Main Menu
User Menu

Military history website

Madrid

Madrid (ES-M)

     
Název:
Name:
Madrid
Originální název:
Original Name:
Madrid
Další názvy:
Other Names:
arab. - مجريط Maǧrīţ
Magerit
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Madrid
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°25'00.00"N 03°42'00.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Mestské okresy - 1. Centro, 2. Arganzuela, 3. Retiro, 4. Salamanca, 5. Chamartín, 6. Tetuán, 7. Chamberí, 8. Fuencarral-El Pardo, 9. Moncloa-Aravaca, 10. Latina, 11. Carabanchel, 12. Usera, 13. Puente de Vallecas, 14. Moratalaz, 15. Ciudad Lineal, 16. Hortaleza, 17. Villaverde, 18. Villa de Vallecas, 19. Vicálvaro, 20. San Blas, 21. Barajas
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8 stor.
Vojenské objekty:
Military Objects:
DD.MM.1405-DD.MM.RRRR
kasárny El Pardo del Rey
Quarters El Pardo del Rey
DD.MM.15RR-DD.MM.1734
Královský Madridský Alcázar
Royal Alcazar of Madrid
DD.MM.1625-DD.MM.RRRR
Palác vévody Uceda
Duke Uceda Palace
DD.MM.17RR-DD.MM.19RR
kasárny Santa Isabel
Quarters “Santa Isabel”
DD.MM.1813-DD.MM.RRRR
Kasárny "Palacio de los Consejos"
Quarters "Palacio de los Consejos"
DD.MM.1816-DD.MM.RRRR
Palác Buenavista
Buenavista Palace
DD.MM.1823-08.02.1889
Madridský seminář pro urozené
Seminary of Nobles of Madrid
DD.MM.1823-27.12.1841
Madridský seminář pro urozené
Seminary of Nobles of Madrid
DD.MM.1823-08.02.1889
Vojenská nemocnice v ulici Princesa
Military Hospital at Princesa street
DD.MM.1860-20.07.1936
Kasárny na kopci
Hill barracks
16.03.1867-DD.MM.RRRR
kasárny Boyerizas
Quarters Boyerizas
21.04.1896-DD.MM.RRRR
Centrální nemocnice obrany Gómeza Ullu
Gómez Ulla Central Defense Hospital
21.04.1896-05.06.1946
Vojenská nemocnice Carabanchel
Military Hospital Carabanchel
DD.MM.1904-DD.MM.RRRR
Elektrotechnické a spojovaci centrum
Electrotechnical and Communications Center
30.06.1914-01.01.1977
Palác Villamejor
Villamejor Palace
DD.MM.1925-DD.MM.RRRR
kasárny "Infante Don Juan"
Quarters "Infante Don Juan"
DD.MM.1928-DD.MM.2015
Museum vojenské farmacie [1928-]
Military Pharmacy Museum
DD.MM.1928-DD.MM.RRRR
Centrální sklad vojenské farmacie
Central Depo of Military Pharmacy
DD.MM.1931-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "Zarco del Valle"
Military Base "Zarco del Valle"
DD.MM.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství vzdušníh sil
Air Force Headquarters
DD.MM.193R-DD.MM.19RR
kasárny Moncloa [193R-19RR}
Moncloa Quarters
DD.MM.1940-DD.MM.RRRR
Budova stáleho rádiového spojení
Permanent Radio Building
DD.MM.1940-DD.MM.19RR
Centrální vojenský veterinární sklad
Central Depot of Military Veterinary
DD.MM.1940-DD.MM.RRRR
Vyšší polytechnická škola
Higher Polytechnic School of the Armed Forces
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
Palác hrabat Casa Valencie
Palace of the Counts of Casa Valencia
10.12.1943-04.07.1977
Ministerstvo letectva
Ministry of the Air Force
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR
Kasárny námořní pěchoty
Marines Quarters - AGRUMAD
05.06.1946-DD.MM.1972
Vojenská nemocnice Gómeza Ullu
Gómez Ulla Military Hospital
DD.MM.1949-DD.MM.RRRR
Základna podpory rádiového provozu
Radio Transmissions Support Base
DD.MM.1950-DD.MM.RRRR
Vrchní velení obrany
Defence High Command
DD.MM.195R-DD.MM.RRRR
Nemocnice gen. Franca
Hospital of Generalísimo Franco
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Veterinární laboratoř
Military Veterinary Laboratory
DD.MM.1975-DD.MM.RRRR
Institut sociálního zabezpečení ozbrojených sil
Social Security Institute of Armed Forces
DD.MM.1977-DD.MM.RRRR
Ministerstvo obrany
Ministry of Defence
DD.MM.19RR-DD.MM.19RR
Akademie vojenského zdravotnictví
Academy of Military Medicine
DD.MM.2011-DD.MM.RRRR
Bývalá nemocnice gen. Franca
Former Hospital of Generalísimo Franco
DD.MM.2015-DD.MM.RRRR
Centrální akademie obrany
Central Defense Academy
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Armádní arcibiskupství
Military Archbishopric of Spain
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Budova INVIED
INVIED Building
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Centrum pro spojení a ženijní taktické studie
Center of Transmissions and Tactical Studies of Engineers
DD.MM.RRRR-DD.MM.19RR
Centrální vojenský veterinární sklad
Central Depot of Military Veterinary
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro civilní personál
General Subdirectorate for Civil Personnel
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Generální ředitelství ekonomických záležitostí Ministerstva obrany
General Directorate of Economic Affairs of the Ministry of Defense
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Kasárny "Conde de Humanes"
Quarters "Conde de Humanes"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Kolej infanty Marie Teresy
Infant María Teresa College
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Logistická základna "Infante Don Juan"
Logistic Base "Infante Don Juan"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Logistická základna "Inmaculada"
Logistic Base "Inmaculada"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Národní zpravodajské centrum
National Intelligence Center
DD.MM.RRRR-DD.MM.2015
Skupina škol obrany
Defense Schools Group
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Studentká vojenská ubytovna "San Fernando"
Student Military Residence "San Fernando"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "El Goloso"
Military Base "El Goloso"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "Teniente Muñoz Castellanos"
Military Base "Teniente Muñoz Castellanos"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší středisko pro studie národní obrany
Superior Center of the Study of National Defense
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
kasárny "gen. Arteaga"
Quarters General Arteaga
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
kasárny "plk. Molina"
Quarters Colonel Molina
DD.MM.RRRR-DD.MM.1988
kasárny Campamento
Campamento Quarters
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
La Puerta de Alcalá
Budova bývalého hospicu Kráľovského Ave María y San Fernando
Ulica Alcalá
Puerta del Sol
Námestie Cibeles s fontánou
Palác komunikácii
Budova Banky Espaňa
Aréna býčích zápasov
Katedrála Almudena
Kráľovská bazilika San Fernando el Grande
Bývalé maorské hradby
Veža de los Huesos
Mosty Segovia a Toledo
Monument Miguela de Cervantes
Gran Vía
Kráľovské divadlo
Kráľovský palác
Námestie C. Kolumba
Palacio de las Cortes
Bazilika Nuestra Senora de Atocha
Cintorín slávnych mužov
Burzovný palác
Budova Kráľovskej akadémie španielskeho jazyka
Neptúnova fontána
Budova Národnej knižnice
Budova pokladne
Námestie Canalejas
Kráľovský konvent La Encarnación a Las Descalzas Reales
Muzea:
Museums:
Múzeum histórie
Múzeum del Prado
Národné múzem umenia Kráľovnej Sofie
Múzeum Thyssen-Bornemisza
Národné antropologické múzeum
Múzeum Národnej akadémie krásnych umení
Múzeum ameriky
Múzeum Sorolla
Múzeum Lázaro Galdiana
Národné múzeum dekoratívneho umenia
Múzeum prírodných vied
Múzeum Madridu
Železničné múzeum
Námorné múzeum
Osobnosti:
Personalities:
de Heredia, Pedro
* 27.01.1484 
Carlos de Austria, -
† 24.07.1568
-, Felipe III
* 14.04.1578 
Moya, Pedro
† 21.12.1591
- Núñez Melián, Francisco
* DD.MM.15RR 
- Zapata de Cárdenas, Diego
* DD.MM.15RR 
Arias de Bobadilla, Francisco
† 20.01.1610
-, Felipe III
† 31.03.1621
- de la Cueva, Melchor
* 02.03.1625 
de Mendoza y Luna, Juan
† 09.10.1628
Colón de Portugal, Pedro Nuño
* 13.12.1628 
- Mejía, Agustín
† 10.03.1629
de Austria, Juan José
* 07.04.1629 
de Austria, Baltasar Carlos
* 17.10.1629 
Portocarrero Lasso de la Vega, Melchor
* 04.06.1636 
de Mendoza y Pimentel, Diego Carrillo
† DD.MM.1636
- Layseca y Alvarado, Antonio de
* DD.MM.1639 
Díez de Aux y Armendáriz, Lope
† 09.02.1644
Fernández de Velasco y Tovar, Francisco Antonio
* DD.MM.1649 
de Braganza Melo, Francisco
† 18.09.1651
Colón de Portugal, Pedro Manuel
* 25.12.1651 
Pacheco y Osorio, Rodrigo
† 16.04.1652
