Státní útvary | Datum | Událost | |
|
8.10.1620 | Zemřel generálmajor Heinrich Duval von Dampierre (velitel, Dampierrův arkebuzírský pluk) | |
|
8.10.1671 | Narodil se kapitángenerál José Carrillo de Albornoz (kancléř války Španělska) | |
|
8.10.1702 | Narodil se generál poľný maršal Joseph Maria Friedrich Wilhelm Hollandinus von Sachsen-Hildburghausen | |
|
8.10.1733 | Narodil se generál Thomas Stirling (plukovník: 41. pěší pluk) | |
|
8.10.1748 | Narodil se generálporučík Rafael Juan de Dios Vasco y del Campo (plukovník: 5. savojský pluk) | |
|
8.10.1775 | Zemřel plukovník, generálkapitán Pedro Félix de la Croix de Chevrières y de la Tour (velietl: Generální kapitánie Valencie) | |
|
8.10.1778 | Narodil se polní maršál Tomás del Anillo Cueto (velitel: Královská dělostřelecká kolej) | |
|
8.10.1806 | Napoleonov preventívny vpád do Saska | |
|
8.10.1821 | Zemřel generálporučík Juan O'Donojú (první ministr Španělska) | |
|
8.10.1825 | Zemřel čestný brigádny generál Joseph Carter Abbott (brigádny veliteľ) | |
|
8.10.1826 | Narodil se brigádny generál Matt Whitaker Ransom (brigádny generál CSA) | |
|
8.10.1835 | Narodil se čestný brigádny generál John Allen Campbell (Brigádny veliteľ.) | |
|
8.10.1837 | Narodil se brigádní generál John Moulder Wilson (velitel ženistov) | |
|
8.10.1848 | Narodil se generál V. hodnostní třídy ve výslužbě Emil Albrecht | |
|
8.10.1861 | Narodil se generál poručík Rikisaburó Saitó (velitel 18. divízie) | |
|
8.10.1862 | Zemřel brigádny generál William Rufus Terrill (Brigádny veliteľ.) | |
|
8.10.1862 | Zemřel brigádny generál James Streshly Jackson (Brigádny veliteľ.) | |
|
8.10.1866 | Narodil se polní podmaršál Aurel von Le Beau (Veliteľ 17. pešej divízie.) | |
|
8.10.1869 | Narodil se generálporučík Tacudžiró Učino (velitel: 14. divize) | |
|
8.10.1869 | Narodil se brigádní generál LaRoy Sunderland Upton (velitel: 16. pěší brigáda) | |
|
8.10.1869 | Zemřel brigádní generál Franklin Pierce (14. prezident USA) | |
|
8.10.1871 | Narodil se generálporučík Johannes Ferdinand Ignatius (06.05.1918 01.06.1918, 05.03.1919 12.09.1919 náčelník generálního štábu) | |
|
8.10.1874 | Narodil se brigádní generál Gonzalo González de Lara (plukovník: 13. pěší pluk "Mallorca") | |
|
8.10.1874 | Narodil se armádní generál Louis-Eugène Faucher (náčelník Francouzské vojenské mise v Československu) | |
|
8.10.1878 | Zemřel brigádní generál (CSA) Gideon Johnson Pillow (brigádny generál CSA) | |
|
8.10.1878 | Narodil se generálmajor Hans Hasse | |
|
8.10.1879 | Narodil se generálmajor Ludwig Cramolini (velitel: Vojenská správní oblast III) | |
|
8.10.1881 | Narodil se generálporučík José Solchaga (velitel: 7. vojenská oblast) | |
|
8.10.1881 | Narodil se generálporučík Konrad Goltz | |
|
8.10.1884 | Narodil se generál polní maršál Walter von Reichenau (veliteľ 6. armády) | |
|
8.10.1884 | Narodil se generálmajor Max Hesse | |
|
8.10.1885 | Narodil se hlavní letecký maršál Arthur Murray Longmore (generální inspektor RAF) | |
8.10.1885 | Narodil se viceadmirál Patrick Nieson Lynch Bellinger (velitel Velitelství námořních leteckých sil Atlantické floty) | ||
|
8.10.1888 | Narodil se generálmajor Hanns von Crailsheim | |
|
8.10.1888 | Narodil se generálplukovník Friedrich Fromm (veliteľ Záložnej armády) | |
|
