Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 33 [1940-1942]

33rd Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 33

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 33
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 33
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 33
Datum zániku:
Disbanded:
18.05.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 33
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.11.1940-18.05.1942 15. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
13.11.1940-19.03.1941 Rossi, Franz (Oberst)
19.03.1941-16.04.1941 Eichstädt, Max (Oberst)
10.05.1941-18.05.1942 Crasemann, Eduard (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.armedconflicts.com/33rd-Artillery-Regiment-motorized-t224306#624225Version : 0
MOD