19.12.

Státní útvary Datum Událost

19.12.1568 Zemřel - Alonso Muñoz (guvernér Nového Španělska)




19.12.1683 Narodil se - Filip V - (Král Španělska, Neapolu, Sicilie a Sardinie)

19.12.1744 Zemřel polní maršál Georg Olivier von Wallis


19.12.1776 Narodil se - Eusebio Bardají Azara (dočastný kancelář války Španělska)

19.12.1814 Narodil se - Edwin McMasters Stanton (Ministr války)


19.12.1817 Narodil se brigádny generál CSA James Jay Archer (brigádny generál CSA)

19.12.1819 Narodil se čestný generálmajor James Clifford Veatch (Divízny veliteľ.)


19.12.1837 Narodil se brigádny generál CSA John Charles Carter (brigádny generál CSA)

19.12.1844 Narodil se generálporučík Takeo Ozawa (člen Armádneho generálneho štábu)

19.12.1848 Narodil se brigádní generál Gabriel Vidal y Ruby (velitel: Dělostřelecká akademie)


19.12.1854 Narodil se generál pěchoty Kurt von Pritzelwitz (velitel VI. armádního sboru)

19.12.1860 Narodil se generál pěchoty Alexander Szurmay (Veliteľ zboru Szurmay.)

19.12.1876 Narodil se plukovník James P. Robinson (náčelník štábu: 80. divize)




19.12.1880 Narodil se generálporučík Hans-Georg von Jagow (velitel: 12. pěší pluk)


19.12.1882 Narodil se generál pěchoty Hubert Schaller-Kalide (velitel XVIII. vojenského okruhu,)

19.12.1884 Narodil se - Antonín Zápotocký (prezident ČSR )


19.12.1885 Narodil se - Alexandr Konstantinovič Alexandrov (veliteľ Oriolského vojenského okruhu /1921-1921/)


19.12.1886 Narodil se generál pěchoty Otto Sponheimer (Držiteľ Rytierskeho kríža.)

19.12.1886 Narodil se admirál Charles Maynard Cooke (velitel: 7. flota)

19.12.1887 Narodil se generálmajor Christo Cankov Balarev (hlavní intendant bulharské armády)


19.12.1888 Narodil se generálmajor Theodor Fischer (velitel: 327. pěší divize)




19.12.1888 Narodil se generálporučík Walther Naumann (velitel: Polní velitelství 200)




19.12.1888 Narodil se SS-Brigadeführer Otto Steinbrinck (velitel U-6, UB-10, UB-18, UB-57 a UC-65)




19.12.1888 Narodil se generálporučík Adolf Laule
19.12.1888 Narodil se - Nikolaj Kondratievič Stěpaňatov (veliteľ 23. streleckej divízie)

19.12.1889 Narodil se plukovník Thomas Gibbes Morgan Oliphant (náčelník štábu: 86. divize)


19.12.1893 Narodil se letecký vicemaršál Edward Rice (velitel 1. skupiny RAF)


19.12.1893 Narodil se generálmajor Nikolaj Andrejevič Truškin (veliteľ 109. streleckej divízie)


19.12.1894 Narodil se generálmajor Gerhard Hüther (velitel: 553. divize lidových granátníků)




19.12.1894 Narodil se generálporučík Franz Geiger (pohřešován)


19.12.1894 Narodil se generálmajor Richard Bazing (velitel: 352. pěší divize)

19.12.1895 Narodil se generálmajor Nikolaj Ivanovič Orlov (veliteľ 5. gardového streleckého zboru)


19.12.1896 Narodil se brigádní generál Jan Švígler


19.12.1896 Narodil se generálmajor Friedrich Kittel (velitel: 62. divize lidových granátníků)


19.12.1896 Narodil se generálmajor Gerhard Müller (velitel: 116. tanková divize)




19.12.1896 Narodil se námořní kapitán Arnold Bentlage (velitel: 3. zajišťovací divize)

19.12.1897 Narodil se brigádní generál Kenneth Gault Blackader (velitel 13. Kanadskej brigády)

19.12.1897 Narodil se generálmajor George Bitt Barth (velitel: 5. pěší divize)
19.12.1897 Narodil se generálporučík tankového vojska Grigorij Nikolajevič Kovaľov (velitel Vojenská akademie mechanizace a motorizace Dělnicko-rolnické Rudé armády)


