Main Menu
User Menu

Military history website

Madrid

Madrid (ES-M)

     
Název:
Name:
Madrid
Originální název:
Original Name:
Madrid
Další názvy:
Other Names:
arab. - مجريط Maǧrīţ
Magerit
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Madrid
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°25'00.00"N 03°42'00.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Mestské okresy - 1. Centro, 2. Arganzuela, 3. Retiro, 4. Salamanca, 5. Chamartín, 6. Tetuán, 7. Chamberí, 8. Fuencarral-El Pardo, 9. Moncloa-Aravaca, 10. Latina, 11. Carabanchel, 12. Usera, 13. Puente de Vallecas, 14. Moratalaz, 15. Ciudad Lineal, 16. Hortaleza, 17. Villaverde, 18. Villa de Vallecas, 19. Vicálvaro, 20. San Blas, 21. Barajas
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8 stor.
Vojenské objekty:
Military Objects:
DD.MM.1405-DD.MM.RRRR
kasárny El Pardo del Rey
Quarters El Pardo del Rey
DD.MM.17RR-DD.MM.19RR
kasárny Santa Isabel
Quarters “Santa Isabel”
DD.MM.1813-DD.MM.RRRR
Kasárny "Palacio de los Consejos"
Quarters "Palacio de los Consejos"
DD.MM.1816-DD.MM.RRRR
Palác Buenavista
Buenavista Palace
27.12.1841-DD.MM.1889
Vojenská nemocnice v ulici Princesa
Military Hospital at Princesa street
DD.MM.1860-20.07.1936
Kasárny na kopci
Hill barracks
16.03.1867-DD.MM.RRRR
kasárny Boyerizas
Quarters Boyerizas
21.04.1896-DD.MM.RRRR
Centrální nemocnice obrany Gómeza Ullu
Gómez Ulla Central Defense Hospital
21.04.1896-05.06.1946
Vojenská nemocnice Carabanchel
Military Hospital Carabanchel
DD.MM.1904-DD.MM.RRRR
Elektrotechnické a spojovaci centrum
Electrotechnical and Communications Center
30.06.1914-01.01.1977
Palác Villamejor
Villamejor Palace
DD.MM.1925-DD.MM.RRRR
kasárny "Infante Don Juan"
Quarters "Infante Don Juan"
DD.MM.1928-DD.MM.2015
Museum vojenské farmacie [1928-]
Military Pharmacy Museum
DD.MM.1928-DD.MM.RRRR
Centrální sklad vojenské farmacie
Central Depo of Military Pharmacy
DD.MM.1931-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "Zarco del Valle"
Military Base "Zarco del Valle"
DD.MM.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství vzdušníh sil
Air Force Headquarters
DD.MM.193R-DD.MM.19RR
kasárny Moncloa [193R-19RR}
Moncloa Quarters
DD.MM.1940-DD.MM.RRRR
Budova stáleho rádiového spojení
Permanent Radio Building
DD.MM.1940-DD.MM.19RR
Centrální vojenský veterinární sklad
Central Depot of Military Veterinary
DD.MM.1940-DD.MM.RRRR
Vyšší polytechnická škola
Higher Polytechnic School of the Armed Forces
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
Palác hrabat Casa Valencie
Palace of the Counts of Casa Valencia
10.12.1943-04.07.1977
Ministerstvo letectva
Ministry of the Air Force
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR
Kasárny námořní pěchoty
Marines Quarters - AGRUMAD
05.06.1946-DD.MM.1972
Vojenská nemocnice Gómeza Ullu
Gómez Ulla Military Hospital
DD.MM.1949-DD.MM.RRRR
Základna podpory rádiového provozu
Radio Transmissions Support Base
DD.MM.1950-DD.MM.RRRR
Vrchní velení obrany
Defence High Command
DD.MM.195R-DD.MM.RRRR
Nemocnice gen. Franca
Hospital of Generalísimo Franco
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Veterinární laboratoř
Military Veterinary Laboratory
DD.MM.1975-DD.MM.RRRR
Institut sociálního zabezpečení ozbrojených sil
Social Security Institute of Armed Forces
DD.MM.1977-DD.MM.RRRR
Ministerstvo obrany
Ministry of Defence
DD.MM.19RR-DD.MM.19RR
Akademie vojenského zdravotnictví
Academy of Military Medicine
DD.MM.2011-DD.MM.RRRR
Bývalá nemocnice gen. Franca
Former Hospital of Generalísimo Franco
DD.MM.2015-DD.MM.RRRR
Centrální akademie obrany
Central Defense Academy
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Armádní arcibiskupství
Military Archbishopric of Spain
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Budova INVIED
INVIED Building
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Centrum pro spojení a ženijní taktické studie
Center of Transmissions and Tactical Studies of Engineers
DD.MM.RRRR-DD.MM.19RR
Centrální vojenský veterinární sklad
Central Depot of Military Veterinary
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro civilní personál
General Subdirectorate for Civil Personnel
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Generální ředitelství ekonomických záležitostí Ministerstva obrany
General Directorate of Economic Affairs of the Ministry of Defense
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Kasárny "Conde de Humanes"
Quarters "Conde de Humanes"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Kolej infanty Marie Teresy
Infant María Teresa College
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Logistická základna "Infante Don Juan"
Logistic Base "Infante Don Juan"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Logistická základna "Inmaculada"
Logistic Base "Inmaculada"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Národní zpravodajské centrum
National Intelligence Center
DD.MM.RRRR-DD.MM.2015
Skupina škol obrany
Defense Schools Group
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Studentká vojenská ubytovna "San Fernando"
Student Military Residence "San Fernando"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "El Goloso"
Military Base "El Goloso"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "Teniente Muñoz Castellanos"
Military Base "Teniente Muñoz Castellanos"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší středisko pro studie národní obrany
Superior Center of the Study of National Defense
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
kasárny "gen. Arteaga"
Quarters General Arteaga
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
kasárny "plk. Molina"
Quarters Colonel Molina
DD.MM.RRRR-DD.MM.1988
kasárny Campamento
Campamento Quarters
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
La Puerta de Alcalá
Budova bývalého hospicu Kráľovského Ave María y San Fernando
Ulica Alcalá
Puerta del Sol
Námestie Cibeles s fontánou
Palác komunikácii
Budova Banky Espaňa
Aréna býčích zápasov
Katedrála Almudena
Kráľovská bazilika San Fernando el Grande
Bývalé maorské hradby
Veža de los Huesos
Mosty Segovia a Toledo
Monument Miguela de Cervantes
Gran Vía
Kráľovské divadlo
Kráľovský palác
Námestie C. Kolumba
Palacio de las Cortes
Bazilika Nuestra Senora de Atocha
Cintorín slávnych mužov
Burzovný palác
Budova Kráľovskej akadémie španielskeho jazyka
Neptúnova fontána
Budova Národnej knižnice
Budova pokladne
Námestie Canalejas
Kráľovský konvent La Encarnación a Las Descalzas Reales
Muzea:
Museums:
Múzeum histórie
Múzeum del Prado
Národné múzem umenia Kráľovnej Sofie
Múzeum Thyssen-Bornemisza
Národné antropologické múzeum
Múzeum Národnej akadémie krásnych umení
Múzeum ameriky
Múzeum Sorolla
Múzeum Lázaro Galdiana
Národné múzeum dekoratívneho umenia
Múzeum prírodných vied
Múzeum Madridu
Železničné múzeum
Námorné múzeum
Osobnosti:
Personalities:
de Heredia, Pedro
* 27.01.1484 
Carlos de Austria, -
† 24.07.1568
-, Felipe III
* 14.04.1578 
Moya, Pedro
† 21.12.1591
- Núñez Melián, Francisco
* DD.MM.15RR 
- Zapata de Cárdenas, Diego
* DD.MM.15RR 
Arias de Bobadilla, Francisco
† 20.01.1610
-, Felipe III
† 31.03.1621
- de la Cueva, Melchor
* 02.03.1625 
de Mendoza y Luna, Juan
† 09.10.1628
Colón de Portugal, Pedro Nuño
* 13.12.1628 
- Mejía, Agustín
† 10.03.1629
de Austria, Juan José
* 07.04.1629 
de Austria, Baltasar Carlos
* 17.10.1629 
Portocarrero Lasso de la Vega, Melchor
* 04.06.1636 
de Mendoza y Pimentel, Diego Carrillo
† DD.MM.1636
- Layseca y Alvarado, Antonio de
* DD.MM.1639 
Díez de Aux y Armendáriz, Lope
† 09.02.1644
Fernández de Velasco y Tovar, Francisco Antonio
* DD.MM.1649 
de Braganza Melo, Francisco
† 18.09.1651
Colón de Portugal, Pedro Manuel
* 25.12.1651 
Pacheco y Osorio, Rodrigo
† 16.04.1652
- de Cárdenas, Diego
† 11.02.1654
-, Carlos II
* 06.11.1661 
de Alencastre Noroña y Silva, Fernando
* 15.04.1662 
-, Felipe IV
† 17.09.1665
- de Zúñiga y de la Cueva, Pedro
† 12.10.1669
Ramón de Moncada y Castro, Guillén
† 17.03.1670
- de Rojas, Luís
† 06.06.1675
Fernández de la Cueva y Enríquez, Francisco
† 27.03.1676
de Austria, Juan José
† 17.09.1679
- de la Cueva, Melchor
† 21.10.1686
de la Cerda y Aragón, Tomás
† 22.04.1692
von Habsburg, Maria Anna
† 16.05.1696
-, Carlos II
† 01.11.1700
- Portocarrero de Guzmán Luna y Enríquez, Cristóbal
† 31.10.1704
-, Luis I
* 25.08.1707 
Sarmiento Valladares, José
† 10.09.1708
Colón de Portugal, Pedro Manuel
† 09.09.1710
-, Fernando VI
* 23.09.1713 
de Toledo y Salazar, Antonio
† 13.02.1715
-, Carlos III
* 20.01.1716 
del Castillo y Fajardo, Francisco
† DD.04.1716
- Ronquillo Briceño, Francisco
† 29.05.1717
- Ponce de León y Spínola, Manuel
* 05.05.1720 
-, Luis I
† 31.08.1724
- López Pacheco López de Zúñiga, Juan Manuel
† 29.06.1725
- Pacheco de la Cueva, Felipe
* 13.09.1727 
de Zúñiga y Guzmán, Baltasar
† 26.12.1727
Fernández de la Cueva y de la Cueva, Francisco
† 23.10.1733
- de Bazán Benavides y Ayala, Álvaro Antonio
† 24.09.1737
- López Pacheco y Portugal, Mercurio Antonio
† 07.06.1738
de Aristizábal y Espinosa, Gabriel
* 25.03.1743 
-, Felipe V
† 09.07.1746
Carrillo de Albornoz, José
† 26.06.1747
de Cebrián y Agustín, Pedro
† 06.08.1752
Castaños, Francisco Javier
* 22.04.1758 
Moreno Daoíz, Tomás
* DD.MM.1765 
de Güemes, Juan Francisco
† 27.11.1766
de Alcántara Álvarez, Pedro
* 20.07.1768 
Novella, Pedro Francisco
* 21.01.1769 
- de Carvajal, Nicolás
† 04.03.1770
- de Echávarri Ugarte, Francisco Antonio
† 16.04.1773
Ibarrola González, Miguel
* 19.07.1776 
de Silva y Álvarez de Toledo, Fernando
† 15.11.1776
-, Carlos III
† 14.12.1788
- de Herrera y Rivero, Vicente
† 27.02.1794
Ricardos, Antonio
† 13.03.1794
Urbina y Daoiz, Cayetano
* 03.04.1797 
- Pacheco de la Cueva, Felipe
† 24.07.1798
Flórez Martínez de Angulo, Manuel Antonio
† 20.03.1799
de Güemes, Juan Vicente
† 02.05.1799
Marchesi Oleaga, José María
* 27.11.1801 
de Urrutia y de las Casas, José Ramón
† 01.03.1803
- de Glimes de Brabante, Ignacio
† DD.MM.1804
Vera de Aragón y Enríquez, Vicente María
† 05.04.1813
Olaguer Feliú, Antonio
† 19.05.1813
