Main Menu
User Menu

Military history website

Sankt-Petěrburg

Saint Petersburg

Petrohrad

Санкт-Петербург

     
Název:
Name:
Sankt-Petěrburg
Originální název:
Original Name:
Санкт-Петербург
Další názvy:
Other Names:
Sankt-Pitěr-Burch, Petrograd, Petrohrad, Leningrad
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Ruská federace
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
59°56'05.68"N 30°18'24.66"E
Místní části:
Local Municipalities:
Admiralitějský rajón, Vasileostrovský rajón, Vyborgský rajón, Kalininský rajón, Kirovský rajón, Kolpinský rajón, Krasnogvardějský rajón, Krasnoselský rajón, Kronštadtský rajón, Kurortný rajón, Moskevský rajón, Něvský rajón, Petrohradský rajón, Petrodvorecký rajón, Přímořský rajón, Puškinský rajón, Frunzenský rajón, Centrální rajón
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1703
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Petropavlovská pevnost
Katedrálou Petra a Pavla
palác Admirality,
Triumfální oblouk
Alexandrův sloup
Kazaňský chrám
Křižník Aurora
Vasiljevský ostrov
Smolenská katedrála a další
Něvský prospekt
Zimní palác
Muzea:
Museums:
Ermitáž
Osobnosti:
Personalities:
- Meller - Zakomělskij, Fjodor Ivanovič
* 25.05.1772 
Alexandr III / Romanov, Alexandr Alexandrovič
* 10.03.1845 
-, Mikuláš I. Pavlovič
† 02.03.1855
Denfer, Julius Heinrich August Uljanovič
† 11.03.1860
von Etter, Paul
* 04.12.1861 
Zarubajev, Sergej Valerianovič
* 22.08.1877 
Enckell, Oskar Paul
* 02.03.1878 
- Michajlov, Pjotr Petrovič
* 17.09.1881 
Galler, Lev Michajlovič
* 29.11.1883 
Hunt, William Henry
† 27.02.1884
Raskoľnikov, Fjodor Fjodorovič
* 28.01.1892 
Chorošchin, Boris Vladimirovič
* 12.07.1892 
Ždan-Puškin, Alexandr Alexandrovič
* 06.12.1893 
Orlov, Ivan Alexandrovič
* 19.01.1895 
Sekunov, Boris Alexandrovič
* 11.04.1897 
Bogdanovič, Pjotr Konstantinovič
* 27.07.1898 
Arapov, Michail Ivanovič
* 30.10.1898 
Eichbaum, Nikolaj Eduardovič
* 14.11.1898 
Bukovskij, Sergej Ivanovič
* 25.09.1899 
Veselov, Michail Ivanovič
* 08.11.1899 
Vasiljev, Andrej Georgijevič
* 20.11.1899 
Kuročkin, Alexandr Filippovič
* 25.01.1900 
Tribuc, Vladimir Filippovič
* 28.07.1900 
Kabanov, Sergej Ivanovič
* 18.03.1901 
Pantelejev, Jurij Alexandrovič
* 31.10.1901 
- Matjušin, Maxim Antonovič
* DD.MM.1901 
Semjonov, Alexandr Alexejevič
* 06.01.1902 
Jumašev, Andrej Borisovič
* 18.03.1902 
Kuzněcov, Konstantin Matvejevič
* 10.07.1902 
Dolinin, Michail Michajlovič
* 24.07.1902 
Kislov, Andrej Alexandrovič
* 13.12.1902 
- Nikitin, Alexandr Ivanovič
* DD.MM.1902 
Lebedev, Nikolaj Ivanovič
* 23.03.1903 
Indjuškin, Vasilij Ivanovič
* 10.04.1903 
Lapotnikov, Arsenij Vasilievič
* 29.04.1903 
Petrov, Anatolij Nikolajevič
* 08.09.1903 
Čelpanov, Fjodor Ivanovič
* 22.09.1903 
Muchin, Ivan Ivanovič
* 16.10.1903 
- Petrov, Nikolaj Nikolajevič
* 05.12.1903 
- Pucykin, Ilja Petrovič
* DD.MM.1903 
Bubnov, Konstantin Michajlovič
* 05.01.1904 
Artjušenko, Pavel Alexejevič
* 06.01.1904 
Martinajtis, Nikolaj Antonovič
* 01.03.1904 
Berzarin, Nikolaj Erastovič
* 01.04.1904 
Vasilenko, Pjotr Timofejevič
* 29.06.1904 
- Cvetkov, Vasilij Nikiforovič
* DD.MM.1904 
- Ganičev, Pjotr Ivanovič
* DD.MM.1904 
- Krauklis, Michail Michailovič
* DD.MM.1904 
Volkov, Alexej Vasilievič
* 09.01.1905 
Tutyškin, Gavriil Nikolajevič
* 08.02.1905 
Sokolov, Nikolaj Ivanovič
* 23.08.1905 
Vinogradov, Michail Jakovlevič
* 07.11.1905 
Feľdman, Nikolaj Eduardovič
* 04.12.1905 
Trifonov, Nikolaj Konstantinovič
* 06.12.1905 
Sandalov, Vladimir Alexandrovič
* 26.01.1906 
- Ševcov, Jevgenij Vasiljevič
* 25.02.1906 
- Černěnko, Nikolaj Maximovič
* 17.04.1906 
Alexandrov, Sergej Sergejevič
* 23.05.1906 
Ivanov, Vladimir Nikiforovič
* 24.07.1906 
Smirnov, Alexej Andrejevič
* 17.08.1906 
Mamuškin, Sergej Nikolajevič
* 21.09.1906 
Bajkov, Ivan Ivanovič
* 29.09.1906 
Novodranov, Nikolaj Ivanovič
* 02.11.1906 
- Fedotov, Michail Vasiljevič
* DD.MM.1906 
Gribakin, Gurij Vasiljevič
* DD.MM.1906 
- Suchorebrikov, Georgij Alexandrovič
* DD.MM.1906 
- von Keußler, Friedrich
* 25.01.1907 
Kurnikov, Lev Andrejevič
* 06.02.1907 
Michajlov, Konstantin Alexejevič
* 13.05.1907 
Zacharov, Boris Vasiljevič
* 14.05.1907 
Babajev, Vladimir Sergejevič
* 24.06.1907 
- Solonnikov, Orest Sergejevič
* 30.08.1907 
- Matvejev, Alexandr Ivanovič
* 28.10.1907 
Michajlov, Michail Petrovič
* 23.12.1907 
Kanatov, Alexandr Ivanovič
* DD.MM.1907 
Romanov, Georgij Alexejevič
* 06.01.1908 
Mostovoj, Vasilij Alexandrovič
* 02.02.1908 
