Main Menu
User Menu

Military history website

New York

New York

     
Název:
Name:
New York
Originální název:
Original Name:
The City of New York
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
New York
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°43'08.96"N 73°59'34.50"W
Místní části:
Local Municipalities:
The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1625
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Socha Svobody
wall Street
Empire State Building
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Morris, Staats Long
* 27.08.1728 
Auchmuty, Samuel
* 22.06.1758 
Robinson, Frederick Philipse
* DD.09.1763 
Patterson, Daniel Todd
* 06.03.1786 
Brewerton, Henry
* 25.09.1801 
Stockton, Thomas Baylis Whitmarsh
* 18.06.1805 
Bowen, James
* 25.02.1808 
Cullum, George Washington
* 25.02.1809 
King, Rufus
* 26.01.1814 
- Rochefontaine, Stephen
† 30.01.1814
McKinstry, Justus
* 06.07.1814 
Kearny, Philip
* 02.06.1815 
Ricketts, James Brewerton
* 21.06.1817 
Barry, William Farquhar
* 18.08.1818 
De Russy, Gustavus Adolphus
* 03.11.1818 
Sickles, Daniel Edgar
* 20.10.1819 
Devin, Thomas Casimer
* 10.12.1822 
Gardner, Franklin
* 29.01.1823 
Hardie, James Allen
* 05.05.1823 
Ward, John Henry Hobart
* 17.06.1823 
Potter, Edward Elmer
* 21.06.1823 
Graham, Charles Kinnaird
* 03.06.1824 
Ellis, Augustus van Horne
* 01.05.1827 
Willard, George Lamb
* 15.08.1827 
Love, George Maltby
* 01.01.1831 
James, Monroe
† 04.07.1831
Phelps, Walter
* 15.10.1832 
Townsend, Edwin Franklin
* 14.07.1833 
Webb, Alexander Stewart
* 15.02.1835 
Woodford, Stewart Lyndon
* 03.09.1835 
Merritt, Wesley
* 16.06.1836 
Egan, Thomas Wilberforce
* DD.MM.1836 
Mcnulta, John
* 09.11.1837 
Coster, Charles
* DD.MM.1837 
Kitching, John Howard
* 16.07.1838 
Tremain, Henry Edwin
* 14.11.1840 
Hall, Norman Jonathan
* DD.MM.1842 
Mills, Albert Leopold
* 07.05.1854 
Barrundia y Cepeda, José Francisco
† 04.08.1854
Barry, Thomas Henry
* 13.10.1855 
Roosevelt, Theodore
* 27.10.1858 
- Blatchford, Richard Milford
* 17.08.1859 
Ridgway, Thomas
* 18.08.1861 
Babbitt, Edwin Burr
* 26.07.1862 
Willard, George Lamb
† 02.07.1863
Strong, George Crockett
† 30.07.1863
Traub, Peter Edward
* 15.10.1864 
Doblado Partida, Manuel
† 19.06.1865
Stimson, Henry Lewis
* 21.09.1867 
- Cusack, Joseph E.
* 13.01.1868 
Cobb, Howell
† 09.10.1868
von Gilsa, Leopold
† 01.03.1870
McCleery, James
† 05.11.1871
- Connell, William Murray
* 13.11.1871 
Cocheu, Frank Sherwood
* 22.11.1871 
Langdon, Russell Creamer
* 20.01.1872 
- Anderson, Alvord Van Patten
* 10.04.1872 
Debevoise, Charles I.
* 17.12.1872 
- Sturtevant, Girard
* 14.01.1873 
- Roach, Leon L.
* 21.01.1874 
O'Ryan, John Francis
* 21.08.1874 
- Boniface, John J.