- Heredia y Velarde, José
† 14.12.1814
de Iturrigaray y Aróstegui, José Joaquín Vicente
† 22.08.1815
O'Ryan, Tomás
* 30.03.1821 
del Riego, Rafael
† 07.11.1823
- Cienfuegos Jovellanos, José
† 29.04.1825
- Malet, Antoine de
† 26.06.1825
de Eguía, Francisco
† 06.01.1827
Isabela II, -
* 10.10.1830 
Carvajal Urrutia, José María
† 04.12.1832
- Contador, Diego
† 30.06.1833
- de Courten, Juan
† 26.05.1834
Ruiz de Apodaca y Eliza, Juan José
† 11.01.1835
- Freyre, Manuel
† 07.03.1835
- de Quirós y Mariño de Lobera, Francisco Bernaldo
† 05.02.1837
- Monet del Barrio, Juan Antonio
† 03.04.1837
- de Orvay y Briones, Ignacio Balanzat
† 30.10.1837
Venegas, Francisco Javier
† 18.02.1838
Salazar y Salazar, Luis María
† 29.04.1838
García de Polavieja, Camilo
* 13.07.1838 
González Parrado, Julián
* 28.01.1841 
de Alcántara Álvarez, Pedro
† 27.11.1841
Galbis Abella, José
* DD.MM.1841 
Girón, Pedro Agustín
† 17.05.1842
Balanzat de Orvay y Briones, Luis María
† 09.02.1843
Alós Mora, José
† 17.06.1844
- Ramonet Jaraba, Francisco
† 21.09.1844
- Ricafort Palacín y Abarca, Mariano
† 16.10.1846
Tovar Marcoleta, Antonio
* 13.12.1847 
Ibarrola González, Miguel
† 17.01.1848
Llauder Camín, Manuel
† 06.05.1851
Castaños, Francisco Javier
† 24.09.1852
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
* 15.11.1852 
Rodil y Galloso, José Ramón
† 19.02.1853
Alaix, Isidro
† 15.10.1853
Carratalá, José
† 13.12.1855
Manuel, Mazarredo Mazarredo
† 03.02.1857
Roncali y Ceruti, Federico
† 04.04.1857
Urbiztondo y Eguía, Antonio
† 26.04.1857
- Astillero Tejada, Carlos
* 26.09.1857 
Alfonso XII, -
* 28.11.1857 
de Azpiroz y Jalón, Francisco Javier
† 14.10.1858
Van Halen y Sarti, Antonio
† 27.10.1858
- Quirós Iruega, Mariano
† 19.10.1859
Méndez Vigo, Santiago
† 19.01.1860
Fernández San Miguel y Valledor, Santos
† 11.02.1860
de Orleans, María de las Mercedes
* 24.06.1860 
Fernando, de Norzagaray y Escudero
† 12.09.1860
Sotto, Serafín María de
† 23.02.1862
Fernández de San Miguel, Evaristo
† 29.05.1862
Ezpeleta Enrile, Joaquín
† 24.03.1863
Arístegui y Vélez, Rafael
† 09.11.1863
O'Donnell, Juan
* 15.07.1864 
- Bermúdez de Castro, Luis
* 19.10.1864 
- Mir de González, Miguel
† 30.10.1864
- Boíguez Boíguez, Ramón
† DD.12.1865
Zarco del Valle y Huet, Antonio Remón
† 20.04.1866
Alonso-Martínez y Martín, Casilda
* 04.01.1867 
Urbina y Daoiz, Cayetano
† 21.04.1867
- Sánchez Osorio y Surroca, Antonio
† 13.03.1868
Narváez, Ramón María
† 23.04.1868
- Navarro y Alonso de Celada, Luis
* 13.09.1868 
de Ezpeleta, Fermín
† 21.05.1869
de Lara, Juan
† 04.10.1869
Largo Caballero, Francisco
* 15.10.1869 
Girón, Francisco Javier
† 18.12.1869
- de Zaragoza y Muñoz Álvarez, Tiburcio
† DD.MM.1869
Mayalde, Rafael
† 23.04.1870
Prim y Prats, Juan
† 30.12.1870
- Falcón Abellán, Antonio
† 29.04.1871
Blaser, Anselmo
† 26.03.1872
de Marichalar y Monreal, Luis
* 27.01.1873 
Savoia-Aosta, Luigi Amedeo di
* 29.01.1873 
Rivero y Lemoine, Felipe
† 08.09.1873
Infante, Facundo María
† 27.12.1873
de Hoyos y Rubín de Celis, Isidoro
† 03.09.1875
Marzo Balaguer, Enrique
* 23.11.1875 
- Abeilhe Rodríguez-Fito, José
* 18.12.1876 
- Bassols y Marañosa, Joaquín
† 12.02.1877
Gamir, Mariano
* 06.10.1877 
Burriel Linch, Juan Nepomuceno
† 23.12.1877
- Velasco Echave, Jesús
* 07.02.1878 
de Orleans, María de las Mercedes
† 26.06.1878
Moscardó, José
* 26.10.1878 
Gaminde, Eugenio
† 29.10.1878
de Zavala y de la Puente, Juan
† 29.12.1879
- de Villalonga y Escalada, Juan
† 20.03.1880
Nouvilas y Rafols, Ramón
† 30.05.1880
Carrascosa Revellat, Juan
* 17.08.1880 
de la Rocha y Dugí, Francisco
† DD.MM.1880
Marchesi Oleaga, José María
† 23.05.1882
Serrano Bedoya, Francisco
† 23.09.1882
Figueras y Moragas, Estanislao
† 11.11.1882
Ceballos y Vargas, Francisco
† 09.03.1883
Fernández de Córdova, Fernando
† 30.10.1883
Bautista Topete, Juan
† 29.10.1885
Alfonso XII, -
† 25.11.1885
Serrano y Domínguez, Francisco
† 25.12.1885
Alfonso XIII, -
* 17.05.1886 
del Rey y Caballero, Antonio
† 06.08.1886
Acosta Muñoz, Juan
† 24.06.1887
- Diez de Rivera y Casares, Ramón
* 28.04.1888 
- Pieltain Jove-Huergo, Cándido
† 21.08.1888
de Quesada y Matheus, Genaro
† 19.01.1889
Moreno Abella, Luis
* 25.04.1890 
Cassola Fernández, Manuel
† 10.05.1890
Galbis Abella, José
† 20.03.1891
- Mirelis González, José
† 07.01.1892
Jovellar Soler, Joaquín
† 17.04.1892
del Castillo, Ignacio María
† 08.01.1893
- Moltó y Díaz Berrio, Remigio
† 05.12.1893
Pavía, Manuel
† 04.01.1895
Gutiérrez de la Concha Irigoyen, José
† 05.11.1895
Muñoz Grandes, Agustín
* 27.01.1896 
Fernández-Cuesta, Raimundo
* 05.10.1896 
Asensio Cabanillas, Carlos
* 14.11.1896 
Figueroa y Alonso-Martínez, José de
* 24.12.1897 
de Echavarría y del Castillo, José Ignacio
† 04.06.1898
Bellod Gómez, Alfredo
* 14.01.1899 
Chinchilla, José
† 11.03.1899
Bermúdez Reina, Eduardo
† 24.05.1899
Correa y García, Miguel
† 31.01.1900
Iglesias Curty, Rafael
* DD.MM.1900 
Pi y Margall, Francisco
† 29.11.1901
Moltó y Díaz-Berrio, Antonio
† 17.06.1902
O'Ryan, Tomás
† 02.08.1902
Guiloche Bayo, Enrique
* 24.10.1902 
Castañón de Mena, Juan
* 10.04.1903 
Lachambre Domínguez, José
† 13.07.1903
Blanco y Erenas, Ramón
† 04.04.1906
- Scandella García Otermín, Angel
* 04.11.1906 
de Paula Loño y Pérez, Francisco
† 30.06.1907
Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
* 02.11.1907 
Iniesta Cano, Carlos
* 13.05.1908 
Baviera, José Eugenio de
* 26.03.1909 
Rizzo, Francisco
† 20.02.1910
Cerda y Gómez Pedroso, Manuel de la
† 10.10.1911
López Domínguez, José
† 17.10.1911
de los Ríos y Nicolau, Diego
† 04.11.1911
Martitegui y Pérez de Santamaría, Vincente
† 21.02.1912
Gutiérrez Mellado, Manuel
* 30.04.1912 
Cuadra Medina, Mariano
* 12.05.1912 
Canalejas Méndez, José
† 12.11.1912
de Liniers y Pidal, Tomás
* 17.05.1913 
Azcárraga Palmero, Marcelo
† 30.05.1913
García de Polavieja, Camilo
† 15.01.1914
Linares Pombo, Arsenio
† 07.08.1914
González Parrado, Julián
† 23.06.1915
Álvarez Gómez, Francisco
* DD.MM.1916 
Álvarez Rodríguez, Luis
* 08.02.1917 
Domingo Bazán, Julio
† 03.04.1917
Montojo y Pasarón, Patricio
† 30.09.1917
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
† 25.11.1917
Hernández Velasco, Cándido
† 21.09.1918
Dato, Eduardo
† 08.03.1921
Primo de Rivera, Fernando
† 23.05.1921
- González Vallarino, Ramón
† 09.02.1923
Azcárate Mendéz, Cayo de
† DD.MM.1923
Aznar y Butigieg, Ángel
† 08.03.1924
Tovar Marcoleta, Antonio
† 22.06.1925
Marina Vega, José
† 30.01.1926
Nozaleda Villa, Bernardino
† 05.10.1927
O'Donnell, Juan
† 12.10.1928
Jiménez-Castellanos y Tapia, Adolfo
† 18.01.1929
Ochando, Federico
† 02.02.1929
von Habsburg-Lothringen, Maria Cristina
† 06.02.1929
de Olaguer Feliú y Ramirez, José María
† 21.11.1929
- de Santiago de Aguirre-Bengoa, Luis
† 16.05.1930
Weyler y Nicolau, Valeriano
† 20.10.1930
Aguilera y Egea, Francisco
† 20.05.1931
García Roure, Jacobo
† 05.08.1932
Sánchez Guerra, José
† 26.01.1935
Calvo Sotelo, José
† 13.07.1936
Herrán, Miguel García de la
† 20.07.1936
Serra Bartolomé, Moisés
† 20.07.1936
Fanjul Goñi, Joaquín
† 17.08.1936
- Villegas Montesinos, Rafael
† 23.08.1936
Urtubi Ercilla, Alejandro Felix
† 13.09.1936
Fernández López, Rafael
† DD.09.1936
- Pareja Aycuéns, Luis
† 05.11.1936
Muñoz Cobos, Diego
† DD.MM.1937
de la Cierva y Peñafiel, Juan
† 11.01.1938
Aizpuru y Mondéjar, Luis
† 31.03.1939
- Ardanaz, Julio
† DD.MM.1939
Lorenzo Montero, Rafael
* DD.MM.1939 
Moreno Barberá, Antonio
* 17.04.1940 
Moreno Abella, Luis
† 03.07.1940
Martín Moreno, Francisco
† DD.MM.1941
- Buerens, José Clemente
† 20.08.1942
Otzen, Wilhelm
† 18.07.1943
Terán Elices, José María
* 24.02.1944 
Villalba Riquelme, José
† 25.10.1944
Gómez Ulla, Mariano
† 24.11.1945
Martín Cerezo, Saturnino
† 02.12.1945
de Marichalar y Monreal, Luis
† 27.12.1945
Armada Sarriá, José Ángel
* DD.12.1945 
García Vargas, Julián
* DD.MM.1945 
García de la Vega, Francisco José
* DD.MM.1945 
Mollá Ayuso, José Manuel
* 01.01.1946 
Orgaz Yoldi, Luis
† 31.01.1946
Jiménez Ruiz, José
* 24.05.1946 
Pitarch Bartolomé, Pedro
* 07.10.1946 
Bretón Romero, Manuel Ramón
* 01.11.1946 
Serra Rexach, Eduardo
* 19.12.1946 
Marzo Balaguer, Enrique
† 18.04.1947
Jiménez-Ugarte Hernández, Javier
* DD.MM.1947 
Gil y Yuste, Germán
† 14.08.1948
- Olmo Pastor, Jesús del
* 26.09.1948 
- Berenguer Fusté, Federico
† DD.MM.1948
Lerroux, Alejandro
† 25.06.1949
Serrano Martínez, José Enrique
* 25.07.1949 
Hernández Ferrero, Luis
* 06.01.1950 
Argüelles Salaverría, Pedro
* 10.02.1950 
Rosado Becerra, Salvador
† 07.12.1950
Gimeno Aránguez, Vicente
* 17.10.1951 
Blanco, Pedro Antonio
* 11.06.1952 
Álvarez Jiménez, Juan Antonio
* DD.MM.1952 
- Cano Ortega, Enrique
† 04.01.1953
Berenguer, Dámaso
† 19.05.1953
Barrón Ortiz, Fernando
† 16.06.1953
Fernández-Capalleja, Juan
† 05.10.1954
García Arnáiz, Francisco Javier
* 04.12.1954 
Vigón, Juan
† 25.05.1955
Calavia Pascual, Carlos
* 04.07.1955 
de Cospedal García, María Dolores
* 13.12.1955 
Salto, Javier
* 15.12.1955 
Moscardó, José
† 12.04.1956
- Cardenal Dominicis, Manuel
† 05.05.1956
Casteleiro Llamazares, Esperanza
* 18.12.1956 
Alejandre Martínez, Fernando
* DD.MM.1956 
- Bermúdez de Castro, Luis
† 19.05.1957
Delgado Pérez, José María
* 04.07.1957 
López Blázquez, Manuel
* 29.10.1957 
- Diez de Rivera y Casares, Ramón
† 09.11.1957
Jusdado Ruiz-Capillas, Miguel Ángel
* 27.12.1957 
Cantacuzino, Constantin
† 26.05.1958
Esteban López, Paz
* DD.MM.1958 
- Vicario Alonso, Manuel
† 03.01.1959
Alonso-Martínez y Martín, Casilda
† 03.04.1959
- Gallego Ramos, Eduardo
† 25.05.1959
Saliquet, Andrés
† 23.06.1959
Pavelić, Ante
† 28.12.1959
Gregorio y Monmeneu, Jerónimo de
* 13.06.1960 
Hidalgo, Diego
† 31.01.1961
Iranzo, Vicente
† 09.07.1961
Cebrián Carbonell, Luis
* DD.MM.1961 
Dávila Arrondo y Gil Arija, Fidel
† 22.03.1962
Fernandez-Pintado Muñoz-Rojas, Rafael
* 24.04.1962 
Castelló Pantoja, Luis
† 27.09.1962
Martín Alonso, Pablo
† 11.02.1964
- Sánchez-Ocaña Beltrán, José
† 12.08.1964
Suárez-Inclán González, Tomás
* DD.MM.1965 
Rojo Lluch, Vicent
† 14.10.1966
Rodríguez Díaz de Lecea, José
† 28.11.1967
-, Filip VI.