- Moscoso Montemayor y Córdoba, Cristóbal de
* DD.MM.1653 
- de Cárdenas, Diego
† 11.02.1654
-, Carlos II
* 06.11.1661 
de Alencastre Noroña y Silva, Fernando
* 15.04.1662 
- Benavides y Aragón, Luis Francisco de
* 25.04.1665 
-, Felipe IV
† 17.09.1665
- de Zúñiga y de la Cueva, Pedro
† 12.10.1669
Ramón de Moncada y Castro, Guillén
† 17.03.1670
- de Rojas, Luís
† 06.06.1675
Fernández de la Cueva y Enríquez, Francisco
† 27.03.1676
- Colón de Portugal y Ayala, Pedro Nuño
* 17.10.1676 
de Austria, Juan José
† 17.09.1679
- Spínola y Spínola, Lucas de
* 06.12.1679 
- de la Cueva, Melchor
† 21.10.1686
de la Cerda y Aragón, Tomás
† 22.04.1692
Habsburg von, Maria Anna
† 16.05.1696
-, Carlos II
† 01.11.1700
- Portocarrero de Guzmán Luna y Enríquez, Cristóbal
† 31.10.1704
-, Luis I
* 25.08.1707 
Sarmiento Valladares, José
† 10.09.1708
- Solís y Folch de Cardona, Alonso Vicente
* 05.11.1708 
Colón de Portugal, Pedro Manuel
† 09.09.1710
-, Fernando VI
* 23.09.1713 
de Toledo y Salazar, Antonio
† 13.02.1715
-, Carlos III
* 20.01.1716 
Castillo y Fajardo, Francisco del
† DD.04.1716
- Ronquillo Briceño, Francisco
† 29.05.1717
- Avellaneda Sandoval, Melchor
† 05.05.1719
- Riomol y Quiroga, Juan de
† DD.MM.1719
- Ponce de León y Spínola, Manuel
* 05.05.1720 
- Cantelmo Stuart y Brancia, Restaino
† 16.01.1723
Saboya y Moura, Francisco Pío
† 15.09.1723
-, Luis I
† 31.08.1724
- Bette y Croy-Solre, Juan Francisco de
† 11.01.1725
- López Pacheco López de Zúñiga, Juan Manuel
† 29.06.1725
- Salcedo Castellanos, Domingo Joaquín
* 06.08.1727 
- Pacheco de la Cueva, Felipe
* 13.09.1727 
de Zúñiga y Guzmán, Baltasar
† 26.12.1727
- Colón de Portugal y Ayala, Pedro Nuño
† 04.07.1733
Fernández de la Cueva y de la Cueva, Francisco
† 23.10.1733
- de Bazán Benavides y Ayala, Álvaro Antonio
† 24.09.1737
- López Pacheco y Portugal, Mercurio Antonio
† 07.06.1738
- Creuzy de Bénévent, Enrique Magdalena de
† 16.04.1739
de Aristizábal y Espinosa, Gabriel
* 25.03.1743 
- Cueva y Velasco, Miguel José de la
* 22.09.1743 
-, Felipe V
† 09.07.1746
Carrillo de Albornoz, José
† 26.06.1747
- Moscoso Montemayor y Córdoba, Cristóbal de
† 27.01.1749
- Chaves y Osorio, José Antonio de
† 22.02.1749
- Spínola y Spínola, Lucas de
† 10.07.1750
de Cebrián y Agustín, Pedro
† 06.08.1752
- Lanzós y Taboada, Nolasco de
† 16.02.1754
- Glimes de Brabante y Campegne, Ignacio Francisco de
† 05.12.1754
Castaños, Francisco Javier
* 22.04.1758 
- Vargas Maldonado, Pedro
† 31.12.1758
- Gómez de Terán y Negrete, Francisco de Paula
* 13.04.1760 
- Negrete y Adorno, Manuel María de
* 21.08.1761 
- Negrete y Adorno, Francisco Xavier de
* 09.03.1763 
Moreno Daoíz, Tomás
* DD.MM.1765 
Güemes, Juan Francisco de
† 27.11.1766
de Alcántara Álvarez, Pedro
* 20.07.1768 
Novella, Pedro Francisco
* 21.01.1769 
- Martínez Alcobendas, Juan Antonio
* DD.MM.1769 
- de Carvajal, Nicolás
† 04.03.1770
- de Echávarri Ugarte, Francisco Antonio
† 16.04.1773
Ibarrola González, Miguel
* 19.07.1776 
de Silva y Álvarez de Toledo, Fernando
† 15.11.1776
- O'Connor y O'Phaly, Bernardo
† 29.03.1780
- Funes de Villalpando Abarca de Bolea, Ambrosio
† 15.07.1780
- Cabanes, Philippe de
† DD.MM.1780
- Solís y Folch de Cardona, Alonso Vicente
† DD.MM.1783
- Bournonville y de Ursel, Wolfgang José de
† 29.04.1784
-, Carlos III
† 14.12.1788
Croix, Teodoro de
† 08.04.1791
- Silva Pacheco Meneses y Rabata, Juan de
† 02.03.1792
- Tilly García de Paredes, Rudesindo Everardo
† 19.01.1793
González de Bassecourt, Francisco Fermín
† 19.08.1793
- de Herrera y Rivero, Vicente
† 27.02.1794
Ricardos, Antonio
† 13.03.1794
Berton de los Balbo de Quiers Fabri de Moncault, Louis de
† 09.04.1796
Urbina y Daoiz, Cayetano
* 03.04.1797 
- Salcedo Castellanos, Domingo Joaquín
† 06.03.1798
- Fonsdeviela y Ondeano, Joaquín de la
† 23.03.1798
- Pacheco de la Cueva, Felipe
† 24.07.1798
Urbina Ortiz de Zárate, Francisco Luis
† 24.01.1799
Flórez Martínez de Angulo, Manuel Antonio
† 20.03.1799
Güemes, Juan Vicente de
† 02.05.1799
- Lancaster y Araciel, Agustín de
† 05.04.1800
Marchesi Oleaga, José María
* 27.11.1801 
Arredondo y Pelegrín, Nicolás Antonio de
† 04.04.1802
Álvarez de Faria y Sánchez, Juan Manuel
† 18.09.1802
Urrutia y de las Casas, José Ramón de
† 01.03.1803
- Glimes de Brabante, Ignacio de
† DD.MM.1804
- Valdés Barruso, Salvador
* 06.08.1810 
Morla y Pacheco, Tomás de
† 06.08.1811
Lemery e Ibarrola, José
* 02.12.1811 
Vera de Aragón y Enríquez, Vicente María
† 05.04.1813
Olaguer Feliú, Antonio
† 19.05.1813
- Heredia y Velarde, José
† 14.12.1814
- Sangro y Merode, Pablo de
† 24.01.1815
de Iturrigaray y Aróstegui, José Joaquín Vicente
† 22.08.1815
- Blanco Valderrama, Manuel
* 23.12.1815 
- Manuel de Villena y Mendoza, Juan José
† 08.06.1817
Álvarez de Sotomayor y Soto Flores, Martín Antonio
† 09.09.1819
- Gregorio y Paternó, Leopoldo de
† 09.11.1819
García Conde, Jaime
† 27.05.1820
Lapeña, Manuel
† 14.10.1820
O'Ryan, Tomás
* 30.03.1821 
Riego, Rafael del
† 07.11.1823
- Cienfuegos Jovellanos, José
† 29.04.1825
- Malet, Antoine de
† 26.06.1825
de Eguía, Francisco
† 06.01.1827
- O'Donnell y Anhetan, Carlos Manuel
† 07.02.1830
Villavicencio, Juan María de
† 25.04.1830
Isabela II, -
* 10.10.1830 
Carvajal Urrutia, José María
† 04.12.1832
- Contador, Diego
† 30.06.1833
- de Courten, Juan
† 26.05.1834
Ruiz de Apodaca y Eliza, Juan José
† 11.01.1835
- Freyre, Manuel
† 07.03.1835
Vigodet y Salla, Gaspar
† 17.01.1837
- Quirós y Mariño de Lobera, Francisco Bernaldo de
† 05.02.1837
- Monet del Barrio, Juan Antonio
† 03.04.1837
- de Orvay y Briones, Ignacio Balanzat
† 30.10.1837
Enrile y Alcedo, Pasqual
† 06.01.1838
Venegas, Francisco Javier
† 18.02.1838
Salazar y Salazar, Luis María
† 29.04.1838
García de Polavieja, Camilo
* 13.07.1838 
Mendizábal Yraeta, Gabriel María de
† 01.08.1838
González Parrado, Julián
* 28.01.1841 
de Alcántara Álvarez, Pedro
† 27.11.1841
Galbis Abella, José
* DD.MM.1841 
Oms y de Santa Pau, Francisco Javier de
† 01.02.1842
Girón, Pedro Agustín
† 17.05.1842
- Buerens, José Clemente
† 20.08.1842
Copons y Navia, Francisco
† 18.09.1842
Balanzat de Orvay y Briones, Luis María
† 09.02.1843
Rebolledo de Palafox y Melzi, Luis
† 28.12.1843
Alós Mora, José
† 17.06.1844
- Ramonet Jaraba, Francisco
† 21.09.1844
- Peón y Heredia, Antonio María
† 05.03.1846
- Ricafort Palacín y Abarca, Mariano
† 16.10.1846
Palafox, José de
† 15.02.1847
Tovar Marcoleta, Antonio
* 13.12.1847 
Ibarrola González, Miguel
† 17.01.1848
Llauder Camín, Manuel
† 06.05.1851
Clavería y Zaldúa, Narciso
† 20.06.1851
Castaños, Francisco Javier
† 24.09.1852
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
* 15.11.1852 
Rodil y Galloso, José Ramón
† 19.02.1853
Alaix, Isidro
† 15.10.1853
Alcalá de la Torre, Francisco de Paula
† 24.12.1854
Villacampa Maza de Linazas y Periel, Pedro
† 27.12.1854
Carratalá, José
† 13.12.1855
Manuel, Mazarredo Mazarredo
† 03.02.1857
Roncali y Ceruti, Federico
† 04.04.1857
Urbiztondo y Eguía, Antonio
† 26.04.1857
- Astillero Tejada, Carlos
* 26.09.1857 
Alfonso XII, -
* 28.11.1857 
de Azpiroz y Jalón, Francisco Javier
† 14.10.1858
Van Halen y Sarti, Antonio
† 27.10.1858
- Fano y Fierros, Antonio
† 22.12.1858
- Quirós Iruega, Mariano
† 19.10.1859
Méndez Vigo, Santiago
† 19.01.1860
Fernández San Miguel y Valledor, Santos
† 11.02.1860
de Orleans, María de las Mercedes
* 24.06.1860 
Fernando, de Norzagaray y Escudero
† 12.09.1860
- Salazar Castillo, Pedro Antonio
† 11.04.1861
García Camba y de las Heras, Andrés
† 07.10.1861
Sotto, Serafín María de
† 23.02.1862
Fernández de San Miguel, Evaristo
† 29.05.1862
Ezpeleta Enrile, Joaquín
† 24.03.1863
Herrera Dávila, Juan
† 09.07.1863
Arístegui y Vélez, Rafael
† 09.11.1863
O'Donnell, Juan
* 15.07.1864 
- Bermúdez de Castro, Luis
* 19.10.1864 
- Mir de González, Miguel
† 30.10.1864
- Boíguez Boíguez, Ramón
† DD.12.1865
Zarco del Valle y Huet, Antonio Remón
† 20.04.1866
Alonso-Martínez y Martín, Casilda
* 04.01.1867 
Urbina y Daoiz, Cayetano
† 21.04.1867
- Valdés Barruso, Salvador
† 20.02.1868
- Sánchez Osorio y Surroca, Antonio
† 13.03.1868
Narváez, Ramón María