19.12.1898 Narodil se generálmajor Heinrich Gäde (velitel 719. pěší divize)

19.12.1899 Zemřel generálmajor Henry Ware Lawton (velitel: IV Armádní sbor)

19.12.1899 Narodil se generálporučík Nikolaj Jakovlevič Prichiďko (náčelník štábu 5. vševojskovej armády /1943-1945/)

19.12.1899 Narodil se plukovník Grigorij Andrejevič Kovaľov (veliteľ 2. jazdeckého zboru)

19.12.1900 Narodil se podplukovník Nikolaj Sergejevič Nepenin (náčelník štábu 298. stíhacej leteckej divízie protivzdušnej obrany)

19.12.1900 Narodil se plukovník Nikolaj Porfirievič Vasjutin (náčelník štábu 25. tankového zboru)

19.12.1900 Narodil se generálporučík Nikolaj Alexandrovič Nikitin (veliteľ 35. streleckého zboru)

19.12.1901 Narodil se generálmajor Nikolaj Dmitrievič Jermilov (zástupca veliteľa 11. streleckého zboru)

19.12.1901 Narodil se plukovník Nikolaj Alexandrovič Ležnev (náčelník štábu 50. streleckého zboru)

19.12.1901 Narodil se plukovník Konstantin Nikolajevič Ilinskij (náčelník štábu 18. jazdeckého zboru)

19.12.1902 Narodil se generálplukovník letectva Vasilij Vasiljevič Stepičev (veliteľ 4. leteckej armády /1946-1948/)

19.12.1902 Narodil se plukovník Nikolaj Ivanovič Olenev (veliteľ 264. bitevnej leteckej divízie)

19.12.1902 Narodil se generálmajor Jurij Michajlovič Prokofiev (veliteľ 72. streleckého zboru)


19.12.1902 Narodil se admirál flotily Max-Eckart Wolff (Veliteľ torpédoborca Z2 Georg Thiele)

19.12.1903 Narodil se plukovník Nikolaj Alexandrovič Rusakov (veliteľ 29. streleckej divízie)

19.12.1904 Zemřel čestný brigádny generál Lewis Tappan Barney (Brigádny veliteľ.)

19.12.1904 Narodil se kontradmirál Thomas Burton Klakring (velitel: USS Guardfish (SS-217))

19.12.1905 Narodil se plukovník Nikolaj Stepanovič Goľcev (veliteľ 638. nočného bombardovacieho leteckého pluku)

19.12.1905 Narodil se admirál Nikolaj Michajlovič Charlamov (veliteľ 8. floty (1950—1954))

19.12.1905 Narodil se major Vasilij Ivanovič Zababurin (veliteľ 34. stíhacieho leteckého pluku protivzdušnej obrany)

19.12.1905 Narodil se generálmajor Ignatij Fjodorovič Bezuglyj (náčelník štábu 3. gardového streleckého zboru)

19.12.1905 Narodil se generálmajor Nikolaj Filippovič Baťuk (velitel 79. gardové a 284. střelecké divize)

19.12.1905 Narodil se plukovník Sigizmund Adolfovič Losik-Savickij (náčelník štábu 34. gardového streleckého zboru)

19.12.1906 Narodil se maršál Sovětského svazu Leonid Iljič Brežněv (první tajemník KS SSSR)

19.12.1907 Narodil se generálporučík letectva Nikolaj Trofimovič Petruchin (veliteľ protivzdušnej obrany Tichooceánskej floty)
19.12.1907 Narodil se plukovník Ruby Grace Bradley (vrchní sestra v 171. evakuační nemocnici)

