granátníků 26)

21.4.1912 Narodil se korvetní kapitán in memoriam Helmuth Ringelmann (velitel U-75)

21.4.1913 Narodil se kontradmirál Fjodor Nikitovič Grišin (veliteľ 9. ponorkovej eskadry)

21.4.1913 Narodil se major Georgij Pavlovič Kuzmin (velitel letky 239. stíhacího leteckého pluku)

21.4.1916 Narodil se kapitán 2. triedy Jakov Vasilievič Neboľsin (náčelník štábu Dneperskej vojnovej flotily 2. formovania)


21.4.1916 Narodil se kapitánporučík Johann Jebsen (velitel U-565 a U-859)


21.4.1917 Narodil se kapitánporučík Sarto Ballert (ponorkový velitel)

21.4.1917 Narodil se poručík Kenneth Campbell (pilot, 22. peruť)


21.4.1917 Bristká neztužená námorná vzducholoď C.17 bola nad belgickom napadnutá a zostrelená dvomi nemeckými plavákovými lietadlami Branderburg (piloti Kastner a Meyer).


21.4.1918 Narodil se námořní nadporučík Erich Krüger (ponorkový velitel (U-307))

21.4.1918 Narodil se generálporučík letectva Vasilij Georgijevič Karjakin (náčelník štábu Vojenského dopravného letectva ZSSR (1968-1980))


21.4.1918 Zemřel rytmistr Manfred Albrecht von Richthofen (velitel prvního většího německého leteckého útvaru Jagdgeschwader (stíhací skupiny))


21.4.1918 Narodil se kapitán Stanisław Józef Brzeski (velitel letky, 303. peruť RAF)



21.4.1918 21.3. - 17.7.
Německá "Jarní" ofenziva. Čtyři velké operace Picardie, Flandry, Aisna a Marna byly posledním pokusem Německa získat vítězství na svou stranu s využitím vojsk uvolněných z východní fronty dříve než se projeví vliv USA. 21. března zahájena v Picardii mezi Arrasem a La-Fére. 23.3. průnik za řeku Sommu 9.4. postup zastaven francouzskými zálohami. Výsledkem rozdrcení 5. anglické armády a těžké ztráty 3. anglické armády, zajato 90 000 mužů, ukořistění 1 000 děl a průnik 65 km do nepřátelských postavení. Zahnání Angličanů do moře se ale nekonalo. 9.4. Iniciativa převedena do Flander do údolí řeky Lys mezi Ypres a La Bassée - podařilo se vytvořit další výběžek fronty, ale rozdrcení nepřítele se nekonalo. 27.5. začal útok na řece Aisně mezi Soissons a Remeší. Při bitvě o Remeš kterou Francouzi udržely Němci nasadily do útoku své tanky - všechny byly zničeny. Po zastavení 7. a 1. něm. armády v tomto sektoru navázala 18. něm. armáda útokem na Montdidier ve směru na Compiegne. Výsledkem byla změna fronty v šířce 80 km a hloubce 60km a opětovné dosažení řeky Marny spolu s těžkými ztrátami Francie - 65 000 zajatců, 650 děl a 2000 kulometů ukořistěno. 15.7. zahájilo Německo další postup na řece Marně a po obou straných Remeše. 17.7. rozkaz k ústupu zpět za Marnu následovaný 18.7. Francouzským protiútokem u Villers-Cotterets což přineslo 12 000 německých zajatců a 250 děl. Celkové ztráty německé armády ve všech čtyřech operacích přesáhly 700 000 mužů, tyto ztráty už nebylo možno nahrazovat.


21.4.1918 V Římě byla uzavřena smlouva mezi italskou vládou (min. předseda Vittorio Emanuele Orlando) a Československou národní radou zastoupenou M. R. Štefánikem o formování pravidelných vojenských jednotek v Itálii. Českoslovenští zajatci byli do té doby zařazeni jen v pracovních oddílech a od r. 1917 vytvářeli výzvědné oddíly zařazované k jednotlivým armádám. Na základě této smlouvy vznikla už 23. 04. Československá divize v Itálii reorganizovaná 17. 12. 1918 na Československý armádní sbor v Itálii. Smlouva bývá označována jako první faktické uznání budoucího Československa ze strany některé z dohodových mocností.


