Státní útvary | Datum | Událost | |
|
17.10.1629 | Narodil se - Baltasar Carlos de Austria | |
|
17.10.1673 | Zemřel - Diego Osorio de Escobar (Dočasný místokrál Nového Španělska) | |
|
17.10.1676 | Narodil se admirál Pedro Nuño Colón de Portugal y Ayala (místokrál Sardinský) | |
|
17.10.1724 | Narodil se generálporučík George Cholmondeley (plukovník: 65. pěší pluk) | |
|
17.10.1784 | Narodil se brigádní generál José Fructuoso Rivera (1. a 3. Uruguajský president) | |
|
17.10.1797 | Mier v Campo Formiu. Tento mier ukončil vojnu s prvou koalíciou. Rakúsko potvrdilo odstúpenie ľavého brehu Rýna, stratu Belgicka a Milánska. Rakúsko tiež uznalo existenciu sesterských republík. Ako odškodnenie za územné straty, dostalo Rakúsko územie Benátska (týmto zaniká Benátska republika). | |
|
17.10.1805 | V Bratislave začal rokovať Uhorský snem. Prijal zákony, ktoré súdom a stoliciam umožňovali úradovať a viesť korešpondenciu s najvyššími ríšskymi a uhorskými úradmi v maďarčine. | |
|
17.10.1819 | Zemřel generálporučík Jerónimo Girón y Moctezuma (velitel: Generální kapitánie Katalánsko) | |
|
17.10.1856 | Narodil se divizní generál José Villalba Riquelme (ministr války) | |
|
17.10.1863 | Narodil se generálmajor Robert Alexander (velitel: 3. divize) | |
|
17.10.1876 | Narodil se generálmajor Karl Boesser (vyšší důstojník administrativní služby) | |
|
17.10.1876 | Narodil se major Charles de Tricornot de Rose (Velitel letectva V. armády.) | |
|
17.10.1881 | Narodil se kontradmirál Friedrich Matthes | |
|
17.10.1882 | Narodil se brigádní generál William Lloyd Marlin (velitel: 74. pěší brigáda) | |
|
17.10.1882 | Narodil se generálporučík Georg Mackensen von Astfeld | |
|
17.10.1886 | Narodil se podplukovník Charles W. De Jarnette (velitel: 175. brigáda) | |
|
17.10.1887 | Narodil se generálmajor Zachari Atanasov Dospevski (velitel 7. rilské pěší divize) | |
|
17.10.1889 | Zemřel čestný generálmajor John Frederick Hartranft (Divízny veliteľ) | |
|
17.10.1889 | Narodil se nadporučík D'Arcy Fowlis Hilton (kanadské letecké eso a ničitel balónu 1. sv. v. s 8 sestřely [6 sražených do neřízeného pádu (sám) a 2 zničené (sám)], z toho 1 balón [zničen (sám)]) | |
17.10.1889 | Narodil se podplukovník Vladimir Felicianovič Ržečickij (náčelník štábu 13. streleckej divízie) | ||
|
17.10.1891 | Narodil se generálporučík Jasujo Jamazaki (velitel: 130. pěší pluk) | |
|
17.10.1891 | Narodil se námořní kapitán Otto Lensch (velitel: Zajišťovací instrukční divize) | |
|
17.10.1892 | Narodil se generálmajor Gero von Gersdorff (velitel: Divize č. 411) | |
|
17.10.1892 | Narodil se SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS Theodor Eicke (veliteľ 3. divízie SS "Totenkopf") | |
|
17.10.1893 | Narodil se divisní generál Bruno Sklenovský | |
|
17.10.1893 | Narodil se podplukovník Roy E. Craig (náčelník štábu: 66. jezdecká divize) | |
|
17.10.1893 | Narodil se letecký komodor Cecil George Wigglesworth (velitel, RAF Island) | |
|
17.10.1894 | Narodil se plukovník Hermann Barnbeck (velitel: 211. granátnický pluk) | |
|
17.10.1894 | Narodil se poručík Francis May Simonds (americké letecké eso 1. sv. v. s 5 sestřely (všechny sdílel)) | |
|
17.10.1895 | Narodil se generál 1. třídy Ferdinand Čatloš (ministr národní obrany Slovenskej republiky) | |
|