Katkov, Vladimir Ivanovič
* 13.06.1908 
Uľjanovskij, Sergej Alexejevič
* 21.08.1908 
Orjol, Alexandr Jevstafjevič
* 28.08.1908 
Jeršov, Viktor Sergejevič
* DD.MM.1908 
Romanov, Nikolaj Konstantinovič
* DD.MM.1908 
Rožestvenskij, Zinovij Petrovič
† 14.01.1909
Afanasiev, Ivan Pavlovič
* 09.03.1909 
Vijk, Eduard Viljamovič
* 16.03.1909 
Palkin, Nikolaj Georgijevič
* 09.05.1909 
Zajevskij, Viktor Antonovič
* 11.08.1909 
Vasiljev, Pjotr Alexandrovič
* DD.MM.1909 
- Sedeľnikov, Nikolaj Jakovlevič
* 01.01.1910 
Vlasov, Viktor Vasiljevič
* 22.02.1910 
Sutjagin, Boris Vasilievič
* 13.06.1910 
Chijajnen, Lev Petrovič
* 08.12.1910 
Petrov, Georgij Georgijevič
* 08.12.1910 
- Jelisejev, Alexej Abramovič
* DD.MM.1910 
- Kozlov, Pjotr Pavlovič
* DD.MM.1910 
- Trušin, Ivan Ivanovič
* DD.MM.1910 
Čertov, Sergej Ivanovič
* DD.MM.1910 
Bočarov, Konstantin Dmitrievič
* 21.05.1911 
Jerašov, Ivan Michajlovič
* 26.09.1911 
Koreškov, Vladimir Stepanovič
* 15.12.1911 
- Ikonen, Nikolaj Alexandrovič
* DD.MM.1911 
- Kukin, Boris Alexejevič
* DD.MM.1911 
Nikolajevskij, Konstantin Afanasjevič
* DD.MM.1911 
Zverev, Jevgenij Alexandrovič
* 02.03.1912 
Gerasimov, Boris Ivanovič
* 24.07.1912 
Fadějev, Boris Ivanovič
* DD.MM.1912 
Gončar, Pantelejmon Maximovič
* 08.08.1913 
Artemjev, Boris Pavlovič
* DD.MM.1913 
- Baskakov, Konstantin Fjodorovič
* DD.MM.1913 
- Kozlov, Vasilij Ivanovič
* DD.MM.1913 
Ivanov, Vladimir Alexejevič
* 11.04.1914 
Požinskij, Boris Nikolajevič
* 24.07.1914 
Ameľko, Nikolaj Nikolajevič
* 22.11.1914 
Bagge af Boo, Georg Olaf
* 09.01.1915 
- Novikov, Boris Alexandrovič
* 17.07.1915 
- Stepanov, Vladimir Vasiljevič
* 28.07.1915 
Osipov, Vasilij Nikolajevič
* 30.12.1917 
- Akulov, Boris Trofimovič
* DD.MM.1921 
Zelenoj, Alexandr Pavlovič
† 04.09.1922
Volobujev, Jevgenij Ivanovič
* 22.01.1924 
Ganrio, Arkadij Viktorovič
* 26.06.1925 
Krylov, Jurij Viktorovič
* 08.12.1925 
Zolotuchin, Vjačeslav Dmitrievič
* 07.12.1926 
Ušakov, Alexandr Petrovič
* 23.01.1927 
Rjabov, Vilen Petrovič
* 24.03.1927 
Sysojev, Jurij Alexandrovič
* 03.05.1927 
Tumanov, Viktor Grigorjevič
* 30.10.1928 
Klitnyj, Nikolaj Gavrilovič
* 19.07.1929 
Černov, Jevgenij Dmitrievič
* 12.03.1930 
Kuzněcov, Oleg Alexejevič
* 16.11.1931 
Kuzmin, Anatolij Alexejevič
* 12.03.1933 
van der Vliet, Konstantin Petrovič
† DD.04.1933
Fjodorov, Jurij Alexandrovič
* 16.12.1934 
Modzalevskij, Vsevolod Ľvovič
† 12.01.1936
Pivnev, Jurij Stepanovič
* 17.10.1936 
Rachmin, Vladimir Petrovič
† 18.01.1938
- Zubarev, Jakov Konstantinovič
† 18.01.1938
- Šteingauzen, Pavel Alexandrovič
† 18.01.1938
Šorin, Vasilij Ivanovič
† 29.06.1938
Olejnik, Anatolij Grigorjevič
* 31.05.1939 
- Baranovskij, Vladimir Pavlovič
† 15.07.1941
Novikov, Ivan Jakovlevič
† 03.09.1941
Sevosťjanov, Pjotr Fjodorovič
† 10.11.1941
Smirnov, Pjotr Petrovič
† 08.01.1942
Jelisejev, Alexej Borisovič
† 22.12.1942
Maximov, Pjotr Vasiljevič
† 09.03.1946
Suchačjov, Jurij Alexandrovič
* 28.04.1946 
- von Oppen, Udo
† 18.09.1946
Petrov, Andrej Igorevič
* 10.09.1948 
Ralľ, Jurij Fjodorovič
† 16.09.1948
Avraamov, Nikolaj Jurjevič
† 03.04.1949
Čelpanov, Fjodor Ivanovič
† 25.10.1949
Dolinin, Michail Michajlovič
† 01.02.1950
Kuzněcov, Michail Jurjevič
* 27.08.1950 
Skriganov, Maxim Petrovič
† 24.02.1951
Putin, Vladimir Vladimirovič
* 07.10.1952 
Stepanov, Alexandr Jurjevič
* 29.11.1952 
- Novikov, Alexandr Viktorovič
* 02.06.1953 
Smelkov, Alexandr Fjodorovič
* 16.10.1953 
Vekman, Alexandr Karlovič
† 10.04.1955
Trajnin, Pavel Alexejevič
† 04.06.1956
Stepanov, Georgij Andrejevič
† 03.01.1957
- Drevnickij, Vasilij Martynovič
† 20.12.1957
- Černikov, Sergej Grigorjevič
* 12.02.1959 
Glušenkov, Nikifor Emmanuilovič
† 05.01.1960
Tkačjov, Andrej Vladimirovič
* 22.02.1960 
Dzjuba, Georgij Georgijevič
† DD.MM.1960
Nikolajenko, Jevgenij Makarovič
† 16.04.1961
Rjabuchin, Andrej Vladimirovič
* 05.06.1962 
Popov, Josif Ivanovič
† 06.12.1962
Ždan-Puškin, Alexandr Alexandrovič
† DD.MM.1962
Voronov, Vasilij Fjodorovič
† DD.03.1963
Verchovskij, Sergej Borisovič
† 24.12.1963
Filippov, Andrej Michailovič
† 05.05.1964
Rozdobuďko, Pjotr Makarovič
† 07.12.1964
Drozdov, Vladimir Alexandrovič
† 27.02.1965
Žuga, Sergej Jurjevič
* 24.03.1965 
Vdovičenko, Dmitrij Danilovič
† 28.07.1965
Abaňkin, Pavel Sergejevič
† 15.08.1965
Aržavkin, Alexandr Fjodorovič
† 16.09.1965
Morozov, Nikolaj Ivanovič
† 19.11.1965
Sučkov, Pjotr Ivanovič
† 01.05.1966
Klitnyj, Gavriil Michajlovič
† 17.05.1966
Jaroševič, Dmitrij Klimentjevič