8.10.1890 | Narodil se kapitán Edward Vernon Rickenbacker (Nejúspěšnější americký stíhač 1. světové války, 26 vítězství ( z toho 5 balónů)) | |
|
8.10.1891 | Narodil se fregatní kapitán Edward Stephen Fogarty Fegen (velitel ozbrojené obchodní lodi HMS Jervis Bay) | |
|
8.10.1891 | Narodil se generálporučík Masafumi Jamauči (velitel: 15. divize) | |
|
8.10.1891 | Narodil se plukovník Clark S. Smith (náčelník štábu: 82. divize) | |
8.10.1891 | Narodil se generálmajor Georgi Jordanov Jordanov (velitel 10. pěší divize) | ||
|
8.10.1892 | Narodil se generálporučík Wilhelm Thomas (velitel: 321. pěší divize) | |
|
8.10.1892 | Narodil se generálmajor Wolfgang Rüter | |
|
8.10.1893 | Narodil se generálporučík Bruno Maaß | |
8.10.1893 | Narodil se plukovník Pjotr Karlovič Štejger (veliteľ 8. streleckej divízie) | ||
|
8.10.1894 | Narodil se plukovník Erdmann Albrecht (velitel Motocyklistického střeleckého praporu 53) | |
|
8.10.1894 | Narodil se generálmajor Karl Baer (velitel: 306. pěší divize) | |
|
8.10.1894 | Narodil se generálporučík Vicent Rojo Lluch (náčelník: Centrální hlavní štáb armády) | |
|
8.10.1895 | Zemřel generálmajor (CSA) William Mahone (divízny veliteľ) | |
|
8.10.1895 | Narodil se Ahmet Zogu (král Albánie) | |
|
8.10.1895 | Narodil se generálporučík Juan Domingo Perón (prezident Argentíny) | |
|
8.10.1895 | Narodil se generálporučík Georgij Semjonovič Lukin (náčelník štábu 7. gardovej vševojskovej armády /1943-1945/) | |
8.10.1895 | Narodil se - Vladimir Michajlovič Azin (veliteľ 2. kombinovanej streleckej divízie) | ||
|
8.10.1896 | Narodil se nadporučík Lansing Colton Holden (americké balónové eso 1. sv. v. se 7 sestřely (6 sám, 1 sdílel), z toho 5 balónů (sám)) | |
|
8.10.1896 | Narodil se major Franz Peter (Rakousko-uherské letecké eso 1. sv. války se 6 sestřely.) | |
8.10.1896 | Narodil se plukovník Sergej Grigorievič Nikolajev (veliteľ 81. gardovej streleckej divízie) | ||
|
8.10.1897 | Narodil se generálmajor Ivan Zacharovič Paškov (veliteľ 5. streleckého zboru) | |
|
8.10.1898 | Narodil se generálmajor Michail Andrejevič Bogdanov (náčelník štábu 1. armádnej skupiny) | |
|
8.10.1898 | Narodil se viceadmirál Michail Ivanovič Akulin (zástupce námořnictva v komisi pro udělování Stalinových cen na poli vědy a inovací) | |
|
8.10.1899 | Narodil se podplukovník Friedrich-Heinrich Musculus (velitel: Tanková brigáda 108) | |
|
8.10.1899 | Narodil se generálporučík Jaakov Dori (náčelník štábu Hagany) | |
|
8.10.1900 | Narodil se generálmajor Haydon LeMaire Boatner (velitel: 3. pěší divize) | |
8.10.1900 | Narodil se generálmajor Pjotr Ivanovič Metaľnikov (veliteľ 9. plastunskej streleckej divízie) | ||
|
8.10.1902 | Narodil se plukovník Jakov Timofejevič Ilnickij (náčelník štábu 18. gardového streleckého zboru) | |
|
8.10.1904 | Zemřel brigádny generál Matt Whitaker Ransom (brigádny generál CSA) | |
|
8.10.1904 | Narodil se podplukovník Herbert Ziegler (velitel: Pluk tankových granátníků 361) | |
|
8.10.1905 | Narodil se podplukovník Chandler Wilce Johnson (velitel 2. praporu, 28. pluk Námořní pěchoty) | |
|
8.10.1905 | Narodil se podplukovník Chandler Wilce Johnson (velitel: 28. pluk námořní pěchoty) | |
|
8.10.1906 | Narodil se plukovník Wilhelm Cappel (Veliteľ Granátnickeho pluku 424.) | |
|
8.10.1906 | Narodil se plukovník Sergej Jevmenovič Greskov (veliteľ 281. bitevnej leteckej divízie) | |
|