† 23.04.1868
- Navarro y Alonso de Celada, Luis
* 13.09.1868 
de Ezpeleta, Fermín
† 21.05.1869
de Lara, Juan
† 04.10.1869
Largo Caballero, Francisco
* 15.10.1869 
Girón, Francisco Javier
† 18.12.1869
- de Zaragoza y Muñoz Álvarez, Tiburcio
† DD.MM.1869
Mayalde, Rafael
† 23.04.1870
Prim y Prats, Juan
† 30.12.1870
- Falcón Abellán, Antonio
† 29.04.1871
Blaser, Anselmo
† 26.03.1872
de Marichalar y Monreal, Luis
* 27.01.1873 
Savoia-Aosta, Luigi Amedeo di
* 29.01.1873 
Rivero y Lemoine, Felipe
† 08.09.1873
Infante, Facundo María
† 27.12.1873
de Hoyos y Rubín de Celis, Isidoro
† 03.09.1875
Marzo Balaguer, Enrique
* 23.11.1875 
- Abeilhe Rodríguez-Fito, José
* 18.12.1876 
- Bassols y Marañosa, Joaquín
† 12.02.1877
Gamir, Mariano
* 06.10.1877 
Burriel Linch, Juan Nepomuceno
† 23.12.1877
- Velasco Echave, Jesús
* 07.02.1878 
de Orleans, María de las Mercedes
† 26.06.1878
Moscardó, José
* 26.10.1878 
Gaminde, Eugenio
† 29.10.1878
Torre y Navacerrada, Carlos María de la
† 08.12.1879
de Zavala y de la Puente, Juan
† 29.12.1879
- de Villalonga y Escalada, Juan
† 20.03.1880
Nouvilas y Rafols, Ramón
† 30.05.1880
Carrascosa Revellat, Juan
* 17.08.1880 
de la Rocha y Dugí, Francisco
† DD.MM.1880
Moriones y Murillo, Domingo
† 04.01.1881
Terrero y Perinat, Emilio
† 24.02.1882
Marchesi Oleaga, José María
† 23.05.1882
Serrano Bedoya, Francisco
† 23.09.1882
Figueras y Moragas, Estanislao
† 11.11.1882
Ceballos y Vargas, Francisco
† 09.03.1883
Fernández de Córdova, Fernando
† 30.10.1883
Izquierdo y Gutiérrez, Rafael
† 09.11.1883
Bautista Topete, Juan
† 29.10.1885
Alfonso XII, -
† 25.11.1885
Serrano y Domínguez, Francisco
† 25.12.1885
Lemery e Ibarrola, José
† 11.04.1886
Alfonso XIII, -
* 17.05.1886 
del Rey y Caballero, Antonio
† 06.08.1886
Acosta Muñoz, Juan
† 24.06.1887
Echagüe y Bermingham, Rafael
† 23.11.1887
- Diez de Rivera y Casares, Ramón
* 28.04.1888 
- Pieltain Jove-Huergo, Cándido
† 21.08.1888
de Quesada y Matheus, Genaro
† 19.01.1889
Molins y Lemaur, Emilio
† 27.03.1889
Moreno Abella, Luis
* 25.04.1890 
Cassola Fernández, Manuel
† 10.05.1890
Galbis Abella, José
† 20.03.1891
- Mirelis González, José
† 07.01.1892
Jovellar Soler, Joaquín
† 17.04.1892
Rodríguez Arias, Rafael
† 03.08.1892
del Castillo, Ignacio María
† 08.01.1893
- Moltó y Díaz Berrio, Remigio
† 05.12.1893
Pavía, Manuel
† 04.01.1895
Gutiérrez de la Concha Irigoyen, José
† 05.11.1895
Muñoz Grandes, Agustín
* 27.01.1896 
Fernández-Cuesta, Raimundo
* 05.10.1896 
Pavía y Lacy, Manuel
† 22.10.1896
Asensio Cabanillas, Carlos
* 14.11.1896 
Figueroa y Alonso-Martínez, José de
* 24.12.1897 
de Echavarría y del Castillo, José Ignacio
† 04.06.1898
Sanz Posse, José Laureano
† 11.12.1898
Bellod Gómez, Alfredo
* 14.01.1899 
Chinchilla, José
† 11.03.1899
Bermúdez Reina, Eduardo
† 24.05.1899
- Blanco Valderrama, Manuel
† 18.11.1899
Correa y García, Miguel
† 31.01.1900
Iglesias Curty, Rafael
* DD.MM.1900 
Pi y Margall, Francisco
† 29.11.1901
Moltó y Díaz-Berrio, Antonio
† 17.06.1902
O'Ryan, Tomás
† 02.08.1902
Guiloche Bayo, Enrique
* 24.10.1902 
Castañón de Mena, Juan
* 10.04.1903 
Lachambre Domínguez, José
† 13.07.1903
Blanco y Erenas, Ramón
† 04.04.1906
- Scandella García Otermín, Angel
* 04.11.1906 
de Paula Loño y Pérez, Francisco
† 30.06.1907
Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
* 02.11.1907 
Iniesta Cano, Carlos
* 13.05.1908 
Baviera, José Eugenio de
* 26.03.1909 
Rizzo, Francisco
† 20.02.1910
Cerda y Gómez Pedroso, Manuel de la
† 10.10.1911
López Domínguez, José
† 17.10.1911
de los Ríos y Nicolau, Diego
† 04.11.1911
Martitegui y Pérez de Santamaría, Vincente
† 21.02.1912
Gutiérrez Mellado, Manuel
* 30.04.1912 
Cuadra Medina, Mariano
* 12.05.1912 
Canalejas Méndez, José
† 12.11.1912
de Liniers y Pidal, Tomás
* 17.05.1913 
Azcárraga Palmero, Marcelo
† 30.05.1913
García de Polavieja, Camilo
† 15.01.1914
Linares Pombo, Arsenio
† 07.08.1914
González Parrado, Julián
† 23.06.1915
Álvarez Gómez, Francisco
* DD.MM.1916 
Álvarez Rodríguez, Luis
* 08.02.1917 
Domingo Bazán, Julio
† 03.04.1917
Montojo y Pasarón, Patricio
† 30.09.1917
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
† 25.11.1917
Hernández Velasco, Cándido
† 21.09.1918
Armada y Comyn, Alfonso
* 12.02.1920 
Dato, Eduardo
† 08.03.1921
Primo de Rivera, Fernando
† 23.05.1921
- González Vallarino, Ramón
† 09.02.1923
Azcárate Mendéz, Cayo de
† DD.MM.1923
Aznar y Butigieg, Ángel
† 08.03.1924
Tovar Marcoleta, Antonio
† 22.06.1925
Marina Vega, José
† 30.01.1926
Nozaleda Villa, Bernardino
† 05.10.1927
O'Donnell, Juan
† 12.10.1928
Jiménez-Castellanos y Tapia, Adolfo
† 18.01.1929
Ochando, Federico
† 02.02.1929
von Habsburg-Lothringen, Maria Cristina
† 06.02.1929
de Olaguer Feliú y Ramirez, José María
† 21.11.1929
- de Santiago de Aguirre-Bengoa, Luis
† 16.05.1930
Weyler y Nicolau, Valeriano
† 20.10.1930
Aguilera y Egea, Francisco
† 20.05.1931
García Roure, Jacobo
† 05.08.1932
Sánchez Guerra, José
† 26.01.1935
Calvo Sotelo, José
† 13.07.1936
Herrán, Miguel García de la
† 20.07.1936
Serra Bartolomé, Moisés
† 20.07.1936
Fanjul Goñi, Joaquín
† 17.08.1936
- Villegas Montesinos, Rafael
† 23.08.1936
Urtubi Ercilla, Alejandro Felix
† 13.09.1936
Fernández López, Rafael
† DD.09.1936
- Pareja Aycuéns, Luis
† 05.11.1936
Muñoz Cobos, Diego
† DD.MM.1937
de la Cierva y Peñafiel, Juan
† 11.01.1938
Aizpuru y Mondéjar, Luis
† 31.03.1939
- Ardanaz, Julio
† DD.MM.1939
Lorenzo Montero, Rafael
* DD.MM.1939 
Moreno Barberá, Antonio
* 17.04.1940 
Moreno Abella, Luis
† 03.07.1940
Martín Moreno, Francisco
† DD.MM.1941
Otzen, Wilhelm
† 18.07.1943
Terán Elices, José María
* 24.02.1944 
Villalba Riquelme, José
† 25.10.1944
Gómez Ulla, Mariano
† 24.11.1945
Martín Cerezo, Saturnino
† 02.12.1945
de Marichalar y Monreal, Luis
† 27.12.1945
Armada Sarriá, José Ángel
* DD.12.1945 
García Vargas, Julián
* DD.MM.1945 
García de la Vega, Francisco José
* DD.MM.1945 
Mollá Ayuso, José Manuel
* 01.01.1946 
Orgaz Yoldi, Luis
† 31.01.1946
Jiménez Ruiz, José
* 24.05.1946 
Pitarch Bartolomé, Pedro
* 07.10.1946 
Bretón Romero, Manuel Ramón
* 01.11.1946 
Serra Rexach, Eduardo
* 19.12.1946 
Marzo Balaguer, Enrique
† 18.04.1947
Jiménez-Ugarte Hernández, Javier
* DD.MM.1947 
Gil y Yuste, Germán
† 14.08.1948
- Olmo Pastor, Jesús del
* 26.09.1948 
- Berenguer Fusté, Federico
† DD.MM.1948
Lerroux, Alejandro
† 25.06.1949
Serrano Martínez, José Enrique
* 25.07.1949 
Hernández Ferrero, Luis
* 06.01.1950 
Argüelles Salaverría, Pedro
* 10.02.1950 
Rosado Becerra, Salvador
† 07.12.1950
Gimeno Aránguez, Vicente
* 17.10.1951 
Blanco, Pedro Antonio
* 11.06.1952 
Álvarez Jiménez, Juan Antonio
* DD.MM.1952 
- Cano Ortega, Enrique
† 04.01.1953
Berenguer, Dámaso
† 19.05.1953
Barrón Ortiz, Fernando
† 16.06.1953
Fernández-Capalleja, Juan
† 05.10.1954
García Arnáiz, Francisco Javier
* 04.12.1954 
Vigón, Juan
† 25.05.1955
Calavia Pascual, Carlos
* 04.07.1955 
de Cospedal García, María Dolores
* 13.12.1955 
Salto, Javier
* 15.12.1955 
Moscardó, José
† 12.04.1956
- Cardenal Dominicis, Manuel
† 05.05.1956
Casteleiro Llamazares, Esperanza
* 18.12.1956 
Alejandre Martínez, Fernando
* DD.MM.1956 
- Bermúdez de Castro, Luis
† 19.05.1957
Delgado Pérez, José María
* 04.07.1957 
López Blázquez, Manuel
* 29.10.1957 
- Diez de Rivera y Casares, Ramón
† 09.11.1957
Jusdado Ruiz-Capillas, Miguel Ángel
* 27.12.1957 
Cantacuzino, Constantin
† 26.05.1958
Esteban López, Paz
* DD.MM.1958 
- Vicario Alonso, Manuel
† 03.01.1959
Alonso-Martínez y Martín, Casilda
† 03.04.1959
- Gallego Ramos, Eduardo
† 25.05.1959
Saliquet, Andrés
† 23.06.1959
Pavelić, Ante
† 28.12.1959
Gregorio y Monmeneu, Jerónimo de
* 13.06.1960 
Hidalgo, Diego
† 31.01.1961
Iranzo, Vicente
† 09.07.1961
Cebrián Carbonell, Luis
* DD.MM.1961 
Dávila Arrondo y Gil Arija, Fidel
† 22.03.1962
Fernandez-Pintado Muñoz-Rojas, Rafael
* 24.04.1962 
Castelló Pantoja, Luis
† 27.09.1962
Martín Alonso, Pablo
† 11.02.1964
- Sánchez-Ocaña Beltrán, José
† 12.08.1964
Suárez-Inclán González, Tomás
* DD.MM.1965 
Rojo Lluch, Vicent
† 14.10.1966
Rodríguez Díaz de Lecea, José
† 28.11.1967
-, Filip VI.
