20.12.

Státní útvary Datum Událost


20.12.1740 Zemřel polní maršál Richard Boyle


20.12.1740 Zemřel generálmajor Charles Cathcart



20.12.1746 Narodil se generálkapitán Miguel José de Azanza (místokrál Nového Španělska)


20.12.1765 Narodil se generál Frederick St John (poslanec britského Parlamentu za Oxford (1818-1820))

20.12.1779 Narodil se - William Wilkins (Ministr války)



20.12.1806 Narodil se generál Martín Carrera Sabat (Prezident Mexika (1855))


20.12.1807 Narodil se brigádny generál Richard Lucian Page (brigádny generál CSA)


20.12.1822 Narodil se generálporučík Domingo Moriones y Murillo (generálny guvernér Filipín)

20.12.1825 Narodil se čestný generálmajor Romeyn Beck Ayres (divízny veliteľ)


20.12.1829 Zemřel generál Charles FitzRoy (plukovník: 48. pěší pluk)

20.12.1838 Narodil se čestný brigádny generál Thomas Hamlin Hubbard (Brigádny veliteľ.)


20.12.1854 Zemřel generál James Kempt (plukovník: 81. pěší pluk)

20.12.1858 Narodil se generálmajor Anton Hellebronth von Tisza-Beö


20.12.1860 Južná Karolína vystupuje z USA.

20.12.1862 Zemřel generálporučík Philip Bainbrigge (plukovník: 26. pěší pluk)

20.12.1866 Zemřel brigádny generál William Gamble (brigádny veliteľ)

20.12.1875 Zemřel brigádny generál Charles Hale Morgan (Brigádny veliteľ.)

20.12.1876 Narodil se plukovník Charles Brooks Clark (náčelník štábu: 81. divize)
20.12.1876 Narodil se generálmajor George Hanbury Noble Jackson (velitel 87. brigády)




20.12.1877 Narodil se generálmajor Ludwig Drees

20.12.1880 Narodil se generálporučík Jošišige Šimizu (velitel 116. divízie)

20.12.1881

Sultán Abdülhamid II. povolil vydaním tzv. Muharremového dekrétu zriadenie Správy osmanského štátneho dlhu pod kontrolou zahraničných veriteľov Turecka.

Táto správa mala právo kontrolovať turecké financie otrasené štátnym bankrotom 70. rokov a výnosmi z väčšiny daní a ciel dlh postupne umorovať. Turecko sa tak fakticky stalo polokolóniou európskych mocností a napr. nemohlo bez súhlasu veľmocí zvyšovať dovozné clá a tak chrániť domácu produkciu pred európskou konkurenciou.