† 10.10.1966
Semjonov, Alexandr Alexejevič
† 04.11.1967
Ležava, Vladimir Nesterovič
† 01.04.1968
Solovjev, Michail Georgijevič
† 25.10.1968
Jerlykin, Jevgenij Jefimovič
† 18.04.1969
Travnikov, Nikolaj Grigorjevič
† 05.01.1970
Vanifatjev, Alexandr Gerasimovič
† 12.10.1970
Zinčenko, Alexej Rodionovič
† 15.10.1970
Lunin, Nikolaj Alexandrovič
† 17.11.1970
Alexejev, Konstantin Stepanovič
† 24.01.1971
Kazakov, Michail Petrovič
† 05.07.1971
Bogdanovič, Abram Michajlovič
† 18.08.1971
Veščezerskij, Georgij Alexandrovič
† 28.09.1971
Maximov, Pjotr Georgijevič
† 27.10.1971
Jumašev, Ivan Stěpanovič
† 02.09.1972
Osipov, Alexandr Alexejevič
† 06.10.1972
Kolčin, Jevgenij Semjonovič
† 20.05.1973
Kabanov, Sergej Ivanovič
† 30.06.1973
Karelin, Anatolij Michajlovič
† 03.01.1974
Abramov, Nikolaj Osipovič
† 27.07.1974
Žmakin, Dmitrij Georgijevič
† 17.09.1974
Ložečniko, Andrej Alexandrovič
† 27.10.1974
Volovik, Fjodor Stepanovič
† 29.12.1974
Junakov, Jevgenij Gavrilovič
† DD.MM.1974
Korenev, Konstantin Julianovič
† 13.06.1975
Muľtan, Nikolaj Nikolajevič
† 19.09.1975
Preobraženskij, Valerij Anatolievič
† 25.10.1975
Stepanovič, Prokopij Grigorievič
† 31.08.1976
Kuzněcov, Konstantin Matvejevič
† 21.07.1977
Zajevskij, Viktor Antonovič
† 21.08.1977
Vinogradov, Nikolaj Sergejevič
† 05.09.1977
Ignatov, Nikolaj Konstantinovič
† 15.06.1978
Tuz, Daniil Andrejevič
† 12.03.1979
Starikov, Valentin Georgijevič
† 26.06.1979
Kotin, Žozef Jakovlevič
† 21.10.1979
Leonenkov, Vladimir Matvejevič
† 18.11.1979
Pilipenko, Ivan Kuzmyč
† 02.01.1980
Kudrjavcev, Sergej Valentinovič
† 17.01.1980
Petrov, Anatolij Nikolajevič
† 23.01.1980
Sekunov, Boris Alexandrovič
† DD.01.1980
Kozin, Alexandr Gerasimovič
† 07.02.1980
Krivoručko, Jakov Ionovič
† 11.02.1980
Sandalov, Vladimir Alexandrovič
† 04.05.1980
Karasjov, Anton Andrejevič
† 25.05.1980
Michajlov, Pjotr Pavlovič
† 04.01.1981
Belašjov, Viktor Grigorjevič
† 07.02.1981
Machlaj, Viktor Petrovič
† 07.02.1981
Kabo, Isaak Solomonovič
† 19.07.1981
Mironov, Sergej Anatolievič
† 05.09.1981
Belousov, Vladimir Ignatjevič
† 02.10.1981
Rutkovskij, Vladimir Ivanovič
† 09.08.1982
Žujko, Ivan Josifovič
† 22.11.1982
Ponomarjov, Dmitrij Grigorievič
† 26.12.1982
Pantelejev, Jurij Alexandrovič
† 05.05.1983
Mazin, Vasilij Alexandrovič
† 25.11.1983
Balašov, Ivan Filippovič
† 05.01.1984
Kozlov, Nikolaj Vasiljevič
† 08.01.1984
Fjodorov, Alexandr Dmitrijevič
† 26.01.1984
Kutaj, Dmitrij Ľvovič
† 17.03.1984
Parchomjuk, Ivan Lazarevič
† 14.05.1984
Belousov, Sergej Filippovič
† DD.MM.1984
Fjodorov, Viktor Vasiljevič
† DD.MM.1984
Jegipko, Nikolaj Pavlovič
† 06.07.1985
Ušakov, Vladimir Alexejevič
† 02.01.1986
Dianov, Alexandr Ivanovič
† 30.01.1986
Loginov, Nikolaj Konstantinovič
† 06.06.1986
Kotov, Vasilij Fjodorovič
† 11.11.1986
Kulik, Pjotr Petrovič
† 13.11.1986
Volkov, Viktor Jakovlevič
† 02.03.1987
Vorkov, Sergej Stepanovič
† 27.03.1987
Dobrovoľskij, Viktor Danilovič
† 04.06.1987
Jemeľjanov, Leonid Andrejevič
† 20.07.1987
Batyrev, Batyrev, Alexej Alexandrovič
† 25.07.1987
Petelin, Alexandr Ivanovič
† 01.09.1987
Vizeľ, Gleb Alexandrovič
† DD.MM.1987
Chvorostjanov, Ilja Alexejevič
† 19.02.1988
Globa, Jakov Nikolajevič
† 29.02.1988
Feľdman, Nikolaj Eduardovič
† 08.03.1989
Ruljuk, Anatolij Antonovič
† 07.04.1989
Žuravljov, Ivan Petrovič
† 03.05.1989
Kuzmin, Vasilij Petrovič
† 10.09.1989
Polikarpov, Ivan Alexejevič
† 07.01.1990
Remezov, Fjodor Nikitič
† 06.06.1990
Rogačevskij, Samuil Mironovič
† 24.07.1990
Fjodorov, Vasilij Panfilovič
† 28.09.1990
Rasskazov, Konstantin Ivanovič
† 15.04.1991
Osipov, Vasilij Nikolajevič
† 16.07.1991
Baranov, Nikolaj Michajlovič
† 22.07.1991
Kabanov, Ivan Petrovič
† 18.10.1991
Šadrič, Oleg Petrovič
† DD.MM.1991
Bajkov, Ivan Ivanovič
† 23.03.1992
- Šavcov, Dmitrij Semjonovič
† 14.05.1992
Uragan, Alexandr Avtonomovič
† 13.08.1992
- Kasjanov, Viktor Ivanovič
† 01.02.1993
Jerjoměnko, Anatolij Pavlovič
† 11.02.1993
Babij, Viktor Stepanovič
† 06.01.1994
Romaněnko, Ivan Georgijevič
† 10.08.1994
- Chrenov, Viktor Alexejevič
† 29.12.1994
Bogdenko, Valentin Lukič
† 25.10.1995
Karpov, Alexandr Dmitrijevič
† 13.01.1996
Kornjuško, Valerij Anatoljevič
† 16.06.1996
Akimov, Vladimir Iljič
† 15.10.1996
Samojlov, Vladimir Alexandrovič
† 13.01.1997
Russin, Jurij Sergejevič
† 17.02.1997
Kurnikov, Lev Andrejevič
† 27.04.1997
Orjol, Alexandr Jevstafjevič
† 20.06.1997
Borisejev, Nikolaj Sergejevič
† 10.12.1997
Jarygin, Georgij Ivanovič
† DD.07.1998
Busyrev, Valerij Michajlovič