* 24.11.1874 
Harvey, Charles Godfrey
* 10.11.1875 
- Hughes, John Hendricken
* 04.02.1876 
Borden, Howard Seymour
* 27.04.1876 
Heintzelman, Stuart
* 19.11.1876 
- Lanza, Conrad Hammond
* 15.02.1878 
- Major, Duncan Kennedy
* 02.04.1878 
Devin, Thomas Casimer
† 04.04.1878
Dix, John Adams
† 21.04.1879
- Joyce, Kenyon Ashe
* 03.11.1879 
- Howlett, James Redmond
* DD.MM.1879 
DeLamater, Walter Allen
* 18.04.1880 
- Kingman, Ralph Willcox
* 09.07.1880 
Casey, Silas
† 22.01.1882
Deas, Zachariah Cantey
† 06.03.1882
- Robertson, Ralph Kenyon
* 24.04.1882 
- Crystal, Thomas Leslie
* 27.10.1882 
Arnold, Richard
† 08.11.1882
Tyler, Daniel
† 30.11.1882
Chittenden, Gerald
* 26.12.1882 
Morgan, Edwin Denison
† 14.02.1883
Hoyle, Rene Edward DeRussy
* 16.09.1883 
Opdycke, Samuel Emerson
† 25.04.1884
Lovell, Mansfield
† 01.06.1884
Benham, Henry Washington
† 01.07.1884
Mott, Gershom
† 29.11.1884
- Teall, Edward H.
* 22.06.1885 
Arthur, Chester Alan
† 18.11.1886
Loring, William Wing
† 30.12.1886
Stone, Charles Pomeroy
† 24.01.1887
Egan, Thomas Wilberforce
† 24.02.1887
Ripley, Roswell Sabine
† 26.03.1887
- Roosevelt, George Emlen
* 13.10.1887 
Smith, Thomas Kilby
† 14.12.1887
Gillmore, Quincy Adams
† 11.04.1888
Birge, Henry Warner
† 01.06.1888
Coster, Charles
† 23.12.1888
Lerdo de Tejada y Corral, Sebastian
† 21.04.1889
Potter, Edward Elmer
† 01.06.1889
Conroy, James Gardiner
* 01.08.1889 
- Anderson, Alexander Edward
* 23.11.1889 
Vogdes, Israel
† 07.12.1889
Fisk, Clinton Bowen
† 09.07.1890
Stockton, Thomas Baylis Whitmarsh
† 12.09.1890
Duryée, Abram
† 27.09.1890
Sherman, William Tecumseh
† 14.02.1891
Johnston, Joseph Eggleston
† 21.03.1891
Barnum, Henry Alanson
† 29.01.1892
Cullum, George Washington
† 28.02.1892
Sweeny, Thomas William
† 10.04.1892
Wells, William
† 29.04.1892
Bryant, Carleton
* 29.11.1892 
Brannan, John Milton
† 16.12.1892
Ingalls, Rufus
† 15.01.1893
Lauer, Walter Ernst
* 20.06.1893 
Vanderbilt, Cornelius
* 05.09.1893 
Draper, William Henry
* 10.08.1894 
Williamson, Raymond E. S.
* 01.09.1894 
Scammon, Eliakim Parker
† 07.12.1894
- McMahon, William Claude
* 10.01.1895 
Keating, Frank Augustus
* 02.02.1895 
Newton, John
† 01.05.1895
Jordan, Thomas
† 27.11.1895
Barlow, Francis Channing
† 11.01.1896
Ewing, Thomas
† 21.01.1896
Smith, Gustavus Woodson
† 24.06.1896
Young, Pierce Manning Butler
† 06.07.1896
Warner, James Meech
† 16.03.1897
Dockery, Thomas Pleasant
† 27.02.1898
Busteed, Richard
† 14.09.1898
Henry, Guy Vernor
† 27.10.1899
Ferrero, Edward
† 11.12.1899
Hatch, John Porter
† 12.04.1901
Herron, Francis Jay
† 08.01.1902
Whipple, William Denison
† 01.04.1902
Sigel, Franz
† 21.08.1902
Swayne, Wager
† 18.12.1902
Shapley, Alan
* 09.02.1903 
Hamilton, Schuyler
† 18.03.1903
Whitney, William Collins
† 02.02.1904
Oppenheimer, Julius Robert
* 22.04.1904 
Farrand, Edward Gilbert
* 17.03.1905 
Power, Thomas Sarsfield
* 18.06.1905 
Collins, James Francis
* 02.09.1905 
Wheeler, Joseph
† 25.01.1906
Frazer, John Wesley
† 16.03.1906
McMahon, Martin Thomas
† 21.04.1906
O'Donnell, Emmett E.
