Main Menu
User Menu

Military history website

1. rota [1953-1966]

1st Company

     
Název:
Name:
1. rota
Originální název:
Original Name:
1. rota
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1966
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.02.1953-10.02.1954 18. prapor
10.02.1954-01.10.1962 1. prapor
01.10.1962-01.10.1963 14. pluk
01.10.1963-01.07.1966 14. samostatný prapor
Dislokace:
Deployed:
02.02.1953-01.07.1966 Dubnica nad Váhom, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
VÚ 5676
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.armedconflicts.com/1st-Company-t186862#544464Version : 0
MOD