Main Menu
User Menu

Military history website

Vsetín

okr. Vsetín

     
Název:
Name:
Vsetín
Originální název:
Original Name:
Vsetín
Další názvy:
Other Names:
Wsetin
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Vsetín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°20'19.00"N 17°59'35.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1297
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1937-DD.MM.1950
závod III Československé zbrojovky Brno
DD.MM.1950-DD.MM.1990
Zbrojovka Vsetín, koncernový podnik
DD.MM.1990-DD.MM.1993
Zbrojovka Vsetín, a.s.
DD.MM.1993-DD.MM.2000
Zbrojovka Vsetín - INDET a.s.
DD.MM.2000-DD.MM.RRRR
ZVI a.s.
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/pDdNL
URL : https://www.armedconflicts.com/okr-Vsetin-t46872#489668Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vsetín

V období 1.republiky sídlo politického a soudního okresu.

Sčítání lidu v roce 1930: 7 229 obyvatel (z toho 7 010 osob národnosti československé, 78 osob národnosti německé a 77 osob národnosti židovské).

Posádka byla ustanovena v prosinci 1937.

Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Zbrojně technický úřad 9

Umístěný byl v administrativní budově firmy Československá zbrojovka, akciová společnost v Brně, závod Vsetín.

Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
Recenze knihy
URL : https://www.armedconflicts.com/okr-Vsetin-t46872#183308Version : 0
Fara

The parsonage adjacent to the church of the Assumption of the blessed Virgin Mary.

Sources:
https://farnostvsetin.webnode.cz/.
Vsetín - Autorka fotografie: Zuzana Malachová

Autorka fotografie: Zuzana Malachová
URL : https://www.armedconflicts.com/okr-Vsetin-t46872#561721Version : 0