17.10.1895 | Narodil se generál José Miguel Ramón Ydígoras Fuentes (Prezident Guatemaly) | |
|
17.10.1896 | Narodil se plukovník Georg Neßlinger (velitel: Dělostřelecké velitelství 413) | |
|
17.10.1896 | Narodil se plukovník Friedrich-Wilhelm Siehl (velitel Dělostřeleckého pluku 225) | |
|
17.10.1896 | Narodil se plukovník Jakov Abramovič Gricman (náčelník štábu 16. střeleckého sboru) | |
17.10.1896 | Narodil se generálmajor Andrej Ivanovič Konovalov (veliteľ 21. streleckej divízie) | ||
|
17.10.1897 | Narodil se generálmajor Kuno Dewitz (velitel: 245. pěší divize) | |
|
17.10.1898 | Narodil se generálmajor Franz Haas (Náčelník štábu XX. armádneho zboru.) | |
|
17.10.1898 | Narodil se generálmajor Paul Weitkus (velitel KG 53) | |
17.10.1898 | Narodil se plukovník Andrej Nikolajevič Ivannikov (náčelník štábu 11. streleckej divízie) | ||
17.10.1898 | Narodil se plukovník Ernst Ratz (velitel Útočného pluku Narva) | ||
|
17.10.1900 | Narodil se generálporučík letectva Alexej Antonovič Sakovnin (náčelník štábu 15. leteckej armády) | |
|
17.10.1901 | Narodil se generálplukovník letectva Nikolaj Fjodorovič Naumenko (veliteľ 4. leteckej armády) | |
|
17.10.1902 | Narodil se generálporučík letectva Konstantin Ivanovič Teľnov (náčelník štábu 1. leteckej armády diaľkového letectva) | |
17.10.1902 | Narodil se plukovník (in memoriam) Karel Jiří Richter (stíhací a noční stíhací pilot) | ||
|
17.10.1903 | Narodil se podplukovník Viktor Semjonovič Nikitin (veliteľ 6. diaľkového bombardovacieho leteckého pluku) | |
|
17.10.1903 | Narodil se - Peter Zaťko (minister priemyslu, obchodu a živnosti, minister poľnohospodárstva, autonómna vláda Karola Sidora) | |
|
17.10.1903 | Narodil se maršál Sovětského svazu Andrej Antonovič Grečko (Ministr obrany Sovětského svazu) | |
|
17.10.1904 | Narodil se kontradmirál Nikolaj Ivanovič Morozov (veliteľ 156. ponorkovej brigády) | |
|
17.10.1904 | Narodil se generálmajor Stěpan Vasilievič Maximovskij (náčelník štábu 124. streleckého zboru) | |
|
17.10.1905 | Narodil se SS-Standartenführer Karl Schümers (velitel: 4. policejní divize tankových granátníků SS) | |
17.10.1905 | Narodil se plukovník Michail Ustinovič Malyšev (náčelník spravodajského oddelenia štábu 92. streleckého zborunáčelník štábu 32. streleckej divízienáčelník štábu 72. jazdeckého pluku) | ||
|
17.10.1905 | Bol v New Yorku založený Ústredný slovenský národný výbor, ktorého hlavným poslaním bolo podporovať uhorských Slovákov v boji za zavedenie všeobecného a tajného volebného práva. Predsedom výboru sa stal Štefan Fudrek. | |
|
17.10.1906 | Narodil se generál William Fulton McKee (velitel: Air Force Logistics Command) | |
|
17.10.1906 | Narodil se generálporučík John Calvin Munn (8. zástupce velitele Sboru námořní pěchoty (1960-1963)) | |
17.10.1906 | Narodil se generálmajor Vjačeslav Petrovič Jakutovič (veliteľ 13. streleckej divízie) | ||
|
17.10.1909 | Narodil se podplukovník Gerhard Friedrich (veliteľ 13. pluku pancierových granátnikov) | |
|
17.10.1909 | Narodil se podplukovník Andrej Alexandrovič Oboznenko (veliteľ 150. gardového stíhacieho leteckého pluku) | |
|
17.10.1910 | Narodil se brigádní generál Royal Reynolds | |
|
17.10.1910 | Narodil se plukovník Ivan Grigorievič Čerepov (náčelník štábu 3. gardovej stíhacej leteckej divízie) | |
|
17.10.1911 | Zemřel generálporučík José López Domínguez (Ministr války) | |