* 30.01.1968 
Robles Pazos, Ramón
† 26.03.1968
Muñoyerro, Luis Alonso
† 23.09.1968
Casado López, Segismundo
† DD.MM.1968
Asensio Cabanillas, Carlos
† 27.04.1970
Muñoz Grandes, Agustín
† 11.07.1970
Melle Hernández, Mónica
* 27.10.1970 
Menéndez Tolosa, Camilo
† 19.06.1971
Alonso Vega, Camilo
† 01.07.1971
García-Valiño Marcén, Rafael
† 29.06.1972
- Otaolaurruchi Tobía, José
† DD.MM.1972
- Mantilla Lautrec, César
† 13.06.1973
Ortiz Grande, José Luis
* 06.12.1973 
- Armada de los Ríos, Luis
† 15.12.1973
Carrero Blanco, Luis
† 20.12.1973
González-Camino y Aguirre, Fernando
† DD.MM.1973
Rosaleny Burguet, Francisco
† DD.MM.1973
Ros Müller, Rafael
† 21.03.1974
Franco Salgado-Araujo, Francisco
† 21.04.1975
- Martínez de Campos y Serrano, Carlos Ignacio
† 20.05.1975
Skorzeny, Otto Johann Anton
† 05.07.1975
Franco, Francisco
† 20.11.1975
Warleta de la Quintana, Ismael
† 29.07.1976
- Martín Gonzalo, Enrique
† 27.08.1976
Fernández Vallespín, Carlos
† 28.04.1977
Nieto Antúnez, Pedro
† 06.12.1978
Aranda Mata, Antonio
† 08.02.1979
Gómez Hortigüela, Luis
† 25.05.1979
Juste Iraola, José
† 08.07.1979
Gil-Robles, José María
† 14.09.1980
- Cañizares Navarro, Eduardo
† 05.12.1980
Cuadra Medina, Mariano
† 02.03.1981
Aramendi García, Marcelo
† 12.05.1981
Lacalle Larraga, José
† 21.07.1981
Cuesta Monereo, José
† 06.10.1981
Barroso y Sánchez Guerra, Antonio
† 11.08.1982
- Sintes Obrador, Francisco
† 04.12.1982
Franco Iribarnegaray, Carlos
† 11.12.1982
- Cruz Requejo, José
† 21.06.1983
Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
† 07.10.1983
Quintana Lacaci, Guillermo
† 29.01.1984
- Munilla Gómez, Eduardo
† 21.12.1984
Escrigas Estrada, Fausto
† 29.07.1985
García Navarro, Antonio
† 26.08.1985
- Scandella García Otermín, Angel
† 26.01.1986
González-Gallarza, Eduardo
† 24.05.1986
Martínez Merino, Manuel
† 15.12.1986
de Liniers y Pidal, Tomás
† 13.01.1987
Díez-Alegría, Manuel
† 03.02.1987
Salvador y Díaz-Benjumea, Julio
† 22.06.1987
- Barriga Díaz, Valentín
† 25.09.1988
Ibárruri, Dolores
† 12.11.1989
Alamán Ortega, Emilio
† DD.MM.1989
Iniesta Cano, Carlos
† 06.08.1990
- Knüppel, Heinrich
† 18.01.1991
Guiloche Bayo, Enrique
† DD.MM.1991
López Ortiz, José
† 04.03.1992
Vega Rodríguez, José
† 30.05.1992
Fernández-Cuesta, Raimundo
† 09.07.1992
Álvarez-Arenas Pacheco, Félix
† 03.10.1992
- Rodríguez Martín-Granizo, Gonzalo
† 16.12.1992
García, Miguel Guerrero
† DD.MM.1992
Veguillas, Francisco
† 29.07.1994
Navarro Garnica, Luis
† 31.03.1995
Ascanio y Togores, Ramón
† 16.05.1995
Fuertes de Villavicencio, Fernando
† 18.11.1996
Cavanillas Prosper, Rafael
† 20.12.1998
Bellod Gómez, Alfredo
† 27.07.1999
Fernández González-Longoria, Francisco
† 15.08.1999
Álvarez Rodríguez, Luis
† 21.12.1999
Armada Vázquez, Antonio
* DD.MM.19RR 
García Cifo, Pedro José
* DD.MM.19RR 
Revuelta de Rojas, Isabel
* DD.MM.19RR 
Zamarripa Martínez, Eduardo
* DD.MM.19RR 
Blanco, Pedro Antonio
† 21.01.2000
- Marzo Mediano, Ricardo
† 31.01.2002
Villaescusa Quilis, Emilio
† 15.10.2002
Serrano Suñer, Ramón
† 01.09.2003
García-Conde Ceñal, Emilio
† 12.10.2003
- Molinero, Antonio Alonso
† 20.10.2003
Pinilla Soliveres, Luis
† 07.05.2004
San Martín, José Ignacio
† 06.06.2004
de Lacalle Leloup, Álvaro
† 01.09.2004
- Castro Sanmartín, Víctor
† 10.09.2004
Gabeiras Montero, José
† 02.01.2005
- Sánchez Bilbao, Juan Bautista
† 03.09.2005
Liberal Lucini, Ángel
† 02.10.2006
Soteras Casamayor, Fernando
† 08.06.2007
López Iraola, Gregorio
† 15.01.2008
Santos Peralba, José
† 10.03.2008
Álvarez del Manzano Albiñana, Bernardo
† 23.05.2008
- Carreras, Narciso
† 17.10.2010
Puigcerver Romá, Gonzalo
† 20.02.2012
De la Cruz Corcol, Rafael
† 03.05.2012
Hernández Vázquez, José Miguel
† 24.02.2013
de Toledo, Emilio Octavio
† 17.05.2013
Pontijas de Diego, José
† 06.07.2013
Manglano, Emilio Alonso
† 08.07.2013
Armada y Comyn, Alfonso
† 01.12.2013
Pardo de Santayana y Coloma, Alfonso
† 28.02.2015
Miguel Page, Máximo de
† 01.03.2016
Sáenz de Tejada y Fernández de Bobadilla, José María
† 07.07.2016
Íñiguez del Moral, Miguel
† 02.08.2016
Leria Mosquera, Manuel
† 12.08.2016
Castro Fernández, Santos
† 24.08.2016
- Sánchez Velayos, José Antonio
† 26.11.2016
Alonso Suárez, José Antonio
† 02.02.2017
Chacón Piqueras, Carme
† 09.04.2017
Faura Martín, José
† 14.09.2017
Pérez Muinelo, Francisco
† 02.11.2017
- Saavedra Palmeiro, Manuel
† 20.11.2017
- Ruiz Montero, Juan Fernando
† 15.09.2018
Bada Requena, Juan Manuel
† 29.10.2018
Porgueres Hernández, Ramón
† 18.12.2018
Mateo Castañeyra, Juan Miguel
† 12.01.2019
Estepa Llaurens, José Manuel
† 21.07.2019
- Pardo de Santayana y Coloma, Fernando
† 04.06.2020
Fernández Sequeiros, Ramón
† DD.09.2020
Alfaro Arregui, Emiliano José
† 02.11.2020
Río Martín, Juan del
† 28.01.2021
López de Olmedo, Fernando
† 08.08.2021
+ Francisco Arias de Bobadilla
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1661-DD.MM.RRRR
Pluk Vera
Regiment of the Vera
DD.MM.1702-DD.MM.1704
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1707
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1704
Provinční pluk starých zelených
Old Greens Provincial Regiment
DD.MM.1707-15.08.1808
38. madridský pěší pluk
38th Infatry Regiment of Madrid
DD.MM.1714-DD.MM.1717
Generální kapitánie Nová Kastilie
General Capitancy of New Castile
DD.MM.1714-DD.MM.1773
Generální kapitánie Nová Kastilie
General Capitancy of New Castile
DD.MM.1714-DD.MM.1816
Kancelář války Španělska
War Office of the Spain
DD.MM.1767-DD.MM.1767
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
01.07.1793-DD.MM.1794
Pluk kastilských dobrovolníků
Castilian Volunteers Regiment
DD.MM.1793-27.01.1822
Generální kapitánie Nová Kastilie
General Capitancy of New Castile
20.02.1795-DD.MM.1802
47. pluk dobrovolníků koruny
47th Voluntary Regiment of the Crown
DD.MM.1802-DD.MM.1815
37. řadový pluk dobrovolníků koruny
37th Voluntary Line Regiment of the Crown
15.08.1808-01.11.1808
2. madridský dobrovolnický řadový pěší pluk
2nd Line Infantry Voluntary Regiment of Madrid
DD.07.1812-DD.MM.1812
1. prapor 95. pěšího pluku
1st Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1813
2. prapor 95. pěšího pluku
2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1812
3. prapor 95. pěšího pluku
3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
13.08.1812-14.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
13.08.1812-14.08.1812
68. (durhamský) pěší pluk (lehký pěší)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
1. prapor 79. pěšího pluku (Cameronovich horalů)
1st Battalion of the 79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.08.1812-DD.10.1812
1./52. pěšího pluku
1st/52nd Regiment of Foot
DD.08.1812-DD.10.1812
52. (oxfordshirský) pěší pluk (lehký pěší)
52nd (Oxfordshire) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
68. (durhamský) pěší pluk (lehký pěší)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
79. pěší pluk (Cameronovi horalé)
79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.MM.1815-DD.MM.1823
4. pěší pluk "Principe"
4th Infantry Regiment "Principe"
DD.MM.1816-20.09.1851
Kancelář války Španělska
War Office of the Spain
DD.MM.1821-DD.MM.1823
9. pěší pluk "San Marcial"
9th Infantry Regiment "San Marcial"
27.01.1822-DD.MM.1831
1. vojenský okres
1st Military District
DD.MM.1823-DD.MM.1823
14. lehký pěší pluk
14th Light Infantry Regiment
DD.MM.1831-DD.MM.1844
1. vojenský okres Nová Kastilie
1st Military District New Castile
DD.MM.1831-DD.MM.1833
11. pěší pluk San Fernando
11th Infantry Regiment San Fernando
DD.MM.1837-DD.11.1839
Královská dělostřelecká kolej
Royal Artillery College
DD.MM.1844-25.05.1931
Zdravotnické středisko
Medical Maintenance Centre
DD.MM.1847-DD.MM.184R
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1849-DD.MM.18RR
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.184R-DD.MM.1848
18. pěší pluk "España"
18th Infantry Regiment
20.09.1851-17.05.1937
Ministerstvo války
War Ministry
DD.MM.1854-DD.MM.1854
15. pěší pluk "Extremadura"
15th Infantry Regiment "Extremadura"
DD.MM.1854-DD.MM.1854
15. pěší pluk "Extremadura"
15th Infantry Regiment "Extremadura"
14.07.1856-DD.07.1856
14. myslivecký prapor "Las Navas"
14th Jaeger Battalion "Las Navas"
DD.02.1858-DD.02.1859
12. pěší pluk "Zaragoza"
12th Infantry Regiment "Zaragoza"
DD.MM.1874-DD.MM.1874
16. pěší pluk "Castilla"
16th Infantry Regiment "Castilla"
20.02.1875-14.04.1931
Halapartnická rota
Halberdiers Company
20.02.1875-25.05.1931
Královská garda
King´s Guard
19.04.1875-14.04.1931
Kyrysnická eskadrona
Cuirassier Squadron
DD.MM.1875-DD.MM.1875
29. záložní prapor
29th Reserve Battalion
27.07.1877-29.09.1893
43. pěší pluk "Canarias"
43rd Infantry Regiment "Canarias"
27.07.1877-29.09.1893
53. pěší pluk "Wad Ras"
53rd Infantry Regiment "Wad Ras"
DD.MM.1877-25.05.1931
Lékárenská laboratoř
Pharmacy Laboratory
14.02.1883-DD.MM.1917
10. polní dělostřelecký pluk
10th Field Artillery Regiment
14.02.1883-02.11.1904
2. polní dělostřelecký pluk
2nd Field Artillery Regiment
14.02.1883-02.11.1904
4. polní dělostřelecký pluk
4th Field Artillery Regiment
26.12.1884-22.06.1892
Polní dělostřelecký pluk
Field Artillery Regiment
DD.02.1885-DD.MM.1893
Histologické a histochemické laboratórium
Histological and Histochemical Laboratory
DD.MM.1886-DD.MM.1886
11. pěší pluk "San Fernando"
11th Infantry Regiment "San Fernando"
DD.MM.1886-DD.MM.1886
Pěší prapor 1/11
1st Infantry Battalion
DD.MM.1886-25.05.1931
Úřad vojenské správy
Military Administration Office
16.12.1891-27.06.1926
1. dělostřelecká brigáda
1st Artillery Brigade
16.12.1891-29.08.1893
1. dělostřelecká brigáda
1st Artillery Brigade
16.12.1891-29.08.1893
1. vojenský okruh
1st Military District
16.12.1891-DD.MM.1892
10. dragounský pluk "Montesa"
10th Dragoons Regiment "Montesa"
16.12.1891-29.08.1893
2. dělostřelecká brigáda
2nd Artillery Brigade
16.12.1891-DD.MM.1909
2. hulánský pluk "Reina"
2nd Lancers Regiment "Reina"
16.12.1891-29.08.1893
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
16.12.1891-29.08.1893
2. pěší divize
2nd Infantry Division
16.12.1891-17.07.1904
2. ženijní pluk