* 15.09.1906 
Ketcham, John Henry
† 04.11.1906
Anderson ml., George Whelan
* 15.12.1906 
Gavin, James Maurice
* 22.03.1907 
Carns, Edwin Hugh John
* 22.05.1907 
Mindil, George Washington
† 20.07.1907
Raff, Edson Duncan
* 15.11.1907 
Lee, Albert Lindley
† 13.12.1907
Roosevelt, James
* 23.12.1907 
Gibb, Frederick William
* 24.07.1908 
Truesdell, Karl Jr
* DD.MM.1908 
Zeman, Ján
* 22.06.1909 
- Berry, John A.
* DD.MM.1909 
Dodge, Charles Cleveland
† 04.11.1910
Webb, Alexander Stewart
† 12.02.1911
Zuckert, Eugene Martin
* 09.11.1911 
Shaler, Alexander
† 28.12.1911
Hayes, Joseph
† 19.09.1912
Straight, Whitney Willard
* 06.11.1912 
Stahel, Julius
† 04.12.1912
Nazzaro, Joseph James
* 21.03.1913 
Sickles, Daniel Edgar
† 03.05.1914
Logan, Thomas Muldrup
† 11.08.1914
Duke, Basil Wilson
† 16.09.1916
Resor, Stanley Rogers
* 05.12.1917 
McCook, Anson George
† 30.12.1917
Nixon III, Lewis
* 30.09.1918 
Zary, Henry Paul Michael
* 23.11.1918 
Bell, James Franklin
† 08.01.1919
Morton, Paul
† 19.02.1919
Pryor, Roger Atkinson
† 14.03.1919
Booker, Fletcher C.
* 05.07.1920 
Hawkins, Rush Christopher
† 25.10.1920
Porter, Horace
† 29.05.1921
Keefer, George Clinton
* 11.07.1921 
McAuliffe, Dennis Philip
* 08.04.1922 
McDonough, Joseph C.
* 30.09.1924 
Greenway, John Campbell
† 19.01.1926
Thompson, Richard Horner
* 24.09.1926 
Brown, Harold
* 19.09.1927 
Schlesinger, James Rodney
* 15.02.1929 
Rosenblum, Donald Edward
* 03.06.1929 
Rourke, Russell A.
* 30.12.1930 
Alexander, Clifford Leopold
* 21.09.1933 
- Hildreth, Henry S.
† DD.09.1933
Reed, Thomas Care
* 01.03.1934 
Donaldson, Thomas Quinton
† 28.09.1934
Mitchell, William L.
† 19.02.1936
Weigel, William
† 04.03.1936
- Cronin, Marcus Daniel
† 12.08.1936
Root, Elihu
† 07.02.1937
Powell, Colin Luther
* 05.04.1937 
- Teall, Edward H.
† 09.09.1937
- Connell, William Murray
† 25.07.1938
- Howlett, James Redmond
† 09.10.1939
Roche, James Gerard
* 16.12.1939 
Fokker, Anton Herman Gerard
† 23.12.1939
Pierce, Palmer Eddy
† 17.01.1940
Alexander, Robert
† 20.08.1941
Bullard, Robert Lee
† 11.09.1941
Tilelli, John Harold
* 02.10.1941 
Kross, Walter
* 03.10.1942 
Compton, Lewis
† 24.10.1942
Keane, John M.
* 01.02.1943 
- Vermeule, Cornelius Clarkson
† 07.08.1943
Danzig, Richard Jeffrey
* 08.09.1944 
Pace, Peter
* 05.11.1945 
Netanjahu, Jonatan
* 13.03.1946 
McDonough, James Richard
* 14.03.1946 
- Madden, John Fitz
† 19.05.1946
Trump, Donald John
* 14.06.1946 
Grange, David L.
* 29.12.1947 
Winter, Donald Charles
* 15.06.1948 
Drum, Hugh Aloysius
† 03.10.1951
Vidmer, George
† 25.11.1952
Mayville, William C.