20.12.1882 Zemřel brigádny generál Benjamin Grubb Humphreys (brigádny generál CSA)

20.12.1882 Narodil se generálmajor James Preston Marley (velitel: 8. motorizovaná divize)


20.12.1883 Zemřel polní maršál Antonio María Blanco Castañola (generální guvernér Filipin)



20.12.1885 Narodil se plukovník Domingo Rey d'Harcourt (velitel síl v obliehanom sektore Teruel)

20.12.1886 Narodil se generál Seiiči Kita (velitel: 1. oblastní armáda)


20.12.1886 Narodil se generálporučík Michael Krug

20.12.1887 Narodil se generálmajor Šin'iči Kidžima (velitel: Pevnost Tsugaru)

20.12.1890 Narodil se poručík Keith Macpherson Smith (viceprezident, British Commonwealth Pacific Airlines)

20.12.1891 Zemřel čestný generálmajor John Reese Kenly (Divízny veliteľ.)

20.12.1891 Narodil se svobodník Ernest Albert Corey (velitel nosičů nosítek 55. australského pěšího praporu)


20.12.1891 Narodil se major Fritz von Oberndorff (velitel 34. průzkumného oddílu, 34. pěší divize)

20.12.1891 Narodil se generálporučík Pjotr Pantělejmonovič Večnyj (zástupca náčelníka generálneho štábu Červenej armády)


20.12.1892 Narodil se major Otto Könnecke (spoluzakladatel Lufthansy a Luftwaffe)


20.12.1892 Narodil se generál pěchoty Arthur Hauffe (držiteľ Rytierskeho kríža)


20.12.1893 Narodil se brigádní generál Václav Kemr (náčelník Týlu 1. oblasti)

20.12.1893 Narodil se poručík Wilhelm Frankl (velitel Jasty 4)


20.12.1894 Narodil se generálmajor Kaspar Völker (velitel: 69. pěší divize)

20.12.1894 Narodil se poručík John Joseph Malone (kanadské letecké eso 1. sv. v. s 10 sestřely [5 sražených do neřízeného pádu (sám), 2 zničené (sám), 2 zničené v plamenech (sám) a 1 zajatý (sdílel)])

20.12.1894 Narodil se generálmajor Ivan Sergejevič Bělov (náčelník štábu Moskovského vojenského okruhu /1941-1944/)


20.12.1894 Narodil se generálmajor Otto Brakert

20.12.1895 Narodil se SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní SS Richard Herrmann (velitel: 1. pěší brigáda SS (mot.))

20.12.1895 Narodil se generálmajor (in memoriam) Seinosuke Sonoda (velitel: 7. tankový pluk)


20.12.1895 Narodil se podplukovník Boy Rickmers (velitel Granátnického pluku 586)


20.12.1896 Narodil se Poručík letectva Bohumil Landa (Velitel Cvičné letky I/2)

20.12.1896 Narodil se generálmajor Jevgenij Konstantinovič Sobjanin (veliteľ 91. streleckej divízie 2. formovania)


20.12.1896 Narodil se generálporučík Frederick Arthur Browning (velitel: I. výsadkový sbor)


20.12.1896 Narodil se plukovník in memoriam Bohumil Landa (Velitel Cvičné letky I/2)

20.12.1897 Narodil se generálporučík letectva Alexandr Vasilievič Beľakov (hlavný šturman (letovod) 16. leteckej armády /1945/)

20.12.1897 Narodil se generálmajor Georgij Nikolajevič Pervencev (náčelník štábu 33. armády)

20.12.1898 Narodil se generálmajor (in memoriam) Jošiaki Niši


20.12.1900 Narodil se námořní kapitán Hans Henigst (velitel: 6. flotila torpédovek)

20.12.1900 Narodil se generálmajor Wilburt Scott Brown (velitel 1. a 15. pluku námořní pěchoty)

20.12.1901 Narodil se plukovník Vasilij Pavlovič Čanpalov (veliteľ 312. nočnej bombardovacej leteckej divízie)

20.12.1902 Narodil se generálmajor Ivan Alexejevič Garcev (veliteľ 53. streleckého zboru)


20.12.1902 Loď S.M.S. Braunschweig spuštěna na vodu
20.12.1902 Narodil se plukovník Nikolaj Petrovič Docenko (veliteľ 38. streleckej divízie)


20.12.1903 Narodil se generálmajor Adelbert Schulz (veliteľ 7. tankovej divízie)

20.12.1903 Narodil se generálmajor tankového vojska Vasilij Jefimovič Grigorjev (veliteľ 16. tankového zboru)
20.12.1903 Narodil se generálmajor tankového vojska Ivan Timofejevič Potapov (velitel taškentské a 2. charkovské tankové školy)


20.12.1904 Narodil se podplukovník Friedrich von Criegern (Náčelník štábu LXXXIV. armádneho zboru.)


20.12.1904 Narodil se kapitánporučík Hinrich Kelling (ponorkový velitel)


20.12.1904 Narodil se plukovník Hans Meyer-Sach (velitel Paradesantní pluk 2)


20.12.1905 Narodil se kapitán Fritz Schöck (velitel: Těžký tankový oddíl 507)

20.12.1905 Narodil se generálmajor Vasilij Ivanovič Minejev (náčelník štábu 57. streleckého zboru)
20.12.1905 Narodil se plukovník Mina Michajlovič Kozunko (náčelník štábu 4. výsadkového zboru)