19.12.1908 Narodil se plukovník Vasilij Ivanovič Polovnikov (náčelník štábu 49. streleckého zboru)
19.12.1908 Narodil se generálmajor Stěpan Semjonovič Rakov (náčelník štábu 16. streleckej divízie)

19.12.1909 Narodil se kapitán 1. triedy Isaak Solomonovič Kabo (veliteľ 3. ponorkového oddielu Severnej floty)

19.12.1910 Narodil se armádny generál Pjotr Nikolajevič Laščenko (veliteľ Prikarpatského vojenského okruhu /1964-1967/)

19.12.1911 Narodil se plukovník Stepan Alexejevič Nemenko (veliteľ 57. samostatnej pozorovacej letky)

19.12.1911 Narodil se generálmajor tankového vojska Konstantin Rodionovič Moskvin (veliteľ 6. gardovej mechanizovanej divízie)


19.12.1912 Narodil se major Gerhard Schöpfel (velitel: 6. stíhací eskadra "Horst Wessel")

19.12.1913 Narodil se plukovník Otto Biheller


19.12.1913 Narodil se plukovník in memoriam Ján Straka (náčelník štábu Veliteľstva brannej výchovy (1943-1944))


19.12.1913 Narodil se major Rudolf von Knebel- Doeberitz (velitel: 24. tanková divize)


19.12.1913 Narodil se generál José Vega Rodríguez (náčelník: Hlavní štáb armády)
19.12.1913 Narodil se generálporučík tankového vojska Nikolaj Ivanovič Lebeděv (zástupce náčelníka hlavní organizační a mobilizační správy generálního štábu ozbrojených sil SSSR)


19.12.1914 Narodil se generálmajor Dietrich Hrabak (veliteľ JG 54)

19.12.1914 Osmanský ministr války Enver Paša převzal velení nad 3. osmanskou armádou, se kterou hodlal podniknout ofenzívu proti Rusům na Kavkaze.
19.12.1915 Narodil se plukovník (in memoriam) Matěj Patlejch (stíhací pilot)

19.12.1916 Narodil se - Robert Peter Hedman (americké letecké eso u AVG ve 2. sv. v. s 6 sestřely)

19.12.1917 Zemřel Kapitán Richard Aveline Maybery (Velitel letky u 56. perutě)

19.12.1918 Zemřel čestný brigádny generál Delavan Bates (Brigádny veliteľ.)


19.12.1918 Narodil se námořní kapitán Heinz Haag (velitel 3. eskadry rychlých člunů)

19.12.1918 Bol rozpustený Český pluk ako dobrovolnicka jednotka v boji proti Maďarom a jeho prápory začlenené do 2. čs. pešieho pluku dobrovolníckeho.

19.12.1919 Narodil se kapitán Albert Richards (pridelený vojnový umelec k 9. parašutistickému praporu)

19.12.1919 Narodil se svobodník Taťjana Nikolajevna Baramzina (odstřelovačka 3. praporu, 252. střeleckého pluku, 70. střelecké divize)

19.12.1919 Narodil se maršál ženijních vojsk Nikolaj Fjodorovič Šestopalov (poslanec Nejvyššího Sovětu SSSR)

19.12.1919 Narodil se námořní kapitán Richard Lee Cormier (americké námořní stíhací eso 2. sv. v. s 8 sestřely)

19.12.1919 bola obnovená Slovenská ľudová strana A. Hlinku.