* 05.04.1955 
Towers, John Henry
† 30.04.1955
Montelongo, Michael
* 20.08.1955 
Adler, Julius Ochs
† 03.10.1955
Nolan, Dennis
† 24.02.1956
MacFarland, Sean Barry
* 12.02.1959 
Tovo, Kenneth Ernest
* 21.03.1961 
Bullard, Eugene Jacques
† 12.10.1961
Hoidge, Reginald Theodore Carlos
† 01.03.1963
Langdon, Russell Creamer
† 03.11.1963
Hoover, Herbert Clark
† 20.10.1964
Janouch, Svatopluk
† 12.04.1966
Ryther, Dwight Warren
* 24.05.1969 
Studlar, Jan
† 17.07.1969
Edison, Charles
† 31.07.1969
Kerenskij, Alexander Fjodorovič
† 11.06.1970
Bednář, Josef
† 17.05.1971
Herrick, Harold Allen
† 21.02.1977
Finletter, Thomas Knight
† 24.04.1980
Bradley, Omar Nelson
† 08.04.1981
Holbrook, Willard Ames
† 01.07.1986
Anderson, Robert Bernerd
† 14.08.1989
- Šimáček, Rudolf
† 06.06.1992
Urbanowicz, Witold
† 17.08.1996
Bartoš, Antonín
† 15.12.1998
Vance, Cyrus Roberts
† 12.01.2002
Knorr, Miloš
† 04.07.2008
Anderson, Joseph
* DD.MM.RRRR 
Frank, Patrick D.
* DD.MM.RRRR 
Olson, Eric Thorne
* DD.MM.RRRR 
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
24.12.1754-DD.MM.1755
51. pěší pluk (capebretonský pluk)
51st Regiment of Foot (Cape Breton Regiment)
DD.MM.1756-DD.MM.1756
1. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1756-DD.MM.1756
2. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
2nd Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1756-DD.MM.1756
42. (horalský) pěší pluk
42nd (Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1756-DD.MM.1756
42. (královský horalský) pěší pluk
42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1757-DD.05.1758
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
DD.MM.1758-DD.MM.1758
78. (horalský) pěší pluk
78th (Highland) Regiment of Foot
14.04.1759-DD.05.1759
78. (horalský) pěší pluk
78th (Highland) Regiment of Foot
DD.05.1759-DD.05.1759
78. (horalský) pěší pluk
78th (Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1760-DD.MM.1761
77. pěší pluk (Montgomeryho horalů)
77th Regiment of Foot (Montgomery\'s Highlanders)
DD.MM.1761-DD.MM.1761
22. pěší pluk
22nd Regiment of Foot
DD.10.1762-DD.08.1762
77. pěší pluk (Montgomeryho horalů)
77th Regiment of Foot (Montgomery\'s Highlanders)
DD.MM.1762-DD.MM.1762
1. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1762-DD.MM.1763
1./27. pěšího pluku
1st/27th Regiment of Foot
DD.MM.1762-DD.MM.1763
27. (inniskillingský) pěší pluk
27th (Inniskilling) Regiment of Foot
DD.MM.1762-DD.MM.1762
42. (královský horalský) pěší pluk
42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1767-DD.MM.1767
1. prapor 16. pěšího pluku
1st Battalion of the 16th Regiment of Foot
DD.MM.176R-DD.MM.1767
1. prapor 60. (královského amerického) pěšího pluku
1st Battalion of the 60th (Royal American) Regiment of Foot
DD.MM.176R-DD.MM.1767
60. (královský americký) pěší pluk
60th (Royal American) Regiment of Foot
12.06.1775-13.11.1776
1. prapor Královského horalského pluku vystěhovalců
1st Battalion of the The Royal Highland Emigrants
12.06.1775-13.11.1776
Královští horalští vystěhovalci
The Royal Highland Emigrants
27.06.1776-DD.06.1776
40. pěší pluk
40th Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
1. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.07.1776-DD.MM.1776
2. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
2nd Battalion of the71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.07.1776-DD.MM.1776
42. (královský horalský) pěší pluk
42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
50. pěší pluk
50th Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
27.08.1776-DD.08.1776
1. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
27.08.1776-DD.11.1776
1./33. pěšího pluku
1st/33rd Regiment of Foot
27.08.1776-DD.10.1776
1./35. pěšího pluku
1st/35th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.09.1779
1./37. pěšího pluku
1st/37th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.11.1776
33. pěší pluk
33rd Regiment of Foot