8.10.1907 | Narodil se major Michail Michajlovič Podgornov (veliteľ 8. samostatného prieskumného leteckého pluku) | |
|
8.10.1907 | Narodil se kapitánporučík Erwin Rostin (velitel U-158) | |
|
8.10.1910 | Narodil se vojín Ivan Benca | |
|
8.10.1910 | Narodil se brigádní generál Robert Hugh Bellamy (velitel 41. peśej divízie) | |
|
8.10.1910 | Narodil se SS-Obersturmbannführer Anton Laackmann (velitel Těžký tankový oddíl SS 102) | |
|
8.10.1910 | Narodil se podplukovník Patrick Edward Meagher (irské stíhací eso 2. světové války s 9 potvrzenými sestřely, 2 pravděpodobnými, 1 poškozeným, 2 zničenými, 1 pravděpodobným a 2 poškozenými na zemi) | |
|
8.10.1911 | Narodil se plukovník in memoriam Václav Šlouf (velitel 312. perutě RAF) | |
|
8.10.1911 | Narodil se generálporučík Michail Georgijevič Fomičjov (veliteľ 28. armády) | |
|
8.10.1912 | Narodil se generálporučík letectva Alexandr Sergejevič Senatorov (veliteľ 26. leteckej armády) | |
|
8.10.1912 | Narodil se brigádní generál in memoriam Stanislav Kraus | |
|
8.10.1912 | Vypukla prvá balkánska vojna. Proti Turecku vystúpili Bulharsko, Čierna Hora, Grécko a Srbsko. Skončila sa Londýnskym mierom 30. 5. 1913. | |
|
8.10.1914 | Narodil se generálmajor ve výslužbě Karel Vrdlovec (velitel 2. motorizované roty Čs. samostané obrněné brigády) | |
|
8.10.1914 | Narodil se brigádny generál in memoriam Ľudovít Kukorelli (dôstojník Leteckého pluku (RRRR-1941)) | |
|
8.10.1914 | Bol podniknutý prvý úspešný britský nálet na ciele v Nemecku. Dve lietadlá Sopwith Tabloid, z eastchurchské perute, vyzbrojeneé každé 20 pumami Hale s hmotnosťou 9 kg, bombardovali vzducholodné hangáre v Dusseldorfe a ústredné nádražie v Kolíne. Pri nálete bol zničený Zeppelin Z.9 (LZ-25). | |
|
8.10.1915 | Narodil se kapitán Franz Hahn (velitel: I. skupina Stíhací eskadry 4) | |
|
8.10.1915 |
Řecký král Konstantin I. zbavil Venizelose vlády. Pozn.: podľa en.wikipedia.org malo k odvolaniu dôjsť už 24.09.1915 |
|
|
8.10.1915 | Britská ponorka potopila v Baltském moři německou transportní lodˇ. | |
|
8.10.1917 | Narodil se generálmajor Robert Richard Rowland (náčelník štábu Pacifických leteckých sil) | |
|
8.10.1917 | Narodil se plukovník William Lloyd Turner (velitel 3. stíhací skupiny) | |
|
8.10.1917 | Narodil se kapitán Kurt Arendt (velitel: Tankový oddíl 5) | |
|
8.10.1919 | Zemřel - Carlos Meléndez Ramírez (Prezident Salvadoru 2x) | |
|
8.10.1919 | Narodil se viceadmirál Lev Georgievič Garkuša (veliteľ Jokangskej námornej základne) | |
|
8.10.1919 | Narodil se nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty Herbert Joseph Sweet (4. nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty (1965-1969)) | |
8.10.1919 | Narodil se podplukovník (in memoriam) Jan Hornung (navigátor 311. perutě RAF) | ||
|
8.10.1919 | Narodil se generálmajor ve výslužbě Rudolf Husár (noční stíhač palubní střelec a navigátor/radaroperátor) | |
|
8.10.1919 | Západní dobrovolnická armáda utočí na lotyšskou armádu. | |
|
8.10.1920 | Narodil se nadporučík George Ernest Goodman (stíhací eso (10+6-0-2+1 vítězství)) | |
|
8.10.1920 | Narodil se podplukovník in memoriam Jaroslav Petrucha (palubní střelec / radiotelegrafista 311. perutě RAF) | |
|
8.10.1922 | Narodil se kontradmirál Jurij Anatolievič Iľčenko (náčelník štábu Kamčatskej vojnovej flotily) | |
|