2nd Engineer Regiment
16.12.1891-07.01.1899
20. myslivecký prapor "Manila"
20th Jaeger Battalion "Manila"
16.12.1891-29.08.1893
27. pěší pluk "Cuenca"
27th Infantry Regiment "Cuenca"
16.12.1891-29.08.1893
3. jezdecká brigáda
3rd Cavalry Brigade
16.12.1891-29.08.1893
3. pěší brigáda
3rd Infantry Brigade
16.12.1891-29.08.1893
4. pěší brigáda
4th Infantry Brigade
16.12.1891-29.08.1893
5. polní dělostřelecký pluk
5th Field Artillery Regiment
16.12.1891-29.08.1893
5. polní dělostřelecký pluk
5th Field Artillery Regiment
16.12.1891-DD.MM.1909
6. pěší pluk "Saboya"
6th Infantry Regiment "Saboya"
16.12.1891-DD.MM.1909
7. myslivecký prapor "Ciudad Rodrigo"
7th Jaeger Battalion "Ciudad Rodrigo"
16.12.1891-31.07.1914
9. myslivecký prapor "Arapiles"
9th Jaeger Battalion "Arapiles"
16.12.1891-29.08.1893
Akademie hlavního štábu
Main Staff Academy
16.12.1891-29.08.1893
Dělostřelecká divize
Artillery Division
16.12.1891-25.12.1912
Telegrafní prapor
Telegraph Battalion
16.12.1891-25.05.1931
Topografická brigáda hlavního velení
Topographic Brigade of the Army Headquarters
16.12.1891-25.12.1912
Železniční prapor
Railway Battalion
16.12.1891-29.08.1893
Ženijní brigáda
Engineer Brigade
22.06.1892-31.05.1899
14. polní dělostřelecký pluk
14th Field Artillery Regiment
22.06.1892-29.06.1918
5. polní dělostřelecký pluk
5th Field Artillery Regiment
DD.MM.1892-29.08.1893
19. husarský pluk "Princesa"
19th Hussar Regiment "Princesa"
29.08.1893-31.05.1899
1. armádní sbor
1st Army Corps
29.08.1893-31.05.1899
1. myslivecká brigáda
1st Jaeger Brigade
29.08.1893-31.05.1899
1. myslivecká půlbrigáda
1st Jaeger Half Brigade
29.08.1893-31.05.1899
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
29.08.1893-25.05.1931
1. vojenská oblast
1st Military Region
29.08.1893-25.05.1931
1. základna údržby dělostřelecké techniky
1st Artillery Maintenance Park
29.08.1893-DD.MM.1896
10. dragounský pluk "Montesa"
10th Dragoons Regiment "Montesa"
29.08.1893-31.05.1899
12. dragounský pluk "Lusitania"
12th Dragoons Regiment "Lusitania"
29.08.1893-31.05.1899
2. myslivecká půlbrigáda
2nd Jaeger Half Brigade
29.08.1893-31.05.1899
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
2. pěší divize
2nd Infantry Division
29.08.1893-DD.MM.1909
27. jezdecký myslivecký pluk "María Cristina"
27th Jaeger Cavalry Regiment "María Cristina"
29.08.1893-29.08.1893
3. pěší divize
3rd Infantry Division
29.08.1893-31.05.1899
3. pěší divize
3rd Infantry Division
29.08.1893-31.05.1899
42. pěší pluk "Canarias"
42nd Infantry Regiment "Canarias"
29.08.1893-13.10.1896
5. základna údržby dělostřelecké techniky
5th Artillery Maintenance Park
29.08.1893-31.05.1899
Jezdecká divize
Cavalry Division
29.08.1893-25.05.1931
Válečná škola
War School
29.09.1893-DD.MM.1909
50. pěší pluk "Wad Ras"
50th Infantry Regiment "Wad Ras"
DD.MM.1893-06.05.2002
Vojenský hygienický institut
Military Hygiene Institute
DD.MM.1893-DD.MM.1889
Vojenský hygienický institut
Military Hygiene Institute
21.04.1896-05.06.1946
Vojenská nemocnice Carabanchel
Military Hospital Carabanchel
DD.MM.1898-31.05.1899
10. dragounský pluk "Montesa"
10th Dragoons Regiment "Montesa"
07.01.1899-31.05.1899
19. myslivecký prapor "Talavera"
19th Jaeger Battalion "Talavera"
07.01.1899-31.05.1899
20. myslivecký prapor "Alcántara"
20th Jaeger Battalion "Alcántara"
31.05.1899-29.06.1918
1. hulánská brigáda
1st Lancer Brigade
31.05.1899-17.07.1904
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
31.05.1899-25.05.1931
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
31.05.1899-25.05.1931
1. pěší divize
1st Infantry Division
31.05.1899-DD.MM.1909
11. myslivecký prapor "Llerena"
11th Jaeger Battalion "Llerena"
31.05.1899-DD.MM.1909
12. jezdecký myslivecký pluk "Lusitania"
12th Jaeger Cavalry Regiment "Lusitania"
31.05.1899-17.07.1904
2. myslivecká brigáda
2nd Jaeger Brigade
31.05.1899-DD.MM.1909
2. myslivecký prapor "Madrid"
2nd Jaeger Battalion "Madrid"
31.05.1899-17.07.1904
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
31.05.1899-25.05.1931
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
31.05.1899-17.07.1904
2. pěší divize
2nd Infantry Division
31.05.1899-DD.MM.1921
3. hulánský pluk "Príncipe"
3rd Lancers Regiment "Príncipe"
31.05.1899-29.06.1918
31. pěší pluk "Asturias"
31st Infantry Regiment "Asturias"
31.05.1899-DD.MM.1914
4. myslivecký prapor "Barbastro"
4th Jaeger Battalion "Barbastro"
31.05.1899-17.07.1904
42. pěší pluk "Ceriñola"
42nd Infantry Regiment "Ceriñola"
31.05.1899-29.06.1918
Jezdecká divize
Cavalry Division
21.08.1902-02.11.1904
Telegrafní pluk
Telegraph Regiment
17.07.1904-18.04.1906
1. armádní sbor
1st Army Corps
17.07.1904-31.07.1914
1. myslivecká brigáda
1st Jaeger Brigade
17.07.1904-25.05.1931
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
17.07.1904-25.05.1931
40. pěší pluk "Covadonga"
40th Infantry Regiment "Covadonga"
17.07.1904-DD.MM.1909
6. myslivecký prapor "Figueras"
6th Jaeger Battalion "Figueras"
17.07.1904-31.07.1914
Myslivecká divize
Jaeger Division
02.11.1904-03.02.1927
Elektrotechnické a spojovací centrum
Electrotechnical and Communications Center
DD.MM.1904-31.12.1912
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1904-DD.MM.19RR
Telegrafní rota Madridské sítě
Telegraph Company of the Madrid Network
18.04.1906-25.12.1912
2. smíšený ženijní pluk
2nd Mixed Engineer Regiment
DD.MM.1909-31.07.1914
11. myslivecký prapor "Llerena"
11th Jaeger Battalion "Llerena"
DD.MM.1909-31.07.1914
2. myslivecký prapor "Madrid"
2nd Jaeger Battalion "Madrid"
DD.MM.1909-31.07.1914
6. myslivecký prapor "Figueras"
6th Jaeger Battalion "Figueras"
DD.MM.1909-17.07.1914
7. myslivecký prapor "Ciudad Rodrigo"
7th Jaeger Battalion "Ciudad Rodrigo"
DD.MM.1910-29.06.1918
2. polní dělostřelecký pluk
2nd Field Artillery Regiment
DD.MM.1910-18.09.1917
4. polní dělostřelecký pluk
4th Field Artillery Regiment
DD.MM.1910-25.05.1931
50. pěší pluk "Wad Ras"
50th Infantry Regiment "Wad Ras"
DD.MM.1910-25.05.1931
6. pěší pluk "Saboya"
6th Infantry Regiment "Saboya"
25.12.1912-25.05.1931
2. ženijní pluk
2nd Engineer Regiment
25.12.1912-17.01.1918
Železniční pluk
Railway Regiment
28.02.1913-15.03.1922
1. letecká jednotka
1st Air Unit
28.02.1913-15.03.1922
Vojenská letecká služba
Military Aeronautics Service
DD.MM.1913-DD.MM.1919
Telegrafní pluk
Telegraph Regiment
DD.MM.1916-DD.MM.1925
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
18.09.1917-01.08.1924
Pluk jízdního dělostřelectva
Horse Artillery Regiment
17.01.1918-27.06.1926
1. železniční pluk
1st Railway Regiment
29.06.1918-25.11.1926
1. jezdecká divize
1st Cavalry Division
29.06.1918-27.06.1926
1. lehký dělostřelecký pluk
1st Light Artillery Regiment
29.06.1918-27.06.1926
12. lehký dělostřelecký pluk
12th Light Artillery Regiment
29.06.1918-25.05.1931
19. husarský pluk "Princesa"
19th Hussar Regiment "Princesa"
29.06.1918-25.11.1926
2. jezdecká brigáda
2nd Cavalry Brigade
29.06.1918-DD.MM.1921
20. husarský pluk "Pavía"
20th Hussar Regiment "Pavía"
27.05.1919-03.02.1920
1. rota polní rádiotelegrafní skupiny
1st Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
2. rota polní rádiotelegrafní skupiny
2nd Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
3. rota polní rádiotelegrafní skupiny
3rd Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
4. rota polní rádiotelegrafní skupiny
4th Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
Polní rádiotelegrafní skupina
Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
Velitelství polní rádiotelegrafní skupiny
HQ of the Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
Štáb polní rádiotelegrafní skupiny
Staff of the Field Radiotelegraphy Group
DD.MM.1919-25.05.1931
Telegrafní pluk
Telegraph Regiment
03.02.1920-03.02.1927
1. rota polního rádiotelegrafního praporu
1st Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
2. rota polního rádiotelegrafního praporu
2nd Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
3. rota polního rádiotelegrafního praporu
2rd Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
4. rota polního rádiotelegrafního praporu
4th Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
Polní rádiotelegrafní prapor
Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
Velitelství polního rádiotelegrafního praporu
HQ of the Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
Štáb polního rádiotelegrafního praporu
Staff of the Field Radiotelegraphy Battalion
DD.MM.1922-01.07.1931
Vojenská škola zdravotnictví
Military Medical School
09.08.1924-15.06.1931
10. prapor horských myslivců "Fuerteventura"
10th Mountain Jaeger Battalion "Fuerteventura"
09.08.1924-25.05.1931
2. brigáda horských myslivců
2nd Mountain Jaeger Brigade
09.08.1924-09.06.1931
9. prapor horských myslivců "Lanzarote"
9th Mountain Jaeger Battalion "Lanzarote"
27.06.1926-25.05.1931
2. železniční pluk
2nd Railway Regiment
22.11.1926-25.05.1931
Skupina obrněných automobilů
Armoured Car Group
25.11.1926-25.05.1931
2. jezdecká brigáda
2nd Cavalry Brigade
25.11.1926-25.05.1931
20. husarský pluk "Pavía"
20th Hussar Regiment "Pavía"
25.11.1926-25.05.1931
30. jezdecký myslivecký pluk "Calatrava"
30th Jaeger Cavalry Regiment "Calatrava"
03.02.1927-01.07.1931
Rádiotelegrafní a automobilní pluk
Radiotelegraphy and Automobile Regiment
21.02.1927-25.05.1931
Zpravodajská skupina
Intelligence Group
14.01.1928-25.05.1931
Jezdecká divize
Cavalry Division
DD.MM.1928-DD.MM.RRRR
Knihovna střediska vojenské farmacie
Library of the CEMILFARDEF
DD.MM.1928-DD.MM.2015
Museum vojenské farmacie
Military Pharmacy Museum
19.05.1930-25.05.1931
2. lehký dělostřelecký pluk
2nd Light Artillery Regiment
19.05.1930-25.05.1931
Protivzdušná skupina
Anti-Aircraft Group
25.05.1931-18.07.1936
1. dělostřelecká brigáda
1st Artillery Brigade
25.05.1931-18.07.1936
1. organická divize
1st Organic Division
25.05.1931-18.07.1936
1. protiletadlová skupina
1st Anti-Aircraft Group
25.05.1931-18.07.1936
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
25.05.1931-25.06.1935
1. pěší pluk
1st Infantry Regiment
25.05.1931-18.07.1936
1. rota optického spojení
