Hledání informací o předkovi z 1.sv. války

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Dobrý den,
pátrám po svém předkovi, který se zúčastnil 1.sv. války a chtěla bych poprosit o jakékoli informace.
Jmenuje se František Drápala (některé dokumenty uváděly příjmení Drápal) a pocházel z Rožnova pod Radhoštěm. Narodil se roku 1876. Podroben prohlídce a shledán způsobilým byl někdy na jaře roku 1915 a nejspíš již v létě byl nasazen do bojových operací. Byl začleněn do zeměbraneckého pěšího pluku, konkrétně by to měl být 9. pěší pluk,jehož oddíly v době jeho odvedení bojovaly v Haliči proti Rusům. Bojoval na východní frontě.
Zemřel v zajetí v červenci 1917 v nemocnici v Makejevských ocelových slévárnách ve východoukrajinském městě Makejevka.
O jeho pluku, bojích apod. bohužel nic nevím a také bych se ráda dozvěděla něco víc o něm samotném.
Děkuji za sebemenší info.
Natálie
URL : https://www.valka.cz/Hledani-informaci-o-predkovi-z-1-sv-valky-t250135#689371 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Děkuju Smile
URL : https://www.valka.cz/Hledani-informaci-o-predkovi-z-1-sv-valky-t250135#689382 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more