21.4.1918 Von Richthofen byl Brity pohřben se všemi vojenskými poctami

21.4.1919 Zemřel nadpraporčík Jules Charles Toussaint Védrines (Pilot 1. sv. války.)

21.4.1919 Založen kýl ponorky Ro-24 (Ro-24)


21.4.1920 Narodil se kapitán Robert Weiss (veliteľ III./ JG 54)


21.4.1920 Narodil se námořní nadporučík Karl-Ernst Kaiser (ponorkový velitel)


21.4.1921 Narodil se námořní nadporučík Heinz Frömmer (velitel U-923
1. strážní důstojník U-228
)



21.4.1922 Narodil se generálmajor vo výslužbe Ján Iľanovský

21.4.1922 Narodil se plukovník Pjotr Mikodovič Lemešev (veliteľ 149. gardového stíhacieho leteckého pluku)

21.4.1924 Loď Asanagi spuštěna na vodu

21.4.1926 Narodil se - Alžběta II. - (královna Commonwealth realms)

21.4.1926 Narodil se kontradmirál Wayne Eugene Meyer

21.4.1935 Narodil se generálporučík George Raymond Stotser (velitel: 3. pěší divize)


21.4.1936 Založen kýl ponorky U-24 (U-24)


21.4.1939 Zemřel brigádní generál José Aranguren Roldán (velitel: 4. organická divize)

21.4.1939 Ponorka USS Seadragon (SS-194) spuštěna na vodu

21.4.1940 Ponorka R. Smg. Maggiore Baracca spuštěna na vodu

21.4.1941 Ponorka USS Gudgeon (SS-211) uvedena do služby

21.4.1941 Založen kýl ponorky USS Albacore (SS-218)


21.4.1941 Založen kýl ponorky U-612 (U-612)


21.4.1941 Ponorka U-154 (U-154) spuštěna na vodu

21.4.1942 Zemřel major Alexandr Dmitrievič Nikanorov (veliteľ 993. nočného bombardovacieho leteckého pluku)


21.4.1942 Založen kýl ponorky U-365 (U-365)


21.4.1942 Založen kýl ponorky U-238 (U-238)


21.4.1942 Založen kýl ponorky U-843 (U-843)

21.4.1942 Hlavní stan sovětského vrchního velení zrušil Volchovský front (z jeho jednotek utvořil Volchovskou skupinu v rámci Leningradského frontu); dále zřídil Severokavkazský směr.


21.4.1942 Severozápadní front vedl boje v prostoru Děmjanska. Nepřítel prolomil obkličovací frontu a vytvořil tzv. ramuševský koridor.



21.4.1942 Německé jednotky zahájili třetí útok proti jugoslávským partyzánům ve východní Bosně, Černé Hoře, Sandžaku a Hercegovině (trval do 15.6.).



21.4.1942 Spojenecký nálet na Rabaul.


21.4.1942 Japonský nálet na Port Moresby.


21.4.1943 Ponorka U-312 (U-312) uvedena do služby


21.4.1943 Ponorka U-286 (U-286) spuštěna na vodu

21.4.1943 Založen kýl ponorky USS Moray (SS-300)

21.4.1943 Založen kýl ponorky USS Roncador (SS-301) (USS Roncador (SS-301))


21.4.1943 Ponorka U-425 (U-425) uvedena do služby


21.4.1943 Ponorka U-543 (U-543) uvedena do služby

21.4.1943 Zemřel plukovník Nikolaj Alexejevič Korjakov (náčelník štábu 61. streleckého zboru)

21.4.1943 Založen kýl lodi USS Topeka (Cl-67)




21.4.1944 Zemřel generálplukovník Hans Valentin Hube (veliteľ 1. tankovej armády)



21.4.1944 Narodil se generálmajor Karel Hrubý (veliteľ letectva Velitelství letectva a protivzdušné obrany)

21.4.1944 Založen kýl ponorky U-2324 (U-2324)


21.4.1944 Ponorka U-875 (U-875) uvedena do služby

21.4.1944 Loď USS Conklin (DE-439) uvedena do služby


21.4.1944 Vojska 4. ukrajinského frontu sváděla boje s nepřítelem na přístupech k Sevastopolu. Dokončena evakuace německé 17. armády.
Německá okupační vojska rozpoutala kruté represálie vůči partyzánům a civilnímu obyvatelstvu partyzánských oblastí kolem Gliěre Vercors v Alpách. Akce trvala do 25.4.




21.4.1944 Spojenecké letectvo provedlo nálet na Bukurešť.


21.4.1944 Americká letadla z letadlových lodí 58. operačního svazu zahájila nálety na japonské základny na Nové Guineji v Hollandii a Tanahnerské zátoce.