8.10.1926 | Narodil se - Álvaro Alfredo Magaña Borja (Prezident Salvadoru) | |
|
8.10.1932 | Loď President Masaryk uvedena do služby | |
|
8.10.1933 | Narodil se generálmajor Milan Jamárik (náčelník Výstrojnej správy) | |
|
8.10.1933 | Ponorka L-4 Garibaldijec (B-34) (L-4) uvedena do služby | |
|
8.10.1936 | Ponorka U-30 (U-30) uvedena do služby | |
8.10.1937 | Narodil se generálporučík Bradley Clark Hosmer (12. rektor Akademie Letectva Spojených států (1991-1994)) | ||
|
8.10.1937 | v rámci dočasnej ústavy Podkarpatskej Rusi vstúpil do platnosti aj zákon o právomoci podkarpatského guvernéra. | |
|
8.10.1938 | Zemřel - Alexandr Dmitrievič Taranovskij (náčelník štábu 3. armády) | |
|
8.10.1938 | Slovenská autonómna vláda povolila karpatským Nemcom samosprávu a prihlásenie sa k národnému socializmu. Vznik Nemeckej strany (Deutsche partei), ktorá mala na Slovensku nahradiť po Mníchovskej dohode zakázanú KdP. | |
|
8.10.1939 | Založen kýl lodi Čapajev | |
|
8.10.1939 | Japonská vojska obsadila Še-li (poblíž Macaa). | |
|
8.10.1939 | Pobaltské státy: V souladu se sovětsko-německou smlouvou jsou říšští Němci evakuováni z pobaltských států do Německa, kdy je podle nacistického přesvědčení domov jejich rasy. | |
|
8.10.1940 | Zemřel plukovník in memoriam Josef František (stíhací eso (17-1-0 vítězství)) | |
|
8.10.1940 | Ponorka U-107 (U-107) uvedena do služby | |
|
8.10.1940 | Bitevní lodi Warspite, Valiant, Ramillies a Malaya, v doprovodu 3 těžkých křižníků, 6 lehkých křižníků, 2 letadlových lodí a 20 torpédoborců vypluli z Alexandrie, aby pod velením admirála Cunninghama doprovodili konvoj 4 obchodních lodí s válečným materiálem na Maltu. | |
|
8.10.1940 | V Bukurešti jednali představitelé německé a rumunské vlády o přesídlení etnických Němců z jižní Bukoviny a Dobruždže. | |
|
8.10.1940 | Nemci sa zmocnili ropných polí v Rumunsku v okolí Ploješti. | |
|
8.10.1941 | Zemřel generálmajor Hans Daubert (velitel: 497. pěší pluk) | |
|
8.10.1941 | Ponorka U-507 (U-507) uvedena do služby | |
|
8.10.1941 | Ponorka U-255 (U-255) spuštěna na vodu | |
|
8.10.1941 | Zemřel generálporučík Andrej Kirillovič Smirnov (veliteľ 18. armády) | |
|
8.10.1941 | Zemřel generálmajor Maxim Sergejevič Šmyrov (veliteľ 15. streleckého zboru /1940/) | |
|
8.10.1941 | Ponorka U-657 (U-657) uvedena do služby | |
|
8.10.1941 | Gestapo zahájilo Akci Sokol, masový úder proti organizaci Sokol. Došlo k zatčení členů vedení, župních funkcionářů i části členstva sokolských jednot. Postiženo bylo asi 1500 osob, většina poslána do koncentračních táborů. 12. října byla Česká obec sokolská rozpuštěna, její majetek zabaven. Sokol byl zakázán již v dubnu t. r. | |
|
8.10.1942 | Ponorka U-643 (U-643) uvedena do služby | |
|
8.10.1942 | Založen kýl lodi HMCS Algonquin (R17 224 (od února 1953 / from February 1953)) | |
|
8.10.1942 | Ponorka U-535 (U-535) spuštěna na vodu | |
8.10.1942 | Zemřel podplukovník in memoriam Vladislav Břečka (palubní střelec 311. perutě RAF) | ||
|
8.10.1942 | Zemřel fregatní kapitán Ernst Sobe (velitel Ponorkové flotily "Wegener" a 7. ponorkové flotily) | |
|
8.10.1942 | V Indii vzrostly protibritské nepokoje. Hnutí za nezávislost země. Navíc sílily náboženské rozpory mezi muslimy a hindy. | |
|
8.10.1942 |
