Main Menu
User Menu

Military history website

11. armáda

11. Armee / 11th Army

     
Název:
Name:
11. armáda
Originální název:
Original Name:
11. Armeekommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1916
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.03.1916-DD.11.1918 italské válčiště / Italian Theatre of War

Velitel:
Commander:
14.03.1916-18.06.1916 Dankl von Kraśnik, Viktor (General der Kavallerie)
18.06.1916-28.02.1917 Rohr von Denta, Franz (Generaloberst)
28.02.1917-DD.11.1918 Scheuchenstuel, Viktor von (Feldzeugmeister)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.03.1916-DD.06.1916 Pichler, Kletus von (Generalmajor)
DD.06.1916-DD.12.1917 Soos von Badok, Karl (Oberst)
DD.01.1918-DD.11.1918 Sündermann, Ludwig von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.03.1916-30.06.1916 8. sbor
DD.04.1916-14.05.1916 17. sbor
DD.04.1916-DD.01.1917 20. sbor
DD.04.1916-11.06.1916 3. sbor
12.06.1916-14.10.1916 21. sbor
01.08.1916-DD.11.1918 3. sbor
01.01.1918-15.10.1918 1. sbor
01.01.1918-DD.01.1918 6. pěší divize
13.01.1918-14.10.1918 26. sbor
DD.02.1918-DD.11.1918 6. sbor
21.05.1918-DD.11.1918 13. sbor
15.06.1918-30.06.1918 15. sbor
15.10.1918-DD.11.1918 5. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk


Jung, Peter: Rakousko-uherská armáda za první světové války. Brno, Computer Press 2007.
Nedorost, Libor: Češi v 1. světové válce. Sv. 1-3. Praha, Libri 2006-2007.
Šedivý, Ivan: Češi, české země a Velká válka 1914-1918. Praha, Nakladatelství Lidové noviny 2001.
URL : https://www.armedconflicts.com/11-Armee-11th-Army-t69528#380059Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

11. armáda (květen 1916)


Nadřízené velitelství:
Skupina armád arcivévody Evžena


Velitel:
Generaloberst Viktor Graf Dankl von Krasnik


Složení:
- 3. sbor
- 8. sbor
- 20. sbor


Armádní podpůrné prostředky:


Jezdectvo:
- cyklistický prapor majora Schönnera


Ženijní jednotky:
- 2., 5. a 6. rota ženijního praporu č. 5
- 6. rota ženijního praporu č. 8
- 4. rota ženijního praporu č. 10
- 2. a 4. rota mostního praporu


Letectvo:
- 7. letecká rota
- 8. letecká rota
- 15. letecká rota
- 17. letecká rota
- 21. letecká rota
- 23. letecká rota
- 24. letecká rota
- 10. balonový oddíl


Zdroj:
Edmund Glaise von Horstenau – Der österreich-Ungarns Letzter Krieg, 1914-1918 (Wien 1931)
URL : https://www.armedconflicts.com/11-Armee-11th-Army-t69528#393916Version : 0
MOD