21.4.1945 Zemřel generálporučík Gustav Hundt (velitel: 304. pěší divize)


21.4.1945 Zemřel generál jezdectva Georg Brandt (velitel: Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII)


21.4.1945 Zemřel generál tankových jednotek Karl Decker (veliteľ 5. tankovej divízie)


21.4.1945 Zemřel generál polní maršál Walter Model (veliteľ Skupiny armád Severná Ukrajina)


21.4.1945 Zemřel plukovník Leon von Ondarza (velitel: Tankový dělostřelecký pluk 2)

21.4.1945 Zemřel generálmajor Nicho Georgiev Georgiev (velitel 10. bělomořské pěší divize)


21.4.1945 Zemřel námořní nadporučík Erich Jewinski (velitel U-46, U-747, U-1192 a U-2539 1. strážní důstojník U-594 (Dietrich Hoffmann, Friedrich Mumm))
21.4.1945 Ponorka U-2552 (U-2552) uvedena do služby


21.4.1945 Stalin a Osóbka-Morawski podepsali v Moskvě sov. polskou smlouvu o přátelství, vzájemné pomoci a poválečné spolupráci.


21.4.1945 1. běloruský front zahájil boje v severních a severovýchodních předměstí Berlína. Část sil (8. gardová a 1. gardová tanková armáda) postoupila k městu z jihovýchodu. 1. ukrajinský front na drážďanském směru obsadil Bautzen (Budyšín), Kamenz, Lamu, Senftenberg, Luckau, Calau a pronikl ke Konigsbrücku.





21.4.1945 Britská 2. armáda obsadila Buxtehude, americká 9. armáda Blankenburg, 1. armáda Dessau, 3. armáda a francouzská 1. armáda Stuttgart.


Německá obrana v severní Itálii se zhroutila. Spojenecká vojska pronikla k Alpám. Polský II. sbor (britská 8. armáda) obsadil Bolognu.


Australská vojska obsadila Karaw (N. Guinea).


21.4.1945 Američané dobyli u Okinawy ostrov Ie Šima. Padlo 4 706 Japonců a 1 120 Američanů.


21.4.1946 Zemřel generálmajor Alfred Beckmann (velitel: Polní velitelství 199)


21.4.1947 Zemřel generál letectva Walter Boenicke (náčelník štábu Veliteľstva letectva Stred)

21.4.1948 Loď USS Texas (BB-35) vyřazena ze služby


21.4.1949 Narodil se armádny generál Andrej Ivanovič Nikolajev (Hlavný veliteľ Pohraničných vojsk Ruskej federácie /1993-1997/)

21.4.1952 Zemřel brigádní generál Harry Biddulph (Ženijný velitel: 29. divize)


21.4.1953 Zemřel plukovník Max Siemann (velitel Dělostřeleckého pluku 11)


21.4.1959 Zemřel SS-Gruppenführer a generálporučík zbraní-SS Georg Nikolaus Lörner (zástupce vedoucího Hlavního ekonomického a správního odboru SS)

21.4.1959 Zemřel plukovník Konstantin Pavlovič Vasiliev (náčelník štábu 137. streleckého zboru)


21.4.1960 Zemřel SS-Brigadeführer a generálmajor policie Wilhelm Albert (policejní prezident v Lodži)


21.4.1961 Narodil se plukovník Peter Švec (náčelník Štábu pre koordináciu velenia operácií-zástupca náčelníka GŠ ozbrojených síl SR)

21.4.1962 Zemřel - Frederick Handley Page (Zakladateľ spoločnosti Handley Page Ltd.)

21.4.1963 Zemřel generálmajor letectva Vladimir Michajlovič Tolstoj (náčelník štábu 5. gardového bombardovacieho leteckého zboru)

21.4.1964 Zemřel admirál Fjodor Vladimirovič Zozulja (veliteľ Kaspickej flotily)


21.4.1966 Zemřel SS-Oberstgruppenführer Josef Dietrich (veliteľ 6. tankovej armády)

21.4.1966 Zemřel generálplukovník delostrelectva Nikolaj Nikolajevič Ždanov (veliteľ 3. prielomového delostreleckého zboru)

21.4.1967 Zemřel generálmajor Atanas Vatev Vatev (ministr války)


21.4.1967 Zemřel plukovník in memoriam Jan Hrnčíř (pilot RAF)

21.4.1967 Loď USS Cleveland (LPD-7) uvedena do služby

21.4.1967 Řeckou vládu přebírá plukovnická junta. V prosinci přežívá protipuč, vedený králem Konstantinem, který poté prchá ze země.