Velení sovětské i německé armády si uvědomilo, že boje o Stalingrad do zimy neskončí a začalo se na ni připravovat. Hitler vydal rozkaz, aby Němci zahájili stavbu betonových a vytápěných zimních krytů pro pěchotu a tanky. (Na místo poslal několik stavebních odborníků, kteří ale jeho rozkaz nedokázali splnit, protože nebylo vlastně kde vzít beton). Sověti ale stavbu vytápěných a chráněných krytů pro velitelská stanoviště, zdravotníky a obvaziště dokončili a postavili 2 mosty přes Volhu do severní části města. Letadla Luftwaffe je ale do 3 dnů zničila. |
|
|
8.10.1943 | Zemřel plukovník in memoriam Josef Matohlína (velitel ženijního vojska, 22. divise) | |
|
8.10.1943 | Zemřel podplukovník Hans Philipp (veliteľ JG 1) | |
|
8.10.1943 | Zemřel generálmajor Charles Dodson Barrett (14. asistent velitele Námořní pěchoty (1941-1942)) | |
|
8.10.1943 | Loď ORP Orkan (G 90) vyřazena ze služby (potopena / sunk by U-378) | |
|
8.10.1943 | Zemřel komandor porucznik Stanisław Hryniewiecki (velitel:) | |
|
8.10.1943 | Zemřel kapitánporučík Walter von Freyberg-Eisenberg-Allmendingen (velitel U-52 a U-610) | |
|
8.10.1943 | Střední front pronikl k řece Proňa a Sož. | |
|
8.10.1943 | SSSR a Francouzský výbor národního osvobození si vyměnily velvyslance (Bogomolov - Garreau). | |
|
8.10.1943 | Španělsko žádalo o stažení "Modré divize" z východní fronty. | |
|
8.10.1943 | Britské a americké letectvo provedlo nálet na Hannover (457 letadel, 1.667 t pum), Brémy a Vegesack. | |
|
8.10.1944 | Zemřel major John Taylor Moore (velitel 341. stíhací perutě) | |
|
8.10.1944 | Zemřel podplukovník Ivan Nikiforovič Afanasjev (zástupca veliteľa 198. bitevnej leteckej divízie) | |
|
8.10.1944 | Zemřel generálmajor Werner Haack (velitel: Vyšší dělostřelecké velitelství 310) | |
|
8.10.1944 | Loď Šinano spuštěna na vodu | |
|
8.10.1944 | Zemřel plukovník Valentin Semjonovič Skulskij (náčelník štábu 37. streleckého zboru) | |
|
8.10.1944 | Karelský front překročil řeku Titovku a pronikl k jezeru Tul-Jaur. | |
|
8.10.1944 | 2. ukrajinský front překročil na několika místech řeku Tisu. Nacistickým vojskům v prostoru Karpat a Sedmihradska hrozilo obklíčení. | |
|
8.10.1944 | 3. ukrajinský front dosáhl řeky Moravy v prostoru Žabari (Jugoslávie). | |
|
8.10.1944 | Britská vojska vstoupila do Korintu a ovládla ostrov Samos. | |
|
8.10.1944 | Americká vojska se vylodila na ostrovu Garakayo (Palauské ostrovy). | |
|
8.10.1944 | Nad ránom bojová skupina paradesantnej brigády s veliteľom štáb.kpt. F. Vrzalom vyrazila z priestoru Železnej Breznice do útoku na Jalnú. | |
|
8.10.1944 | Do obehu pustené vyhlásenie ÚV KSS, ktoré koncipoval J. Šverma. | |
|
8.10.1945 | Narodil se generálmajor letectva Gennadij Petrovič Kočergin (veliteľ 6. gardovej leteckej dopravnej divízie) | |
|
8.10.1945 | Britské okupačné sily (veliteľ: podplukovník E. D. Murray) vstúpili do Phnompenhu. | |
|
8.10.1946 | Narodil se generál James Thomas Hill (velitel: 25. pěší divize) | |
|
8.10.1946 | Zemřel SS-Standartenführer Max Johann Friedrich Pauly (veliteľ koncentráčného tábora Stutthof a Neuengamme) | |
8.10.1950 | Zemřel generálporučík Pjotr Grigorievič Jarčevskij (náčelník štábu 9. streleckej divízie) | ||
|
8.10.1952 | Zemřel generálmajor Vladimir Kuzmič Paramzin (veliteľ 118. streleckého zboru) | |
|
8.10.1953 | Zemřel plukovník Sigurt-Horstmar von Beaulieu-Marconnay (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