* 30.01.1968 
Robles Pazos, Ramón
† 26.03.1968
Muñoyerro, Luis Alonso
† 23.09.1968
Casado López, Segismundo
† DD.MM.1968
Asensio Cabanillas, Carlos
† 27.04.1970
Muñoz Grandes, Agustín
† 11.07.1970
Melle Hernández, Mónica
* 27.10.1970 
Menéndez Tolosa, Camilo
† 19.06.1971
Alonso Vega, Camilo
† 01.07.1971
García-Valiño Marcén, Rafael
† 29.06.1972
- Otaolaurruchi Tobía, José
† DD.MM.1972
- Mantilla Lautrec, César
† 13.06.1973
Ortiz Grande, José Luis
* 06.12.1973 
Carrero Blanco, Luis
† 20.12.1973
González-Camino y Aguirre, Fernando
† DD.MM.1973
Rosaleny Burguet, Francisco
† DD.MM.1973
Ros Müller, Rafael
† 21.03.1974
- Martínez de Campos y Serrano, Carlos Ignacio
† 20.05.1975
Skorzeny, Otto Johann Anton
† 05.07.1975
Franco, Francisco
† 20.11.1975
Warleta de la Quintana, Ismael
† 29.07.1976
- Martín Gonzalo, Enrique
† 27.08.1976
Fernández Vallespín, Carlos
† 28.04.1977
Nieto Antúnez, Pedro
† 06.12.1978
Aranda Mata, Antonio
† 08.02.1979
Gómez Hortigüela, Luis
† 25.05.1979
Juste Iraola, José
† 08.07.1979
Gil-Robles, José María
† 14.09.1980
- Cañizares Navarro, Eduardo
† 05.12.1980
Cuadra Medina, Mariano
† 02.03.1981
Aramendi García, Marcelo
† 12.05.1981
Lacalle Larraga, José
† 21.07.1981
Cuesta Monereo, José
† 06.10.1981
Terrero y Perinat, Emilio
† 24.02.1982
Barroso y Sánchez Guerra, Antonio
† 11.08.1982
Franco Iribarnegaray, Carlos
† 11.12.1982
- Cruz Requejo, José
† 21.06.1983
Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
† 07.10.1983
Quintana Lacaci, Guillermo
† 29.01.1984
- Munilla Gómez, Eduardo
† 21.12.1984
Escrigas Estrada, Fausto
† 29.07.1985
García Navarro, Antonio
† 26.08.1985
- Scandella García Otermín, Angel
† 26.01.1986
González-Gallarza, Eduardo
† 24.05.1986
Martínez Merino, Manuel
† 15.12.1986
de Liniers y Pidal, Tomás
† 13.01.1987
Díez-Alegría, Manuel
† 03.02.1987
Salvador y Díaz-Benjumea, Julio
† 22.06.1987
- Barriga Díaz, Valentín
† 25.09.1988
Ibárruri, Dolores
† 12.11.1989
Alamán Ortega, Emilio
† DD.MM.1989
Iniesta Cano, Carlos
† 06.08.1990
- Knüppel, Heinrich
† 18.01.1991
Guiloche Bayo, Enrique
† DD.MM.1991
López Ortiz, José
† 04.03.1992
Vega Rodríguez, José
† 30.05.1992
Fernández-Cuesta, Raimundo
† 09.07.1992
Álvarez-Arenas Pacheco, Félix
† 03.10.1992
- Rodríguez Martín-Granizo, Gonzalo
† 16.12.1992
García, Miguel Guerrero
† DD.MM.1992
Veguillas, Francisco
† 29.07.1994
Navarro Garnica, Luis
† 31.03.1995
Ascanio y Togores, Ramón
† 16.05.1995
Fuertes de Villavicencio, Fernando
† 18.11.1996
Cavanillas Prosper, Rafael
† 20.12.1998
Bellod Gómez, Alfredo
† 27.07.1999
Fernández González-Longoria, Francisco
† 15.08.1999
Álvarez Rodríguez, Luis
† 21.12.1999
Armada Vázquez, Antonio
* DD.MM.19RR 
García Cifo, Pedro José
* DD.MM.19RR 
Revuelta de Rojas, Isabel
* DD.MM.19RR 
Zamarripa Martínez, Eduardo
* DD.MM.19RR 
Blanco, Pedro Antonio
† 21.01.2000
- Marzo Mediano, Ricardo
† 31.01.2002
Villaescusa Quilis, Emilio
† 15.10.2002
Serrano Suñer, Ramón
† 01.09.2003
García-Conde Ceñal, Emilio
† 12.10.2003
Pinilla Soliveres, Luis
† 07.05.2004
San Martín, José Ignacio
† 06.06.2004
de Lacalle Leloup, Álvaro
† 01.09.2004
- Castro Sanmartín, Víctor
† 10.09.2004
Gabeiras Montero, José
† 02.01.2005
- Sánchez Bilbao, Juan Bautista
† 03.09.2005
Liberal Lucini, Ángel
† 02.10.2006
López Iraola, Gregorio
† 15.01.2008
Santos Peralba, José
† 10.03.2008
Álvarez del Manzano Albiñana, Bernardo
† 23.05.2008
- Carreras, Narciso
† 17.10.2010
Puigcerver Romá, Gonzalo
† 20.02.2012
De la Cruz Corcol, Rafael
† 03.05.2012
Hernández Vázquez, José Miguel
† 24.02.2013
de Toledo, Emilio Octavio
† 17.05.2013
Manglano, Emilio Alonso
† 08.07.2013
Pardo de Santayana y Coloma, Alfonso
† 28.02.2015
Miguel Page, Máximo de
† 01.03.2016
Sáenz de Tejada y Fernández de Bobadilla, José María
† 07.07.2016
Íñiguez del Moral, Miguel
† 02.08.2016
Leria Mosquera, Manuel
† 12.08.2016
Castro Fernández, Santos
† 24.08.2016
- Sánchez Velayos, José Antonio
† 26.11.2016
Alonso Suárez, José Antonio
† 02.02.2017
Chacón Piqueras, Carme
† 09.04.2017
Faura Martín, José
† 14.09.2017
Pérez Muinelo, Francisco
† 02.11.2017
- Saavedra Palmeiro, Manuel
† 20.11.2017
- Ruiz Montero, Juan Fernando
† 15.09.2018
Bada Requena, Juan Manuel
† 29.10.2018
Porgueres Hernández, Ramón
† 18.12.2018
Mateo Castañeyra, Juan Miguel
† 12.01.2019
Estepa Llaurens, José Manuel
† 21.07.2019
- Pardo de Santayana y Coloma, Fernando
† 04.06.2020
Fernández Sequeiros, Ramón
† DD.09.2020
Alfaro Arregui, Emiliano José
† 02.11.2020
Río Martín, Juan del
† 28.01.2021
López de Olmedo, Fernando
† 08.08.2021
+ Francisco Arias de Bobadilla
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1661-DD.MM.RRRR
Pluk Vera
Regiment of the Vera
DD.MM.1702-DD.MM.1704
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1707
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1704
Provinční pluk starých zelených
Old Greens Provincial Regiment
DD.MM.1707-15.08.1808
38. madridský pěší pluk
38th Infatry Regiment of Madrid
DD.MM.1714-DD.MM.1816
Kancelář války Španělska
War Office of the Spain
DD.MM.1767-DD.MM.1767
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
01.07.1793-DD.MM.1794
Pluk kastilských dobrovolníků
Castilian Volunteers Regiment
20.02.1795-DD.MM.1802
47. pluk dobrovolníků koruny
47th Voluntary Regiment of the Crown
DD.MM.1802-DD.MM.1815
37. řadový pluk dobrovolníků koruny
37th Voluntary Line Regiment of the Crown
15.08.1808-01.11.1808
2. madridský dobrovolnický řadový pěší pluk
2nd Line Infantry Voluntary Regiment of Madrid
DD.07.1812-DD.MM.1812
1. prapor 95. pěšího pluku
1st Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1813
2. prapor 95. pěšího pluku
2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1812
3. prapor 95. pěšího pluku
3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
13.08.1812-14.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
13.08.1812-14.08.1812
68. (durhamský) pěší pluk (lehký pěší)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
1. prapor 79. pěšího pluku (Cameronovich horalů)
1st Battalion of the 79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.08.1812-DD.10.1812
1./52. pěšího pluku
1st/52nd Regiment of Foot
DD.08.1812-DD.10.1812
52. (oxfordshirský) pěší pluk (lehký pěší)
52nd (Oxfordshire) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
68. (durhamský) pěší pluk (lehký pěší)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
79. pěší pluk (Cameronovi horalé)
79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.MM.1815-DD.MM.1823
4. pěší pluk "Principe"
4th Infantry Regiment "Principe"
DD.MM.1816-20.09.1851
Kancelář války Španělska
War Office of the Spain
DD.MM.1821-DD.MM.1823
9. pěší pluk "San Marcial"
9th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1823-DD.MM.1823
14. lehký pěší pluk
14th Light Infantry Regiment
DD.MM.1831-DD.MM.1833
11. pěší pluk San Fernando
11th Infantry Regiment San Fernando
DD.MM.1847-DD.MM.184R
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1849-DD.MM.18RR
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.184R-DD.MM.1848
18. pěší pluk "España"
18th Infantry Regiment
20.09.1851-17.05.1937
Ministerstvo války
War Ministry
DD.MM.1854-DD.MM.1854
15. pěší pluk "Extremadura"
15th Infantry Regiment "Extremadura"
DD.MM.1854-DD.MM.1854
15. pěší pluk "Extremadura"
15th Infantry Regiment "Extremadura"
14.07.1856-DD.07.1856
14. myslivecký prapor Las Navas
14th Jeager Battalion Las Navas
DD.02.1858-DD.02.1859
12. pěší pluk "Zaragoza"
12th Infantry Regiment "Zaragoza"
DD.MM.1874-DD.MM.1874
16. pěší pluk "Castilla"
16th Infantry Regiment "Castilla"
DD.MM.1875-DD.MM.1875
29. záložní prapor
29th Reserve Battalion
29.05.1877-DD.MM.1922
Akademie vojenského zdravotnictví
Academy of Military Medicine
DD.02.1885-DD.MM.1893
Histologické a histochemické laboratórium
Histological and Histochemical Laboratory
DD.MM.1886-DD.MM.1886
11. pěší pluk San Fernando
11th Infantry Regiment San Fernando
DD.MM.1893-DD.MM.1889
Vojenský hygienický institut
Military Hygiene Institute
DD.MM.1893-DD.MM.2002
Vojenský hygienický institut
Military Hygiene Institute
21.04.1896-05.06.1946
Vojenská nemocnice Carabanchel
Military Hospital Carabanchel
21.08.1902-DD.MM.1904
Telegrafní pluk
Telegraph Regiment
02.11.1904-03.02.1927
Elektrotechnické a spojovací centrum
Electrotechnical and Communications Center
DD.MM.1904-31.12.1912
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1904-DD.MM.19RR
Telegrafní rota Madridské sítě
Telegraph Company of the Madrid Network
DD.MM.1913-DD.MM.1919
Telegrafní pluk
Telegraph Regiment
DD.MM.1916-DD.MM.1925
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
27.05.1919-03.02.1920
1. rota polní rádiotelegrafní skupiny
1st Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
2. rota polní rádiotelegrafní skupiny
2nd Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
3. rota polní rádiotelegrafní skupiny
3rd Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
4. rota polní rádiotelegrafní skupiny
4th Company Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
Polní rádiotelegrafní skupina
Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
Velitelství polní rádiotelegrafní skupiny
HQ of the Field Radiotelegraphy Group
27.05.1919-03.02.1920
Štáb polní rádiotelegrafní skupiny
Staff of the Field Radiotelegraphy Group
DD.MM.1919-28.05.1931
Telegrafní pluk
Telegraph Regiment
03.02.1920-03.02.1927
1. rota polního rádiotelegrafního praporu
1st Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
2. rota polního rádiotelegrafního praporu
2nd Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
3. rota polního rádiotelegrafního praporu
2rd Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
4. rota polního rádiotelegrafního praporu
4th Company Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
Polní rádiotelegrafní prapor
Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
Velitelství polního rádiotelegrafního praporu
HQ of the Field Radiotelegraphy Battalion
03.02.1920-03.02.1927
Štáb polního rádiotelegrafního praporu
Staff of the Field Radiotelegraphy Battalion
DD.MM.1922-DD.MM.194R
Vojenská škola zdravotnictví
Military Medical School
03.02.1927-01.07.1931
Rádiotelegrafní a automobilní pluk
Radiotelegraphy and Automobile Regiment
DD.MM.1928-DD.MM.RRRR
Knihovna střediska vojenské farmacie
Library of the CEMILFARDEF
DD.MM.1928-DD.MM.2015
Museum vojenské farmacie
Military Pharmacy Museum
28.05.1931-DD.MM.1965
1. rota optického spojení
1st Optical Signal Company
28.05.1931-DD.MM.1965
1. rádiotelegrafní rota
1st Radiotelegraphy Company
28.05.1931-DD.07.1936
1. sekce spojovací roty jezdecké divize
1st Section Cavalry Division Signal Company
28.05.1931-DD.MM.1965
1. telefonní rota
1st Phone Company
28.05.1931-DD.MM.1965
1. telegraficko telefonní prapor
1st Telegraph-Telephony Battalion
28.05.1931-DD.MM.1965
2. prapor optického spojení
2nd Optical Signal Battalion
28.05.1931-DD.MM.1965
2. rota optického spojení
2nd Optical Signal Company
28.05.1931-DD.MM.1965
2. smíšená rádiotelegrafní rota
2nd Radiotelegraphy Mixed Company
28.05.1931-DD.MM.1965
2. telefonní rota
2nd Phone Company
28.05.1931-DD.MM.1965
3. rota optického spojení
3rd Optical Signal Company
28.05.1931-DD.MM.1965
3. rádiotelegrafní prapor
3rd Radiotelegraphy Battalion
28.05.1931-DD.MM.1965
3. smíšená rádiotelegrafní rota
3rd Radiotelegraphy Mixed Company
28.05.1931-DD.MM.1965
3. telefonní rota
3rd Phone Company
28.05.1931-DD.MM.1965
Automobilní rádiotelegrafní rota
Automobile Radiotelegraphy Company
28.05.1931-DD.MM.1965
Rota podpory spojovacího pluku
Signal Regiment Support Company
28.05.1931-DD.MM.1965
Rota vojenských holubů
Military Pigeons Company
28.05.1931-DD.MM.1965
Spojovací pluk
Signal Regiment
28.05.1931-DD.MM.1936
Spojovací rota jezdecká divize
Cavalry Division Signal Company
28.05.1931-DD.MM.1965
Štáb spojovacího pluku
Staff of the Signal Regiment
01.07.1931-DD.09.1939
Centrum pro spojení a ženijní taktické studie
Center of Transmissions and Tactical Studies of Engineers
DD.MM.1931-DD.MM.193R
6. pěší pluk
6th Infantry Regiment
DD.MM.1931-19.07.1936
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
20.07.1934-06.09.1936
Generální ředitelství letectva
General Directoriate of Air
31.12.1936-DD.MM.RRRR
4. divize
4th Division
DD.MM.1936-20.07.1936
4. pěší pluk "Covadonga"
4th Infantry Regiment "Covadonga"
31.12.1936-DD.MM.RRRR
5. divize
5th Division
31.12.1936-DD.MM.RRRR
6. divize
6th Division
31.12.1936-DD.MM.RRRR
7. divize
7th Division
31.12.1936-DD.MM.RRRR
8. divize
8th Division
31.12.1936-22.03.1937
Armádní sbor Madrid
Army Corps the Madrid
22.01.1937-22.03.1937
Armádní seskupení Modesto
Army Group Modesto
23.01.1937-DD.04.1937
10. divize
10th Division
24.01.1937-DD.MM.RRRR
11. divize
11th Division
14.03.1937-27.03.1939
II. armádní sbor
IInd Army Corps
22.03.1937-10.08.1937
V. armádní sbor
Vth Army Corps
27.03.1937-DD.MM.RRRR
18. divize
18th Division
07.04.1937-DD.11.1938
VI. armádní sbor
VIth Army Corps
DD.04.1937-DD.05.1937
Divize "A"
Division "A"
17.05.1937-31.03.1939