† 17.08.1998
Kuzněcov, Oleg Alexejevič
† 03.02.1999
Jegorov, Sergej Grigorjevič
† 08.06.1999
Chijajnen, Lev Petrovič
† 12.06.1999
Agafonov, Viktor Pavlovič
† 17.12.1999
Mazurenko, Alexej Jefimovič
† 14.03.2000
Beljajev, Pavel Grigorjevič
† 20.04.2000
Pavlov, Anatolij Ivanovič
† 27.11.2000
Makarenkov, Grigorij Filippovič
† 31.03.2001
Sidorenko, Pjotr Antonovič
† DD.03.2001
Olejnik, Anatolij Grigorjevič
† 08.06.2001
Zarubin, Leonid Kirillovič
† 19.10.2001
Letučij, Alexandr Jakovlevič
† 06.07.2002
Romanenko, Pjotr Nikolajevič
† 27.08.2002
Pivnev, Jurij Stepanovič
† DD.MM.2002
Rassocho, Anatolij Ivanovič
† 30.09.2003
Kalinin, Alexej Michajlovič
† 01.09.2004
Avraamov, Georgij Nikolajevič
† 04.10.2004
Kičjov, Vasilij Grigorjevič
† 30.01.2005
Krylov, Jurij Viktorovič
† 15.06.2005
Gromov, Boris Ivanovič
† 02.11.2005
Šapovalov, Vladimir Semjonovič
† 23.02.2006
Avdochin, Gennadij Fjodorovič
† 09.04.2006
Korobicyn, Alexandr Ivanovič
† 09.04.2006
Pargamon, Ivan Nikolajevič
† 24.01.2007
Barannik, Vladimir Grigorievič
† 17.03.2007
Bannych, Michail Vladimirovič
† 02.11.2007
Iľčenko, Jurij Anatolievič
† 16.01.2008
Tomko, Jegor Andrejevič
† 01.04.2008
Feďjakov, Sergej Michajlovič
† 04.01.2009
Sokolov, Nikolaj Semjonovič
† 11.02.2009
Kuzněcov, Josif Matvejevič
† 22.02.2009
Ponikarovskij, Valentin Nikolajevič
† 15.08.2009
Chramcov, Viktor Michajlovič
† 01.07.2010
Petelin, Alexandr Alexandrovič
† 29.01.2011
Kozlov, Valentin Stepanovič
† 04.02.2011
Michajlovskij, Arkadij Petrovič
† 17.05.2011
Domnin, Vladimir Ivanovič
† 19.11.2012
Rassocha, Boris Nikolajevič
† 14.11.2013
Ustimenko, Jurij Gavrilovič
† 03.01.2014
Nevolin, Georgij Lukič
† 12.02.2015
Černov, Jevgenij Dmitrievič
† 29.01.2016
Černavin, Lev Davydovič
† 09.05.2016
Minakov, Vasilij Ivanovič
† 08.10.2016
Volobujev, Jevgenij Ivanovič
† 02.12.2016
Komaricyn, Anatolij Alexandrovič
† 12.02.2017
Kudrjašov, Igor Vasilievič
† 05.06.2018
- Kalabin, Vladimir Ivanovič
† 20.12.2018
Gorev, Viktor Alexejevič
† 04.06.2020
Surov, Alexej Borisovič
† 06.06.2020
Jerjomin, Vasilij Petrovič
† 30.06.2020
Patrušev, Jurij Nikolajevič
† 04.09.2020
Ketov, Rjurik Alexandrovič
† 01.12.2020
Pevnev, Ivan Ivanovič
† DD.MM.RRRR
Porter, Arkadij Grigorievič
† DD.MM.RRRR
Ščeklejn, Vasilij Vasiljevič
† DD.MM.RRRR

Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
02.06.1683-03.09.1700
Semjonovský zábavní pluk
The Semyonovo Entertainment Regiment
03.06.1683-??.06.1700
Preobraženský zábavní pluk
The Preobrazhenskoe Entertainment Regiment
DD.06.1700-??.03.1800
Preobraženský pluk osobní gardy
The Preobrazhenskoe Body Guards Regiment
03.09.1700-DD.03.1800
Semjonovský pluk osobní gardy
The Semyonovo Body Guards Regiment
DD.MM.1743-29.03.1800
Izmajlovský pluk osobní gardy
The Ismaylovo Body Guards Regiment
DD.12.1756-??.07.1914
Granátnický pluk osobní gardy
Grenadiers Body Guards Regiment
21.03.1800-DD.MM.1864
1. kadetský sbor
1st Cadet Corps
29.03.1800-09.06.1800
Pluk osobní gardy Jeho Imperátorského Veličenstva Konstantina Pavloviče
His Imperial Majesty Body Guards Regiment of Constantin Pavlovitch
DD.03.1800-25.03.1801
Pluk osobní gardy Jeho Imperátorského Veličenstva
His Imperial Majesty Body Guards Regiment
DD.03.1800-26.03.1801
Pluk osobní gardy Jeho Imperátorského Veličenstva Alexandra Pavloviče
His Imperial Majesty Body Guards Regiment of Alexander Pavlovitch
09.06.1800-26.03.1801
Pluk osobní gardy Jeho Imperátorského Veličenstva Nikolaje Pavloviče
His Imperial Majesty Body Guards Regiment of Nicholash Pavlovitch
25.03.1801-??.07.1914
Preobraženský pluk osobní gardy
The Preobrazhenskoe Body Guards Regiment
26.03.1801-??.07.1914
Izmajlovský pluk osobní gardy
The Ismaylovo Body Guards Regiment
DD.03.1801-??.07.1914
Semjonovský pluk osobní gardy
The Semyonovo Body Guards Regiment
DD.MM.1802-DD.07.1917
Pážecí sbor
Pages Corps
22.05.1806-17.03.1917
Myslivecký pluk osobní gardy
Hunting Body Guards Regiment
19.10.1811-??.07.1914
Finský pluk osobní gardy
The Finland Body Guards Regiment
08.02.1812-DD.MM.1917
Ministerstvo vojenství
Military Ministry
14.03.1812-DD.07.1914
1. brigáda 1. gardové pěší divize
1st Brigade of 1st Guards Infantry Division
14.03.1812-DD.07.1914
1. gardová pěší divize
1st Guards Infantry Division
14.03.1812-DD.07.1914
2. brigáda 1. gardové pěší divize
2nd Brigade of 1st Guards Infantry Division
14.03.1812-23.05.1813
3. brigáda 1. gardové pěší divize
3rd Brigade of 1st Guards Infantry Division
25.04.1813-??.07.1914
Pavlovský pluk osobní gardy