19.12.1920 Narodil se poručík Erich Bachem (předsunutý pozorovatel 262. dělostřeleckého pluku)

19.12.1920 Narodil se plukovník v. v. Karel Bednařík (navigator/radaroperátor 68. perutě RAF)

19.12.1922 Zemřel generálplukovník Artur Bolfras von Ahnenburg (Hlavný pobočník cisára.)

19.12.1922 Narodil se admirál Nikolaj Ivanovič Chovrin (veliteľ Čiernomorskej floty (1974-1983))

19.12.1922 Loď Kamikaze uvedena do služby

19.12.1922 Narodil se generálmajor inženýr Nikolaj Gavrilovič Sitcevoj (jeden z pěti nositelů šesti Řádů rudé hvězdy)

19.12.1924 Narodil se generálplukovník Viktor Jakovlevič Abolins (náčelník štábu Prikarpatského vojenského okruhu /1973-1975/)

19.12.1925 Narodil se generálplukovník Vitalij Vasiljevič Saltykov (veliteľ 5. gardovej tankovej armády)

19.12.1925 Narodil se vrchní seržant Nikolaj Sidorovič Kudašov (velitel tanku T-34, 20. gardová tanková brigáda)

19.12.1929 Narodil se generálmajor Štefan Gajdoš (zástupce velitele pro týl VVO)

19.12.1929 Založen kýl ponorky I-165 (I-165)


19.12.1931 Narodil se generálmajor Vladimír Muras (hlavný inžinier letectva)

19.12.1933 Loď Princess Maud spuštěna na vodu

19.12.1933 Ponorka Hr. Ms. K XVII uvedena do služby


19.12.1934 Zemřel armádní generál ve výslužbě Zdeněk Bružek

19.12.1934 Založen kýl lodi Samidare

19.12.1934 Zákon č. 267/1934 Zb. upravil dĺžku vojenskej prezenčnej služby na 24 mesiacov



19.12.1937 Zemřel generál V. hodnostní třídy Jan Kniha

19.12.1937 Zemřel plukovník Arsenij Gerasimovič Isakovič (náčelník štábu 11. streleckého zboru)
19.12.1937 Zemřel brigádny veliteľ Alexandr Alexandrovič Milonov (náčelník 19. streleckej divízie)

19.12.1939 Zemřel generálmajor Morio Kató (velitel: Pevnost Maizuru)

19.12.1939 Založen kýl ponorky U-70 (U-70)

19.12.1939 Loď HMS Havant (H 32) uvedena do služby

19.12.1939 Loď Atlantis (HSK-2) uvedena do služby


19.12.1939 Německá luxusní rychlá pasažérská loď Columbus byla potopena vlastní posádkou v severním Atlantiku po zadržení britským torpédoborcem Hyperion.

19.12.1939 Velitel německé bitevní lodi Admirál Graf Spee kapitán Hans Langsdorff se zastřelil.

19.12.1940 Zemřel - Kyösti Kallio (predseda vlády Fínska )

19.12.1940 Ponorka U-75 (U-75) uvedena do služby

19.12.1940 Ponorka U-111 (U-111) uvedena do služby

19.12.1940 Dosavadní premiér Ryti byl zvolen finským prezidentem.

19.12.1941 Zemřel kapitánporučík Dietrich Gengelbach (ponorkový velitel)

19.12.1941 Založen kýl lodi USS Altamaha (CVE-18)

19.12.1941 Zemřel generálmajor Lev Michajlovič Dovator (velitel 2. gardového jezdeckého sboru)
19.12.1941 Zemřel plukovník (in memoriam) Jaroslav Kučera (stíhací pilot)


19.12.1941 Japonci obsadili letiště u Kuala Kerai a zlikvidovali tak britské letectvo v severním Malajsku ( už 13. prosince obsadila polní letiště u Tahan Merag ).

