11.07.

11.7.
Státní útvary Datum Událost


11.7.1585 Zemřel - Diego de Santillán y Pineda (guvernér generálnej kapitánie Yucatan)

11.7.1662 Narodil se - Maxmilián II. Emanuel - (Vévoda a kurfiřt bavorský)

11.7.1712 Narodil se generál polní strážmistr Karl Wilhelm von Ziegesar


11.7.1746 Narodil se generál Richard Vyse (plukovník: 29. lehký dragounský pluk)

11.7.1767 Narodil se - John Quincy Adams (6. prezident USA)
11.7.1772 Narodil se komodor John Rodgers (velitel Středozemní eskadryvelitel USS Guerriere)

11.7.1783 Narodil se generálporučík Henry Frederick Bouverie (plukovník: 97. pěší pluk)

11.7.1825 Narodil se brigádny generál Edward Henry Hobson (Brigádny generál.)

11.7.1841 Narodil se brigádny generál William Paul Roberts (brigádny generál CSA)

11.7.1842 Narodil se generálporučík Enrique Bargés Pombo (velitel: 4. vojenská oblast)

11.7.1847 Narodil se generálporučík Ramón García y Menacho (velitel 4. vojenské oblasti)


11.7.1852 Zemřel generál Robert Meade (plukovník: 90. pěší pluk)


11.7.1856 Zemřel - Norberto Ramírez (Hlava štátu El Salvador)

11.7.1866 Zemřel brigádny generál James Henry Lane (brigádny generál CSA)

11.7.1866 Zemřel brigádny generál James Henry Lane (Brigádny veliteľ.)
11.7.1866 Zemřel poručík Mark Wood (nositel Medaile cti)



11.7.1869 Narodil se generálmajor Georg Loeffelholz von Colberg (velitel: 7. dělostřelecký pluk)

11.7.1869 Narodil se plukovník Andrew Erwin Williams (náčelník štábu: IV. sbor)

11.7.1872 Narodil se generálmajor Tojohisa Macue (velitel: 21. pěší pluk)

11.7.1873 Narodil se brigádní generál Thomas Walter Darrah (velitel: 16. brigáda)

11.7.1875 Narodil se generálmajor Edward Croft (velitel: 1. brigáda)





11.7.1878 Narodil se podplukovník Vladimir Matvejevič Gukov (náčelník štábu 2. jazdeckého zboru)


11.7.1879 Narodil se generálmajor Albrecht von Pechmann (velitel: 239. dělostřelecký pluk)


11.7.1882 Britské vojnové lode zaútočili na prístav Alexandria, čím sa začala sedemdesiatročná čiastočná britská okupáciu Egypta.

11.7.1883 Zemřel čestný brigádny generál Jesse Hale Moore (Brigádny veliteľ.)


11.7.1887 Narodil se generálporučík Max Lindig (velitel: Vyšší dělostřelecké velitelství 307)


11.7.1887 Narodil se generálporučík Gustav Adolf-Auffenberg-Komarow (Velitel 285. zajišťovací divize)





11.7.1889 Narodil se brigádní generál Otakar Líčka


11.7.1890 Narodil se generálmajor Hermann Fahrig




11.7.1890 Narodil se generálmajor Wolf von Biedermann

11.7.1890 Narodil se maršál královského letectva Arthur William Tedder (náčelník štábu: Vrchní velitelství spojeneckých expedičních sil)




11.7.1891 Narodil se Generálmajor Hans von Ziegesar (vojenský velitel města Lipsko)




11.7.1891 Narodil se plukovník Zdeněk Fierlinger (predseda vlády Československej republiky)


11.7.1892 Narodil se hlavní letecký maršál Trafford Leigh-Mallory (velitel Velitelství stíhacího letectva RAF)

11.7.1893 Narodil se letecký vicemaršál Leslie Oswald Brown (velitel 84. skupiny RAF)

11.7.1893 v Nikaragui v meste León vypukne liberálna revolúcia pod vedením Josého Santos Zelaya ktorý napokn zvrhne a nahradí v prezidenstkom kresle dočastného prezidenta Salvador Machado Agüero