Ministerstvo národní obrany
Ministry of National Defense
30.05.1937-DD.MM.RRRR
10. divize
10th Division
DD.05.1937-27.03.1939
Armádní velitelství Střed
Army Headquarters Center
DD.MM.1937-DD.MM.1937
6. pěší pluk "Granada"
6th Infantry Regiment "Granada"
03.05.1938-17.12.1975
Kancelář hlavy státu
Head of State Civil Bureau
DD.MM.1938-DD.MM.1938
17. pěší pluk
17th Infantry Regiment
31.03.1939-08.08.1939
Ministerstvo národní obrany
Ministry of National Defense
01.04.1939-13.01.1977
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
08.08.1939-04.07.1977
Ministerstvo armády
Ministry of the Army
09.08.1939-02.11.1977
Ministerstvo letectva
Ministry of the Air Force
30.08.1939-14.07.1977
3. sekce informací vrchního velení obrany
3rd Section of the Defence High Command
30.08.1939-14.07.1977
Africká skupina
African Group
30.08.1939-14.07.1977
Americká skupina
American Group
30.08.1939-14.07.1977
Analytický kabinet
Cabinet of Analysis
30.08.1939-14.07.1977
Dešifrovací oddělení
Department of Decrypting
30.08.1939-14.07.1977
Druhé oddělení AEM
Second Department AEM
30.08.1939-14.07.1977
Evropská skupina
Europe Group
30.08.1939-14.07.1977
Kabinet šifer
Cipher Cabinet
30.08.1939-14.07.1977
Kancelář operací AEM
Operations Bureau AEM
30.08.1939-14.07.1977
Kancelář studií a zpráv AEM
Studies and Reports Bureau AEM
30.08.1939-14.07.1977
Kancelář zpravodaje
Bulletin Office
30.08.1939-14.07.1977
Komisariát
Commissariat
30.08.1939-14.07.1977
Kontrarozvědní skupina
Counterespionage group
30.08.1939-14.07.1977
Oddělení vnitřních operací AEM
Internal Operations Department AEM
30.08.1939-14.07.1977
Oddělení vnějších operací AEM
Exterior Operations Department AEM
30.08.1939-14.07.1977
Oddělení šifer a klíčů
Ciphers and Codes Department
30.08.1939-14.07.1977
Odposlechová skupina
Surveying Group
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina SSSR a jeho satelity
USSR and Satelites Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina alžírská
Algeria Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina komunistické Číny
Comunist China Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina komunistických aktivit
Communists Activities Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina marocká
Morocco Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina odposlechu ilegálního rádiového provozu
Subgroup of Clandestine Transmissions Surveying
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina odposlechu telefonního provozu
Subgroup of Telephonic Transmissions Surveying
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina odposlechu všeobecného rádiového provozu
Subgroup of General Radio Transmissions Surveying
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina odposlechu zvláštního rádiového provozu
Subgroup of Special Radio Transmissions Surveying
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina pro Ameriku
America Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina pro Anglii a Commonwealth
England and Commonwealth Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina pro Asii
Asia Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina pro mezinárodní organizace
International Bodies Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina pro západní Evropu
Western Europe Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina středního východu
Middle East Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina tuniská
Tunisia Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
Podskupina černého světa
Black World Subgroup
30.08.1939-14.07.1977
První oddělení AEM
First Department AEM
30.08.1939-14.07.1977
Skupina Africká a středního východu
Africa and Middle East Group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina Maroka, Mauritánie a Španělských Afrických provincií
Group of Morocco, Mauritania and Spanish African provinces
30.08.1939-14.07.1977
Skupina fotografie a mikrofotografie
Photography and microphotography group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina podvratních informací
Subversive Information Group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina prezentací
Presentations Group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina projektů
Projects Group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina repatriantů z SSSR a aktivity latinoameričanů ve Španělsku
Group of Repatriatees from USSR and Latinoamericans Activities in the Spain
30.08.1939-14.07.1977
Skupina sovětského bloku
Soviet Bloc Group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina svobodnýho světa
Free World Group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina využívání sítí
Networks Exploitation Group
30.08.1939-14.07.1977
Skupina Španělé v zahraničí
Spaniards Abroad Group
30.08.1939-14.07.1977
Spojovací oddělení
Department of Transmissions
30.08.1939-14.07.1977
Studijní skupina
Study Group
30.08.1939-14.07.1977
Technická kancelář AEM
Technical Bureau AEM
30.08.1939-14.07.1977
Technická skupina
Technical Group
30.08.1939-14.07.1977
Tým pro studium anglického / německého jazyka
English / German Language Study Team
30.08.1939-14.07.1977
Tým pro studium arabského jazyka
Arabic Language Study Team
30.08.1939-14.07.1977
Tým pro studium francouzského jazyka
French Language Study Team
30.08.1939-14.07.1977
Tým pro studium portugalštiny a italštiny
Portuguese / Italian Language Study Team
30.08.1939-14.07.1977
Tým pro studium španělského jazyka
Spanish Language Study Team
30.08.1939-19.05.1980
Vrchní velení obrany
Defence High Command
01.09.1939-DD.MM.RRRR
Hlavní štáb vzdušních sil
Head Staff of Air Force
01.09.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství vzdušních sil
Air Force Command
27.09.1939-DD.MM.1971
10. rota odposlechu a lokalizace
10th Radio Monitoring and Localisation Company
27.09.1939-DD.MM.1971
11. laboratorní rota
11th Laboratory Company
27.09.1939-DD.MM.1971
12. dílenská a výzbrojní rota
12th Depot and Workshop Company
27.09.1939-DD.MM.1954
Odposlechová skupina
Radio Monitoring Group
27.09.1939-DD.MM.1971
Prapor pevné sítě
Battalion of Permanent Network
27.09.1939-DD.02.1941
Skupina centrální zbrojnice a dílní spojení
Signal Central Depot and Workshops
27.09.1939-DD.MM.1945
Skupina stálého vojenského rádiového spojení
Permanent Military Radio Group
27.09.1939-DD.MM.1954
Spojovací centrum armády
Army Signal Center
DD.MM.1939-02.11.1977
Kancelář generálního armádního kontrolora
Army\' Comptroller General Office
DD.MM.1939-02.11.1977
Kancelář generálního leteckého kontrolora
Air Force\' Comptroller General Office
DD.MM.1939-02.11.1977
Kancelář generálního námořního kontrolora
Navy\' Comptroller General Office
DD.MM.1939-DD.MM.RRRR
Spojovací velitelství armády
Army Signal Headquarters
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Vyšší polytechnická škola
Higher Polytechnic School of the Armed Forces
16.12.1940-DD.MM.1961
Laboratoř a centrální vojenský veterinární sklad
Laboratory and Central Depot of Military Veterinary
16.12.1940-DD.MM.1961
Laboratoř dokumentačních technik
Instrumental Techniques Laboratory
16.12.1940-DD.MM.1961
Laboratoř obecné chemické analýzy
General Chemical Analysis Laboratory
16.12.1940-DD.MM.1961
Mikrobiologická laboratoř pro analýzu potravin
Microbiological Analysis of Food Laboratory
16.12.1940-DD.MM.1961
Sekce bromatologické hygieny vojenské veterinární laboratoře
Bromatological Hygiene Section of the Military Veterinary Laboratory
16.12.1940-DD.MM.1961
Sekce epizotiologie vojenské veterinární laboratoře
Epizotiology Section of the Military Veterinary Laboratory
16.12.1940-DD.MM.1961
Sekce sér a vakcín vojenské veterinární laboratoře
Serums and Vaccines Section of the Military Veterinary Laboratory
16.12.1940-DD.MM.1949
Veterinární sklad
Veterinary Depot
DD.02.1941-DD.MM.1954
Centrální spojovací zbrojnice
Central Signal Depot
28.06.1941-19.07.1941
Španělská dobrovolnická divize
Spanish Volunteers Division
DD.MM.1942-DD.MM.1961
Vojenské veterinární museum
Military Veterinary Museum
DD.MM.1943-30.12.2017
Vojenská stavební služba
Military Construction Service
DD.MM.1944-10.07.1965
1. armádní sbor
1st Army Corps
DD.MM.1944-10.07.1965
1. vojenská oblast
1st Military Region
DD.MM.1944-15.01.1960
11. pěší divize
11th Infantry Division
DD.MM.1944-01.02.1996
Hlavní záloha
General Reserve
DD.MM.1944-15.01.1960
Tanková divize
Armored Division
DD.MM.1945-DD.MM.1954
2. odposlechová skupina
2nd Radio Monitoring Group
DD.MM.1945-DD.MM.1954
Centrální jednotka agenturního odposlechu
Agency Monitoring Central Unit
DD.MM.1945-DD.MM.1954
Madridská vojenská síť
Madrid Military Network
DD.MM.1945-DD.MM.1971
Skupina odposlechu pobřeží a hranic
Coasts and Borders Monitoring Unit
DD.MM.1945-DD.MM.1949
Skupina stálého vojenského rádiového spojení
Permanent Military Radio Group
DD.MM.1945-DD.MM.1971
Výcviková rádiová jednotka
Instruction Unit
05.06.1946-DD.MM.1972
Vojenská nemocnice Gómeza Ullu
Gómez Ulla Military Hospital
DD.MM.1949-14.07.1977
Madridská vojenská síť
Madrid Military Network
DD.MM.1949-DD.MM.1954
Skupina stálého vojenského rádiového spojení
Permanent Military Radio Group
DD.MM.1949-DD.MM.1987
Veterinární sklad
Veterinary Depot
DD.MM.194R-13.09.1988
Akademie vojenského zdravotnictví
Academy of Military Medicine
05.08.1950-DD.MM.RRRR
Armádní arcibiskupství Španělska
Military Archbishopric of Spain
DD.MM.1950-DD.MM.RRRR
Vojenský seminář Jána Pavla II
Military Seminiary "Juan Pablo II"
DD.MM.1954-DD.MM.1971
Pluk stálé sítě a zvláštních přenosových služeb
Regiment of Permanent Network and Special Transmission Services
DD.MM.1954-DD.MM.1971
Skupina odposlechu, lokalizace a propagandy
Monitoring, Localisation and Propaganda Group
08.04.1957-01.10.1957
65. letecká divize (obranná)
65th Air Division (Defense)
DD.MM.1958-28.11.1975
Aplikační škola vojenského zdravotnictví
School of Military Medicine Application
DD.MM.1958-DD.MM.1972
Podskupina Spojené Arabské republiky
United Arab Republic Subgroup
01.03.1959-10.07.1965
1. odvěké pěchotní seskupení
1st Immemorial Infantry Group
15.01.1960-10.07.1965
1. jezdecká brigáda "Montesa"
1st Cavalry Brigade "Montesa"
15.01.1960-10.07.1965
11. divize "Guadarrama"
11th Division "Guadarrama"
15.01.1960-10.07.1965
Tanková divize "Brunete"
Armor Division "Brunete"
31.03.1960-13.06.1986
Škola právních studií pozemního vojska
Land Forces School of Juridical Studies
DD.MM.1961-16.12.1986
Laboratoř a centrální vojenský veterinární sklad
Laboratory and Central Depot of Military Veterinary
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Laboratoř dokumentačních technik
Instrumental Techniques Laboratory
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Laboratoř obecné chemické analýzy
General Chemical Analysis Laboratory
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Mikrobiologická laboratoř pro analýzu potravin
Microbiological Analysis of Food Laboratory
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Sekce bromatologické hygieny vojenské veterinární laboratoře
Bromatological Hygiene Section of the Military Veterinary Laboratory
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Sekce epizotiologie vojenské veterinární laboratoře
Epizotiology Section of the Military Veterinary Laboratory
DD.MM.1961-DD.MM.1987
Sekce sér a vakcín vojenské veterinární laboratoře
Serums and Vaccines Section of the Military Veterinary Laboratory
DD.MM.1961-16.12.1986
Vojenské veterinární museum
Military Veterinary Museum
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Ekonomicko administrativní seke CESEDEN
Economic - Administrative Section of the CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát CESEDEN
General Secretariate of the CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Pobočník ředitele CESEDEN
Warrant Officer of the CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Velení podpory a služeb CESEDEN
Support and Services HQ CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Vyšší středisko pro studie národní obrany
Superior Center of the Study of National Defense
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Ředitelství CESEDEN
Directoriate of the CESEDEN
10.07.1965-13.01.1977
1. lehký pěší pluk "Inmemorial del Rey"
1st Light Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
10.07.1965-01.02.1996
1. protitanková rota
1st Anti-Tank Company
10.07.1965-DD.MM.1986
1. seskupení logistiky
1st Logistic Group
10.07.1965-DD.MM.1985
1. skupina logistiky
1st Logistic Group
10.07.1965-DD.MM.1985
1. smíšené mobilizační seskupení
1st Mixed Mobilisation Groupment
10.07.1965-01.02.1996
1. tanková divize "Brunete"
1st Armored Division "Brunete"
10.07.1965-DD.MM.1985
1. vojenská oblast
I Military Region
10.07.1965-DD.MM.1985
1. zdravotnická skupina
1st Medical Group
10.07.1965-DD.10.1985
11. mechanizovaná brigáda "Extremadura"
11th Mechanized Infantry Brigade "Extremadura"
10.07.1965-DD.MM.1986
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
10.07.1965-DD.05.1979
11. rota speciálních operací " Juan Palarea"