|
17.10.1911 | Narodil se plukovník John Ralph Alexander Peel (velitel Kenleyského křídla) | |
|
17.10.1911 | Narodil se kapitánporučík Philipp Schüler (kapitán ponorky U-141 a U-602) | |
|
17.10.1912 | Narodil se - Jan Pavel I. - (pápež (26.08.1978-28.09.1978)) | |
|
17.10.1912 | Narodil se kapitánporučík Kurt Diggins (velitel U-458) | |
|
17.10.1912 | Narodil se major Leopold Leitner (velitel Granátnického pluku 131) | |
|
17.10.1912 | První balkánská válka v níž bojuje Itálie, Černá Hora, Srbsko a Bulharsko proti Turecku. | |
|
17.10.1913 | Narodil se kapitánporučík Harald Bosüner (ponorkový velitel) | |
|
17.10.1913 | Narodil se major Clemens-Heinrich von Kageneck (velitel: Těžký tankový oddíl 503) | |
|
17.10.1913 | Narodil se vrchní šikovatel Martin Hrustak (velitel čety 7. roty 162. granátnického pluku 61. pěší divize) | |
|
17.10.1914 | Narodil se námořní poručík Karl Brockmann (ponorkový velitel (UC-1)) | |
|
17.10.1914 | Narodil se major Gottfried Geissler (velitel Oddíl útočných děl 232) | |
|
17.10.1914 | Německé torpédoborce S 115, S 117, S 118 a S 119, které kladly miny v ústí Temže, jsou u Texelu dostiženy křižníkem HMS Undaunted a čtyřmi torpédoborci. Všechny německé lodě jsou potopeny. | |
|
17.10.1914 | Na Dálném východě německý torpédový člun S 90 proráží blokádu Quing-dao, potápí japonský křižník Takašio a potom je opuštěn na čínském pobřeží. | |
|
17.10.1915 | Narodil se kontradmirál Vladimir Leonardovič Užarovskij (veliteľ 40. divízie ponoriek) | |
|
17.10.1915 | Zeebrugge je odstřelováno z moře. | |
|
17.10.1916 | Narodil se major Friedrich-Wilhelm Breidenbach (velitel: Tanková brigáda 101) | |
|
17.10.1916 | Loď USS Arizona (BB-39) uvedena do služby | |
|
17.10.1916 | Během útoku na italský konvoj byla potopena rakousko-uherská ponorka U-16 (por. Oerst von Zopa), torpédována italským torpédoborcem Nembo, jenž se při útoku sám potopil. Verze jejího zániku se však liší, uvádí se i poškození a následné potopení vlastní posádkou, která přitom i s kapitánem zahynula. | |
|
17.10.1917 | Narodil se major Alexandr Terentievič Karpov (stíhacie eso, 27 samostatných zostrelov plus 9 v skupine) | |
|
17.10.1917 | Narodil se nadporučík Jakov Fedotovič Pavlov (velitel kulometného družstva, 42. gardový střelecký pluk, 13. gardová střelecká divize, 62. armáda, Donský front) | |
|
17.10.1917 | V Severním moři útočí německé minonosné křižníky Brummer a Bremse na skandinávský konvoj směřující do GB. Potápějí torpédoborce HMS Mary Rose a Strongbow a devět z dvanácti obchodních lodí. | |
|
17.10.1917 | Americká transportní loď Antilles je potopena ponorkou, 67 mrtvých. | |
|
17.10.1918 | Narodil se čatár John De Havilland (Skúšobný pilot, The de Havilland Aircraft Co. Ltd.) | |
|
17.10.1918 | Narodil se generálplukovník Alexandr Grigorievič Ševcov (náčelník štábu Hlavného veliteľstva raketového vojska strategického určenia /1959-1962/) | |
|
17.10.1918 | Narodil se admirál flotily Hans-Joachim Ebersbach (velitel U-975) | |
|
17.10.1918 | Narodil se generálmajor Alexej Nikolajevič Sněgov (veliteľ 44. armádneho zboru) | |
|
17.10.1918 | Uhorská vláda žiadala premenu monarchie na personálnu úniu. | |
|
17.10.1918 | V zahraničním výboru slovanských národů Rakousko-Uherska odmítli Češi a Jugoslávci manifest císaře Karla z 16.10. Manifest nabízel národům Rakousko-Uherska federativní uspořádání. | |