20.12.1906 Zemřel admirál Max von der Goltz

20.12.1906 Narodil se generál John Knight Waters (velitel: V. sbor)

20.12.1907 Narodil se kapitán 2. triedy Magomet Imadutinovič Gadžijev (veliteľ 1. ponorkového oddielu Severnej floty)

20.12.1908 Narodil se generálporučík tankového vojska Nil Grigorjevič Veděničev (veliteľ 7. tankovej armády)


20.12.1909 Narodil se námořní nadporučík Willi Dietrich (ponorkový velitel)

20.12.1910 Narodil se plukovník Boris Abramovič Abramovič (náčelník štábu 4. gardovej stíhacej leteckej divízie)

20.12.1910 Narodil se plukovník Fjodor Nikiforovič Radus (nositeľ titulu Hrdina Sovietskeho zväzu)

20.12.1910 Narodil se podplukovník Sergej Ivanovič Timofejev (veliteľ 9. stíhacieho leteckého pluku)


20.12.1911 Narodil se kapitán Oskar Eysser (velitel 3./Tankový pluk 31)

20.12.1911 Narodil se podplukovník Ilia Nikolajevič Beklemyšev (veliteľ 43. stíhacieho leteckého pluku 2. formovania)

20.12.1912 Ponorka U 35 (U 35) spuštěna na vodu

20.12.1913 Narodil se generálporučík letectva Nikolaj Kalinninkovič Griškov (veliteľ 4. samostatnej armády protivzdušnej obrany)

20.12.1913 Narodil se kapitán Adolf Hahlbohm (velitel II. praporu, 956. granátnický pluk, 362. pěší divize)

20.12.1913 Narodil se námořní nadporučík Amelung von Varendorff (velitel U-213)

20.12.1913 Založen kýl lodi S.M.S. Baden


20.12.1914 Narodil se SS-Sturmbannführer Adrian von Fölkersam (velitel: Stíhací svaz SS Východ )

20.12.1914 Narodil se viceadmirál Thomas Reece Sargent (11. asistent (od roku 1972 zástupce) velitele Pobřežní stráže Spojených států (1970-1974))

20.12.1914 Narodil se generálporučík Alexandr Ivanovič Šestakov (náčelník štábu Povolžského vojenského okruhu /1964-1967/)

20.12.1914 Francouzská ponorka Curie se, jako první ponorka v historii, pokusila proniknout do nepřátelské základny. Pří pokusu vplout do Puly ( dnes v Chorvatsku ), kde mělo základnu loďstvo Rakouska - Uherska, byla ponorka odhalena a její velitel, poručík O Byrne, ji nechal potopit, aby nepadla do rukou protivníka.

20.12.1915 Loď S.M.S. Brandenburg vyřazena ze služby (1))

20.12.1915 Šest německých letadel bombardovalo La Panne, Vrchní velitelství belgického krále.

20.12.1916 Zemřel kapitán Arthur Gerald Knight (velitel letky B 29. perutě RFC)

20.12.1916 Zemřel poručík Kurt Haber (německé stíhací eso 1. světové války s 5 sestřely)

20.12.1916 Narodil se - Ernest William Gimson (nositel dvou Záslužných leteckých medailí DFM & bar)

20.12.1916 Narodil se major John Geoffrey Appleyard (velitel malé nájezdnické jednotky)

20.12.1916 Americký prezident Woodrow Wilson vybídl v reakci na nabídku ústředních mocností k mírovým jednáním válčící strany, aby oznámily své válečné cíle.

20.12.1916 Uskutočnil sa prvý let vzducholode Zepelin LZ 111 81q.

20.12.1916 Egyptský expediční sbor Archibalda Murraye dobyl za pomoci povstaleckých Arabů Sinajský poloostrov.

20.12.1917 Narodil se plukovník Billy Drake (velitel základny RAF Chivenor)


20.12.1917 Narodil se plukovník Petrus Hendrik Hugo (velitel 322. křídla RAF)

20.12.1917 Narodil se vrchní šikovatel Anton Heimhilger (jeden z 631 nositelů zlaté spony za boj zblízka)

20.12.1917 Narodil se plukovník John Byrd Murphy (velitel; 370th FS)

20.12.1917 Rada lidových komisařů schválila usnesení o zřízení Všeruské mimořádné komise pro potírání kontrarevoluce a sabotáže (VČK).