8.10.1953 | Zemřel plukovník Alexandr Markovič Markov (veliteľ 4. stíhacieho leteckého pluku) | |
|
8.10.1955 | Zemřel generál pěchoty Hans-Karl von Scheele (veliteľ LII. armádneho zboru) | |
|
8.10.1955 | Loď USS Saratoga (CV-60) spuštěna na vodu | |
|
8.10.1955 | Zemřel generálmajor Vladimir Alexandrovič Solovjov (veliteľ 31. streleckého zboru) | |
|
8.10.1960 | Zemřel SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní-SS a policie Karl Herrmann (velitel: Bojová skupina SS Nord) | |
|
8.10.1960 | Loď USS Constellation (CV-64) spuštěna na vodu | |
|
8.10.1960 | Ponorka USS Scamp (SSN-588) spuštěna na vodu | |
|
8.10.1965 | Ponorka KNM Uthaug (S304) spuštěna na vodu | |
|
8.10.1967 | Zemřel major Clement Richard Attlee (premiér Velké Británie) | |
|
8.10.1967 | Při bojové akci byl oficiálně poprvé použit bitevní vrtulník AH-1G Cobra. | |
|
8.10.1971 | Založen kýl lodi USS Thomas C. Hart (FF-1092) | |
|
8.10.1971 | Zemřel generálporučík Nikolaj Sergejevič Oslikovskij (velitel 3. gardového jezdeckého sboru) | |
|
8.10.1972 | Zemřel generálmajor Jiří Mastný (náčelník Automobilového opravárenského závodu Olomouc) | |
|
8.10.1972 | Dlouhotrvající diplomatická slepá ulička mezi Henry Kissingerem a Le Duc Tho nakonec skončila oboustrannými ústupky. Američané dovolí Severovietnamcům zůstat v Jižním Vietnamu, zatímco Severní Vietnam stáhne požadavky na sesazení jihovietnamského prezidenta Thieu a rozpuštění jeho vlády. Přestože se Kissingerův štáb soukromě vyjadřoval o povolení pobytu severovietnamských jednotek na území Jižního Vietnamu, Kissinger prohlašoval "chci konec této války před volbami." | |
|
8.10.1973 | Zemřel četař Edward Hoare (anglické pozorovatelské eso 1. sv. v. se 7 sestřely [4 sražené do neřízeného pádu (sám) a 3 zničené v plamenech (sám)]) | |
|
8.10.1973 | Zemřel major Ernst-Albert Grote (velitel Granátnického pluku 12) | |
|
8.10.1974 | Zemřel generálplukovník Alexandr Alexandrovič Jegorovskij (veliteľ Uralského vojenského okruhu /1965-1970/) | |
|
8.10.1979 | Zemřel letecký maršál Brian Edmund Baker (velitel RAF Island) | |
|
8.10.1979 | Zemřel generálmajor Masakazu Amano (zástupca náčelníka štábu: 6. oblastní armáda) | |
|
8.10.1980 | Založen kýl lodi USS Reid (FFG-30) | |
|
8.10.1983 | Loď USS Curts (FFG-38) uvedena do služby | |
|
8.10.1992 | Zemřel generálmajor Ned Dalton Moore (náčelník štábu: 101. výsadková divize) | |
|
8.10.1993 | Zemřel generálporučík John Southworth Upham (velitel: 3. pěší divize) | |
|
8.10.2001 | Zemřel korvetní kapitán Karl Daublebsky von Eichhain (velitel U-13) | |
|
8.10.2010 | Zemřel - John James Welch (Ministr letectva) | |
|
8.10.2010 | Zemřel generálporučík letectva Anatolij Nikandrovič Strogov (veliteľ 61. gardového stíhacieho leteckého zboru) | |
|
8.10.2010 | Zemřel poručík Dietrich Ascher (velitel čety v 259. brigádě útočných děl) | |
|
8.10.2014 | Ponorka Džinrjú (SS-507) spuštěna na vodu | |
|
8.10.2016 | Zemřel generálmajor letectva Vasilij Ivanovič Minakov (prvý zástupca veliteľa vzdušných síl Severného loďstva /1961/) | |
|
8.10.2019 | Zemřel technický seržant Francis Sherman Currey (nositel Medaile cti) | |
|
8.10.2021 | Zemřel generál Raymond Thomas Odierno (Náčelník štábu Armády Spojených států) | |
|
8.10.2022 | Zemřel plukovník Eduard Jurjevič Šandura (veliteľ 205. samostatnej motostreleckej brigády) | |