|
17.10.1919 | Narodil se generálporučík Pavel Semjonovič Bilaonov (veliteľ 38. vševojskovej armády) | |
|
17.10.1920 | Narodil se poručík Heinz Wernicke (velitel 1. letky I./JG 54) | |
|
17.10.1920 | Narodil se kapitán Frank Allen Cutler (americké armádní stíhací eso 2. sv. v. se 7 samostatnými sestřely, 1 sdíleným a 3 zničenými na zemi) | |
|
17.10.1920 | Narodil se kapitán Rudolf Miethig (velitel 3./JG 52) | |
|
17.10.1921 | Narodil se podplukovník Frederick Joseph Christensen (velitel 102. taktického stíhacího křídla Massachusettské národní gardy) | |
|
17.10.1922 | Narodil se plukovník Radomír Luža (partyzánský velitel, exilový aktivista, profesor) | |
|
17.10.1922 | Narodil se generálmajor ve výslužbě Adolf Karlovský (jeden ze zakladatelů odbojové skupiny Zpravodajská brigáda) | |
|
17.10.1922 | Narodil se technik čtvrtého stupně Eugene Gilbert Roe (zdravotník Roty E) | |
|
17.10.1923 | Narodil se plukovník William Thomas Whisner (velitel 494. taktické stíhací perutě) | |
|
17.10.1923 | Narodil se vrchní seržant Vladimir Fjodorovič Utkin (šéfkonstruktér a ředitel Státní konstrukční kanceláře Južnoje (vývoj sovětských mezikontinentálních balistických raket)) | |
|
17.10.1925 | Zemřel generál III. hodnostní třídy ve výslužbě Leopold Rollinger | |
|
17.10.1928 | Zemřel brigádní generál Ramsay Douglas Potts (velitel: Armádní řadová škola) | |
|
17.10.1928 | Založen kýl ponorky R. Smg. Narvalo | |
|
17.10.1929 | Narodil se generálporučík Paul S. Williams (velitel: V. sbor) | |
|
17.10.1936 | Narodil se kontradmirál Jurij Stepanovič Pivnev (veliteľ 18. ponorkovej divízie) | |
|
17.10.1936 | Založen kýl lodi M 7 (M 7) | |
|
17.10.1938 | Ponorka ORP Sęp (P-11) spuštěna na vodu | |
|
17.10.1939 |
Hitler stanovil nový kurs v tzv. polské otázce (zničení polské inteligence, nejnižší životní úroveň, využití pracovních sil atd.). Velká Británie přislíbila Indii novou ústavu avšak až po skončení války. |
|
|
17.10.1939 | Při útoku německých bombardérů na základnu britského loďstva ve Scapa Flow byla těžce poškozena školní a depotní loď Iron Duke. | |
|
17.10.1939 | Atlantik: Posádky, zajaté německou bitevní lodí Admirál Graf Spee, přestoupily na Altmark a Husman byl potopen. | |
|
17.10.1940 | Zemřel kapitán Hans-Karl Mayer (velitel: I./JG 53) | |
|
17.10.1940 | Narodil se kapitán 1. triedy Nikolaj Nikolajevič Alkajev (veliteľ 10. ponorkovej divízie 2. formovania) | |
|
17.10.1940 | Zemřel podplukovník in memoriam Jaroslav Slabý (navigátor 311. perutě RAF) | |
|
17.10.1940 | Zemřel plukovník in memoriam Jan Veselý (velitel B letky 311. perutě RAF (02.08.1940-17.10.1940)) | |
|
17.10.1940 | Zemřel podplukovník in memoriam Josef Albrecht (palubní střelec 311. perutě RAF) | |
|
17.10.1940 | Zemřel podplukovník in memoriam Jaroslav Matoušek (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF) | |
|
17.10.1940 | Zemřel podplukovník in memoriam Miloslav Vejražka (radiotelegrafista 311. perutě RAF) | |
|
17.10.1940 | Zemřel plukovník in memoriam Karel Lang (pilot 311. peruť RAF) | |
|
17.10.1940 | Zemřel plukovník in memoriam Oldřich Tošovský (pilot 311. peruť RAF) | |
|
17.10.1940 | Zemřel plukovník in memoriam František Zapletal (pilot 311. perutě RAF) | |
|