11th Special Operations Company " Juan Palarea"
10.07.1965-DD.MM.1985
11. skupina logistiky
11th Logistic Support Group
10.07.1965-01.01.2017
12. polní samohybná dělostřelecká skupina
12th Field Self-Propelled Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
12. skupina logistiky
12th Logistic Support Group
10.07.1965-01.05.1988
12. smíšený ženijní prapor
12th Mixed Engineer Battalion
10.07.1965-01.02.1996
12. tanková brigáda "Guadarrama"
12th Armored Brigade "Guadarrama"
10.07.1965-01.01.2017
31. mechanizovaný pluk "Asturias"
31st Mechanized Regiment "Asturias"
10.07.1965-DD.MM.1985
38. pěší pluk "León"
38th Infantry Regiment "León"
10.07.1965-02.10.1985
55. mechanizovaný pluk "Uad Ras"
55th Mechanized Infantry Regiment "Uad Ras"
10.07.1965-02.10.1985
6. motorizovaný pluk "Savojský"
6th Motorized Infantry Regiment "Saboya"
10.07.1965-01.01.2017
61. pluk tankových granátníků "Alcázar de Toledo"
61st Tank Grenadier Regiment "Alcázar de Toledo"
10.07.1965-01.01.1976
Armádní spojovací pluk
Army Signal Regiment
10.07.1965-01.10.2008
Centrální holubník
Central Pigeon Loft
10.07.1965-DD.01.1970
Logistická skupina
Logistic Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Mechanizovaný prapor I/31 "Covadonga"
1st Mechanized Battalion "Covadonga"
10.07.1965-DD.MM.1971
Megafonní rota
Megaphone Company
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Protiletadlová skupina I/71
1st Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Protiletadlová skupina II/71
2nd Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-15.10.1984
Rota elektronického boje
Electronic Warfare Company
10.07.1965-DD.MM.1971
Smíšený spojovací prapor
Mixed Signal Battalion
10.07.1965-DD.MM.1971
Specializovaný prapor
Specialties Battalion
10.07.1965-01.01.2017
Tankový prapor III/61 "León"
3rd Tank Battalion "León"
10.07.1965-01.02.1996
Velitelství a štáb 1. tankové divize "Brunete"
Headquarters and Staff of the 1st Armored Division "Brunete"
10.07.1965-02.10.1981
Velitelství cizinecké legie
Foreign Legion Command
10.07.1965-01.05.1988
Železniční ženijní pluk
Railway Engineer Regiment
DD.MM.1965-DD.MM.1985
1. pěší brigáda operativní obrany teritoria
1st Infantry Brigade of Operational Defense Territories
DD.MM.1965-01.11.2006
71. protiletadlový dělostřelecký pluk
71st Antiaircraft Artillery Regiment
01.01.1966-01.10.1988
Automobilní pluk
Automobile Regiment
01.01.1966-01.10.1988
Automobilní prapor I
1st Automobile Battalion
01.01.1966-01.08.1968
Automobilní prapor II
2nd Automobile Battalion
01.08.1968-01.10.1988
Automobilní prapor II
2nd Automobile Battalion
DD.10.1968-22.01.1972
Národní protipodvratní organizace
National Counter-Subversive Organization
27.01.1970-20.02.1979
Meziresortní komise pro koordinaci sportu v ozbrojených silách
Interministerial Commission for the Coordination of Armed Forces Sports
DD.01.1970-01.05.1988
Logistická skupina
Logistic Group
30.04.1970-DD.MM.RRRR
Španělský institut strategických studií
Spanish Institute for Strategic Studies
22.01.1972-DD.MM.197R
Centrální dokumentační služba
Central Documentation Service
DD.MM.1972-DD.MM.RRRR
Centrální nemocnice obrany Gómeza Ullu
Gómez Ulla Central Defense Hospital
20.03.1973-16.04.1988
Velitelství vojskového letectva
Headquarters of the Army Aviation Forces
20.03.1973-DD.01.1990
Vojskové letectvo
Army Aviation Forces
DD.MM.1973-02.11.1977
Zpravodajská služba prvního ministra
Information Service of the Prime Minister
30.06.1975-DD.MM.RRRR
Institut sociálního zabezpečení ozbrojených sil
Social Security Institute of Armed Forces
01.01.1976-01.05.1988
Spojovací pluk
Signal Regiment
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Automobilní jednotka 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Automobil Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Centrum bezpečnosti pozemních sil
Security Center of the Land Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize logistiky
The Division of the Logistic
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize operací
The Division of the Operations
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize plánování
The Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát hlavního štábu armády
The General Secretariat of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.1981
Hlavní personální správa pozemních sil
Higher Headquarters of the Personnel of the Land Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Hlavní štáb armády
Head Staff of the Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory a bezpečnosti 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Security and Support Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory velení 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Command Support Unit of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka služeb 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Services Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Knihovna velení armády
Library of the Army HQ
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Oddělení jazyků
Department of the Languages
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Oddělení překladatelů a tlumočníků
Department of Translators and Interpreters
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Prvek informačních systémů hlavního štábu armády
Information Systems Unit of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce kampaně
The Campaign Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce lidských zdrojů
Human Resources Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce logistické podpory
Logistic Support Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce materiálních zdrojů
Material Resorces Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce mezinárodních záležitosti
Section of the International Affairs
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce plánování rozpočtu
Budget Planning Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce plánů a organizace divize plánování
Plans and Organization Section of the Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce podpory hlavního štábu armády
Support Section of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce pro institucionální záležitosti hlavního štábu armády
Section of the Institutional Affairs of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce přípravenosti
Section of the Readiness
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce zpravodajství a bezpečnosti
The Intelligence and Security Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Stálý sekretariát nejvyšší rady pozemních sil
Permanent Secretariat of the Superior Council of the Land Forces
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Středisko mezinárodních vztahů
International Relations Center
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Středisko pro transformaci
Transformation Center
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát
Technical Secretariat of the Division of the Operations
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát
Technical Secretariat of the Division of the Logistic
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát divize plánování
Technical Secretariat of the Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Ubytovací a infraskturní sekce
Quartering and Infrastructure Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velení hlavního štábu armády
Head Staff of the Army Command
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Headquarters and Staff of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb armády
Headquarters and Staff of the Army
13.01.1977-12.03.1991
Velitelství logistické podpory
Superior Logistic Support Command
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Vojenská hudba 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Military Music of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Všeobecní koordinační sekce hlavního štábu armády
General Coordination Section of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Zdravotní služba hlavního štábu armády
Sanity Service of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Ředitelství ekonomických záležitostí hlavního štábu armády
Economic Affairs Headquarter of the General Staff
25.01.1977-25.01.1984
Generální sekretariát pro personální a sociální otázky
General Secretariat for Personnel and Social Affairs
08.02.1977-17.11.2005
Právní poradenství JUJEM
Legal Advice Section of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Rada náčelníků štábů
Board of Joint Chiefs of Staff
08.02.1977-17.11.2005
Společný štáb JUJEM
Joint General Staff of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Správa velitelství JUJEM
Administration of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Technický sekretariát velitelství JUJEM
General Technical Secretariat of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Velitelství rady náčelníků štábů
Headquarters of the Board of Joint Chiefs of Staff
04.07.1977-DD.MM.RRRR
Generální technický sekretariát
General Technical Secretary
04.07.1977-DD.MM.RRRR
Generální technický vicesekretariát
General Technical Deputy Secretary
04.07.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro administrativní informace a zdroje
General Subdirectorate for Administrative Information and Resources
04.07.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro periferní správu
General Subdirectorate for Peripheral Administration
04.07.1977-10.05.1996
Generální zastupitelství pro vzdělávání
Subdirectorate General for Educational Management
04.07.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství publikací a kulturního dědictví
General Subdirectorate for Publications and Cultural Heritage
04.07.1977-10.05.1996
Generální ředitelství pro vojenskou službu
General Directorate of Military Service
04.07.1977-10.05.1996
Generální ředitelství pro výcvik
General Directorate of Training
04.07.1977-DD.MM.RRRR
Kancelář ministra obrany
Office of the Minister of Defense
04.07.1977-DD.MM.RRRR
Ministerstvo obrany
Ministry of Defence
04.07.1977-18.05.1990
Podsekretariát obrany
Undersecretary of Defense
14.07.1977-06.05.2002
Vyšší centrum obranních informací
Superior Center of Defense Information
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Divize finanční kontroly a auditu
Financial Control and Audit Division
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Divize kontroly, dohledu a fiskálně-ekonomických analýz
Comptolling, Supervision and Economic-Fiscal Legal Analysis
02.11.1977-25.01.1984
Generální sekretariát pro záležitosti obranní politiky
General Secretariat for Defense Policy Affairs
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro inspekci, regulaci a obrannou průmyslovou strategii
The General Subdirectorate for Inspection, Regulation and Defense Industrial Strategy
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro mezinárodní vztahy
Subdirectorate General for International Relations
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro nákup výzbroje a materiálu
Subdirectorate General for Armament and Material Acquisitions
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro plánování a mezinárodní vztahy
General Subdirectorate for Planning and International Affairs
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro plánování, technologii a inovaci
General Subdirectorate of Planning, Technology and Inovation
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro programy
Subdirectorate General for Programs
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro spolupráci a civilní ochranu
Subdirectorate General for Cooperation and Civil Protection
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Generální ředitelství výzbroje a materiálu
Directorate General of Armament and Material
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka obecné finanční kontroly
Defence Comptrolling General Unit
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Technická kancelář generálního sekretariátu obranní politiky
Technical Office of the General Secretariat for Defense Policy
02.11.1977-DD.MM.RRRR
Úřad hlavního kontrolora obrany
Office of the Comptroller General of the Defence
DD.MM.1978-DD.MM.RRRR
Vojenské kynologické středisko
Military Canine Center
20.02.1979-DD.MM.RRRR
Vrchní rada vojenského sportu
Superior Council of Military Sport
DD.MM.197R-14.07.1977
Centrální dokumentační služba
Central Documentation Service
DD.MM.1980-DD.MM.RRRR
Komise pro Španělskou vojenskou historii
Commission of Spanish Military History
DD.MM.1981-DD.MM.1989
Hlavní personální velitelství pozemních sil
Supreme Headquarters of the Personnel of the Land Army
22.12.1982-DD.MM.RRRR
Technická kancelář ministra obrany
Technical Office of the Minister of Defense
DD.05.1983-DD.MM.RRRR
Prapor komunikačního centra hlavního štábu
Army HQ Communication Center Battalion
05.01.1984-01.02.1996
1. spojovací rota
1st Signal Company
05.01.1984-01.02.1996
1. stavební prapor
1st Construction Battalion