The Pavlovsk Body Guards Regiment
24.10.1817-??.07.1914
Moskevský pluk osobní gardy
The Moscow Body Guards Regiment
DD.MM.1820-30.09.1849
Dělostřelecké učiliště
Artillery School
05.06.1826-14.03.1882
Zkušební jezdecký pluk
Test Riding Regiment
14.10.1827-02.06.1917
Rota palácových granátníků
Palace Grenadier Company
08.12.1832-DD.MM.1855
Císařská vojenská akademie
Imperial Military Academy
DD.MM.1832-DD.MM.1832
Volyňský pluk osobní gardy
The Volhynien Body Guards Regiment
30.09.1849-19.11.1917
Michajlovské dělostřelecké učiliště
Mikhail Artillery School
30.08.1855-06.11.1917
Nikolajevská inženýrská akademie
Nicholas Engineering Academy
30.08.1855-06.11.1917
Nikolajevské inženýrské učiliště
Nicholas Engineering School
11.09.1855-DD.MM.1914
Michajlovská dělostřelecká akademie
Mikhail Artillery Academy
DD.MM.1855-DD.MM.1909
Nikolajevská akademie Generálního štábu
Nicholas Academy of General Staff
DD.MM.1857-DD.07.1914
1. brigáda 1. gardové jezdecké divize
1st Brigade of 1st Guards Cavalry Division
DD.MM.1857-DD.07.1914
1. brigáda 2. gardové jezdecké divize
1st Brigade of 2nd Guards Cavalry Division
DD.MM.1857-DD.07.1914
1. gardová jezdecká divize
1st Guard Cavalry Division
DD.MM.1857-DD.07.1914
2. brigáda 1. gardové jezdecké divize
2nd Brigade of 1st Guards Cavalry Division
DD.MM.1857-DD.07.1914
2. brigáda 2. gardové jezdecké divize
2nd Brigade of 2st Guards Cavalry Division
DD.MM.1857-DD.07.1914
2. gardová jezdecká divize
2nd Guards Cavalry Division
09.01.1863-23.10.1917
Hlavní dělostřelecká správa
Main Artillery Office
07.02.1863-DD.02.1918
Hlavní správa vojenských školních zařízení
Main Administration of School of Military Equipment
DD.MM.1863-DD.MM.1882
2. Sankt-petěrburské vojenské gymnázium
2nd St. Petersburg Military Gymnasium
DD.MM.1863-DD.11.1917
Pavlovské vojenské učiliště
Pavel Military School
DD.MM.1864-DD.MM.1882
1. sankt-petěrburské vojenské gymnázium
1st St. Petersburg Military Gymnasium
DD.MM.1864-DD.MM.1917
Nikolajevské jezdecké učiliště
Nicholas Cavalry School
DD.MM.1866-DD.12.1917
Alexandrovská vojensko-právní akademie
Alexander Military Law Academy
??.03.1875-14.03.1882
Školní jízdní eskadrona
School Riding Squadron
01.03.1877-DD.MM.1918
1. armádní sbor
1st Army Corps
DD.MM.1877-DD.07.1914
3. brigáda 1. gardové jezdecké divize
3rd Brigade of 1st Guards Cavalry Division
DD.MM.1881-DD.MM.1935
Císařská vojenská medicínská akademie
Imperial Military Medical Academy
14.03.1882-DD.MM.1918
Důstojnická dělostřelecká škola střelby
Officers Artillery School
26.03.1882-DD.MM.1914
Důstojnická jezdecká škola
Officers Riding School
DD.MM.1882-DD.MM.1917
1. kadetský sbor
1st Cadet Corps
DD.MM.1882-DD.MM.1917
2. kadetský sbor
2nd Cadet Corps
DD.MM.1894-DD.MM.1912
Vojenská elektrotechnická škola
Military Electrical Engineering School
07.05.1895-DD.07.1914
I. oddíl jízdního dělostřelectva osobní gardy
1st Battalion Mounted Artillery Body Guards
09.09.1906-DD.MM.1914
Petěrburgský vojenský okruh
Peterburg Military District
30.03.1909-DD.MM.1918
Hlavní gymnasticko-šermířská škola
Main Gymnastics-Fencing School
DD.MM.1909-DD.MM.1914
Císařská Nikolajevská vojenská akademie
Imperial Nicholas Military Academy
DD.MM.1911-02.08.1918
Intendantská vojenská akademie
Military Quartermaster Academy
DD.MM.1912-DD.MM.1918
Důstojnická vojenská elektrotechnická škola
Officer Military Electrical Engineering School
DD.MM.1914-DD.MM.1918
Císařská Nikolajevská vojenská akademie
Imperial Nicholas Military Academy
DD.MM.1914-28.03.1919
Michajlovská dělostřelecká akademie
Mikhail Artillery Academy
02.06.1917-17.02.1921
Rota granátníků Sv. Jiří
St. George´s Grenadiers Company
DD.03.1918-DD.01.1935
Námořní síly Baltského moře
Maritime Forces of Baltic sea
06.09.1918-30.12.1922
Petrohradský vojenský okruh
Petrograd Military District
30.12.1922-01.02.1924
1. střelecký sbor
1st Rifle Corps
31.12.1922-01.02.1924
Petrohradský vojenský okruh
Petrograd Military District
DD.11.1923-01.02.1924
11. střelecký sbor
11th Rifle Corps
01.02.1924-DD.MM.1926
1. střelecký sbor
1st Rifle Corps
01.02.1924-DD.10.1925
11. střelecký sbor
11th Rifle Corps
01.02.1924-24.06.1941
Leningradský vojenský okruh
Leningrad Military District
15.11.1926-DD.01.1940
Velitelství letectva Leningradského vojenského okruhu
Air Force Headquarters of the Leningrad Military District
01.01.1927-01.01.1933
4. letecká brigáda
4th Aviation Brigade
09.07.1930-DD.10.1939
19. střelecký sbor
19th Rifle Corps
DD.MM.1931-21.05.1936