17.10.1940 | Britové znovu otevřeli tzv. barmskou cestu pro obchod s Čínou. | |
|
17.10.1941 | Zemřel podplukovník Josef Franz Eckinger (veliteľ I./ Streleckého pluku č. 1) | |
|
17.10.1941 | Zemřel generálmajor Albert Müller-Kahle (spáchal sebevraždu) | |
|
17.10.1941 | Zemřel kapitán Michail Pavlovič Agibalov (velitel 1. tankového praporu, 21. tankový pluk, 21. tanková brigáda, 30. armáda, Kalininský front) | |
|
17.10.1941 | Založen kýl ponorky U-637 (U-637) | |
|
17.10.1941 | v Atlantském oceánu torpéduje ponorka U-568 torpédoborec USS Kearny, doprovázející konvoj SC.48 a poškozuje jej. | |
|
17.10.1941 | V Japonsku sa stal premierom Hideki Tódžó. | |
|
17.10.1941 | Z Ostravy vyjel první transport 1000 Židů. Cílem byl Generální gouvernement. | |
|
17.10.1942 | Zemřel major Gerhard Kollewe (veliteľ II./LG 1) | |
|
17.10.1942 | Ponorka U-487 (U-487) spuštěna na vodu | |
|
17.10.1942 | Ponorka U-488 (U-488) spuštěna na vodu | |
|
17.10.1942 | Založen kýl ponorky U-989 (U-989) | |
|
17.10.1942 | Založen kýl ponorky U-291 (U-291) | |
|
17.10.1942 |
Loď Oboro vyřazena ze služby (potopena severně od ostrova Kisky v Aleutách letadly B-26 USAAF |
|
|
17.10.1942 | Zemřel major Heinrich Paepcke (veliteľ II./KG 77) | |
|
17.10.1942 | Založen kýl ponorky U-477 (U-477) | |
|
17.10.1942 | Založen kýl ponorky U-990 (U-990) | |
|
17.10.1942 | Vydána zpráva o navázání diplomatických styků mezi SSSR a exilovou vládou Lucemburska a o navázání diplomatických a konzulárních styků mezi SSSR a Kubou. | |
|
17.10.1942 | Fašistická vojska pronikla mezi vesnicemi Spartanovka a závodem Barikády k Volze a rozdělila frontu sovětské 62. armády na dvě části. | |
|
17.10.1942 | Spojenecké letectvo provedlo nálet na Le Creusot. | |
|
17.10.1942 |
Německá armáda ve Stalingradu dobyla na severu města závod Krasnyje Barikády. Paulus již ale neměl další čerstvé jednotky, které by nasadil k závěrečnému útoku a jeho armádě došel dech. (V bojích se zrodilo opravdové hnutí ostřelovačů, jehož iniciátorem byl nižší šikovatel Zajcev - vášnivý lovec ze Sibiře, který našel nadšeného zastánce v Chrusčovovi). Sovětské dělostřelectvo, soustředěné na východním břehu Volhy, v klidu narušovalo německá nástupiště a shromaždiště. Ani letectvo nezahálelo a začalo výrazně zvyšovat svojí aktivitu. Do boje s Luftwaffe nasadili Rusové nové vynikající stíhačky JakovlevJAK-9, které vynikaly výbornými manévrovacími schopnostmi a ovladatelností. V nočním boji se také osvědčili archaické dvojplošníky z roku 1928 Polikarpov PO-2. Němečtí noční stíhači začali pomalu ztrácet svojí převahu nad městem. |
|
|
17.10.1942 | Němci připravili propagandistické opatření o pádu Stalingradu a o potížích s jeho dobýváním. Den po bitvě mají přiletět nositelé železných křížů do Berlína k rozhovorům s novináři. | |
|
17.10.1943 | Zemřel generálmajor Ernst Grau (velitel: 2. motocyklový granátnický pluk) | |
|
17.10.1943 | Zemřel námořní nadporučík Jürgen Krüger (ponorkový velitel) | |
|
17.10.1943 | Zemřel námorný kapitán Günther Gumprich (Veliteľ pomocného krížnika Michel (HSK -9)) | |
|
17.10.1943 | Ponorka HMS Trooper (N91) vyřazena ze služby | |
|
17.10.1943 | Zemřel kapitánporučík Werner Bender (velitel U-152 a U-841) | |
|
17.10.1943 | Zemřel kapitánporučík Lorenz Kasch (velitel U-333 a U-540) | |
|
17.10.1943 | Zemřel poddůstojník Johann Prchal (12.11.1943 posmrtně Rytířský kříž) | |