19.12.1942 Zemřel kapitán 2. triedy German Juljevič Kuzmin (veliteľ 3. ponorkového oddielu Čiernomorskej floty)

19.12.1942 Založen kýl ponorky U-999 (U-999)


19.12.1942 Ponorka U-389 (U-389) spuštěna na vodu

19.12.1942 Založen kýl ponorky U-248 (U-248)

19.12.1942 Loď Hajanami spuštěna na vodu

19.12.1942 Loď USS Hoel (DD-533) spuštěna na vodu

19.12.1942 Zemřel četař Nurken Abdirovič Abdirov (pilot 808. bitevního leteckého pluku)


19.12.1942 Ponorka U-235 (U-235) uvedena do služby


19.12.1942 Ponorka U-425 (U-425) spuštěna na vodu

19.12.1942 Zemřel generálmajor Jakub Kulijevič Kulijev (zástupca veliteľa 4. jazdeckého zboru)

19.12.1942 Zemřel plukovník Aristarch Michajlovič Gorjainov (veliteľ 23. streleckej divízie)


19.12.1942 Sovětská vojska osvobodila Novou Kalitvu a Kantěmirovku.


19.12.1942 Německá 6. armáda dostala rozkaz k zahájení operace Wintergewitter (spojení s vojsky generála Hotha, která postupovala od jihu ke Stalingradu).


19.12.1942 Hitler jednal s Cianem a italským vrchním velitelem generálem Cavallerem. Rozhodnuto držet severní Afriku.



19.12.1942 Americká a australská vojska se zmocnila prostoru kolem Cape Endaiadere (N. Guinea).



19.12.1942 Spojenecké nálety na Salamaua, Gasmatu, Rabaul a Mundu.


19.12.1943 Narodil se generálplukovník Valerij Ivanovič Mironov (veliteľ Pobaltského vojenského okruhu /1991-1991/)

19.12.1943 Narodil se generál James Logan Jones (32. velitel Sboru námořní pěchoty)



19.12.1943 Americká 5. armáda obsadila San Pietro.



19.12.1943 Britské a americké letectvo provedlo nálet na Innsbruck a Augsburg.


19.12.1943 Americká 6. armáda se zmocnila letiště v Arawe (ostrov Nová Británie).

19.12.1943 Maršál Peirse jmenován vrchním velitelem všech leteckých sil v jihovýchodní Asii.

19.12.1944 Zemřel major Daniil Andrejevič Čelombijev (velitel 943. bitevního leteckého pluku)

19.12.1944 Loď Unrjú vyřazena ze služby (potopena / sunk by USS Redfish (SS-395))

19.12.1944 Zemřel major Götz-Peter Wilhelm Vollmer (velitel 3./St.G 2)

19.12.1944 Zemřel desátník Allan Bruce Craig


19.12.1944 Americká 106. divize obklíčená v prostoru Schnee-Eifel kapitulovala (německé 5. tankové armádě gen. Manteuffela).



19.12.1944 Americká 6. armáda zahájila rozhodující útok na ostrov Leyte.


19.12.1944 Britské bombardovací letectvo uskutečnilo nálet na Trier



19.12.1944 Americké a britské bombardovací letectvo bombardovalo cíle ve Slezsku a v okolí Vídně

19.12.1945 Zemřel generálmajor Leonard Fish Wing (velitel: 43. pěší divize)



19.12.1945 Zemřel plukovník Jean Demozay (velitel, 91. peruť RAF)


19.12.1946 Zemřel generál justiční služby IV. hodnostní třídy František Jansa


19.12.1946 Narodil se - Eduardo Serra Rexach (ministr obrany)


19.12.1946 V Hanoji 30.000 členů Viet Minu spustili svůj první útok proti Francouzům. Tím začína osmiletý konflikt nazvaný První válka v Indočíně. "Odpor bude dlouhý a houževnatý, ale v našem případě bude jistě korunován úspěchem!" prohlásil vojenský velitel Viet Minu Vo Nguyen Giap. "Pokud tito lidé chtějí boj, mají ho mít!" odpověděl francouzský vojenský velitel gen. Etrienne Valluy