11.7.1894 Zemřel čestný generálmajor James Barnet Fry (Divízny veliteľ.)

11.7.1894 Narodil se podplukovník Armand Jean Berthelot (francouzské letecké eso a ničitel balónů 1. sv. v. s 11 sestřely (8 sám, 3 sdílel), z toho 2 balóny (sám) a 3-4 pravděpodobnými)


11.7.1894 Narodil se generálmajor Jindřich Misík (veliteľ 1. obvodu protiletadlové obrany státního území)

11.7.1895 Narodil se maršál Sovětského svazu Nikolaj Alexandrovič Bulganin (ministr obrany Sovětského svazu)

11.7.1895 Narodil se plukovník Vladimir Nikanorovič Koptevskij (náčelník štábu 19. streleckého zboru)

11.7.1896 Narodil se plukovník Kenneth Burns Conn (kanadské letecké eso na dvoumístném stroji 1. sv. v. s 20 sestřely [12 zničených (10 sám, 2 sdílel), 6 sražených do neřízeného pádu (5 sám, 1 sdílel) a 2 zničené v plamenech (sám)])


11.7.1896 Narodil se letecký maršál Horace Ernest Philip Wigglesworth (velitel, Britské okupační letectvo)


11.7.1896 Narodil se generálmajor Max Wehrig

11.7.1897 Narodil se plukovník Roman Petrovič Litvinov (náčelník štábu 54. streleckého zboru)


11.7.1898 Narodil se generálmajor Botho Kollberg (veliteľ 23. pešieho pluku)


11.7.1898 Narodil se generálmajor Otto Willigmann (velitel: 107. pěší pluk)

11.7.1898 Narodil se major Vladimir Ivanovič Bogolepov (veliteľ 887. nočného ľahkého bombardovacieho leteckého pluku)


11.7.1898 Narodil se generálmajor Gustav Adolf von Nostitz-Wallwitz (velitel: 24. tanková divize)


11.7.1899 Narodil se generálmajor Karl-Theodor Koerner (operační náčelník (Ia): 297. pěší divize)

11.7.1899 Narodil se generálmajor Andrej Nikolajevič Smirnov (náčelník štábu 27. streleckého zboru)

11.7.1900 Narodil se generálmajor Charles Lanier Dasher (velitel: 24. pěší divize)


11.7.1902 Narodil se generálmajor Oskar Vorbrugg (veliteľ 25. divízie protilietadlového delostrelectva)

11.7.1902 Narodil se generálmajor Ivan Michajlovič Šepetov (veliteľ 96. streleckej divízie 1. formovania)

11.7.1903 Narodil se generálplukovník letectva Stepan Dmitrievič Rybaľčenko (veliteľ Vzdušných síl Ďalekovýchodného vojenského okruhu)

11.7.1903 Narodil se plukovník Michail Georgijevič Bannyj (náčelník štábu 11. streleckého zboru)
11.7.1903 Narodil se generálmajor Pavel Georgijevič Čerňavin (náčelník štábu 21. gardového streleckého zboru)
11.7.1903 Narodil se komandérporučík Mannert Lincoln Abele (velitel USS Grunion (SS-216))
11.7.1904 Narodil se plukovník Ervin Kováč (navigátor 311. perute RAF)

11.7.1905 Narodil se SS sturmbannführer Walter Eisfeld (velitel KZ Sachsenhausen, Neuengamme)


11.7.1907 Narodil se admirál floty Adalbert Pierre Louis Karl Erich Johann von Blanc (1. důstojník na pomocném křižníku Orion (HSK-1))