1st Optical Signal Company
25.05.1931-18.07.1936
1. rádiotelegrafní rota
1st Radiotelegraphy Company
25.05.1931-18.07.1936
1. sekce spojovací roty jezdecké divize
1st Section Cavalry Division Signal Company
25.05.1931-18.07.1936
1. telefonní rota
1st Phone Company
25.05.1931-18.07.1936
1. telegraficko telefonní prapor
1st Telegraph-Telephony Battalion
25.05.1931-18.07.1936
1. velitelství logistiky
1st Logistic Command
25.05.1931-18.07.1936
1. velitelství zdravotnické služby
1st Medical Command
25.05.1931-18.07.1936
1. zpravodajská skupina
1st Intelligence Group
25.05.1931-18.07.1936
1. základna údržby dělostřelecké techniky
1st Artillery Maintenance Park
25.05.1931-18.07.1936
1. ženijní prapor
1st Engineer Battalion
25.05.1931-18.07.1936
2. dělostřelecký pluk
2nd Artillery Regiment
25.05.1931-18.07.1936
2. prapor optického spojení
2nd Optical Signal Battalion
25.05.1931-18.07.1936
2. rota optického spojení
2nd Optical Signal Company
25.05.1931-18.07.1936
2. smíšená rádiotelegrafní rota
2nd Radiotelegraphy Mixed Company
25.05.1931-18.07.1936
2. telefonní rota
2nd Phone Company
25.05.1931-25.06.1935
3. jezdecký myslivecký pluk
3rd Jaeger Cavalry Regiment
25.05.1931-18.07.1936
3. rota optického spojení
3rd Optical Signal Company
25.05.1931-18.07.1936
3. smíšená rádiotelegrafní rota
3rd Radiotelegraphy Mixed Company
25.05.1931-18.07.1936
3. telefonní rota
3rd Phone Company
25.05.1931-25.06.1935
6. pěší pluk
6th Infantry Regiment
25.05.1931-18.07.1936
Automobilní rádiotelegrafní rota
Automobile Radiotelegraphy Company
25.05.1931-19.07.1936
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
25.05.1931-18.07.1936
Jezdecká divize
Cavalry Division
25.05.1931-18.07.1936
Lékárenská laboratoř
Pharmacy Laboratory
25.05.1931-18.07.1936
Osvětlovací skupina
Lighting Group
25.05.1931-18.07.1936
Pluk jízdního dělostřelectva
Horse Artillery Regiment
25.05.1931-18.07.1936
Rota podpory spojovacího pluku
Signal Regiment Support Company
25.05.1931-18.07.1936
Rota vojenských holubů
Military Pigeons Company
25.05.1931-18.07.1936
Spojovací pluk
Signal Regiment
25.05.1931-18.07.1936
Spojovací rota jezdecká divize
Cavalry Division Signal Company
25.05.1931-DD.MM.1933
Topografická brigáda hlavního velení
Topographic Brigade of the Army Headquarters
25.05.1931-18.07.1936
Základna oprav automobilní techniky
Automobile Equipment Repair Base
25.05.1931-18.07.1936
Štáb spojovacího pluku
Staff of the Signal Regiment
25.05.1931-18.07.1936
Ženijní pluk
Engineer Regiment
28.05.1931-18.07.1936
3. rádiotelegrafní prapor
3rd Radiotelegraphy Battalion
23.06.1931-18.07.1936
1. tankový pluk
1st Tank Regiment
01.07.1931-18.07.1936
Automobilní škola
Automobile School
01.07.1931-18.07.1936
Centrum pro spojení a ženijní taktické studie
Center of Transmissions and Tactical Studies of Engineers
01.07.1931-18.07.1936
Centrum vyšších vojenských studií
Center for Advanced Military Studies
01.07.1931-18.07.1936
Jezdecká škola
Horse Riding School
01.07.1931-18.07.1936
Spravodajská a topografická škola
Intelligence and Topography School
01.07.1931-18.07.1936
Střelecké centrum
Shooting Center
01.07.1931-18.07.1936
Válečná škola
War School
01.07.1931-18.07.1936
Zdravotnická akademie
Medical Academy
20.07.1934-06.09.1936
Generální ředitelství letectva
General Directoriate of Air
25.06.1935-18.07.1936
1. pěší pluk "Wad Ras"
1st Infantry Regiment "Wad Ras"
25.06.1935-18.07.1936
3. jezdecký myslivecký pluk "Villarrobledo"
3rd Jaeger Cavalry Regiment "Villarrobledo"
25.06.1935-23.04.1936
6. pěší pluk "León"
6th Infantry Regiment "León"
23.04.1936-18.07.1936
2. pěší pluk "León"
2nd Infantry Regiment "León"
23.04.1936-18.07.1936
4. pěší pluk "Covadonga"
4th Infantry Regiment "Covadonga"
20.07.1936-31.12.1936
I. kolona "Guadarrama"
Ist Column "Guadarrama"
20.07.1936-31.12.1936
II. kolona "Navacerrada"
IInd Column "Navacerrada"
20.07.1936-31.12.1936
III. kolona "Navazuela"
IIIrd Column "Navazuela"
20.07.1936-31.12.1936
IV. kolona "Navacerrada"
IVth Column "Navacerrada"
20.07.1936-31.12.1936
IX. kolona "Cardoso"
IXth Column "Cardoso"
20.07.1936-27.01.1937
Pátý pluk
Fifth Regiment
20.07.1936-31.12.1936
V. kolona "Orad"
Vth Column "Orad"
20.07.1936-31.12.1936
VI. kolona "Cercedilla"
VIth Column "Cercedilla"
20.07.1936-31.12.1936
VII. kolona "Somosierra"
VIIth Column "Somosierra"
20.07.1936-31.12.1936
VIII. kolona "Navafría"
VIIIth Column "Navafría"
20.07.1936-31.12.1936
X. kolona "Guadalajara"
Xth Column "Guadalajara"
20.07.1936-31.12.1936
XI. kolona "Cruz Verde"
XIth Column "Cruz Verde"
20.07.1936-31.12.1936
XII. kolona "Brunete"
XIIth Column "Brunete"
20.07.1936-31.12.1936
XIII. kolona "Móstoles"
XIIIth Column "Móstoles"
20.07.1936-31.12.1936
XIV. skupina milice
XIVth Group of Militia
20.07.1936-31.12.1936
XV. kolona "Mena"
XVth Column "Mena"
DD.07.1936-DD.02.1939
Generální rezerva Centrálního hlavního štábu
General Reserve of the Central Head Staff
DD.07.1936-31.12.1936
Velitelství operací Střed
Theater of Operations Centre
11.08.1936-27.01.1937
2. prapor milice “Acero″
2nd Militia Battalion “Acero″
11.08.1936-15.09.1936
Brigáda “Victoria″
Brigade "Victory"
11.08.1936-15.09.1936
Rota milicí “Juanita Rico″
Militia Company “Juanita Rico″
DD.08.1936-27.01.1937
1. ocelová rota
1st Steel Company
DD.08.1936-DD.08.1936
12. ocelová rota
12th Steel Company
DD.08.1936-27.01.1937
2. ocelová rota
2nd Steel Company
DD.08.1936-27.01.1937
3. ocelová rota
3rd Steel Company
DD.08.1936-13.10.1936
4. ocelová rota
4th Steel Company
DD.08.1936-27.01.1937
5. ocelová rota
5th Steel Company
DD.08.1936-DD.08.1937
6. ocelová rota
6th Steel Company
DD.08.1936-DD.08.1936
7. ocelová rota
7th Steel Company
DD.08.1936-DD.08.1936
8. ocelová rota
8th Steel Company
DD.08.1936-13.10.1936
9. ocelová rota
9th Steel Company
05.09.1936-07.10.1936
Kolona "Tierra y Libertad"
Column "Tierra y Libertad"
DD.09.1936-13.10.1936
Prapor milice „Campesino de Milicias Gallegas“
Militia Battalion „Campesino de Milicias Gallegas“
01.11.1936-DD.12.1936
Mezinárodní pěší prapor "Thaelmann"
International Infantry Battalion "Thaelmann"
02.11.1936-31.12.1936
Kolona "Ortega"
Column "Ortega"
08.11.1936-DD.12.1936
XI. mezinárodní brigáda "Thaelmann"
XIth International Brigade "Thaelmann"
17.11.1936-DD.03.1937
2. smíšená brigáda
2nd Mixed Brigade
20.11.1936-04.02.1937
Divize Kleber
Division Kleber
DD.11.1936-01.11.1936
1. kolona "Durruti"
1st Column "Durruti"
DD.11.1936-31.07.1938
13. pěší prapor
13th Infantry Battalion
DD.11.1936-31.07.1938
14. pěší prapor
14th Infantry Battalion
DD.11.1936-31.07.1938
15. pěší prapor
15th Infantry Battalion
DD.11.1936-31.07.1938
16. pěší prapor
16th Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.02.1937
17. pěší prapor
17th Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.02.1937
18. pěší prapor
18th Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.02.1937
19. pěší prapor
19th Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.02.1937
20. pěší prapor
20th Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.01.1937
21. pěší prapor
21st Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.01.1937
22. pěší prapor
22nd Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.01.1937
23. pěší prapor
23rd Infantry Battalion
DD.11.1936-DD.01.1937
24. pěší prapor
24th Infantry Battalion
DD.11.1936-31.07.1938
4. smíšená brigáda
4th Mixed Brigade
DD.11.1936-DD.02.1937
5. smíšená brigáda
5th Mixed Brigade
DD.11.1936-DD.01.1937
6. smíšená brigáda
6th Mixed Brigade
DD.11.1936-04.02.1937
Prapor milice „Cruz“
Militia Battalion „Cruz“
DD.11.1936-04.02.1937
Prapor milice „Heredia“
Militia Battalion „Heredia“
DD.11.1936-04.02.1937
Prapor milice „José Díaz“
Militia Battalion „José Díaz“
DD.11.1936-04.02.1937
Prapor milice „Thaelmann“
Militia Battalion „Thaelmann“
DD.11.1936-DD.02.1937
XII. mezinárodní brigáda "Garibaldi"
XIIth International Brigade "Garibaldi"
21.12.1936-09.03.1937
1. mobilní úderná brigáda
1st Mobile Shock Brigade
21.12.1936-09.03.1937
1. mobilní úderný prapor
1st Mobile Shock Battalion
21.12.1936-09.03.1937
2. mobilní úderný prapor
2nd Mobile Shock Battalion
21.12.1936-09.03.1937
3. mobilní úderný prapor
3rd Mobile Shock Battalion
21.12.1936-09.03.1937
4. mobilní úderný prapor
4th Mobile Shock Battalion
31.12.1936-18.01.1938
145. pěší prapor
145th Infantry Battalion
31.12.1936-18.01.1938
146. pěší prapor
146th Infantry Battalion
31.12.1936-18.01.1938
147. pěší prapor
147th Infantry Battalion
31.12.1936-18.01.1938
148. pěší prapor
148th Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
149. pěší prapor
149th Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
150. pěší prapor
150th Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
151. pěší prapor
151st Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
152. pěší prapor
152nd Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
153. pěší prapor
153rd Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
154. pěší prapor
154th Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
155. pěší prapor
155th Infantry Battalion
31.12.1936-11.03.1938
156. pěší prapor
156th Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
157. pěší prapor "Córdoba"
157th Infantry Battalion "Córdoba"
31.12.1936-27.03.1939
158. pěší prapor "Milicias Vascas"
158th Infantry Battalion "Milicias Vascas"
31.12.1936-27.03.1939
159. pěší prapor "1º de Mayo"
159th Infantry Battalion "1º de Mayo"
31.12.1936-27.03.1939
160. pěší prapor "Milicias Castellanas"
160th Infantry Battalion "Milicias Castellanas"
31.12.1936-27.03.1939
161. pěší prapor
161st Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
162. pěší prapor
162nd Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
163. pěší prapor
163rd Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
164. pěší prapor
164th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1938
169. pěší prapor
169th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1938
170. pěší prapor
170th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1938
171. pěší prapor
171st Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1938