27.08.1776-DD.10.1776
35. pěší pluk
35th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.09.1779
37. pěší pluk
37th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.08.1776
42. (královský horalský) pěší pluk
42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
27.08.1776-DD.08.1776
45. pěší pluk
45th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.08.1776
46. pěší pluk
46th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
1. prapor 49. pěšího pluku
1st Battalion of the 49th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
1. prapor 63. pěšího pluku
1st Battalion of the 63rd Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.08.1776-DD.08.1776
44. pěší pluk
44th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
49. pěší pluk
49th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
54. pěší pluk
54th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
55. pěší pluk
55th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
57. pěší pluk
57th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
16.09.1776-DD.09.1776
1. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
16.09.1776-DD.09.1776
42. (královský horalský) pěší pluk
42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.09.1776-DD.MM.1776
16. (neboli královnin) (lehký) dragounský pluk
16th (or The Queen\'s) Regiment of (Light) Dragoons
28.10.1776-DD.10.1776
1. prapor 49. pěšího pluku
1st Battalion of the 49th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
1. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
1. prapor 49. pěšího pluku
1st Battalion of the 49th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
1./35. pěšího pluku
1st/35th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
35. pěší pluk
35th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
42. (královský horalský) pěší pluk
42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
46. pěší pluk
46th Regiment of Foot
DD.11.1776-DD.11.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.11.1776-DD.11.1776
40. pěší pluk
40th Regiment of Foot
DD.11.1776-DD.11.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.MM.1776-DD.MM.1776
1. prapor 64. pěšího pluku
1st Battalion of 64th Regiment of Foot
DD.MM.1776-DD.MM.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.MM.1776-DD.MM.1776
57. pěší pluk
57th Regiment of Foot
DD.MM.1776-DD.MM.1776
64. pěší pluk
64th Regiment of Foot
DD.MM.1776-DD.MM.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.05.1777-DD.MM.1777
1. prapor 63. pěšího pluku
1st Battalion of the 63rd Regiment of Foot
DD.05.1777-DD.MM.1777
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
DD.09.1777-DD.10.1777
26. pěší pluk
26th Regiment of Foot
DD.10.1777-DD.12.1779
26. pěší pluk
26th Regiment of Foot
DD.06.1778-DD.MM.1779
1. prapor 64. pěšího pluku
1st Battalion of 64th Regiment of Foot
DD.10.1778-DD.05.1779
Irští dobrovolníci
Volunteers of Ireland
DD.MM.1778-DD.MM.1779
1. prapor 63. pěšího pluku
1st Battalion of the 63rd Regiment of Foot
DD.MM.1778-DD.11.1778
46. pěší pluk
46th Regiment of Foot
DD.MM.1778-DD.08.1778
52. pěší pluk
52nd Regiment of Foot
DD.MM.1778-DD.MM.1779
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
02.05.1779-11.05.1779
2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
DD.06.1779-DD.09.1799
1. prapor 70. (glasgowského nížinného) pěšího pluku
1st Battalion of the 70th (Glasgow Lowland) Regiment of Foot
DD.06.1779-DD.09.1799
70. (glasgowský nížinný) pěší pluk
70th (Glasgow Lowland) Regiment of Foot
DD.08.1779-DD.02.1781
76. pěší pluk (McDonnelovi horalé)
76th Regiment of Foot (McDonnell\'s Highlanders)
DD.08.1779-DD.02.1781
80. pěší pluk (královský edinburský dobrovolnický)
80th Regiment of Foot (Royal Edinburgh Volunteers)
DD.MM.1779-DD.MM.1779
1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé)
1st Battalion of the 74th Regiment of Foot (Argyleshire Highlanders)
DD.MM.1779-31.08.1782