21.4.1968 Zemřel generálmajor Kurt Loebell

21.4.1970 Zemřel generálmajor letectva Alexandr Nikolajevič Alexejev (náčelník štábu 4. leteckej armády)

21.4.1970 Zemřel poručík Hermann Becker (velitel Jasty 12)


21.4.1970 Zemřel korvetní kapitán Otto Salman (velitel U-7 a U-52)

21.4.1971 Zemřel François Duvalier (prezident Haiti (1957-1971))


21.4.1971 Zemřel nadporučík Friedrich Bausch (velitel 3./Fsch.Pi.Btl v 5FJD)

21.4.1974 Zemřel generál Masataka Jamawaki (velitel: 37. armáda)

21.4.1974 Narodil se plukovník Viktor Igorevič Gunaza (veliteľ 98. gardovej výsadkovej divízie)

21.4.1975 Zemřel generálporučík Francisco Franco Salgado-Araujo (velitel: 5. vojenská oblast)

21.4.1975 Zemřel generálmajor Georgij Andrijanovič Vasiliev (veliteľ 42. streleckého zboru)


21.4.1975 Slzící prezident Thieu abdikoval během devadesátiminutového neuspořádaného televizního projevu k lidem Jižního Vietnamu. Thieu četl dopis od bývalého prezidenta Nixona v roce 1972, kde se zavazoval "několika odvetnými akcemi", jestli bude Jižní Vietnam ohrožen. Zároveň odsoudil Pařížskou mírovou dohodu, Henryho Kissingera a Spojené státy. "Spojené státy nemají respekt před vlastními sliby. To je nehumánní, nevěrohodné a nezodpovědné" Poté byl převezen za pomoci CIA do exilu na Tchaiwan.

21.4.1979 Narodil se brigádní generál Petr Šnajdárek (ředitel Sekce Komunikačních a informačních systémů Ministerstva obrany, Generální štáb Armády České republiky)




21.4.1979 Zemřel podplukovník v.v. Zbyněk Roušar (vojenský letec a diplomat)

21.4.1980 Zemřel generálporučík John Howell Collier (velitel I. sboru)


21.4.1982 Izrael útočí na základny OOP v Libanonu.

21.4.1983 Zemřel maršál letectva Stěpan Akimovič Krasovskij (veliteľ 26. leteckej armády)


21.4.1984 Zemřel korvetní kapitán Viktor Rall (velitel 15. předsunuté strážní flotily)


21.4.1984 Zemřel námořní nadporučík Fritz Kosnick (velitel U-739)

21.4.1986 Zemřel letecký komodor Arthur Pethick Revington (velitel 4. skupiny RAF)


21.4.1986 Zemřel kapitánporučík Friedrich Justi (ponorkový velitel)

21.4.1987 Založen kýl ponorky Harušio (SS-583)

21.4.1987 Zemřel generálporučík Jerofej Vladimirovič Dobrovolskij (vojenský velitel Drážďan (1945-1946))

21.4.1987 Zemřel generálplukovník Alexej Semjonovič Burdějnyj (velitel 8. mechanizované armády)


21.4.1988 Zemřel podplukovník Vladimír Daněk (06.04.1976-31.10.1978 1. letky Velitel)

21.4.1989 Zemřel plukovník James Nicholas Rowe (náčelník armádní divize Spojené vojenské poradní skupiny Spojených států na Filipínách)


21.4.1990 Zemřel generálmajor Otto-Ernst Schiel (velitel: 198. pěší divize)

21.4.1990 Zemřel plukovník Vladimir Jefimovič Šarapa (náčelník štábu 208. nočnej bombardovacej leteckej divízie)

21.4.1990 Loď USNS John Ericsson (T-AO-194) spuštěna na vodu

21.4.1992 Zemřel armádny generál Pjotr Nikolajevič Laščenko (veliteľ Prikarpatského vojenského okruhu /1964-1967/)


21.4.1992 Zemřel podplukovník Hellmuth Schwing (velitel Tankového ženijního praporu 39)

21.4.1992 Zemřel generálmajor ve výslužbě Josef Jan Hanuš (velitel "A" letky 600. perutě RAF (1.11.1943 5.12.1943))

21.4.1993 Založen kýl ponorky USS Columbia (SSN-771)


21.4.1996 Zemřel generálmajor letectva Džochar Musajevič Dudajev (veliteľ 326. Tarnopolské těžké bombardovací divize (1987-1991))


21.4.1997 Zemřel generálporučík Andrés Rodríguez Pedotti (43. president Paraguaye)

21.4.1997 Zemřel admirál Leonid Konstantinovič Bekrenjov (náčelník vojenské diplomatické školy Sovětské armády)

21.4.2001 Loď USS Lassen (DDG-82) uvedena do služby

21.4.2003 Zemřel major Robert Wilson Moore (velitel 45. stíhací perutě)

21.4.2006 Loď Hessen (F221) uvedena do služby

21.4.2010 Založen kýl lodi Carlo Margottini (F592)
21.4.2015 Zemřel brigádní generál Sydney Valpy Radley-Walters (velitel 8. Kanadských husarů (Princezny Louisy))

21.4.2021 Indonézske námorníctvo informovalo o strate spojenia s ponorkou KRI Nanggala (402), ktorá realizovala praktický výcvik s použitím torpéd severne od ostrova Bali. Začala sa medzinárodná pátracia a záchranná operácia s cieľom lokalizovať ponorku a pokúsiť sa zachrániť posádku.

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more