172. pěší prapor
172nd Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
173. pěší prapor
173rd Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
174. pěší prapor
174th Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
175. pěší prapor
175th Infantry Battalion
31.12.1936-27.03.1939
176. pěší prapor
176th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
181. pěší prapor
181st Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
182. pěší prapor
182nd Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
183. pěší prapor
183rd Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
184. pěší prapor
184th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
185. pěší prapor
185th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
186. pěší prapor
186th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
187. pěší prapor
187th Infantry Battalion
31.12.1936-DD.05.1937
188. pěší prapor
188th Infantry Battalion
31.12.1936-01.05.1937
273. pěší prapor "Leones Rojos"
273rd Infantry Battalion "Leones Rojos"
31.12.1936-01.05.1937
274. pěší prapor "Margarita Nelken"
274th Infantry Battalion "Margarita Nelken"
31.12.1936-01.05.1937
275. pěší prapor "Madrid-Pacífico"
275th Infantry Battalion "Madrid-Pacífico"
31.12.1936-01.05.1937
276. pěší prapor "Asturias"
276th Infantry Battalion "Asturias"
31.12.1936-18.01.1938
37. smíšená brigáda
37th Mixed Brigade
31.12.1936-11.03.1938
38. smíšená brigáda
38th Mixed Brigade
31.12.1936-11.03.1938
39. smíšená brigáda
39th Mixed Brigade
31.12.1936-DD.MM.RRRR
4. divize
4th Division
31.12.1936-27.03.1939
40. smíšená brigáda
40th Mixed Brigade
31.12.1936-27.03.1939
41. smíšená brigáda
41st Mixed Brigade
31.12.1936-DD.05.1938
43. smíšená brigáda
43rd Mixed Brigade
31.12.1936-27.03.1939
44. smíšená brigáda
44th Mixed Brigade
31.12.1936-DD.05.1937
46. smíšená brigáda
46th Mixed Brigade
31.12.1936-DD.05.1937
47. smíšená brigáda
47th Mixed Brigade
31.12.1936-12.05.1938
5. divize
5th Division
31.12.1936-22.03.1937
6. divize
6th Division
31.12.1936-01.05.1937
69. smíšená brigáda
69th Mixed Brigade
31.12.1936-27.03.1939
7. divize
7th Division
31.12.1936-DD.MM.RRRR
8. divize
8th Division
31.12.1936-22.03.1937
Armádní sbor Madrid
Army Corps of the Madrid
DD.12.1936-DD.01.1937
Mezinárodní pěší prapor "Thaelmann"
International Infantry Battalion "Thaelmann"
31.12.1936-DD.05.1937
Operační síly Střed
Operations Forces Centre
01.01.1937-03.01.1937
137. pěší prapor "Edificación"
137th Infantry Battalion "Edificación"
01.01.1937-03.01.1937
138. pěší prapor "Largo Caballero"
138th Infantry Battalion "Largo Caballero"
01.01.1937-03.01.1937
139. pěší prapor "Pasionaria"
139th Infantry Battalion "Pasionaria"
01.01.1937-03.01.1937
140. pěší prapor "Jaime Graells"
140th Infantry Battalion "Jaime Graells"
01.01.1937-DD.06.1938
141. pěší prapor "Nosotros"
141st Infantry Battalion "Nosotros"
01.01.1937-DD.06.1938
142. pěší prapor "16 de febrero"
142nd Infantry Battalion "16 de febrero"
01.01.1937-DD.06.1938
143. pěší prapor "Acero"
143rd Infantry Battalion "Acero"
01.01.1937-DD.06.1938
144. pěší prapor "Pablo Iglesias"
144th Infantry Battalion "Pablo Iglesias"
01.01.1937-27.03.1939
165. pěší prapor "Elche"
165th Infantry Battalion "Elche"
01.01.1937-27.03.1939
166. pěší prapor "Riotinto"
166th Infantry Battalion "Riotinto"
01.01.1937-27.03.1939
167. pěší prapor "El Águila"
167th Infantry Battalion "El Águila"
01.01.1937-27.03.1939
168. pěší prapor
168th Infantry Battalion
01.01.1937-03.01.1937
35. smíšená brigáda
35th Mixed Brigade
01.01.1937-DD.06.1938
36. smíšená brigáda
36th Mixed Brigade
01.01.1937-27.03.1939
42. smíšená brigáda
42nd Mixed Brigade
03.01.1937-DD.06.1937
21. smíšená brigáda
21st Mixed Brigade
03.01.1937-DD.06.1937
81. pěší prapor
81st Infantry Battalion
03.01.1937-DD.06.1937
82. pěší prapor
82nd Infantry Battalion
03.01.1937-DD.06.1937
83. pěší prapor
83rd Infantry Battalion
03.01.1937-DD.06.1937
84. pěší prapor
84th Infantry Battalion
15.01.1937-DD.03.1937
277. pěší prapor
277th Infantry Battalion
15.01.1937-DD.03.1937
278. pěší prapor
278th Infantry Battalion
15.01.1937-DD.03.1937
279. pěší prapor
279th Infantry Battalion
15.01.1937-DD.03.1937
280. pěší prapor
280th Infantry Battalion
15.01.1937-DD.03.1937
70. smíšená brigáda
70th Mixed Brigade
22.01.1937-22.03.1937
Armádní seskupení Modesto
Army Group Modesto
23.01.1937-15.02.1937
10. divize
10th Division
24.01.1937-04.02.1937
1. bis smíšená brigáda
1st bis Mixed Brigade
24.01.1937-29.05.1937
Divize C (Líster)
Division C (Líster)
27.01.1937-DD.03.1938
1. smíšená brigáda
1st Mixed Brigade
DD.01.1937-27.01.1937
1. smíšená brigáda
1st Mixed Brigade
DD.01.1937-06.04.1937
209. pěší prapor
209th Infantry Battalion
DD.01.1937-06.04.1937
210. pěší prapor
210th Infantry Battalion
DD.01.1937-06.04.1937
211. pěší prapor
211th Infantry Battalion
DD.01.1937-06.04.1937
212. pěší prapor
212th Infantry Battalion
DD.01.1937-DD.07.1937
269. pěší prapor
269th Infantry Battalion
DD.01.1937-DD.07.1937
270. pěší prapor
270th Infantry Battalion
DD.01.1937-DD.07.1937
271. pěší prapor
271st Infantry Battalion
DD.01.1937-DD.07.1937
272. pěší prapor
272nd Infantry Battalion
DD.01.1937-27.03.1939
53. smíšená brigáda
53rd Mixed Brigade
DD.01.1937-DD.07.1937
68. smíšená brigáda
68th Mixed Brigade
04.02.1937-16.02.1937
33. pěší prapor „Thaelmann“
33rd Infantry Battalion „Thaelmann“
04.02.1937-16.02.1937
34. pěší prapor „Cruz“
34th Infantry Battalion „Cruz“
04.02.1937-16.02.1937
35. pěší prapor „Heredia“
35th Infantry Battalion „Heredia“
04.02.1937-16.02.1937
36. pěší prapor „José Díaz“
36th Infantry Battalion „José Díaz“
04.02.1937-16.02.1937
9. smíšená brigáda
9th Mixed Brigade
06.02.1937-27.02.1937
XI. mezinárodní brigáda "Thaelmann"
XIth International Brigade "Thaelmann"
15.02.1937-29.05.1937
Divize A (Walter)
Division A (Walter)
15.02.1937-29.05.1937
Divize B (Gal)
Division B (Gal)
16.02.1937-09.03.1937
33. pěší prapor „Thaelmann“
33rd Infantry Battalion „Thaelmann“
16.02.1937-09.03.1937
34. pěší prapor „Cruz“
34th Infantry Battalion „Cruz“
16.02.1937-09.03.1937
35. pěší prapor „Heredia“
35th Infantry Battalion „Heredia“
16.02.1937-09.03.1937
36. pěší prapor „José Díaz“
36th Infantry Battalion „José Díaz“
28.02.1937-20.03.1937
285. pěší prapor "Aragón"
285th Infantry Battalion "Aragón"
28.02.1937-20.03.1937
286. pěší prapor "Marlasca"
286th Infantry Battalion "Marlasca"
28.02.1937-20.03.1937
287. pěší prapor "Alto Aragón"
287th Infantry Battalion "Alto Aragón"
28.02.1937-20.03.1937
288. pěší prapor "Zaragoza"
288th Infantry Battalion "Zaragoza"
28.02.1937-20.03.1937
72. smíšená brigáda
72nd Mixed Brigade
DD.02.1937-27.03.1939
265. pěší prapor "Pestaña 1"
265th Infantry Battalion "Pestaña 1"
DD.02.1937-27.03.1939
266. pěší prapor "Casa del Pueblo 2"
266th Infantry Battalion "Casa del Pueblo 2"
DD.02.1937-27.03.1939
267. pěší prapor
267th Infantry Battalion
DD.02.1937-27.03.1939
268. pěší prapor "Vanguardia Roja"
268th Infantry Battalion "Vanguardia Roja"
DD.02.1937-DD.03.1937
297. pěší prapor
297th Infantry Battalion
DD.02.1937-DD.03.1937
298. pěší prapor
298th Infantry Battalion
DD.02.1937-DD.03.1937
299. pěší prapor
299th Infantry Battalion
DD.02.1937-DD.03.1937
300. pěší prapor
300th Infantry Battalion
DD.02.1937-27.03.1939
305. pěší prapor
305th Infantry Battalion
DD.02.1937-27.03.1939
306. pěší prapor
306th Infantry Battalion
DD.02.1937-27.03.1939
307. pěší prapor
307th Infantry Battalion
DD.02.1937-27.03.1939
308. pěší prapor
308th Infantry Battalion
DD.02.1937-27.03.1939
67. smíšená brigáda
67th Mixed Brigade
DD.02.1937-DD.03.1937
75. smíšená brigáda
75th Mixed Brigade
DD.02.1937-27.03.1939
77. smíšená brigáda
77th Mixed Brigade
14.03.1937-27.03.1939
II. armádní sbor
IInd Army Corps
22.03.1937-10.08.1937
V. armádní sbor
Vth Army Corps
27.03.1937-27.04.1937
15. prapor karabinierů
15th Carabiners Battalion
27.03.1937-27.04.1937
16. prapor karabinierů
16th Carabiners Battalion
27.03.1937-DD.MM.RRRR
18. divize
18th Division
27.03.1937-27.04.1937
4. prapor karabinierů
4th Carabiners Battalion
27.03.1937-27.04.1937
Brigáda „M“
Brigade „M“
DD.03.1937-13.04.1938
107. smíšená brigáda
107th Mixed Brigade
DD.03.1937-DD.06.1937
108. smíšená brigáda
108th Mixed Brigade
DD.03.1937-DD.06.1937
110. smíšená brigáda
110th Mixed Brigade
DD.03.1937-27.03.1939
281. pěší prapor "Espartaco"
281st Infantry Battalion "Espartaco"
DD.03.1937-27.03.1939
282. pěší prapor "Apoyo"
282nd Infantry Battalion "Apoyo"
DD.03.1937-27.03.1939
283. pěší prapor "Alicante Rojo nº 1"
283rd Infantry Battalion "Alicante Rojo nº 1"
DD.03.1937-27.03.1939
284. pěší prapor "Alicante Rojo nº 2"
284th Infantry Battalion "Alicante Rojo nº 2"
DD.03.1937-13.04.1938
425. pěší prapor
425th Infantry Battalion
DD.03.1937-13.04.1938
426. pěší prapor
426th Infantry Battalion
DD.03.1937-13.04.1938
427. pěší prapor
427th Infantry Battalion
DD.03.1937-13.04.1938
428. pěší prapor
428th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
429. pěší prapor
429th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
430. pěší prapor
430th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
431. pěší prapor
431st Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
432. pěší prapor
432nd Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
437. pěší prapor
437th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
438. pěší prapor
438th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
439. pěší prapor
439th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.06.1937
440. pěší prapor
440th Infantry Battalion
DD.03.1937-27.03.1939
71. smíšená brigáda
71st Mixed Brigade
DD.03.1937-DD.07.1937
XII. mezinárodní brigáda "Garibaldi"
XIIth International Brigade "Garibaldi"
07.04.1937-DD.11.1938
VI. armádní sbor
VIth Army Corps
27.04.1937-27.03.1939
29. pěší prapor
29th Infantry Battalion
27.04.1937-27.03.1939
30. pěší prapor
30th Infantry Battalion
27.04.1937-27.03.1939
31. pěší prapor
31st Infantry Battalion
27.04.1937-27.03.1939
32. pěší prapor
32nd Infantry Battalion
27.04.1937-27.03.1939
8. smíšená brigáda