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Administrativní jednotka královských a vojenských řádů San Fernando a San Hermenegildo
Administrative Unit of Royal and Military Orders of San Fernando and San Hermenegildo
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Delegovaný dohled EMAD
Delegated Supervision EMAD
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Divize plánů společnýho štábu obrany
Plans Division of the Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Divize strategie společnýho štábu obrany
Strategy Division of the Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát společnýho štábu obrany
General Secretariate of the Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství ekonomického řizení
The General Subdirectorate for Economic Management
25.01.1984-01.01.1987
Generální zastupitelství personálních nákladů
General Subdirectorate of Personnel Expenses
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro civilní personál
General Subdirectorate for Civil Personnel
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro dědictví
Subdirectorate General for Heritage
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro kontraktaci
The Subdirectorate General for Contracting
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro plánováni a náklady lidských zdrojů
General Subdirectorate for Planning and Human Resources Costs
25.01.1984-02.08.1996
Generální zastupitelství pro programy a dohled
Subdirectorate General for Programming and Monitoring
25.01.1984-02.08.1996
Generální zastupitelství pro stavby a montáže
Subdirectorate General for Buildings and Installations
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro vojenský personál
General Subdirectorate for Military Personnel
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální ředitelství ekonomických záležitostí
Directorate General of Economic Affairs
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální ředitelství pro infrastrukturu
Directorate General of Infrastructure
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální ředitelství pro obrannou politiku
Directorate General for Defense Policy
25.01.1984-01.01.1987
Hlavní učtárna plateb
General Payments Accountancy
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Kancelář štábu obrany
Office of the Defence Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Kanelář státního tajemníka ministerstva obrany
Office of the Secretary of State for Defense
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Personální generální ředitelství
General Directorate of Personnel
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Právní poradna EMAD
Legal Advisory of the EMAD
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Rozpočtová kancelář
The Budget Office
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Sekretariát velitele štábu obrany
Secretariate of the Defence Staff Chief
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Společný štáb obrany
Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Stálý sekretariát rady náčelníků štábu obrany
Permanent Secreatariate of the Council of Chiefs of Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Státní tajemník ministerstva obrany
Secretary of State for Defense
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Technická kanelář státního tajemníka ministerstva obrany
Technial Office of the Secretary of State for Defense
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Technická kanelář štábu obrany
Technical Office of the Defence Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Velitelství podpory společných operací
Joint Action Support Command
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Velitelství štábu obrany
Defence Staff Command
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Ředitelství bezpečnosti a služeb
Security and Services Directoriate
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Ředitelství ekonomických záležitostí
Economic Affairs Disretoriate
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Ředitelství lidských zdrojů
HR Directoriate
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Štáb obrany
Defence Staff
15.10.1984-01.05.1988
Prapor strategického elektronického boje
Electronic Strategic Warfare Battalion
13.04.1985-DD.MM.RRRR
Škola vojenského kontrolora
Military School of Comptolling
31.05.1985-01.01.2017
Odbor dopravy
Transport Directorate
31.05.1985-01.01.2017
Odbor zásobování a údržby
Supply and Maintenance Directorate
31.05.1985-14.05.1997
Velitelství logistické podpory Střed
Logistical Support Command Center
02.10.1985-24.07.1991
6. mechanizovaný pluk "Savojský"
6th Mechanized Infantry Regiment "Saboya"
02.10.1985-24.07.1991
Mechanizovaný prapor I/6 "Cantabria"
1st Mechanized Infantry Battalion "Cantabria"
02.10.1985-24.07.1991
Mechanizovaný prapor II/6 "Las Navas"
2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
02.10.1985-24.07.1991
Rota podpory velení mechanizovanýho praporu II/6 "Las Navas"
Command Support Company of the 2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
02.10.1985-01.01.2017
Tankový prapor II/61 "Uad-Ras"
2nd Tank Battalion "Uad-Ras"
02.10.1985-24.07.1991
Velitelství mechanizovanýho praporu II/6 "Las Navas"
Headquarters of the 2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
DD.MM.1985-06.09.2002
Vojenská oblast Střed
Military Region Central
01.05.1986-27.09.2002
Lehká obrněná jezdecká skupina "Taxdirt" I/14
1st Light Armored Cavalry Group "Taxdirt"
13.06.1986-DD.MM.RRRR
Vojenská škola právních studií
Military School of Juridical Studies
16.12.1986-DD.MM.1987
Laboratoř a centrální vojenský veterinární sklad
Laboratory and Central Depot of Military Veterinary
16.12.1986-DD.MM.RRRR
Vojenské veterinární museum
Military Veterinary Museum
DD.MM.1986-DD.MM.1996
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Infante Don Juan"
Residence of Military Logistic "Infante Don Juan"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Inmaculada"
Residence of Military Logistic "Inmaculada"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "San Fernando"
Residence of Military Logistic "San Fernando"
01.01.1987-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro účetnictví
General Subdirectorate for Accounting
02.02.1987-31.12.1998
11. seskupení logistické podpory
11th Logistic Support Group
DD.MM.1987-DD.MM.1998
Vojenské veterinární středisko pozemních sil
Military Veterinary Center of Land Forces
16.04.1988-DD.01.1990
Velitelství vojskového letectva
Headquarters of the Army Aviation Forces
01.05.1988-01.02.1996
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.05.1988-01.02.1996
13. železniční ženijní pluk
13th Railway Engineer Regiment
01.05.1988-01.02.1996
14. výcvikový železniční ženijní pluk
14th Training Railway Engineer Regiment
01.05.1988-01.07.1996
21. pluk taktického spojení
21st Tactical Signal Regiment
01.05.1988-08.01.2008
Jednotka globálního pokrytí HF
HF Global Coverage Unit
01.05.1988-01.07.1996
Prapor podpory IV/21
4th Support Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Prapor radioelektronického boje III/21
3rd Electronic Warfare Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Prapor zabezpečení spojení velitelských center I/21
1st Transmission Battalion of the Command Post
01.05.1988-01.07.1996
Prapor zabezpečení vysílaní II/21
2nd Zone Transmission Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Velitelství a štáb 21. pluku taktického spojení
Headquarters and Staff of the 21st Tactical Signal Regiment
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Velitelství protiletadlového vojska
Antiaircraft Artillery Command
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Ženijní velitelství
Engineer Command
01.06.1988-01.05.1988
Rota rádia HF
HF Radio Company
13.09.1988-24.01.1992
Akademie zdravotní péče
Academy of Healthcare
01.10.1988-18.11.1998
1. dopravní seskupení
1st Transport Group
01.12.1988-DD.MM.RRRR
Španělská sekce hispano-severoamerického stálého výboru
Spanish Section of the Hispanic-North American Permanent Committee
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Oddělení hodnocení personálu personálního velitelství
Department of Personnel Evaluation of the Personnel Headquarters
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Oddělení personálního managementu personálního velitelství
Department of Personnel Management of the Personnel Headquarters
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Oddělení řízení vojenské kariéry personálního velitelství
Department of Military Career of the Personnel Headquarters
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Personální velitelství pozemních sil
Headquarters of the Personnel of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb personálního velitelství pozemních sil
Headquarters and Staff of the Personnel Headquarters of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Ředitelství personálního managementu personálního velitelství pozemních sil
Personnel Management Directorate of the Personnel Headquarters of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Ředitelství podpory personálního managementu personálního velitelství pozemních sil
Personnel Support Directorate of the Personnel Headquarters of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Ředitelství zdravotnictví personálního velitelství pozemních sil
Medical Directorate of the Personnel Headquarters of the Land Army
12.03.1991-DD.MM.RRRR
Velitelství logistické podpory
Logistical Support Command
24.01.1992-DD.MM.RRRR
Oddělení výučby a výcviku Vojenské zdravotní školy
Military Medical School Department of Education and Training
24.01.1992-DD.MM.RRRR
Studijní a výskumné velitelství
Head of Studies and Research
24.01.1992-DD.MM.RRRR
Velitelství administrativy a služeb
Head of Administration and Services
24.01.1992-DD.MM.RRRR
Vojenská zdravotní škola
Military Medical School
24.01.1992-DD.MM.RRRR
Ředitelství vojenské zdravotní školy
Military Medical School Directorate
24.11.1992-DD.MM.RRRR
Vojenská škola pedagogických věd
Military School of Pedagogic Sciences
DD.MM.1992-DD.MM.RRRR
Kancelář pro aplikaci zmluvy medzi státy NATO
Office for the Application of the Convention between the States Parties of NATO
28.10.1994-04.03.2003
Společná jazyková škola ozbrojených sil
Joint School of Languages of the Armed Forces
01.02.1996-01.01.2017
12. brigáda tankových granátníků "Guadarrama"
12th Tank Grenadier Brigade "Guadarrama"
01.02.1996-01.01.2009
12. ženijní jednotka
12th Engineer Unit
01.02.1996-DD.MM.2001
13. železniční pluk
13th Railways Regiment
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství obranních sil
Headquarters of Area Defense Force
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství společných sil
Headquarters of Specific Forces of Joint Action
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství záložních jednotek
Headquarters of Mobilizable Reserve Forces
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Generální subinspekce řízení zdravotnictví
General Subinspection of Health Management
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství ekonomických záležitostí a plateb
General Subdirectorate for Economic Affairs and Payments
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství vnitřního režimu
General Subdirectorate for Internal Regime
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Generální zdravotní inspekce obrany
General Medical Inspetion of Defense
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Letecká lékařská rada
Aviation Medical Board
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Oddělení řízení IGESANDEF
Management Deparment of the IGESANDEF
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Podsekretariát obrany
Undersecretary of Defense
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Právní poradna IGESANDEF
Legal Advisory of the IGESANDEF
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Psychiatrická odborná lékařská rada
Psychiatric Medical Expert Board
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Sekce odborných zdravotnických expertů
Medical Expert Bodies of Defense
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Síť nemocnic obrany
Defense Hospitals Network
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Technická kancelář podsekretariátu obrany
Technical Office of the Undersecretary of Defense
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Vojenské kliniky obrany
Defense Military Clinics
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Vyšší odborná lékařská rada
Superior Medical Expert Board
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Ředitelství ekonomické správy IGESANDEF
Diretoriate of Economic Administration of the IGESANDEF
10.05.1996-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro nábor a profesionální rozvoj vojenského personálu a záložníků zvláštní použitelnosti