4. turkestánská střelecká divize
4th Turkestan Rifle Division
01.05.1932-10.10.1934
11. mechanizovaný sbor
11th Mechanised Corps
DD.MM.1934-05.04.1938
7. mechanizovaný sbor
7th Mechanised Corps
11.01.1935-25.02.1946
Baltská flota - 1. formování
Baltic Fleet - 1st forming
DD.03.1935-DD.08.1935
2. ponorková brigáda Baltské floty - 1. formovaní
2nd Submarine Brigade of the Baltic Fleet - 1st forming
DD.08.1936-17.11.1939
2. ponorková brigáda Baltské floty - 2. formovaní
2nd Submarine Brigade of the Baltic Fleet - 2nd forming
25.09.1936-11.09.1939
33. střelecký sbor
33rd Rifle Corps
00.11.1939-30.11.1939
7. armáda
7th Army
DD.MM.1939-31.12.1991
Leningradská námořní základna
Leningrad Naval Base
28.03.1940-24.06.1941
Vzdušné síly Leningradského vojenského okruhu
Air Force of the Leningrad Military District
15.08.1940-07.07.1941
3. stíhací letecká divize
3rd Fighter Aviation Division
25.05.1941-24.06.1941
23. armáda
23rd Army
24.06.1941-21.09.1941
Leningradský vojenský okruh
Leningrad Military District
24.06.1941-23.08.1941
Vzdušné síly Severního frontu
Air Force of the Northern Front
DD.06.1941-DD.MM.RRRR
1. mino-torpédonosný letecký pluk vzdušných sil vojenského námořnictva
1st Mine-Torpedo Aviation Regiment of the Navy Air Force
DD.06.1941-DD.MM.RRRR
196. stíhací letecký pluk
196th Fighter Aviation Regiment
DD.06.1941-DD.MM.1941
22. samostatná spojovací letka
22th Detached Liaison Aviation Squadron
04.07.1941-20.07.1941
Leningradská domobranecká armáda
Leningrad People\'s Militia Army
09.08.1941-DD.09.1941
107. samostatný tankový prapor
107th Detached Tank Battalion
DD.09.1941-DD.MM.1941
104. samostatná stíhací letka vzdušných sil vojenského námořnictva
104th Detached Fighter Aviation Squadron of the Navy Air Force
DD.10.1941-DD.MM.RRRR
57. střemhlavý bitevní letecký pluk vojenského námořnictva
57th Dive Assault Aviation Regiment of the Navy
DD.MM.1941-DD.MM.1941
104. samostatná stíhací letka vzdušných sil vojenského námořnictva
104th Detached Fighter Aviation Squadron of the Navy Air Force
DD.MM.1941-DD.MM.1941
104. samostatná stíhací letka vzdušných sil vojenského námořnictva
104th Detached Fighter Aviation Squadron of the Navy Air Force
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
61. stíhací letecká brigáda vzdušných sil vojenského námořnictva
61st Fighter Aviation Brigade of the Navy Air Force
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
61. stíhací letecká brigáda vzdušných sil vojenského námořnictva
61st Fighter Aviation Brigade of the Navy Air Force
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
61. stíhací letecká brigáda vzdušných sil vojenského námořnictva
61st Fighter Aviation Brigade of the Navy Air Force
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
61. stíhací letecká brigáda vzdušných sil vojenského námořnictva
61st Fighter Aviation Brigade of the Navy Air Force
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
61. stíhací letecká brigáda vzdušných sil vojenského námořnictva
61st Fighter Aviation Brigade of the Navy Air Force
25.11.1942-20.02.1949
13. letecká armáda
13th Air Army
DD.06.1945-09.07.1945
Leningradský front
Leningrad Front
09.07.1945-09.05.1946
3. letecká armáda
3rd Air Army
09.07.1945-06.09.1991
Leningradský vojenský okruh
Leningrad Military District
20.02.1949-DD.04.1964
76. letecká armáda
76th Air Army
20.03.1951-DD.02.1958
50. stíhací letecká divize
50th Fighter Aviation Division
04.04.1968-DD.04.1980
76. letecká armáda
76th Air Army
06.09.1991-31.12.1991
Leningradský vojenský okruh
Leningrad Military District
01.01.1992-DD.MM.RRRR
Leningradská námořní základna
Leningrad Naval Base
20.09.2010-DD.MM.RRRR
Západní vojenský okruh
Western Military District
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
1. mino-torpédonosný letecký pluk vzdušných sil vojenského námořnictva
1st Mine-Torpedo Aviation Regiment of the Navy Air Force
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
116. samostatná armádní průzkumná letka - 1. formováni
116th Detached Army Reconnaissance Aviation Squadron - 1st forming
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
25. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
25th Fighter Aviation Army of the Air Defence
DD.MM.RRRR-15.08.1940
42. letecká brigáda
42nd Aviation Brigade
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
6. armáda letectva a protivzdušné obrany
6th Air and Air Defense Army
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vrchné velení vojenského námořnictva