22. pěší pluk
22nd Regiment of Foot
DD.MM.1779-DD.MM.1779
54. pěší pluk
54th Regiment of Foot
15.01.1780-16.01.1780
2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
DD.MM.1780-DD.MM.1783
1. prapor 42. (královského horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1780-DD.MM.1781
1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé)
1st Battalion of the 74th Regiment of Foot (Argyleshire Highlanders)
DD.MM.1780-DD.MM.1783
42. (královský horalský) pěší pluk
42nd (Royal Highland) Regiment of Foot
DD.06.1781-DD.MM.1781
40. pěší pluk
40th Regiment of Foot
DD.09.1781-DD.MM.1781
1. prapor 69. pěšího pluku
1st Battalion of the 69th Regiment of Foot
DD.09.1781-DD.MM.1781
69. pěší pluk
69th Regiment of Foot
DD.10.1781-DD.MM.1781
2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
DD.MM.1781-DD.04.1781
43. pěší pluk
43rd Regiment of Foot
DD.04.1782-DD.MM.1783
2. prapor 84. pěšího pluku (Královští horalští vystěhovalci)
2nd Battalion of the 84th Regiment of Foot (Royal Highland Emigrants)
DD.04.1782-DD.10.1783
82. pěší pluk
82nd Regiment of Foot
31.08.1782-DD.MM.1783
22. (cheshirský) pěší pluk
22nd (the Cheshire) Regiment of Foot
25.12.1782-DD.MM.1782
105. pěší pluk
105th Regiment of Foot
DD.MM.1783-DD.MM.1783
1. prapor 57. (Západní Middlesex) pěšího pluku
1st Battalion of the 57th (the West Middlesex) Regiment of Foot
DD.MM.1783-DD.MM.1783
57. (západomiddlesexský) pěší pluk
57th (the West Middlesex) Regiment of Foot
DD.MM.1783-DD.MM.1783
83. pěší pluk (královský glasgowský dobrovolnický)
83rd Regiment of Foot (Royal Glasgow Voluntiers)
DD.MM.178R-DD.MM.1783
1./38. pěšího pluku
1st/38th Regiment of Foot
DD.MM.178R-DD.MM.1783
38. (1. staffordshirský) pěší pluk
38th (the 1st Staffordshire) Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.RRRR
Rota kpt. Ichaboda B. Craneho
Capt. Ichabod B. Crane´s Company
28.05.1917-DD.MM.RRRR
Generální velitelství Amerických expedičních sil
General Headquarters, American Expeditionary Forces
08.06.1917-14.06.1917
1. expediční divize
1st Expeditionary Division
05.09.1919-DD.MM.RRRR
1. divize
1st Division
08.09.1919-13.09.1919
Generální velitelství Amerických expedičních sil
General Headquarters, American Expeditionary Forces
20.08.1920-DD.05.1941
2. sborová oblast
2nd Corps Area
30.08.1921-23.03.1925
153. pěší brigáda
153rd Infantry Brigade
DD.11.1921-23.03.1925
154. pěší brigáda
154th Infantry Brigade
23.12.1921-15.10.1940
27. divize
27th Division
25.01.1922-08.02.1942
302. spojovací prapor
302nd Signal Battalion
DD.01.1922-DD.MM.1941
61. jezdecká divize
61st Cavalry Division
23.02.1922-01.10.1933
XII. sbor
XII Corps
06.06.1922-DD.11.1939
1. divize
1st Division
10.06.1922-01.11.1939
16. pěší pluk
16th Infantry Regiment
27.06.1922-23.09.1940
87. pěší brigáda
87th Infantry Brigade
DD.06.1922-20.05.1930
303. tankový prapor (lehký)
303rd Tank Battalion (Light)
DD.06.1922-20.05.1930
6. tanková skupina
6th Tank Group
DD.MM.1922-23.03.1925
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
02.07.1923-15.08.1927
II. sbor
II Corps
28.08.1924-15.08.1927
1. armáda
1st Army
23.03.1925-DD.MM.1931
1. brigáda
1st Brigade
23.03.1925-24.08.1936
153. brigáda
153rd Brigade
23.03.1925-24.08.1936
154. brigáda
154th Brigade
26.01.1927-01.09.1940
93. pěší brigáda
93rd Infantry Brigade
10.01.1928-28.10.1939
18. pěší pluk
18th Infantry Regiment
20.05.1930-25.10.1932
306. tankový pluk (lehký)
306th Tank Regiment (Light)
DD.MM.1931-DD.MM.1933
1. brigáda
1st Brigade
DD.06.1932-24.08.1936
15. brigáda
15th Brigade
08.09.1932-19.10.1936
1. armáda
1st Army
01.10.1933-10.12.1940
II. sbor
II Corps
DD.MM.1934-DD.MM.1941
XII. sbor
XII Corps
DD.MM.1935-24.08.1936
1. brigáda
1st Brigade
24.08.1936-DD.MM.1938
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
24.08.1936-DD.06.1939
15. pěší brigáda
15th Infantry Brigade
24.08.1936-DD.MM.RRRR
153. pěší brigáda
153rd Infantry Brigade
24.08.1936-DD.MM.RRRR