General Subdirectorate of Recruiting and Proffesional Development of Military Personnel and Special Availability Reservists
10.05.1996-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro vojenský výcvik
General Subdirectorate of Military Training
10.05.1996-DD.MM.RRRR
Generální ředitelství pro nábor a vojenský výcvik
General Directorate of Recruiting and Military Training
01.07.1996-01.11.2004
31. pluk taktického radioelektronického boje
31st Tactical Electronic Warfare Regiment
01.07.1996-01.11.2004
Prapor taktického radioelektronického boje I/31
1st Tactical Electronic Warfare Battalion
02.08.1996-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro plánování a životní prostředí
Subdirectorate General for Planning and Environment
02.08.1996-DD.MM.RRRR
Generální zastupitelství pro projekty a stavby
Subdirectorate General for Projects and Buildings
02.08.1996-DD.MM.RRRR
Hlavní komise pro prodej a likvidaci materiálu
General Board of Disposals and Liquidation of Material
17.10.1996-DD.MM.RRRR
Spojovací prapor II/1
2nd Signal Battalion
27.03.1997-01.01.2017
12. prapor podpory velení
12th Command Support Battalion
14.05.1997-15.05.2005
Velitelství logistické podpory Střed
Logistic Support Command Center
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Archivní sekce
Archive Section
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Hlavní archiv Madrid
General Archive Madrid
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Hlavní vojenská knihovna Madrid
General Military Librarie Madrid
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Institut vojenské historie a kultury
Institute of Military History and Culture
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Knihovní sekce
Libraries Section
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Odbor historického a kulturního dědictví
Historical and Cultural Heritage Department
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Odbor historických studií
Historical Studies Department
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Sekce historického a kulturního dědictví a muzeí
Museum and Historical and Cultural Heritage Section
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Sekretariát institutu vojenské historie a kultury
Secretary of the Institute of Military History and Culture
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Vojenský archiv Madrid
Intermediate Military Archive Madrid
18.11.1998-01.01.2016
Dopravní seskupení
Transport Group
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Jednotka garance kvality CEMILVET
Quality Guarantee Section CEMILVET
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Jednotka služeb vojenského veterinárního střediska
Services Unit of the Military Veterinary Center
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Kanelář normalizace č. 7 CEMILVET
Normalization Office No. 7 CEMILVET
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Knihovna zeměpisného centra
Librarie of the Geographical Centre
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Pobočník vojenského veterinárního střediska
Warrant Officer of the Military Veterinary Center
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Referenční laboratoř pro bezpečnost potravin ozbrojených sil
Reference Laboratory for Food Safety of the Spanish Armed Forces
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Sekce ekonomického řízení CEMILVET
Economic Administration Section CEMILVET
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Sekce klinické analýzy, parazitologie a epidemiologie
Clinical Analysis, Parasitology and Epidemiology Section
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Sekretariát vojenského veterinárního střediska
Secretariate of the Military Veterinary Center
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Služba bezpečnosti potravin a veřejného zdraví
Food Safety and Public Health Service
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Služba mikrobiologie, hygieny a životního prostředí
Microbiology, Hygiene and Environment Service
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Veterinární poliklinika
Veterinary Polyclinic
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Vetinární podpůrní jednotka pro operace
Veterinary Support Unit for Operations
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Zeměpisné centrum
Geographical Centre
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Zástupce ředitele pro věci technické CEMILVET
Technical Subdirectorate of the Military Veterinary Center
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Ředitelství vojenského veterinárního střediska
Military Veterinary Center Directorate
22.10.1999-DD.MM.RRRR
Rada pro prodej movitého majetku a obrannýh produktů
Board of Transfers of Movable Property and Defense Products
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Katedra bezpečnostní politiky a obrany
Department of Defense Policy and Security
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Katedra kultury a diplomacie obrany
Department of Culture and Defense Diplomacy
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Katedra obranného plánování
Defense Planning Department
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Katedra operací
Operations Department
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Katedra vedení lidí
Leadership Department
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Katedra virtuální výuky
Department of Virtual Education
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Katedra zpravodajství
Department of Inteligence
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Sekce plánování ESFAS
Planning Section ESFAS
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Sekce společného zdokonalování
Joint Perfection Training Section
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Sekce vyšších studií ESFAS
Higher Studies Section ESFAS
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Studijní sekretariát ESFAS
Study Secretariate ESFAS
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Studijní ředitelství ESFAS
Study Directoriate of the ESFAS
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Vyšší škola ozbrojených sil
Higher School of the Armed Forces
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Výuková sekce ESFAS
Tutoring Section ESFAS
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Ředitelství vyšší školy ozbrojených sil
HQ of the Higher School of the Armed Forces
DD.MM.19RR-DD.MM.RRRR
Ošetřovatelská jednotka obrany
Nursing Unit of Defense
DD.MM.19RR-DD.MM.RRRR
Stomatologická jednotka
Dentistry Unit of Defense
DD.07.2000-DD.MM.RRRR
Válečná škola
War College of Land Armed Forces
26.01.2001-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát obranní politiky
General Secretariat for Defense Policy
29.01.2001-DD.MM.RRRR
Oddělení výuky školy vojenských hudeb
School of Military Music Teaching Department
29.01.2001-DD.MM.RRRR
Studijní velitelství školy vojenských hudeb
School of Military Music Head of Studies
29.01.2001-DD.MM.RRRR
Velitelství služeb a administrace školy vojenských hudeb
School of Military Music Head of Administration and Services
29.01.2001-DD.MM.RRRR
Ředitelství školy vojenských hudeb
School of Military Music Directorate
29.01.2001-DD.MM.RRRR
Škola vojenských hudeb
School of Military Music
01.01.2002-01.01.2011
1. generálni subinspekce stred
1st Army General Subinspection of Central
14.02.2002-01.01.2016
2. spojovací pluk
2nd Signal Regiment
06.05.2002-DD.MM.RRRR
Národní zpravodajské centrum
National Intelligence Center
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Epidemiologická a zdravotní zpravodajská služba
Service of Epidemiology and Medical Intelligence
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Institut preventivní mediciny kpt. Ramóna y Cajala
Institute of Preventive Medicine of Defense capt. Ramón y Cajal
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Mezinárodní očkovací centrum IMPDEF
International Vaccination Center IMPDEF
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Sekce podpory Institutu preventivní mediciny
Institute of Preventive Medicine of Defense Support Section
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Sekretariát Institutu preventivní mediciny
Secretariate of the Institute of Preventive Medicine of Defense
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Služba ochrany a podpory zdraví
Service of Health Protection and Promotion
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Velitelství služeb Institutu preventivní mediciny
HQ of the Services of the Institute of Preventive Medicine of Defense
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Zdravotní služba životního prostředí a CBRN
Environmental and CBRN Health Service
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR
Řeidtelství Institutu preventivní mediciny
Directorate of the Institute of Preventive Medicine of Defense
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Katedra germánských jazyků
Department of Germanic Languages
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Katedra románských jazyků
Department of Romanic Languages
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Katedra semitských jazyků
Department of Semitic Languages
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Katedra slovanských jazyků
Department of Slavic Languages
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Studijní velitelství vojenské jazykové školy
Military School of Languages Head of Studies
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Stálá posuzovací komise vojenské jazykové školy
Military School of Languages Permanent Evaluation Bench
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Velitelství služeb a administrace vojenské jazykové školy
Military School of Languages Head of Administration and Services
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Vojenská jazyková škola
Military School of Languages
04.03.2003-DD.MM.RRRR
Ředitelství vojenské jazykové školy
Military School of Languages Directorate
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Velení ředitelství infrastruktury
Command of the Infrastructure Directorate
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Ředitelství infrastruktury
Infrastructure Directorate
19.04.2004-06.05.2010
Generální ředitelství institucionální komunikace ministerstva obrany
Directorate General of Institutional Communication of Defense
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Jednotka studjí MOPS
Studies Unit of the MOPS
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Personální sekce štábu velitelství operací
Personal Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Prvek nadnárodního společného velitelství
Multinational Joint Headquarters Element
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce IT a kominikačních systémů štábu velitelství operací
IT and Comuniations Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce operativní logistiky štábu velitelství operací
Operational Logistics Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce operativního zdravotnitví štábu velitelství operací
Operational Health Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce plánů štábu velitelství operací
Section of Plans Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce probíhajících operací štábu velitelství operací
Ongoing Operations Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce působení štábu velitelství operací
Influence Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce výcviku a instruktáže štábu velitelství operací
Training and Exercises Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Sekce zdrojů a financií štábu velitelství operací
Resources and Finance Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát štábu velitelství operací
Technical Secretariat of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Velení velitelství operací štábu obrany
Operations Command of the Defence Staff HQ
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Velitelství operací štábu obrany
Operations Command of the Defence Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Zpravodajská sekce štábu velitelství operací
Inteligence Section of Operations Command Staff
25.06.2004-DD.MM.RRRR
Štáb velitelství operací
Operations Command Staff
01.11.2004-DD.MM.RRRR
31. pluk radioelektronického boje
31st Electronic Warfare Regiment
01.11.2004-DD.MM.RRRR
Jednotka radioelektronického boje II/31
2nd Electronic Warfare Unit
01.11.2004-DD.MM.RRRR
Prapor radioelektronického boje I/31
1st Electronic Warfare Battalion
01.11.2006-DD.MM.RRRR
Velitelství spojovacího vojska
Signal Command
13.03.2007-DD.MM.RRRR
Dárcovská služba CTFAS
Donation Service of the CTFAS
13.03.2007-DD.MM.RRRR
Kvalitativní laboratoř CTFAS
Quality Laboratory CTFAS
13.03.2007-DD.MM.RRRR
Služba složek CTFAS
Components Service of the CTFAS
13.03.2007-DD.MM.RRRR
Transfuzní centrum ozbrojených sil
Armed Forces Transfusion Center