11.7.1907 Narodil se major Franz-Adolf von Arnim (velitel Oddílu stíhačů tanků 161)


11.7.1908 Narodil se korvetní kapitán Hannes Weingärtner (velitel 24. ponorkové flotily)

11.7.1908 Loď USS South Carolina (BB-32) spuštěna na vodu

11.7.1908 Na vodu je spuštěna USS South Carolina, první bitevní loď USA typu dreadnought.

11.7.1909 Narodil se generálmajor Vladimir Semjonovič Antonov (dočasne poverený veliteľ 79. streleckého zboru)
11.7.1910 Narodil se SS sturmbannführer Johannes Hassebroek (velitel KZ Gross-Rosen)

11.7.1910 Narodil se generálporučík Thomas Samuel Moorman (5. rektor Akademie Letectva Spojených států (1965-1970))
11.7.1911 Narodil se podplukovník (in memoriam) František Vašata (navigátor/radaroperátor 68. perutě RAF)


11.7.1912 Narodil se generálporučík Harald von Hirschfeld (veliteľ 78. divízie ľudových granátnikov)

11.7.1913 Zemřel vrchní kapitán Charles Frederick Shoemaker (2. velitel Pobřežní stráže Spojených států (1895-1905))

11.7.1914 Loď USS Nevada (BB-36) spuštěna na vodu

11.7.1915 Narodil se plukovník Vladimir Ivanovič Bobrov (veliteľ 21. gardového stíhacieho leteckého pluku)
11.7.1915 Narodil se generálporučík Luis Otero Saavedra (velitel: Vojenská oblast IV)
11.7.1915 Loď S.M.S. Königsberg vyřazena ze služby (potopena vlastní posádkou / scuttled)


11.7.1915 Benátky byly bombardovány rakouským letectvem.



11.7.1915 Britské monitory Severn a Marsey opakují ostřelování německého křižníku Königsberg v ústí řeky Rufidži v Německé Východní Africe. Palba je řízena letouny. Křižník je potopen.


11.7.1916 Narodil se kapitán Hans-Georg von Ramin (velitel: Oddíl stíhačů tanků 53)

11.7.1916 Narodil se kapitánporučík Dietrich von Carlewitz (velitel U-710
strážní důstojník U-98 (Robert Gysae, Wilhelm Schulze)
)
11.7.1916 Narodil se plukovník (in memoriam) Václav Jílek (vojenský pilot)


11.7.1917 Narodil se kapitán Heinrich Hawelka (nositel Rytířského kříže)
11.7.1917 Narodil se plukovník in memoriam Svatopluk Štulíř (stíhací pilot)


11.7.1918 Narodil se plukovník Georg von Plettenberg (veliteľ 4. oddielu ťažkej jazdy)


11.7.1918 Dobytí města Irkutsk československými legionáři pod vedením Radola Gajdy.

11.7.1918 Vilém z Urachu, německý princ, se stal litevským králem a přijal jméno Mindaugas II.


11.7.1920 Narodil se kapitán Norbert Kujacinski (velitel 4. roty, 23. pancéřového pluk)

11.7.1920 Narodil se štábní seržant Salvador J. Lara (nositel Medaile cti)

11.7.1920 Narodil se generálplukovník Pjotr Ivanovič Sysojev (veliteľ 5. vševojskovej armády /1969-1971/)

11.7.1920 Narodil se námořní nadporučík Werner Schmidt (velitel U-292)


11.7.1920 Moskevská smlouva jež ukončuje rusko-litevské nepřátelství.




11.7.1921 Narodil se podplukovník George Clinton Keefer (velitel, 126. křídlo)


11.7.1921 Narodil se nadporučík Hans-Heinz Augenstein (Veliteľ 7./NJG 1.)

11.7.1922 Narodil se hlavní vedoucí poddůstojník námořnictva Delbert D. Black (1. hlavní vedoucí poddůstojník námořnictva (1967-1971))


11.7.1923 Narodil se generálmajor Josef Mikulec (náčelník Správy vojenského školství)

11.7.1925 Loď Jajoi spuštěna na vodu
11.7.1927 Zemřel generálmajor Otto Schoof (velitel 6. (pruského) dělostřeleckého pluku)