19.12.1949 Zemřel divisní generál Eugène Desiré Antoine Mittelhausser

19.12.1950 Loď Frunze uvedena do služby


19.12.1951 Zemřel generálmajor Douglas Edward Cayley (velitel 29. divize)




19.12.1952 Zemřel generálporučík Hans Lieber (velitel dělostřelectva 7. armády)


19.12.1952 Zemřel generálmajor Josef Rupprecht (zemřel v sovětském zajetí)

19.12.1954 Zemřel generálplukovník Viktor Semjonovič Abakumov (ministr státní bezpečnosti)

19.12.1955 Zemřel poručík Keith Macpherson Smith (viceprezident, British Commonwealth Pacific Airlines)

19.12.1956 Narodil se - Martin Stropnický (minister obrany Českej republiky (2014-2017))

19.12.1956 Zemřel generálmajor Pavel Michajlovič Volosatych (veliteľ 263. streleckej divízie)




19.12.1957 Zemřel generálporučík Karl Pflaum (velitel: Divize č. 157)




19.12.1957 Zemřel podplukovník Ludwig Bachmaier (velitel: 542. granátnický pluk)

19.12.1957 Zemřel generálporučík Nikolaj Jakovlevič Prichiďko (náčelník štábu 5. vševojskovej armády /1943-1945/)

19.12.1959 Zemřel admirál Cecil Harcourt




19.12.1960 Zemřel viceadmirál Eberhard Weichold




19.12.1960 Narodil se generálporučík Josef Pokorný (národný vojenský predstaviteľ pri veliteľstve SHAPE (2014-RRRR))

19.12.1961 Loď NRP Afonso de Albuquerque (F470 (po roce / after 1945)) vyřazena ze služby (po závažnom poškodení pri bojovej operácii 18.12.1961 a uviaznutí na plytčine zajatá Indickou republikou, premenovaná na Saravasti a v roku 1962 zošrotovaná / after serious damage during combat operation on 18.12.1961 and stranding captured by the Republic of India, renamed Saravasti and scrapped in 1962)

19.12.1964 Ponorka USS Nathanael Greene (SSBN-636) uvedena do služby

19.12.1964 Loď USS Truxtun (DLGN-35od / from 30.06.1975CGN-35) spuštěna na vodu

19.12.1964 Loď USS William H. Standley (CG-32) spuštěna na vodu

19.12.1964 Ponorka KNM Ula (S300) spuštěna na vodu

19.12.1968 Zemřel generálmajor Edmund L. Daley (velitel: V. sbor)

19.12.1969 Zemřel generálmajor Georgij Petrovič Artemiev (náčelník štábu 3. gardového jazdeckého zboru)

19.12.1969 Založen kýl lodi Očakov (522 (1977)539 (1974-1975)526 (1975-1976)527 (1977)530 (1977)509 (1978)529 (1979)745 (1979)716 (1979)175 (1980)716 (1982) Sudostroitelnyj zavod im. 61 kommunara530 (1983)703 (1986-1987)714 (1988-1989)707 (1990-2014))

19.12.1970 Loď USS Stein (FF-1065) spuštěna na vodu


19.12.1972 Zemřel viceadmirál Otto Schenk (velitel: Admiralát norské polární pobřeží)


19.12.1973 Ponorka U 18 (S197) uvedena do služby
19.12.1973 Zemřel generálmajor Jevgenij Danilovič Šundalov (veliteľ 8. gardovej streleckej divízie)

19.12.1974 Zemřel kontradmirál Viktor Platonovič Bogolepov (náčelník štábu Ladožskej vojnovej flotily 2. formovania)


19.12.1974 Zemřel plukovník Friedrich-Wilhelm Siehl (velitel Dělostřeleckého pluku 225)

19.12.1975 Zemřel generál major Motoo Sawaki (velitel zóny okresu Tokushima)

19.12.1976 Narodil se štábní praporčík in memoriam Tomáš Procházka

19.12.1976 Zemřel generálporučík letectva Vladimir Alexandrovič Luckij (veliteľ 32. gardového leteckého stíhacieho pluku)