20.12.1918 Narodil se generálporučík letectva Nikolaj Vasiljevič Kozlov (veliteľ 10. samostatného prieskumného leteckého pluku)


20.12.1919 Narodil se plukovník Gottfried Tornau (velitel: Brigáda útočných děl 911)



20.12.1919 Zemřel kapitán Jakov Klementievič Ivasiov (náčelník štábu 5. armády /1919/)


20.12.1919 Narodil se plukovník (in memoriam) Štěpán Holl (pilot 310. československé stíhací perutě RAF)

20.12.1920 Narodil se plukovník Harold Elwood Comstock (velitel 63. stíhací, 389. stíhací, 390. stíhací a 481. taktické stíhací perutě)

20.12.1920 Narodil se generálplukovník Saltan Kekkezovič Magometov (náčelník štábu 3. vševojskovej armády /1964-1967/)

20.12.1920 Narodil se generálporučík Stanislav Antonovič Ržečickij (veliteľ 45. armádneho zboru)

20.12.1920 Narodil se generálmajor Aharon Jariv (ředitel, Ředitelství vojenského zpravodajství)

20.12.1921 Narodil se generál John Reiley Guthrie (velitel: Materiálové velitelství Armády Spojených států)


20.12.1921 Narodil se major letectva v zálohe Ľudovít Dobrovodský (šéfpilot Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu)


20.12.1921 Loď Jaime I uvedena do služby



20.12.1921 Zemřel generálporučík Dmitrij Pavlovič Parskij (veliteľ Severného frontu /1918/)

20.12.1922 Ponorka Ro-60 (Ro-60) spuštěna na vodu

20.12.1924 Založen kýl ponorky Ro-31 (Ro-31)

20.12.1924 Ponorka Ro-63 (Ro-63) uvedena do služby

20.12.1928 Ponorka I-63 (I-63) uvedena do služby

20.12.1928 Narodil se armádny generál Stanislav Ivanovič Postnikov (náčelník štábu Kyjevského vojenského okruhu /1977-1979/)

20.12.1929 Narodil se svobodník Emory Lawrence Bennett (střelec z automatické pušky Roty B, 1. prapor, 15. pěší pluk, 3. pěší divize)

20.12.1931 Narodil se generálmajor Ladislav Šejnoha (Velitel 4. stíhacího leteckého pluku)

20.12.1932 Narodil se viceadmirál Clyde Thomas Lusk (16. zástupce velitele Pobřežní stráže Spojených států (1988-1990))

20.12.1933 Zemřel viceadmirál Saburó Horinouči (náčelník štábu: Kombinovanej flotily)

20.12.1933 Založen kýl ponorky USS Pike (SS-173)

20.12.1933 Založen kýl ponorky Šč-121 (Šč-121)

20.12.1933 Založen kýl ponorky Šč-123 (Šč-123)

20.12.1933 Založen kýl ponorky Šč-125 (Šč-125)



20.12.1934 Zemřel brigádní generál František Plaček

20.12.1934 Narodil se generálmajor Oldřich Barák (náčelník Správy vyzbrojování a technického zapezpečení)

20.12.1937 Narodil se nejvyšší seržant John Lee Canley (nositel Medaile cti)

20.12.1937 Loď Arašio uvedena do služby


20.12.1937 Zemřel generál pěchoty Erich Friedrich Wilhelm Ludendorff (velitel generálního štábu 8. armády ve Východním Prusku)