11.7.1928 Založen kýl lodi HMS Antelope (H 36)

11.7.1929 Založen kýl lodi HMS Boadicea (H 65)

11.7.1930 Loď HMCS Saguenay (D 79) spuštěna na vodu

11.7.1931 Založen kýl ponorky R. Smg. Anfitrite

11.7.1931 Loď ARA Veinticinco de Mayo (C-2) uvedena do služby


11.7.1931 Ponorka Hr. Ms. K XIV spuštěna na vodu

11.7.1932 Narodil se generál William L. Kirk (velitel: Vzdušné síly Spojených států v Evropě)


11.7.1932 Zemřel major Richard Burnard Munday (velitel letky 8. námořní perutě RNAS)

11.7.1933 Narodil se admirál Frank Benton II Kelso (Ministr námořnictva)

11.7.1939 Zemřel generál pěchoty Stilijan Kovačev (ministr války)

11.7.1939 Narodil se plukovník Robert Lewis Howard (velitel roty 2. praporu Rangers v pevnosti Lewis)



11.7.1940 Zemřel generál III. hodnostní třídy Vladimir Šokorov

11.7.1940 Založen kýl ponorky U-506 (U-506)

11.7.1940 Loď HMS Escort (H 66) vyřazena ze služby (potopena / sunk by R. Smg. Guglielmo Marconi)

11.7.1940 V Mnichově probíhala jednání mezi von Ribbentropem, Cianem a maďarským premiérem Telekim. Telekiho přijal 10.6. A. Hitler, který přislíbil Maďarsku podporu ve sporu s Rumunskem o Sedmihradsko.

11.7.1940 Francouzský prezident Lebrun odstoupil. Hlavou státu s plnými mocemi se stal maršál Pétain.


11.7.1941 Založen kýl ponorky U-664 (U-664)

11.7.1941 Loď HMS Defender (H 07) vyřazena ze služby (potopena / sunk by Junkers Ju 88 (HMAS Vendetta (D 69)))

11.7.1941 Ve Francii byla založena z iniciativy maršála Pétaina tzv. Protibolševická legie (LVF). Měla být zasazena do bojů na sovětsko - německé frontě.



11.7.1941 Sovětská a britská vláda zaslali Iránu společné ultimatum požadující, aby byli ze země vypovězeni íránští stoupenci nacistického Německa.


11.7.1941 Německé letectvo bombardovalo Port Said a Izmail.


11.7.1941 Britský nálet na Wilhelmshaven.


11.7.1941 Německá vojska se zmocnila předmostí jižně od Orši a severně od Nového Bychova. Na kyjevském směru se vytvořila nebezpečná situace, když mezi hlavními silami Jihozápadního frontu a jeho 5. armádou vznikla mezera široká asi 60 km. 5. armáda (Jihozápadní front) postoupila k Ivanovsku. Začala obrana Kyjeva (trvala do 19.9.).

11.7.1942 Zemřel kapitánporučík Heinrich Zimmermann (ponorkový velitel)

11.7.1942 Zemřel generál Juan José Estrada (Nikaragujský president)

11.7.1942 Ponorka U-418 (U-418) spuštěna na vodu


11.7.1942 Ponorka U-199 (U-199) spuštěna na vodu

11.7.1942 Ponorka Ro-104 (Ro-104) spuštěna na vodu

11.7.1942 Ponorka Ro-105 (Ro-105) spuštěna na vodu

11.7.1942 Založen kýl ponorky Ro-113 (Ro-113)

11.7.1942 Ponorka U-447 (U-447) uvedena do služby

11.7.1942 Ponorka U-225 (U-225) uvedena do služby

11.7.1942 Zemřel plukovník Ivan Matvejevič Sysojev (náčelník štábu 13. streleckého zboru)


11.7.1942 Ponorka U-267 (U-267) uvedena do služby


11.7.1942 Ponorka U-270 (U-270) spuštěna na vodu

11.7.1942 V Kanadě zavedena povinná vojenská služba.


11.7.1942 Spojenecký nálet na Bunu (Nová Guinea).


11.7.1942 Čínská vojska se zmocnila ostrovů nedaleko města Fu-čou.