19.12.1977 Zemřel víceadmirál Takeo Kurita (velitel: 2. flotila)


19.12.1978 Zemřel plukovník Waldemar Kluge (velitel: Pluk tankových granátníků 1 Hermann Göring)

19.12.1978 Ponorka USS Trout (SS-566) vyřazena ze služby

19.12.1978 Založen kýl lodi USS John A. Moore (FFG-19)




19.12.1979 Zemřel generálporučík Friedrich Stahl

19.12.1980 Loď I-pin (552) uvedena do služby

19.12.1983 Zemřel generálporučík Carson Abel Roberts (velitel: 1. letecké křídlo námořní pěchoty)

19.12.1984 Zemřel generálmajor Thomas Dewees Finley (velitel: 89. pěší divize)

19.12.1984 Zemřel viceadmirál Vladimir Christoforovič Saakjan (náčelník štábu Čiernomorskej floty)


19.12.1985 Zemřel major Curt Schille (veliteľ 24. ženijného práporu)


19.12.1985 Zemřel fregatní kapitán Arend Baumann (velitel U-131)

19.12.1986 Zemřel admirál Andrej Trofimovič Čabanenko (veliteľ Severnej floty)

19.12.1986 Loď USNS Henry J. Kaiser (T-AO-187) uvedena do služby


19.12.1987 Ponorka SS-533 (SS-533) uvedena do služby

19.12.1987 Ponorka ORP Sokół (293) vyřazena ze služby

19.12.1989 Ponorka Severstal (TK-20) uvedena do služby

19.12.1989 Loď Ójodo (DE-231) spuštěna na vodu

19.12.1992 Zemřel generálmajor tankového vojska Vasilij Sidorovič Savčenko (náčelník štábu 1. gardového tankového zboru)

19.12.1993 Loď Mihail Kogălniceanu (45) uvedena do služby


19.12.1993 Zemřel kapitánporučík Hans-Heinrich Ketels (velitel U-970, U-1162, U-2523 a U-3511
2. strážní důstojník U-571 (Helmut Möhlmann)
)

19.12.1996 Zemřel - Julij Borisovič Chariton (šéfkonstruktér sovětských atomových zbraní)



19.12.1996 Zemřel podplukovník generálneho štábu Vojtech Juraj Višňovský (prednosta operačného oddelenia 4. čs. samostatnej brigády v ZSSR)


19.12.1997 Zemřel plukovník Josef Rettemeier (velitel Tankový oddíl 5)


19.12.1997 Zemřel podplukovník Siegfried Barth (velitel: Kampfgeschwader 51)
19.12.1997 Zemřel námořní kapitán Helmut Manseck (velitel U-143, U-758, U-3002, U-3007 a U-3008)

19.12.2001 Zemřel kapitán Melvyn Robert Paisley (stíhací eso (5-0-0 vítězství))

19.12.2002 Zemřel fregatní kapitán Guy Pierre Bordelon (velitel VC-3)



19.12.2003 Zemřel podplukovník (Bundeswehr) Heinz Marquardt (stíhací pilot (JG 51))

19.12.2005 Založen kýl lodi HMS Dragon (D35)

19.12.2011 Zemřel major Jefim Matvejevič Berezovskij (velitel 2. baterie, 692. dělostřelecký pluk (240. střelecká divize))

19.12.2014 Ponorka Vladimír Monomach (žádné / none) uvedena do služby

19.12.2014 Loď Velikij Usťug (023 (2013-2016)651 (od 2016 / from 2016)) uvedena do služby


19.12.2014 Zemřel armádny generál Igor Nikolajevič Rodionov (veliteľ Zakaukazského vojenského okruhu)


19.12.2022 Slovensko převzalo první z celkem 15 tanků Leopard 2A4, který dostalo od Německa za dodávky zbraní na Ukrajinu
19.12.2023 Zemřel plukovník Juraj Kohutiar (ředitel rozvědky SIS (1998-2005))

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more