20.12.1937 Zemřel brigádny veliteľ Filimon Antonovič Tolkačjov (veliteľ 33. streleckej divízie)

20.12.1938 Založen kýl lodi HMS Lively (F 40)

20.12.1939 Ponorka I-60 (I-60) uvedena do služby

20.12.1939 Loď Širanui uvedena do služby

20.12.1939 Ponorka USS Tambor (SS-198) spuštěna na vodu

20.12.1939 Zemřel námořní kapitán Hans Wilhelm Langsdorff (velitel: kapesní bitevní loď Admiral Graf Spee)

20.12.1939 Ponorka U-122 (U-122) spuštěna na vodu


20.12.1939 Velká Británie uznala Československý národní výbor v Paříži.

20.12.1940 Zemřel generálporučík Teiiči Šioda (velitel: Pevnost Tokijskáho zálivu)

20.12.1940 Ponorka U-331 (U-331) spuštěna na vodu



20.12.1940 Britský nálet na Berlín (23 letadel) a na Porto Marghera (poblíž Benátek).


20.12.1940 Německý nálet na Liverpool (další 21.12., celkem 504 letadel).

20.12.1940 V USA byla zřízena Národní obranná rada, která měla urychlit vyzbrojení země.

20.12.1941 Ponorka U-463 (U-463) spuštěna na vodu


20.12.1941 Ponorka U-464 (U-464) spuštěna na vodu

20.12.1941 Ponorka U-356 (U-356) uvedena do služby

20.12.1941 Ponorka I-177 (I-177) spuštěna na vodu

20.12.1941 Založen kýl lodi Suzucuki



20.12.1941 Zemřel brigádny veliteľ Pjotr Vasilievič Zotin (náčelník štábu 4. streleckého zboru)

20.12.1941 Ponorka U-439 (U-439) uvedena do služby

20.12.1941 Ponorka U-512 (U-512) uvedena do služby

20.12.1941 Ponorka U-90 (U-90) uvedena do služby

20.12.1942 Zemřel plukovník Hermann Seitz (veliteľ 63. pluku pancierových granátnikov)

20.12.1942 Loď Suzucuki uvedena do služby

20.12.1942 Loď Tamanami spuštěna na vodu

20.12.1942 Zemřel seržant Eric Airey

20.12.1942 Zemřel seržant letky Thomas Bennett (padol v boji)

20.12.1942 Zemřel seržant Alfred Ernest Brown (padol v boji)

20.12.1942 Zemřel seržant Ronald Owen Eynon (padol v boji)

20.12.1942 Zemřel seržant letky Peter Ernest Poulson (padol v boji)

20.12.1942 Zemřel důstojnický zástupce 2. třídy James Hawthorne Love

20.12.1942 Zemřel důstojnický zástupce 2. třídy Louis Edmund Moriarty (padol v boji)

20.12.1942 Ponorka USS Rasher (SS/SSR/AGSS/IXSS-269) (269) spuštěna na vodu


20.12.1942 Jihozápadní front vstoupil do severovýchodních okresů Luganské oblasti. Začalo osvobozování Ukrajiny. Skončila tuapeská obranná operace Černomořské skupiny vojsk Zakavkazského frontu. Německá 17. armáda zatlačena za řeku Pšiš.



20.12.1942 Spojenecké letectvo provedlo nálet na Abbeville, Duisburg a Boulogne.




20.12.1942 Spojenci zahájili druhý (neúspěšný) útok v Tunisku.



20.12.1942 Spojenecký nálet na Rangún.


20.12.1942 Japonský nálet na indické město Čitágáon.


20.12.1942 Gomez, Jordaa a Salazar podepsali v Cintře španělsko-portugalskou smlouvu o integritě Pyrenejského poloostrova.

20.12.1943 Zemřel podplukovník Ivan Pavlovič Zalesskij (veliteľ 2. stíhacieho leteckého pluku)

20.12.1943 Zemřel major Fjodor Leontijevič Jeskov (veliteľ 806. bitevného leteckého pluku)


20.12.1943 Zemřel námořní kapitán Klaus Ewerth (velitel U-1, U-26, U-35, U-36 a U-850)

20.12.1943 Loď Fujó vyřazena ze služby (po těžkém poškození vyřazen ze služby / Removed from the Navy List after severe damage)

20.12.1943 Založen kýl lodi Kuwa

20.12.1943 Loď USS Houston (CL-81) uvedena do služby


20.12.1943 Ponorka U-1232 (U-1232) spuštěna na vodu


20.12.1943 Německá 6. armáda vyklidila předmostí v prostoru Chersonu.



20.12.1943 Spojenecké letectvo zahájilo útoky na odpalovací základny zbraní V v západní Francii. (akce trvala do 31.12.).



20.12.1943 Britské a americké letectvo provedlo nálet na Frankfurt nad Mohanem (576 letadel, 20.701 tun pum) a Brémy (1.200 tun pum).