11.7.1942 Francouzská vichystická vláda odevzdala Thajsku území Laosu a Kambodže.




11.7.1942 Podepsána dohoda o poskytování pomoci podle zákonu o půjčce a pronájmu mezi USA, československou a norskou zahraniční vládou a Islandem.

11.7.1942 Jugoslávští partyzáni v západní Bosně zahájili protiútok (trval do 17.8.).


11.7.1942 Boj o konvoj OS 33 (trval do 13.7, potopeno 5 lodí, zničena 1 ponorka).


11.7.1942 Britský nálet na Gdaňsk (44 letadel).


11.7.1942 Vojska pravého křídla a středu Jižního frontu ustoupila na čáru Děněžnikovo, Trjochizbenka, Krasnyj Luč.

11.7.1943 Zemřel major Rudolf Resch (velitel: IV. skupina Stíhací eskadry 51)

11.7.1943 Ponorka USS Flier (SS-250) spuštěna na vodu

11.7.1943 v trampskej chate Port Igarka pri Březovej, neďaleko Žebráku, sa konalo zasadanie III. ilegálneho vedenia KSČ.


11.7.1943 Americká vojska obsadila město Ragusa (Sicílie).


11.7.1943 Voroněžský front vedl boje s nepřítelem, který útočil od západu a jihu na Prochorovku.


11.7.1944 Zemřel SS-Sturmbannführer Karl Keck (velitel: 16. (ženijní) rota 21. pluku tankových granátníků SS)

11.7.1944 Zemřel zástavník Izidor Kovárik (Stíhacie eso Slovenských vzdušných zbraní 28 zostrelov (8× LaGG-3, 7× I-16, 6× Jak-1, 2× Il-2, 2× I-153, 1× DB-3, 1× Boston, 1× MiG-3))

11.7.1944 Zemřel generálmajor letectva Ivan Panfilovič Antošin (veliteľ Vzdušných síl Archangelského vojenského okruhu)


11.7.1944 Zemřel kapitánporučík Heinz Bielfeld (velitel U-703 a U-1222)

11.7.1944 Ponorka U-1305 (U-1305) spuštěna na vodu


11.7.1944 Ponorka U-928 (U-928) uvedena do služby

11.7.1944 Čs. stíhací perutě se přesunuly z letiště v Lympne na tato letiště : 310. do Digby, 312. do Coltishallu a 313. do Skeabre.



11.7.1944 Britské a americké letectvo provedlo nálet na Mnichov.

11.7.1944 Selhal první pokus plukovníka hraběte Stauffenberga o atentát na Hitlera (hl.stan na Berghofu). 15.7. selhal i druhý pokus ve hlavním stanu ve Východním Prusku.


11.7.1944 Roosevelt prohlásil, že USA hodlají uznat francouzskou prozatímní vládu de facto.


11.7.1944 Karelský front osvobodil město Pitkjaranta. 3. a 2. běloruský front dokončily likvidaci německých uskupení v lesích východně od Minska. Do zajetí padlo 35.000 německých vojáků. Dněperská válečná flotila spolu s 1. běloruským frontem pronikla k Finsku.