|
17.10.1943 | Loď Michel (HSK-9) vyřazena ze služby (potopena USS Tarpon (SS-175)) | |
|
17.10.1943 | Americká 5. armáda obsadila město Liberi (Itálie). | |
|
17.10.1943 | V prostoru Rabaulu došlo k velkým leteckým a námořním bojům. | |
|
17.10.1944 | Zemřel nadporučík Anton Hafner (Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami.) | |
|
17.10.1944 | Loď HMS Arrow (H 42) vyřazena ze služby | |
17.10.1944 | Ponorka U-2514 (U-2514) uvedena do služby | ||
|
17.10.1944 | V prostoru Debrecínu začala velká tanková bitva (17.-29.10.). | |
|
17.10.1944 | 3. ukrajinský front obklíčil v prostoru jihovýchodně od Bělehradu 13.000 německých vojáků. | |
|
17.10.1944 | Britská 2. armáda obsadila Venraij (Holandsko). | |
|
17.10.1944 | Britská vojska obsadila řecký ostrov Lémnos. | |
|
17.10.1944 | Britské letectvo provedlo nálet na ostrov Walcheren. | |
|
17.10.1944 | Americké letectvo provedlo nálet na Kolín nad Rýnem. | |
|
17.10.1944 | Americké letectvo útočilo na Luzon (Filipíny). | |
|
17.10.1944 |
Za velmi špatného počasí začala bitva o FILIPÍNY. 1. Americká letadla z palub letadlových lodí 38. operačního svazu zaútočila znovu na japonské základny na Luzonu. 2. Prapor Rangerů obsadil všechny 3 ostrůvky na přístupech k vyloďovacím plážím u Leyte. Na prvním ostrůvku zabili Američané 25 Japonců, druhý již obsadili filipínští partyzáni a na třetím žádní Japonci nebyli. 3. K Leyte také dorazila skupina bitevních lodí, křižníků a torpédoborců admirála Oldendorfa, aby zahájila předinvazní ostřelování. To kvůli špatnému počasí nebylo zatím možno provézt. |
|
|
17.10.1944 | V Praze byl zatčen velitel a poslední člen skupiny GLUCINIUM V. Lepařík. Na jeho zatčení se podílel jeho kolega z výcviku a člen bývalého výsadku SULPHUR A. Horák. (Lepařík přistoupil na spolupráci s gestapem a pomohl při likvidaci skupiny BARIUM. Horák byl uvězněn v Terezíně). | |
|
17.10.1944 | Velitel maďarské 1. armády generál Miklós-Dálnoki se svým náčelníkem štábu přešel k Sovětům. | |
|
17.10.1945 | V Argentině přebírá moc plukovník Perón | |
|
17.10.1946 | Zemřel admirál Russell Randolph Waesche (8. velitel Pobřežní stráže Spojených států (1936-1946)) | |
|
17.10.1949 | Zemřel maršál Sovětského svazu Fjodor Ivanovič Tolbuchin (veliteľ 3. ukrajinského frontu) | |
|
17.10.1951 | Narodil se divizní generál Vicente Gimeno Aránguez (ředitel: Generální ředitelství ekonomických záležitostí) | |
|
17.10.1951 | Loď ARA General Belgrano (C-4) uvedena do služby | |
|
17.10.1951 | Narodil se generálporučík vo výslužbe Štefan Gombík (veliteľ 3. divíze protivzdušnej obrany (1988-1992)) | |
|
17.10.1958 | Založen kýl ponorky K-19 (K-19) | |
|
17.10.1959 | Narodil se - Francisco Guillermo Flores Pérez (Prezident Salvadoru) | |
|
17.10.1961 | Zemřel brigádní generál Perry Lester Miles (velitel: 1. divize) | |
|
17.10.1963 | Zemřel generálporučík Alfred Kurz (velitel: Vojenský okruh Lübeck) | |
|
17.10.1964 | Zemřel generálmajor Těodor-Verněr Andrejevič Sviklin (náčelník štábu 2. údernej armády) | |
|
17.10.1965 | Zemřel generálporučík Günther von Hammerstein-Equord (velitel: Divize č. 460) | |
|
17.10.1965 | Narodil se generálmajor Miloslav Lafek (zástupce náčelníka Generálního štábu – inspektor AČR) | |
|