20.12.1943 V Káhiře probíhala jednání mezi vojenskými představiteli USA, Velké Británie a zástupci jugoslávských partyzánů.

20.12.1943 Východoslovenský odboj – prepadnutie kasárni finančnej stráže Čertižné.

20.12.1944 Zemřel podplukovník Cecil George Millett (velitel 2. praporu Králov Shropshireský pluk lahkej pechoty)

20.12.1944 Ponorka Ha-107 spuštěna na vodu

20.12.1944 Ponorka U-1306 (U-1306) uvedena do služby


20.12.1944 Vojska 2. a 3. ukrajinského frontu obnovila útok, jehož cílem bylo porazit budapešťské uskupení nepřítele. Sovětské svazky pronikly k Dunaji u Váce a odřízly nepříteli ústupové cesty na sever. 2. ukrajinský front osvobodil Levice.

20.12.1944 Německý I. SS tankový sbor dobyl Stavelot (Ardeny).


20.12.1944 Britská 8. armáda zahájila útok u Faenzy (Itálie). Po 8 dnech zastavenen.


20.12.1944 V Addis Abebě podepsána etiopsko-britská smlouva o přátelství.


20.12.1944 Britská vojska obsadila Kandaung (Barma).

20.12.1944 Hitler předal iniciativu v právě běžící ofenzívě v Ardenách z 6. tankové armády SS na 5. tankovou armádu.

20.12.1945 Loď HMS Snipe (U 20) spuštěna na vodu

20.12.1946 Loď USS Rochester (CA-124) uvedena do služby


20.12.1947 Narodil se generálplukovník (Abcházsko) Anatolij Innokentievič Zajcev (náčelník Generálneho štábu Abcházskych ozbrojených síl (03/2005-))


20.12.1948 Zemřel generálporučík Eugen Wurster (popraven)


20.12.1948 Narodil se generálporučík Jurij Vasilijevič Babanskij (podpredseda Štátneho výboru na ochranu štátnej hranice veliteľ pohraničných jednotiek Ukrajiny (1991-1995))

20.12.1948 Zemřel generálmajor Alexandr Vasilijevič Skvorcov (veliteľ 26. streleckého zboru)

20.12.1949 Na základe vládneho nariadenia z 20. decembra vypracoval Slovenský plánovací úrad súborný plán Slovenska.

20.12.1953 Zemřel generálmajor Donald Armpriester Stroh (velitel: 8. pěší divize)

20.12.1953 Zemřel plukovník Samuel F. Dallam (náčelník štábu: 80. divize)


20.12.1956 Zemřel plukovník Nikolaus Dauner (velitel Mysliveckého pluku 737)

20.12.1957 Zemřel nadporučík Wilhelm Cavallar von Grabensprung (Držiteľ Rytierského kríža Vojenského rádu Márie Terézie.)

20.12.1957 Zemřel kapitán 2. stupňa Vasilij Martynovič Drevnickij (veliteľ Iľmenskej vojnovej flotily)




20.12.1959 Zemřel generálmajor Hermann von Lenz

20.12.1960 Národní osvobozenecká fronta byla ustanovena v Hanoji jako komunistická politická organizace Vietkongských partyzánů v Jižním Vietnamu.
20.12.1962 Narodil se generálporučík Nikolaj Michajlovič Paršin (velitel hlavní raketové a dělostřelecké správy Ministerstva obrany Ruské federace (2012-))

20.12.1963 Ponorka USS Sam Rayburn (SSBN-635) spuštěna na vodu

20.12.1964 Další vojenská vzpoura proběhla v Saigonu. Generál Khanh a mladší důstojnící, vedeni Nguyenem Cao Ky a Nguyenem Van Thieu, vytlačili starší generalitu včetně generála Minha z vlády a převzala kontrolu.