154. pěší brigáda
154th Infantry Brigade
27.10.1938-05.10.1943
1. armáda
1st Army
DD.MM.1938-11.10.1939
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
DD.05.1940-20.02.1941
16. pěší pluk
16th Infantry Regiment
05.07.1940-27.02.1941
18. pěší pluk
18th Infantry Regiment
DD.08.1940-DD.02.1941
1. divize
1st Division
08.04.1941-01.06.1941
Hlídková peruť 51
Patrol Squadron 51
02.06.1941-01.07.1941
Hlídková peruť 51
Patrol Squadron 51
01.07.1941-17.12.1941
Hlídková peruť 71
Patrol Squadron 71
15.08.1941-15.10.1941
Hlídková peruť 82
Patrol Squadron 82
08.02.1942-22.02.1943
302. spojovací operační prapor
302nd Signal Operation Battalion
18.08.1942-18.08.1942
1. skupina stíhačů tanků
1st Tank Destroyer Group
17.05.1943-01.10.1944
Bombardovací peruť 128
Bombing Squadron 128
24.08.1943-19.07.1945
Letecké křídlo floty 9
Fleet Air Wing 9
25.09.1943-04.10.1943
Hlídková peruť 203
Patrol Squadron 203
21.10.1943-21.10.1943
3. skupina stíhačů tanků
3rd Tank Destroyer Group
23.10.1943-25.01.1944
Bombardovací peruť 147
Bombing Squadron 147
29.12.1943-29.12.1943
2. skupina stíhačů tanků
2nd Tank Destroyer Group
DD.12.1943-DD.MM.RRRR
Bombardovací peruť 126
Bombing Squadron 126
02.01.1944-DD.MM.RRRR
5. skupina stíhačů tanků
5th Tank Destroyer Group
16.01.1944-01.10.1944
Hlídková peruť 73
Patrol Squadron 73
29.01.1944-29.01.1944
6. skupina stíhačů tanků
6th Tank Destroyer Group
09.02.1944-09.02.1944
7. skupina stíhačů tanků
7th Tank Destroyer Group
21.04.1944-21.04.1944
4. skupina stíhačů tanků
4th Tank Destroyer Group
03.05.1944-03.05.1944
9. skupina stíhačů tanků
9th Tank Destroyer Group
24.09.1944-24.09.1944
12. skupina stíhačů tanků
12th Tank Destroyer Group
01.10.1944-DD.01.1945
Hlídková bombardovací peruť 126
Patrol Bombing Squadron 126
01.10.1944-06.10.1944
Hlídková bombardovací peruť 128
Patrol Bombing Squadron 128
01.10.1944-30.05.1945
Hlídková bombardovací peruť 73
Patrol Bombing Squadron 73
01.11.1944-01.11.1944
16. skupina stíhačů tanků
16th Tank Destroyer Group
01.02.1945-25.05.1945
Hlídková bombardovací peruť 132
Patrol Bombing Squadron 132
28.04.1945-19.05.1945
Hlídková bombardovací peruť 143
Patrol Bombing Squadron 143
21.05.1945-27.06.1945
Hlídková bombardovací peruť 126
Patrol Bombing Squadron 126
24.11.1945-15.05.1946
Hlídková bombardovací peruť 111
Patrol Bombing Squadron 111
15.05.1946-23.05.1946
Hlídková peruť 111
Patrol Squadron 111
01.11.1946-30.12.1965
77. pěší divize
77th Infantry Division
26.12.1946-22.05.1946
Těžká hlídková peruť (pozemních letounů) 4
Heavy Patrol Squadron (Landplane) 4
DD.MM.1946-DD.MM.1966
1. armáda
1st Army
31.03.1947-01.12.1989
42. pěší divize
42nd Infantry Division
27.06.1949-09.05.1951
63. křídlo pro přepravu jednotek, střední
63rd Troop Carrier Wing, Medium
DD.09.1949-01.04.1951
Stíhací peruť 831
Fighter Squadron 831
01.03.1951-28.03.1951
106. bombardovací skupina (lehká)
106th Bombardment Group (Light)
18.05.1955-15.05.1958
436. křídlo pro přepravu jednotek, střední
436th Troop Carrier Wing, Medium
27.01.1968-30.05.1968
Záložní útočná peruť 831
Reserve Attack Squadron 831
DD.02.2019-DD.02.2019
31. těžká dělostřelecká brigáda (sbor pobřežního dělostřelectva)
31st Heavy Artillery Brigade (Coast Artillery Corps)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
1179. dopravní brigáda
1179th Transportation Brigade
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
2. velitelství služeb
2nd Service Command
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
3. námořní okruh
3rd Naval District
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
6. spojovací prapor
6th Communication Battalion
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Atlantická vojenská divize
Military Division of the Atlantic
DD.MM.RRRR-DD.MM.1970
II. sbor
II Corps
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1806-DD.MM.1966
Loděnice Námořnictva Spojených států
DD.MM.1900-DD.MM.1905
Mack Brothers Co.