Navy High Command
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Výcviková ponorková brigáda Baltské floty
Submarine Training Brigade of the Baltic Fleet
Průmyslové podniky:
Industry:
05.11.1704-12.01.1705
Admiralitní dům
12.01.1705-DD.MM.1800
Sankt-Petěrburská admiralita
15.10.1711-DD.MM.1882
Petrohradský arzenál
DD.MM.1712-DD.MM.1713
Skampavijní dvůr
DD.MM.1713-DD.MM.1721
Galejní dvůr
03.03.1721-10.07.1806
Ochtěnská loděnice
DD.MM.1722-DD.02.1918
Ižorský admiralitní a mechanický závod
DD.MM.1724-31.12.1907
Loděnice Galejního ostrůvku
DD.MM.1792-DD.MM.1794
Slévárensko-mechanický závod Morgana
DD.MM.1794-DD.MM.1881
Slévárensko-mechanický závod Bairda
DD.MM.1800-DD.MM.1844
Hlavní admiralita
DD.MM.1800-31.12.1907
Nová admiralita
28.02.1801-DD.MM.1848
Kronštadtské slévarny
10.07.1806-DD.MM.1818
Panoptický institut
DD.MM.1818-DD.MM.1828
Ochtěnská loděnice
DD.MM.1828-DD.MM.1896
Ochtěnská admiralita
DD.MM.1848-DD.11.1922
Putilovský závod
26.05.1856-14.05.1874
Baltický slévárenský, mechanický a výrobní závod a Karr & McPherson
16.05.1863-03.11.1922
Obuchovská ocelárna
10.07.1866-DD.MM.1872
Zbrojní dílny
DD.MM.1872-03.06.1882
Státní závod polního dělostřelectva
14.05.1874-DD.MM.1876
Baltická železárenská a mechanická společnost
DD.MM.1876-DD.MM.1894
Ruská Baltická železárenská, loďařská a mechanická a.s.
DD.MM.1881-DD.MM.1922
Francouzsko-ruský závod
03.06.1882-DD.03.1918
PAO Strojírenský závod M. I. Kalinina
03.06.1882-DD.03.1918
Petrohradská zbrojovka
DD.MM.1882-DD.MM.1914
Petrohradská zbrojovka
DD.MM.1894-19.10.1914
Baltické loděnice a mechanický závod
DD.MM.1896-DD.MM.1913
Loděnice, slévárna a mechanický závod Crichtonská loděnice Ministerstva námořnictví v nájmu a.s. Crichton & Co.
31.12.1907-DD.MM.1913
Admiralitní loděnice
DD.01.1910-DD.MM.1915
První ruská společnost vzduchoplavby S. S. Ščetinin a spol.
01.05.1913-DD.04.1914
V. A. Lebeď a spol.
DD.MM.1913-19.10.1914
Admiralitní loděnice a věžový závod
DD.MM.1913-DD.MM.1915
Petrozavod
DD.04.1914-DD.11.1920
Akciová společnost vzduchoplavectví V. A. Lebeděv
19.10.1914-07.03.1918
Sdružení Admiralitní loděnice a Baltického závodu
19.10.1914-07.03.1918
Sdružení Admiralitní loděnice a Baltického závodu
DD.MM.1914-DD.MM.1918
Arzenál Petra I.
DD.MM.1915-DD.MM.1920
Ochtinský muniční cech Admiralitní loděnice
DD.MM.1915-28.09.1918
Závod létajících strojů První ruské společnosti vzduchoplavby Gamajun
DD.02.1918-23.01.1920
Mechanický Ižorský závod
07.03.1918-28.10.1921
Admiralitní loděnice
07.03.1918-DD.MM.1934
Baltické loděnice a mechanický závod
28.09.1918-DD.MM.1920
Letecký závod Gamajun
DD.MM.1918-DD.MM.1921
Mechanický dělostřelecký závod Arzenál Petra Velikého
23.01.1920-20.02.1926
Ižorská ocelárna
DD.11.1920-DD.11.1922
Petrohradský státní spojený letecký závod
DD.MM.1920-DD.MM.1921
Ochtinský muniční cech Crichton
28.10.1921-DD.06.1922
Admiralitní oddělení Baltického závodu
DD.MM.1921-DD.MM.1922
Ochtinský muniční závod Crichton
DD.MM.1921-DD.MM.1928
Státní mechanický dělostřelecký závod Rudý Arzenál
DD.06.1922-12.01.1926
Oddělení André Martyho Baltického závodu
03.11.1922-DD.MM.1933
Petrohradský státní zbrojní, optický a ocelářský závod Bolševik
DD.11.1922-DD.MM.1927
Státní letecký závod č. 3 Rudý letec
DD.11.1922-15.12.1934
Závod Rudý Putilovec
DD.MM.1922-DD.MM.1923
Ochtinský muniční závod a loděnice
DD.MM.1922-13.01.1926
Republikánský strojírenský závod a válcovny mědi Karla Liebknechta
DD.MM.1923-DD.MM.1924
Petrohradský muniční závod Fugaz
DD.MM.1924-DD.MM.1927
Mechanický, slévárenský a muniční závod Petrozavod
DD.MM.1925-10.09.1926
Pohyblivá letecká opravárenská základna
12.01.1926-31.12.1936
Leningradské loděnice a mechanický závod André Martyho
20.02.1926-DD.MM.1941
Státní Ižorský závod
10.09.1926-DD.MM.1927
Letecké opravárenské dílny č. 3
DD.MM.1927-DD.MM.1941
Leningradský letecký závod č.23
DD.MM.1927-01.06.1928
Letecké opravny č. 3
DD.MM.1927-21.08.1931
Mechanický závod Petrozavod
01.06.1928-DD.08.1941
Letecký opravárenský závod č. 47 Maxima Gorkého
DD.MM.1928-DD.MM.1934
Státní mechanický závod č. 7
13.06.1931-01.01.1937
Závod lodních mechanismů Sudomech
21.08.1931-DD.MM.1936
Loděnice Petrozavod
16.03.1932-DD.MM.1936
Leningradský strojírenský závod K. E. Vorošilova
26.10.1932-DD.MM.1936
Leningradský závod pokusného strojírenství S. M. Kirova
06.11.1933-DD.MM.1938
Lenmetalurgstroj
DD.MM.1933-DD.MM.1942
Státní svazový strojírenský a ocelářský závod Bolševik
15.12.1934-15.11.1973
Leningradský Kirovův závod