20.12.1966 Ponorka USS Guardfish (SSN-612) uvedena do služby


20.12.1967 Zemřel generálmajor Adrian van der Hoop (velitel: Divize č. 613)

20.12.1969 Zemřel podplukovník Joseph Elmore Broadhead (velitel 362. stíhací perutě)

20.12.1969 Loď USS Portland (LSD-37) spuštěna na vodu



20.12.1969 Frustrovaný Henry Cabot Lodge opustil post hlavního vyjednavače USA na pařížských mírových rozhovorech.


20.12.1970 Zemřel generál zeměpisné služby Ubald Kolařík (zástupce velitele Vojenského zeměpisného ústavu)

20.12.1970 Založen kýl lodi USS Robert E. Peary (FF-1073)

20.12.1970 Zemřel generálporučík Georgij Kirillovič Kozlov (náčelník štábu Bielomorského vojenského okruhu)


20.12.1971 Loď Nieugięty (357) spuštěna na vodu

20.12.1973 Zemřel generálmajor Dmitrij Nikitič Nikišov

20.12.1973 Zemřel admirál Luis Carrero Blanco (první ministr)




20.12.1976 Zemřel generál pěchoty Hans von Obstfelder (veliteľ XXIX. armádneho zboru)


20.12.1976 Zemřel generálmajor Alexander von Pfuhlstein (velitel: divize Brandenburg)


20.12.1977 Zemřel kontradmirál Vasilij Jemel'janovič Ananič (asistent přednosty správy pro civilní výukové instituce námořních výukových institucí)


20.12.1979 Zemřel generálmajor Günther von Goeckel (velitel: Zajatecký tábor Oflag XIII.B)

20.12.1980 Loď USS Gallery (FFG-26) spuštěna na vodu

20.12.1984 Zemřel maršál Sovětského svazu Dmitrij Fjodorovič Ustinov (lidový komisař pro vyzbrojování (1941-1946); ministr pro vyzbrojování (1946-1953), obranného průmyslu (1953-1957) a obrany SSSR (1976-1984))

20.12.1985 Založen kýl ponorky USS Pasadena (SSN-672)

20.12.1989 Zemřel generálmajor letectva Nikolaj Pavlovič Terechov (veliteľ 136. bitevnej leteckej divízie)

20.12.1989 Zemřel vedoucí poddůstojník Donald Lewis McFaul (operátor US Navy SEAL)

20.12.1989 Ponorka USS Barb (SSN-596) vyřazena ze služby

20.12.1990 Loď USS Benjamin Stoddert (DDG-22) vyřazena ze služby

20.12.1991 Loď USS Hepburn (FF-1055) vyřazena ze služby

20.12.1991 Loď USS Badger (FF-1071) vyřazena ze služby


20.12.1992 Zemřel letecký maršál Aubrey Beauclerk Ellwood (velitel Bombardovacího letectva)


20.12.1992 Zemřel major Karl-Heinz Jaeger (veliteľ 448. granátnickeho pluku)

20.12.1995 Zemřel generálporučík Illarion Avksentievič Tolkoňuk (náčelník štábu Severného vojenského okruhu /1957-1960/)

20.12.1996 Zemřel generálmajor Gerald Joseph Higgins (velitel: 82. výsadková divize)


20.12.1997 Zemřel plukovník Anatolij Nikolajevič Saveľjev (zástupca náčelníka protiteroristickej skupiny Alfa )

20.12.1998 Zemřel generálplukovník Jurij Vladimirovič Tucharinov (veliteľ 29. vševojskovej armády)

20.12.1998 Zemřel generálporučík Rafael Cavanillas Prosper (náčelník: Centrální hlavní štáb armády)


20.12.2003 Zemřel kapitán Herbert Kutscha (velitel: II. skupina Stíhací eskadry 3)


20.12.2006 Zemřel poddůstojník Rudolf Otto (velitel sekce, 6. rota, 529. granátnický pluk, 299. pěší divize)

20.12.2007 Loď USS New York (LPD-21) spuštěna na vodu

20.12.2015 Zemřel podplukovník Arthur Harold Aldridge (velitel letky, 217. peruť RAF)


20.12.2017 Ponorka ORP Kondor (297) vyřazena ze služby


20.12.2018 Zemřel viceadmirál Vladimir Ivanovič Kalabin (veliteľ 5. operačnej flotily lodí)

20.12.2018 Loď Vasilij Bykov (368) uvedena do služby

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more