8th Mixed Brigade
DD.04.1937-DD.06.1937
111. smíšená brigáda
111th Mixed Brigade
DD.04.1937-27.03.1939
112. smíšená brigáda
112th Mixed Brigade
DD.04.1937-27.03.1939
17. pěší prapor
17th Infantry Battalion
DD.04.1937-27.03.1939
18. pěší prapor
18th Infantry Battalion
DD.04.1937-27.03.1939
19. pěší prapor
19th Infantry Battalion
DD.04.1937-27.03.1939
20. pěší prapor
20th Infantry Battalion
DD.04.1937-DD.06.1937
441. pěší prapor
441st Infantry Battalion
DD.04.1937-DD.06.1937
442. pěší prapor
442nd Infantry Battalion
DD.04.1937-DD.06.1937
443. pěší prapor
443rd Infantry Battalion
DD.04.1937-DD.06.1937
444. pěší prapor
444th Infantry Battalion
DD.04.1937-27.03.1939
445. pěší prapor "Artes Gráficas"
445th Infantry Battalion "Artes Gráficas"
DD.04.1937-27.03.1939
446. pěší prapor "El Socialista"
446th Infantry Battalion "El Socialista"
DD.04.1937-27.03.1939
447. pěší prapor "El Socialista"
447th Infantry Battalion "El Socialista"
DD.04.1937-27.03.1939
448. pěší prapor "Cataluña"
448th Infantry Battalion "Cataluña"
DD.04.1937-27.03.1939
5. smíšená brigáda
5th Mixed Brigade
03.05.1937-05.06.1937
189. pěší prapor „Pasionaria“
189th Infantry Battalion „Pasionaria“
03.05.1937-05.06.1937
190. pěší prapor „Dimitroff“
190th Infantry Battalion „Dimitroff“
03.05.1937-05.06.1937
191. pěší prapor „Pi y Margall“
191st Infantry Battalion „Pi y Margall“
03.05.1937-05.06.1937
192. pěší prapor „Madrid“
192nd Infantry Battalion „Madrid“
03.05.1937-05.06.1937
48. smíšená brigáda
48th Mixed Brigade
13.05.1937-18.07.1937
181. pěší prapor
181st Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
182. pěší prapor
182nd Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
183. pěší prapor
183rd Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
184. pěší prapor
184th Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
185. pěší prapor
185th Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
186. pěší prapor
186th Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
187. pěší prapor
187th Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
188. pěší prapor
188th Infantry Battalion
13.05.1937-18.07.1937
46. smíšená brigáda
46th Mixed Brigade
13.05.1937-18.07.1937
47. smíšená brigáda
47th Mixed Brigade
17.05.1937-31.03.1939
Ministerstvo národní obrany
Ministry of National Defense
29.05.1937-DD.07.1937
11. divize "Líster"
11th Division "Líster"
30.05.1937-DD.MM.RRRR
10. divize
10th Division
DD.05.1937-17.03.1938
149. smíšená brigáda
149th Mixed Brigade
DD.05.1937-17.03.1938
593. pěší prapor
593rd Infantry Battalion
DD.05.1937-17.03.1938
594. pěší prapor
594th Infantry Battalion
DD.05.1937-17.03.1938
595. pěší prapor
595th Infantry Battalion
DD.05.1937-17.03.1938
596. pěší prapor
596th Infantry Battalion
DD.05.1937-27.03.1939
Armádní velitelství Střed
Army Headquarters Center
11.06.1937-04.08.1937
1. pěší prapor
1st Infantry Battalion of the Brigade „A“
11.06.1937-04.08.1937
2. pěší prapor
2nd Infantry Battalion of the Brigade „A“
11.06.1937-04.08.1937
3. pěší prapor
3rd Infantry Battalion of the Brigade „A“
11.06.1937-04.08.1937
4. pěší prapor
4th Infantry Battalion of the Brigade „A“
11.06.1937-04.08.1937
Brigáda „A“
Brigade „A“
DD.06.1937-DD.06.1937
151. brigáda námořní pěchoty
151st Marines Brigade
DD.06.1937-27.03.1939
152. smíšená brigáda
152nd Mixed Brigade
DD.06.1937-DD.06.1937
601. prapor námořní pěchoty
601st Marines Battalion
DD.06.1937-DD.06.1937
602. prapor námořní pěchoty
602nd Marines Battalion
DD.06.1937-DD.06.1937
603. prapor námořní pěchoty
603rd Marines Battalion
DD.06.1937-DD.06.1937
604. prapor námořní pěchoty
604th Marines Battalion
DD.06.1937-27.03.1939
605. prapor karabinierů
605th Carabiners Battalion
DD.06.1937-27.03.1939
606. prapor karabinierů
606th Carabiners Battalion
DD.06.1937-27.03.1939
607. prapor karabinierů
607th Carabiners Battalion
DD.06.1937-27.03.1939
608. prapor karabinierů
608th Carabiners Battalion
22.07.1937-03.07.1938
117. pěší prapor
117th Infantry Battalion
22.07.1937-03.07.1938
118. pěší prapor
118th Infantry Battalion
22.07.1937-03.07.1938
119. pěší prapor
119th Infantry Battalion
22.07.1937-03.07.1938
120. pěší prapor
120th Infantry Battalion
22.07.1937-03.07.1938
30. smíšená brigáda
30th Mixed Brigade
25.07.1937-03.07.1938
105. smíšená brigáda
105th Mixed Brigade
25.07.1937-03.07.1938
417. pěší prapor
417th Infantry Battalion
25.07.1937-03.07.1938
418. pěší prapor
418th Infantry Battalion
25.07.1937-03.07.1938
419. pěší prapor
419th Infantry Battalion
25.07.1937-03.07.1938
420. pěší prapor
420th Infantry Battalion
DD.07.1937-DD.04.1938
2. smíšená brigáda
2nd Mixed Brigade
DD.07.1937-DD.09.1937
21. pěší prapor
21st Infantry Battalion
DD.07.1937-DD.09.1937
22. pěší prapor
22nd Infantry Battalion
DD.07.1937-DD.09.1937
23. pěší prapor
23rd Infantry Battalion
DD.07.1937-DD.09.1937
24. pěší prapor
24th Infantry Battalion
DD.07.1937-DD.09.1937
6. smíšená brigáda
6th Mixed Brigade
04.08.1937-27.03.1939
150. smíšená brigáda
150th Mixed Brigade
04.08.1937-27.03.1939
597. pěší prapor
597th Infantry Battalion
04.08.1937-27.03.1939
598. pěší prapor
598th Infantry Battalion
04.08.1937-27.03.1939
599. pěší prapor
599th Infantry Battalion
04.08.1937-27.03.1939
600. pěší prapor
600th Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
108. smíšená brigáda
108th Mixed Brigade
DD.08.1937-27.03.1939
111. smíšená brigáda
111th Mixed Brigade
DD.08.1937-27.03.1939
429. pěší prapor
429th Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
430. pěší prapor
430th Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
431. pěší prapor
431st Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
432. pěší prapor
432nd Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
441. pěší prapor
441st Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
442. pěší prapor
442nd Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
443. pěší prapor
443rd Infantry Battalion
DD.08.1937-27.03.1939
444. pěší prapor
444th Infantry Battalion
DD.08.1937-23.04.1938
65. divize
65th Division
DD.MM.1937-DD.MM.1937
6. pěší pluk "Granada"
6th Infantry Regiment "Granada"
22.01.1938-09.02.1938
100. smíšená brigáda
100th Mixed Brigade
22.01.1938-09.02.1938
33. pěší prapor „Thaelmann“
33rd Infantry Battalion „Thaelmann“
22.01.1938-09.02.1938
34. pěší prapor „Cruz“
34th Infantry Battalion „Cruz“
22.01.1938-09.02.1938
35. pěší prapor „Heredia“
35th Infantry Battalion „Heredia“
22.01.1938-09.02.1938
36. pěší prapor „José Díaz“
36th Infantry Battalion „José Díaz“
22.01.1938-09.02.1938
397. pěší prapor
397th Infantry Battalion
22.01.1938-09.02.1938
398. pěší prapor
398th Infantry Battalion
22.01.1938-09.02.1938
399. pěší prapor
399th Infantry Battalion
22.01.1938-09.02.1938
400. pěší prapor
400th Infantry Battalion
22.01.1938-09.02.1938
9. smíšená brigáda
9th Mixed Brigade
DD.02.1938-DD.04.1938
373. prapor námořní pěchoty
373rd Marines Battalion
DD.02.1938-DD.04.1938
374. prapor námořní pěchoty
374th Marines Battalion
DD.02.1938-DD.04.1938
375. prapor námořní pěchoty
375th Marines Battalion
DD.02.1938-DD.04.1938
376. prapor námořní pěchoty
376th Marines Battalion
DD.02.1938-DD.04.1938
94. brigáda námořní pěchoty
94th Marines Brigade
DD.03.1938-13.06.1938
297. pěší prapor
297th Infantry Battalion
DD.03.1938-13.06.1938
298. pěší prapor
298th Infantry Battalion
DD.03.1938-13.06.1938
299. pěší prapor
299th Infantry Battalion
DD.03.1938-13.06.1938
300. pěší prapor
300th Infantry Battalion
DD.03.1938-13.06.1938
75. smíšená brigáda
75th Mixed Brigade
30.04.1938-27.03.1939
183. smíšená brigáda
183rd Mixed Brigade
30.04.1938-03.05.1938
201. smíšená brigáda
201st Mixed Brigade
30.04.1938-12.05.1938
202. smíšená brigáda
202nd Mixed Brigade
30.04.1938-03.06.1938
204. smíšená brigáda
204th Mixed Brigade
30.04.1938-03.06.1938
208. smíšená brigáda
208th Mixed Brigade
30.04.1938-13.05.1938
241. pěší prapor
241st Infantry Battalion
30.04.1938-13.05.1938
242. pěší prapor
242nd Infantry Battalion
30.04.1938-13.05.1938
243. pěší prapor
243rd Infantry Battalion
30.04.1938-13.05.1938
244. pěší prapor
244th Infantry Battalion
30.04.1938-13.05.1938
61. smíšená brigáda
61st Mixed Brigade
30.04.1938-27.03.1939
729. pěší prapor
729th Infantry Battalion
30.04.1938-27.03.1939
730. pěší prapor
730th Infantry Battalion
30.04.1938-27.03.1939
731. pěší prapor
731st Infantry Battalion
30.04.1938-27.03.1939
732. pěší prapor
732nd Infantry Battalion
30.04.1938-03.05.1938
801. pěší prapor
801st Infantry Battalion
30.04.1938-03.05.1938
802. pěší prapor
802nd Infantry Battalion
30.04.1938-03.05.1938
803. pěší prapor
803rd Infantry Battalion
30.04.1938-03.05.1938
804. pěší prapor
804th Infantry Battalion
30.04.1938-12.05.1938
805. pěší prapor
805th Infantry Battalion
30.04.1938-12.05.1938
806. pěší prapor
806th Infantry Battalion
30.04.1938-12.05.1938
807. pěší prapor
807th Infantry Battalion
30.04.1938-12.05.1938
808. pěší prapor
808th Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
813. pěší prapor
813th Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
814. pěší prapor
814th Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
815. pěší prapor
815th Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
816. pěší prapor
816th Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
829. pěší prapor
829th Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
830. pěší prapor
830th Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
831. pěší prapor
831st Infantry Battalion
30.04.1938-03.06.1938
832. pěší prapor
832nd Infantry Battalion
03.05.1938-17.12.1975
Kancelář hlavy státu
Head of State Civil Bureau
22.05.1938-03.06.1938
203. smíšená brigáda
203rd Mixed Brigade
22.05.1938-03.06.1938
205. smíšená brigáda
205th Mixed Brigade
22.05.1938-03.06.1938
809. pěší prapor
809th Infantry Battalion
22.05.1938-03.06.1938
810. pěší prapor
810th Infantry Battalion
22.05.1938-03.06.1938
811. pěší prapor
811th Infantry Battalion
22.05.1938-03.06.1938
812. pěší prapor
812th Infantry Battalion
DD.06.1938-27.03.1939
277. pěší prapor
277th Infantry Battalion
DD.06.1938-27.03.1939
278. pěší prapor