17.10.1966 | Zemřel generálplukovník Vladislav Vikenťjevič Korčic (náčelník generálneho štábu armády Poľskej ľudovej republiky) | |
|
17.10.1966 | Zemřel komandérporučík Jackson Charles Pharris (držitel Medaile cti) | |
|
17.10.1970 | Zemřel armádní generál Jan Syrový (předseda vlády Československé republiky) | |
17.10.1970 | Zemřel generálmajor Alexandr Pavlovič Gricenko (velitel 333. a 350. střelecké divize) | ||
|
17.10.1971 | Zemřel generálmajor delostrelectva Nikolaj Alexejevič Gusarov (veliteľ 8. prielomového delostreleckého zboru) | |
|
17.10.1973 | Zemřel generálporučík Rudolf Meltzer (náčelník spojovací služby: XXIV. armádní sbor) | |
|
17.10.1973 | Zemřel generálporučík Gilbert Hume Woodward (velitel: 2. pěší divize) | |
|
17.10.1975 | Založen kýl lodi Dupleix (D641) | |
|
17.10.1976 | Zemřel generálmajor Hans Poetsch | |
|
17.10.1977 | Zemřel armádní generál Ivan Ivanovič Feďuninskij (velitel 2. úderné armády) | |
|
17.10.1978 | Zemřel plukovník Maxim Vikentievič Veľmjakin (náčelník štábu Vzdušných síl 43. armády) | |
17.10.1978 | Zemřel generálmajor Vasilij Jefimovič Vlasov (velitel 90. gardové střelecké divize) | ||
|
17.10.1979 | Zemřel generálmajor Richard Baumgartner | |
|
17.10.1979 | Zemřel admirál Paul Werner Wenneker (Námorný atašé v Japonsku) | |
|
17.10.1980 | Zemřel major Karol Pniak (velitel, 308. peruť RAF) | |
|
17.10.1980 | Zemřel generálmajor Pavol Marcely (príslušník 2. československej samostatnej paradesentnej brigády(1944)) | |
|
17.10.1981 | Loď USS Jarrett (FFG-33) spuštěna na vodu | |
|
17.10.1981 | Loď USS Aubrey Fitch (FFG-34) spuštěna na vodu | |
|
17.10.1981 | Loď HMAS Wollongong (FCPB 206) spuštěna na vodu | |
|
17.10.1982 | Zemřel námořní nadporučík Hermann Ellerlage (ponorkový velitel (U-2344)) | |
|
17.10.1983 | Zemřel - Charles Sparks Thomas (Ministr námořnictva) | |
|
17.10.1983 | Zemřel plukovník Jakob Emil Walter Schlags-Koch (Držiteľ Rytierskeho kríža s Dubovými ratolesťami.) | |
|
17.10.1984 | Zemřel admirál Hubert Schmundt (nositel Rytířského kříže) | |
|
17.10.1989 | Narodil se desátník William Kyle Carpenter (příslušník námořní pěchoty během války v Afghánistánů) | |
|
17.10.1990 | Zemřel generálmajor tankového vojska Alexandr Vasiljevič Jegorov (veliteľ 18. tankového zboru) | |
|
17.10.1991 | Zemřel generálmajor Tichon Porfirjevič Abramov (velitel obrněných a mechanizovaných sil 39. armády) | |
|
17.10.1992 | Loď USS Essex (LHD-2) uvedena do služby | |
17.10.1992 | Zemřel podplukovník Garnik Barsegovič Vartumjan (velitel 3. baterie 459. minometného pluku (25. tankový sbor)) | ||
|
17.10.1997 | Zemřel plukovník Ulrich Dinkelaker (velitel Dělostřeleckého pluku (motorizovaného) 36) | |
|
17.10.1998 | Zemřel plukovník Friedrich-Karl Nökel (velitel II. praporu, 31. pancéřového pluku) | |
|
17.10.1999 | Zemřel plukovník Hugo Schimmel (velitel: Pluk tankových granátníků Großdeutschland) | |
|
17.10.2000 | Zemřel plukovník Joachim Neumann (nositel Rytířského kříže) | |
17.10.2001 | Zemřel generálmajor Rechavam Zeevi | ||
|
17.10.2003 | Loď HMS Enterprise (H88) uvedena do služby | |
|
17.10.2010 | Zemřel plukovník Narciso Carreras (ředitel: Vyšší centrum obranních informací) | |
|
17.10.2011 | Zemřel generálmajor Ján Franko (velitel Chemického vojska ČSLA) | |
|
17.10.2017 | Zemřel plukovník Carlos Gracián Medina (velitel: 21. pěší pluk "Vizcaya") |