11.7.1945 Loď Sakura vyřazena ze služby (potopena v Ósace na minách / Sunk on mines in Osaka)
11.7.1945 Zemřel podplukovník Humphrey Arthur Gilkes (jeden ze čtyř nositelů čtyř Vojenských křížů)



11.7.1945 Spojenci zřídili společnou vojenskou správu v Berlíně.


11.7.1948 Zemřel brigádní generál Albín Holubek

11.7.1949 Zemřel generálporučík Moritake Tanabe (velitel 25. armády)

11.7.1949 Zemřel generálporučík Barton Kyle Yount (Velitel : 3. letecká armáda)
11.7.1951 Narodil se - Nikolaj Platonovič Patrušev (riaditeľ Federálnej bezpečnostnej služby Ruskej federácie)


11.7.1954 Zemřel major Hans-Siegfried von Rothkirch und Trach (velitel II. oddílu Tankového pluku Kurmark)


11.7.1957 Zemřel generálmajor Hans von Weech

11.7.1957 Zemřel plukovník William Scott Wood (náčelník štábu: 101. divize)


11.7.1957 Narodil se viceadmirál Jurij Jurjevič Kurganov (náčelník štábu Kolskej flotily rôznorodých síl)


11.7.1957 Zemřel generálmajor Alois Zahn (velitel: 283. pěší pluk)


11.7.1959 Narodil se - Alejandro Alvargonzález (ředitel: Generální sekretariát obranní politiky)

11.7.1960 Zemřel generálporučík Maxim Andrejevič Vavilov (náčelník štábu Zabajkalského vojenského okruhu /1954-1956/)

11.7.1960 Národné zhromaždenie schválilo a prezident A. Novotný podpísal text novej československej socialistickej ústavy. Názov krajiny sa zmenil na Československú socialistickú republiku.


11.7.1960 Vyhlásenie nezávislosti provincie Katanga.

11.7.1963 Zemřel generálmajor Pavel Prokopjevič Vachramejev (veliteľ 63. streleckého zboru)

11.7.1964 Zemřel generálporučík Vasilij Ivanovič Morozov (veliteľ 11. armády)

11.7.1964 Narodil se generálmajor Šlomo Turdžeman (velitel, Obrněný sbor)


11.7.1965 Zemřel generálmajor Karl Böttger (velitel: 221. zajišťovací divize)



11.7.1966 Zemřel generál Andrew George Latta McNaughton (náčelník generálního štábu)



11.7.1966 Zemřel generálporučík František Houra (I. podnáčelník Hlavního štábu)

11.7.1966 Zemřel generálporučík Usao Jamada (velitel: 1. brigáda těžkého polního dělostřelectva)

11.7.1966 Spojené státy zintenzivňují bombardování proti částem Ho Chi Minhovy cesty v Laosu.

11.7.1967 Zemřel admirál Laurance Toombs DuBose (velitel Východní námořní hranice)
11.7.1968 Zemřel generálmajor letectva Viktor Ivanovič Borodačev (náčelník štábu 37. letecké armády)




11.7.1969 Zemřel SS-Gruppenführer a generálporučík zbraní-SS Carl Blumenreuter (Hlavní lékař SS a policie)

11.7.1969 Založen kýl lodi USS Bowen (FF-1079)


11.7.1969 Zemřel generálporučík Herbert Kettner

11.7.1970 Zemřel kapitángenerál Agustín Muñoz Grandes (ministr armády Španělska)

11.7.1970 Loď USS Pensacola (LSD-38) spuštěna na vodu

11.7.1971 V Čile pod vedením prezidenta Allendeho sa znárodnil banský medený priemysel.

11.7.1971 približne 5 km od Santiago de Cuba havaruje na hladinu karibiku stroj An-24RV, CU-T1262 let 787 Cubana Aviacón. 44 osôb na palube zahynie