DD.MM.1934-30.12.1936
Baltický závod Sergo Ordžonikidze
DD.MM.1934-DD.MM.1940
Státní svazový strojírenský závod č. 7
30.12.1936-DD.05.1940
Leningradský závod pokusného strojírenství č. 185 S. M. Kirova
30.12.1936-DD.MM.1965
Loděnice č. 189 Sergo Ordžonikidze
DD.MM.1936-DD.07.1941
Leningradský státní závod č. 174 K. E. Vorošilova
DD.MM.1936-DD.MM.1969
Leningradský státní závod č. 370
DD.MM.1936-30.12.1936
Leningradský závod pokusného strojírenství č. 329 S. M. Kirova
31.12.1936-21.12.1957
Loděnice č. 194 André Martyho
01.01.1937-25.10.1966
Loděnice č. 196
DD.MM.1938-12.08.1940
Lenkranstroj
01.10.1939-DD.07.1941
Vědecko-výzkumný institut č. 49
DD.05.1940-DD.07.1941
Oddělení hlavního konstruktéra závodu č. 174
12.08.1940-DD.08.1941
Leningradský letecký závod č. 381
DD.MM.1940-DD.MM.1967
Státní svazový strojírenský závod č. 7 M. V. Frunzeho
DD.MM.1941-DD.MM.194R
Dělostřelecký závod č. 8 M. I. Kalinina
DD.MM.1941-DD.MM.1947
Ižorský závod
DD.MM.1941-DD.MM.194R
PAO Strojírenský závod M. I. Kalinina
DD.MM.1941-DD.09.1943
Vědecko-výzkumný institut č. 49
DD.01.1942-DD.02.1942
Leningradský státní závod č. 174 K. E. Vorošilova
DD.02.1942-DD.08.1942
Omský státní závod č. 174 K. E. Vorošilova
DD.MM.1942-DD.MM.1945
Státní svazový závod č. 232
DD.09.1943-DD.MM.1966
Vědecko-výzkumný institut č. 49
DD.MM.1944-DD.MM.1967
Leningradský letecký závod č. 272
DD.MM.1945-DD.MM.1957
Státní svazový závod č. 232 Bolševik
DD.MM.1947-DD.MM.1976
Ižorský závod A. A. Ždanova
21.12.1957-31.01.1972
Leningradský Admiralitní závod
DD.MM.1957-17.08.1984
Závod Bolševik
DD.MM.1965-DD.MM.1992
Baltický závod Sergo Ordžonikidze
25.10.1966-31.01.1972
Leningradský Novoadmiralitní závod
DD.MM.1966-24.04.1971
Centrální vědecko-výzkumný institut automatizačního zařízení
DD.MM.1967-DD.MM.1976
Leningradský Severní závod
DD.MM.1967-08.06.1994
Výrobní sdružení Arzenál M. V. Frunzeho
DD.MM.1969-DD.MM.1985
Petrozavod
24.04.1971-22.06.1976
Centrální vědecko-výzkumný institut Granit
31.01.1972-30.03.1992
Leningradské Admiralitní sdružení
15.11.1973-DD.MM.1992
Výrobní sdružení Leningradský Kirovský závod
22.06.1976-01.07.1990
Leningradské vědecko-výrobní sdružení Granit
DD.MM.1976-04.11.1992
Výrobní sdružení Ižorský závod A. A. Ždanova
DD.MM.1976-DD.11.1994
Výrobní sdružení Leningradský Severní závod
17.08.1984-DD.MM.1992
Výrobní sdružení Závod Bolševik
DD.MM.1985-DD.MM.1992
Společný rusko-švédský podnik Sederval-Ritm
01.07.1990-14.02.1997
Centrální vědecko-výzkumný institut Granit
30.03.1992-DD.MM.2001
Admiralitní loděnice s.p.
04.11.1992-DD.MM.RRRR
PAO Ižorské závody
DD.MM.1992-DD.MM.1996
AOOT Baltické loděnice
DD.MM.1992-DD.MM.2003
FGUP Státní Obuchovský závod
DD.MM.1992-DD.MM.RRRR
OAO Kirovský závod
DD.MM.1992-DD.MM.2001
OAO Petrozavod
08.06.1994-DD.MM.RRRR
OAO Strojírenský závod Arzenál
DD.11.1994-DD.MM.RRRR
FGUP Leningradský Severní závod
DD.MM.1996-DD.MM.2011
OAO Baltické loděnice
14.02.1997-18.05.2006
FGUP Centrální vědecko-výzkumný institut Granit
DD.04.2001-DD.MM.RRRR
Speciální technologické středisko s.r.o.
DD.MM.2001-11.11.2008
FGUP Admiralitní loděnice
DD.MM.2003-DD.MM.RRRR
GOZ Obuchovský závod a.s.
18.05.2006-30.06.2016
OAO Koncern Granit-Elektron
11.11.2008-04.12.2015
OAO Admiralitní loděnice
DD.MM.2011-DD.MM.RRRR
Baltický závod - loděnice s.r.o.
04.12.2015-DD.MM.RRRR
Admiralitní loděnice a.s.
30.06.2016-DD.MM.RRRR
Koncern Granit-Elektron a.s.
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Petrohrad
URL : https://www.valka.cz/Sankt-Peterburg-t90166#374512Version : 0
Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

mno, jeste sem si uvedomil jednu vec, pri linkovani generality, Jirka Fidler uvadi nazev jako


pětěrburg


misto pouzivaneho


petěrburg


a kdyz se clovek podiva na to, jak se nazev v rustine cte, a z ceho vznikl,


[sankt pʲɪtʲɪrˈburk]
https://cs.wikipedia.org/wiki/Petrohrad


tak by to asi melo byt spravne s tema dvema ě misto jen jednim, ne ?
URL : https://www.valka.cz/Sankt-Peterburg-t90166#374940Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No on Jirka Fidler to "ě" místo "e" používá v přepisech z ruštiny častěji než je obecně zvykem. Místo dosavadního úzu to přepisuje tak, jak se to vyslovuje. Nebo tak nějak to říkal.
URL : https://www.valka.cz/Sankt-Peterburg-t90166#374952Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Tady jsou pravidla transkripce a transliterace:
www.lib.cas.cz
URL : https://www.valka.cz/Sankt-Peterburg-t90166#374953Version : 0
MOD