13.03.2007-DD.MM.RRRR
Transfuzní lékařská služba CTFAS
Transfusion Medical Service of the CTFAS
13.03.2007-DD.MM.RRRR
Zpracovací služba CTFAS
Processing Service of the CTFAS
19.10.2007-DD.MM.RRRR
Univerzitní centrum obrany v Madridu
University Center of Defense of Madrid
19.11.2007-DD.MM.RRRR
Generální subinspekce podpory a řízení farmacie
General Subinspection of Pharmaceutical Management and Support
19.11.2007-DD.MM.RRRR
Generální subinspekce veterinární podpory
General Subinspection of Veterinary Support
19.11.2007-DD.MM.RRRR
Vojenské veterinární středisko ministerstva obrany
Military Veterinary Center of Defense
DD.MM.2007-DD.MM.RRRR
Meziministerská komise obrany
Interministerial Commission of Defense
04.07.2008-23.11.2018
Divize podpůrných služeb personálu
Personnel Support Service Division
04.07.2008-DD.MM.RRRR
Jednotka kontroly nad nepředvídatelnými okolnostmi
Contingency Control Unit
04.07.2008-DD.MM.RRRR
Jednotka ochrany před obtěžováním ze strany centrálních úřadů
Protection Unit against Harassment of the Central Bodies
04.07.2008-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory zraněných, rodinných příslušníků padlých a zraněných během služby v ozbrojených silách
Support Unit for Wounded, Relatives of Killed and Wounded During Service in the Armed Forces
04.07.2008-DD.MM.RRRR
Kanelář pro záležitosti postižených v ozbrojených silách
Attention Office of Disability in the Armed Forces
04.07.2008-DD.MM.RRRR
Oddělení sociální podpory
Social Support Department
04.07.2008-DD.MM.RRRR
Penzijní oddělení
Pensions department
01.01.2009-01.01.2017
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
22.07.2009-DD.MM.RRRR
Koordinační komise pro mezinárodní aktivity ministerstva obrany
International Activity Coordination Commission of the Ministry of Defense
06.05.2010-24.11.2017
Kancelář komunikace ministerstva obrany
Communication Office of the Ministry of Defense
01.10.2010-DD.MM.RRRR
Institut bydlení, infrastruktury a vybavení obrany
Institute of Housing, Infrastructure and Equipment of the Defense
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory velení DIACU
Support Unit of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Techický sekretariát velitelství DIACU
technical Secretariat of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Ubytovací služba
Quarter Services
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Velitelství ubytovací služby
Headquarters of the Quarter Services
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Chromatografická sekce ITOXDEF
Chromatography Section of the ITOXDEF
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Fyzikálně chemická a radiační sekce ITOXDEF
Physicochemical and Radioactivity Section of the ITOXDEF
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Institut toxikologie ministerstva obrany
Toxicology Institute of Defense
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Referenční laboratoř pro agresivní chemikálie
Aggressive Chemicals Reference Laboratory
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Referenční laboratoř pro drogy
Drugs Reference Laboratory
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Referenční laboratoř pro vodu
Water Reference Laboratory
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Sekce atomové spektroskopie ITOXDEF
Atomic Spectroscopy Section of the ITOXDEF
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Sekce garance kvality ITOXDEF
Quality Guarantee Section ITOXDEF
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Sekce mikrobiologie a imunologie ITOXDEF
Microbiology and Immunology Section of the ITOXDEF
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Sekretariát institutu toxikologie ministerstva obrany
Secretariate of the Toxicology Institute of Defense
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Služba klinické toxikologie
Clinical Toxicology Service
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Zástupce ředitele institutu toxikologie ministerstva obrany
Deputy Directoriate of the Toxicology Institute of Defense
02.06.2011-DD.MM.RRRR
Ředitelství institutu toxikologie ministerstva obrany
Directoriate of the Toxicology Institute of Defense
27.07.2011-DD.MM.RRRR
Personální rada ozbrojených sil
Armed Forces Personnel Council
05.03.2012-DD.MM.RRRR
Generální právní poradenství obrany
General Legal Advisory of Defense
04.12.2012-DD.MM.RRRR
Velení dozoru a námořní bezpeňosti
Surveillance and Maritime Security Command
04.12.2012-DD.MM.RRRR
Velení obrany a vzdušných operací
Defense and Air Operations Command
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Oddělení doktriny
Doctrine Department
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Oddělení koncepce a skoušek
Concepts and Experimentation Department
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Prognosticko analytické oddělení
Analysis and Foresight Department
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce analýz a hodnocení JESANOP
Analytic and Evaluations Setion of the JESANOP
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce podpory informačních systémů a telekomunikací štábu obrany
Information Systems and Telecommunications Support Section of the Defence Staff
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce polního zdravotnitví JESANOP
Field Healt Section of the JESANOP
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce správy frekvencií
NATO Allied Radio Frequency Agency
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce správy taktických datových spojů
Data Link Management Cell
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce systémů elektronického boje
Electronic Warfare Systems Section
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce systémů pozorování země
Earth Observation Systems Section
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce řízení systému velení a kontroly
Management System Section of Military Command and Control
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekretariát JCISFAS
Secretariate of the JCISFAS
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekretariát společného centra vývoje konceptů
Secretariate of the Joint Development Center of Concepts
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Společné centrum vývoje konceptů
Joint Development Center of Concepts
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát ředitelství operativního zravotnictví
Technical secretariate of the Directoriate of Operational Health
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Ředitelství informačních systémů a telekomunikací ozbrojených sil
Directoriate of Information Systems and Telecommunications of the Armed Forces
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Ředitelství operativního zravotnictví
Directoriate of Operational Health
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Ředitelství společného centra vývoje konceptů
HQ of the Joint Development Center of Concepts
09.09.2015-DD.MM.RRRR
Centrální akademie obrany
Central Defense Academy
09.09.2015-DD.MM.RRRR
Jednotka podpůrných služeb Centrální akademie obrany
Central Defense Academy Support Services Unit
09.09.2015-DD.MM.RRRR
Oddělení výučby a výcviku Centrální akademie obrany
Central Defense Academy Department of Education and Training
09.09.2015-DD.MM.RRRR
Služba ekonomické správy
Economic Administration Service
09.09.2015-DD.MM.RRRR
Zástupce ředitele Centrální akademie obrany
Deputy Direction of the Central Defense Academy
09.09.2015-DD.MM.RRRR
Ředitelství Centrální akademie obrany
Direction of the Central Defense Academy
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Operační skupina ověřovací jednotky
Operations Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Skupina informací ověřovací jednotky
Information Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Skupina logistiky ověřovací jednotky
Logistic Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Skupina otevřeného nebe ověřovací jednotky
Open Skyes Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Španělská ověřovací jednotka
Spanish Verification Unit
21.09.2015-DD.MM.RRRR
Centrum Informačních a komunikačních systémů a technologií
Information and Communications Systems and Technologies Center
20.10.2015-DD.MM.RRRR
Centrální lékárna
Central Pharmacy
20.10.2015-DD.MM.RRRR
Lékárenský sklad
Pharmacy Deposit
01.01.2016-DD.MM.RRRR
1. dopravní seskupení
1st Transport Group
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Skupina pro speciální transporty I/1
1st Special Transport Group
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 1. dopravního seskupení
Headquarters and Staff of the 1st Transport Group
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. brigáda "Guadarrama"
12th Brigade "Guadarrama"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. polní dělostřelecká skupina
12th Field Artillery Group
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. prapor podpory velení
12th Headquarters Support Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. spojovací rota
12th Signal Company
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
31. pěší pluk "Asturias"
31st Infantry Regiment "Asturias"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
61. obrněný pluk "Alcázar de Toledo"
61st Armored Regiment "Alcázar de Toledo"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Divize "Castillejos"
Division "Castillejos"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Odbor funkční logistiky
Directorate for the Integration of Logistics Functions
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Pěší prapor II/31 "Uad-Ras"
2nd Infantry Battalion "Uad-Ras"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Tankový prapor I/61 "León"
1st Tank Battalion "León"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 12. brigády
Headquarters and Staff of the 12th Brigade
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Velitelství logistických center
Headquarters of Logistic Centers
24.11.2017-DD.MM.RRRR
Analytická jednotka
Analysis unit
24.11.2017-DD.MM.RRRR
Jednotka digitálního obsahu
Digital Content Unit
24.11.2017-DD.MM.RRRR
Narativní jednotka
Narrative Unit
24.11.2017-DD.MM.RRRR
Produkční jednotka
Production Unit
24.11.2017-DD.MM.RRRR
Tisková kancelář
Press Office
24.11.2017-DD.MM.RRRR
Ředitelství institucionální komunikace ministerstva obrany
Directorate of Institutional Communication of Defense
24.11.2017-DD.MM.RRRR
Ředitelství komunikace
Directorate of Communication
23.11.2018-DD.MM.RRRR
Divize rovnoprávnosti a sociální podpory personálu
Equality and Personnel Social Support Division
23.11.2018-DD.MM.RRRR
Stálý sekretariát pro rovnoprávnost v ozbrojených silách
Permanent Sereatariate for Equality in the Armed Forces
DD.MM.2018-DD.MM.RRRR
Divize bezpečnostných studií a obranní koordinace
Coordination and Security Studies of Defense Division
08.02.2019-DD.MM.RRRR
Vojenská observatoř pro rovnost mezi ženami a muži v ozbrojených silách
Military Observatory for Women and Men Equality in the Armed Forces
DD.MM.20RR-DD.MM.RRRR
Jednotka psychologické podpory
Psychological Support Unit of Defense
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Komunikační kancelář velitelství DIACU
Communication Office of the DIACU Heaquartes
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Právna poradna DIACU
Legal Advisory of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce bezpečnosti objektů DIACU
Facilities Security Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce prevence pracovních nebezpečí DIACU
Section of the Prevention of Occupational Hazards DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce telekomuniačních inforčních systémů a technické podpory
Telecommunications Information Systems and Technical Assistance Section
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce ubytovacích služeb DIACU
Section of the Quartering Services of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce životní úrovně DIACU
Living Standard Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velitelství armády
Army Headquarters
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Capitán Guiloche"
Quartering Services Unit of the Base "Capitán Guiloche"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "San Cristobal"
Quartering Services Unit of the Base "San Cristobal"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Teniente Muñoz Catellanos"
Quartering Services Unit of the Base "Teniente Muñoz Catellanos"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Zarco del Valle"
Quartering Services Unit of the Base "Zarco del Valle"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "El Goloso"
Services Unit of the Base "El Goloso"
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto komunity Madrid
Hlavné mesto Španielskeho kráľovstva
Zdroje:
Sources:
www.madrid.es
www.e-global.es/viaje-turismo-online

URL : https://www.valka.cz/Madrid-t83361#379642Version : 0
MOD