11.7.1972 Zemřel divisní generál Vilém Stanovský (Vězněn komunisty v letech 1952-1960.)



11.7.1972 Severovietnamský útok na An Loc je zmařen Jihovietnamci podporovaných nálety B-52.


11.7.1973 Zemřel generál tankových jednotek Walter Krüger (veliteľ LVIII. tankového zboru)

11.7.1973 Zemřel major Ivan Porfirievič Motornyj (veliteľ 53. gardového stíhacieho leteckého pluku)

11.7.1974 Narodil se podplukovník Štefan Masaryk (riaditeľ Odboru policajného výkonu Bratislava)

11.7.1974 Zemřel generálplukovník Dmitrij Fjodorovič Alexejev (velitel: Zabajkalský vojenský okruh)


11.7.1977 Zemřel generálmajor Karl Kötz (veliteľ 21. pešej divízie)

11.7.1977 Zemřel generálmajor Samuil Abovič Markuševič (náčelník štábu 19. armády)

11.7.1978 Zemřel generálmajor Michail Todorov Bedžev (velitel 28. pěší divize)


11.7.1979 Zemřel podplukovník Theodor Rossiwall (velitel, ZG 76)


11.7.1979 Založen kýl lodi S71 Gepard (P6121)
11.7.1979 Zemřel generálmajor Ivan Konstantinovič Morozov (velitel 21. gardové, 51. gardové, 81. gardové a 422. střelecké divize)


11.7.1981 Zemřel podplukovník Wolfgang von Obstfelder (Držiteľ Rytierskeho kríža s Dubovými ratolesťami.)

11.7.1983 Loď Oswaldo Cruz (U18) spuštěna na vodu

11.7.1984 Narodil se brigádny generál Serhij Stanislavovyč Sobko (náčelník štábu Veliteľstva Síl územnej obrany Ozbrojených síl Ukrajiny /2022/)
11.7.1984 Zemřel admirál floty Caspar John (První námořní lord a náčelník námořního štábu)

11.7.1987 Ponorka USS Helena (SSN-725) uvedena do služby



11.7.1989 Zemřel plukovník in memoriam Jozef Kolembus (veliteľ, 3. letka 1. československého stíhacieho pluku)

11.7.1990 Ponorka USS Jack (SSN-605) vyřazena ze služby


11.7.1995 Bosenskosrbská armáda obsadila muslimskou enklávu Srebrenici na východě Bosny a Hercegoviny. Nizozemské jednotky, chránící tuto bezpečnou zónu vyhlášenou OSN, nedokázaly zabránit zmasakrování asi 8 000 muslimských mužů a chlapců. Odpovědné velitele stíhá Mezinárodní soud pro bývalou Jugoslávii se sídlem v Haagu.

11.7.1997 Ponorka USS Groton (SSN-694) vyřazena ze služby

11.7.2000 Založen kýl ponorky U 32 (S182)

11.7.2002 Loď USNS Brittin (T-AKR-305) uvedena do služby


11.7.2002 na ostrove Isla de Perejil sa vylodila skupina Marockách četníkov, čím vážne narušili Španielsku zvrchovanosť.




11.7.2003 Zemřel plukovník Frederick la Poer Trench Clifford (velitel 13. Kanadského polného pluku, Královského Kanadského delostrelectva)


11.7.2003 Zemřel generál pěchoty Albert Bach (náčelník štábu: 30. pěší divize (Wehrmacht))


11.7.2004 Zemřel kapitánporučík Hans Hilbig (velitel U-1230)

11.7.2005 Zemřel generálmajor letectva Nikolaj Alexandrovič Kozlov (veliteľ 37. stíhacieho leteckého zboru protivzdušnej obrany)

11.7.2008 Zemřel generál Walter Thomas Kerwin (Zástupce náčelníka štábu armády Spojených států)

11.7.2009 Založen kýl lodi USS Fort Worth (LCS-3)


11.7.2010 Zemřel podplukovník Vladimír Košan (zástupce velitele 7. výsadkového pluku zvláštního určení (1961-1966), velitel (1966-1969))

11.7.2018 Zemřel podplukovník Thomas Francis Neil (velitel, 41. peruť RAF)




11.7.2022 Zemřel generálmajor vo výslužbe František Blanárik (riaditeľ Odboru obrany a bezpečnosti SR Úradu vlády SR (1995-1999))

11.7.2023 Zemřel generálporučík Oleg Jurjevič Cokov (veliteľ 144. gardovej motostreleckej divízie)

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more