DD.12.1915-DD.MM.1916
L.W.F. Co.
DD.MM.1916-DD.MM.1924
L.W.F. Engineering Co.
18.06.1917-DD.MM.1919
Lewis and Vought Corp.
DD.MM.1917-DD.MM.1928
Loening Aeronautical Engineering Co.
DD.MM.1918-DD.MM.191R
Wright-Martin Aircraft Corp.
DD.MM.1919-DD.03.1922
Lewis and Vought Corp.
DD.03.1922-DD.MM.1930
Chance Vought Corp.
DD.MM.1924-DD.MM.1932
Brewster & Co., Aircraft Division
DD.MM.1926-03.10.1928
Sikorsky Manufacturing Corp.
DD.MM.1927-31.12.1927
Bellanca Aircraft Co. Of America
31.12.1927-DD.MM.1928
Bellanca Aircraft Corp.
03.10.1928-02.01.1929
Sikorsky Aviation Corp.
02.01.1929-DD.MM.1929
Sikorsky Aviation Division, United Aircraft and Transport Co.
DD.MM.1932-05.05.1946
Brewster Aeronautical Corp.
DD.MM.1985-DD.MM.RRRR
Kawasaki, a. s.
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/New_York_City
https://cs.wikipedia.org/wiki/New_York
www.nyc.gov
URL : https://www.armedconflicts.com/New-York-t88952#390719Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

(Založeno během linkování)


Dislokace : DD.MM.177R-DD.MM.177R, DD.MM.1778-DD.MM.1778 35. osobní pěší pluk Prince Oranžského
Dislokace : DD.MM.1760-DD.MM.1761 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
Dislokace : DD.10.1762-DD.08.1762 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
Dislokace : 12.09.1762-DD.1M.1762 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
Dislokace: DD.MM.1767-DD.MM.1767 1. prapor 16. pěšího pluku
Dislokace: DD.09.1776-DD.MM.1776 16. Královnin lehký dragounský pluk
Dislokace: DD.MM.1778-DD.05.1779 Irský dobrovolníci
Dislokace: 02.05.1779-DD.12.1779 2. americký pluk Irských dobrovolníků
Narozen : 30.09.1918 Nixon, Lewis
Zemřel : 22.04.1994 Nixon, Richard Milhous
Zemřel : 04.08.1854 Barrundia, José Francisco
Dislokace : DD.MM.176R-DD.MM.1763 1. prapor 27. Inniskillingského pěšího pluku
Dislokace : DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 35. Pěší pluk Prince Oranžského [1751-1782]
Dislokace : DD.MM.1778-DD.MM.1778 35. Pěší pluk Prince Oranžského [1751-1782]
Dislokace : DD.MM.1779-DD.MM.1779, DD.MM.1780-DD.MM.1781 1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé) - krídelné roty
Zemřel : 14.02.1891 Sherman, William Tecumseh
Zemřel : 21.04.1889 Lerdo de Tejada y Corral, Sebastian
Zemřel : 19.06.1865 Doblado, Manuel
Narozen : 22.04.1904 Oppenheimer, Julius Robert
Zemřel : 21.03.1891 Johnston, Joseph Eggleston
Zemřel : 09.10.1868 Cobb, Howell
Narozen : 29.01.1823 Gardner, Franklin
Zemřel : 06.07.1896 Young, Pierce Manning Butler
Zemřel : 25.01.1906 Wheeler, Joseph
Zemřel : 01.06.1884 Lovell, Mansfield
Zemřel : 30.12.1886 Loring, William Wing
Zemřel : 24.06.1896 Smith, Gustavus Woodson
Zemřel : 06.03.1882 Deas, Zachariah Cantey
Zemřel : 27.02.1898 Dockery, Thomas Pleasant
Zemřel : 16.09.1916 Duke, Basil Wilson
DD.07.1776-DD.MM.RRRR 1. prapor 50. pěšího pluku
URL : https://www.armedconflicts.com/New-York-t88952#331319Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nachází se zde loděnice United States Navy Yard
URL : https://www.armedconflicts.com/New-York-t88952#331730Version : 0
MOD