Hledisko pro uznání či naopak neuznání okupovaného či osamostatněného území

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

DISKUZE PŘESUNUTA Z https://www.valka.cz/topic/view/77972

S tym Krymom je to na povazenu, medzinarodne okrem rusakov a par ich kamosov ho nikdo nepovazuje za sucast Ruska ani UN. Ostatne uznanie okupacie by bole velkym precedensom pre buducnost
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684645 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to sice jo, ale mas to jak s okupovanymi uzemimi v Izraeli, nebo s Tibetem, proste silnejsi ma, a ostatni maj smulu ... a tady neni zadna vize, ze by se neco zmenilo, zjevne i ty sankce v minulosti uvalene na Rusko byly jen s cilem oslabit Evropu, ktera na to skocila, kdyz USA prohlasily, ze v pripade utoku na Ukrajinu uvali konecne takove sankce, jake by Rusko pocitilo (hodne zabavna je treba predstava, ze se nespusti NordStream, a plyn budeme brat kde, ze jsem tak smely? treba z tech lodi, ktere sliboval Trump, a ktere se, ehm, ani nezacaly stavet ...) ... Zatim ale neudelal nikdo nic, a Krym je tedy v ruskych rukou, a nemyslim si, ze by se to mohlo bez nasili nejak zmenit.
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684661 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

kluci, netahejme do toho imaginární mezinárodní společenství apod., tohle si musíme rozhodnout sami, protože neexistuje žádné univerzálně platné pravidlo ani žádná (nezávislá) autorita, která by o tomto rozhodovala.
Nemusí se to týkat je těch kontroverzních oblastí (Krym, Abcházie, Jižní Osetie, Podněstří, Tibet), ale i těch "správných" (Tchaj-wan, Kosovo, Golany, Navassa, ...)
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684671 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

V podstate súhlasim, lebn je mi nejako "morálne" na blytí z reality. Lebo ak pripustím že je tomu tak ako zrejme je tak nič nebráni napr. tým rusákom aby sa rozbehli kam chcú a zistali tam. Otázka kto bude dalši na rade. UA je mi s prepáčením úprimne ukradnutá to je vlastne jedna z krajín v buffer zone takže viac menej sa dá počítať zo vśím. Ale kto zaručí že rusákovi neprepne v makovici a narozbehne sa ďalej...


Btw ja viem že UN, EU su impotentné organizácie a ich smiešne sankcie sú na smiech a na to aby mohli vykázať že niečo urobili, ale zas až nie tak moc aby nasrali.
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684714 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

DIKSUZI JSEM VYLOUPNUL A PŘESUNUL, AŤ NEPLEVELÍME

no to Ti klidně být může, blivno, ale to je holt realita výše zmíněných "silných" států, ty si prostě mohou dělat vše v mezích, které jim povolí jiní stejně silní či silnější aktéři (a ne, nejde použít analogii se státem vs občan)

To že Ti je UA ukradená, protože je v nárazníkovým pásmu RU, ale jiné státy třeba ne, tak jen proto, že jsou dál, tak to je ku*va pokrytecký. I když rozumím tomu co se možná snažíš říct ... jak to chápu alespoň já, tedy že UA je bohužel mnohonárodnostní (i kulturní) slepenec, který se neustále převaluje z jedný strany na druhou (tj. proruský vs proamerický extrém) a nedokáže balancovat svou politiku, tak si za to může UA vlastně sama. Což určitě má svůj kus pravdy, ale kdyby jen existovala jednoduchá řešení ...

No a co zabraní RU, aby se rozeběhly někam do dály ala "Drang nach Westen"? Třeba další stejně silní, resp. silnější aktéři. Protože si můžeme o RU vedení myslet cokoli, ale debilové to rozhodně nejsou, momentálně retardovaní také ne a nějakou dyskalkulií taky netrpí.
Takže z hlediska vojenské síly, aby se rozhodli jet ke kanálu, museli by překonat síly NATO (27 členů)
- vojáku NATO: 3.317.000
- vojáků NATO bez US: 1.965.500
- vojáků NATO bez US a TR: 1.520.000
- vojáků RU: 1.014.000

Takže i kdyby do tohot konfliktu nezasahovaly US a TR, pořád je to 1,5 mil vojáků na vlastním území vs méně než 1 mil vojáků mimo vlastní území (RU nemůže použít všechny své vojska, protože je musí držet na svém území kvůli stabilitě konfliktních oblastí a případné výsadky z jiných směrů, resp. týla). Plus bysme k tomu měli připočítat státy mimo krajiny NATO (SE, FI, AT, GE, UA, ...), které jsou buď silně navázané (smlouva mezi NATO a EU) anebo mají silnou averzi k RU (což může dělat dalších 0,5 mil vojáků). Asi je logický, kdo tahá za kratší konec, tohle by prostě RU nemohlo vyhrát

- rozpočet států NATO: 1.174.240 mil USD
- rozpočet NATO bez US: 363.100 mil USD
- rozpočet NATO bez US a TR: 350.043 mil USD
- rozpočet RU: +/- 60.000 mil USD

Takže rozpočet RU je téměř šest krát menší než států NATO bez US a TR. Rozlohou největší země na světě, s nejdelšíma hranicema, sama mající konfliktní / nestabilní oblasti (Čečna, Ingušsko, Dagestán, ...) má menší rozpočet něž Spojené království anebo Německo, a jen o něco vyšší než Francie ... Takže kde by na nějaký válčení vzalo?
Krom toho, ty území je potřeba nějak udržovat, spravovat a vlastně i opravit po válce, kde by na to vzalo? Co by bylo schopný z těch států ukrást, aby se zahojilo a zaplatilo za techniku a vojákům? Už takhle muselo napumpovat nemalé peníze do Krymu a to je to oblast, která je vůči RU naprosto nekonfliktní a není potřeba tam udržovat pacifikační kontingent. Jak by asi dokázalo sanovat východní UA, když samo nemá dost pro sebe? A ukrást si (prostřednictvím otevřeného boje) dneska nic moc nedá, státy na západě mají dluhů až na půdu a sami toho moc nevlastní ...

- bojovou techniku nerozepisuji, ale není pochyb, že západní státy mají výrazně modernější techniku a vlastně i vyšší počty třeba u letadel.

Krom toho, kdyby se nějakým zázrakem dostalo RU moc hluboko, kdo by asi zastavil FR, anebo UK od nějakých preventivních (jaderných) úderů, které by se s lehkostí sobě vlastní zvrhly na jadernou válku? A to se furt bavím o tom, že by US (resp. TR) nezasahovalo, v opačném případě jsou ty poměry tak silně v neprospěch RU, že by se po prvotním náporu RU na západ, karta rychle otočila a zase by to skončilo jadernou válku, protože by hrozilo NATO v Moskvě.
Takže osobně neočekávám žádné ruské přehlídky na západ od RU hranic (asi vyjma spřáteleného BY). Spíš očekávám vnitrostátní konflikty v BE, DE, FR, NL anebo UK ... s kým je asi jasný

Čísla jsem si vycucal z www.nato.int
www.globalfirepower.com

+ EDIT: videoDovětek:
To jestli jsou či nikoli OSN, EU či NATO impotentní, je věcí jejich členů. OSN tak byla vystavěna, pět stálých členů včetně RU a CN (poděkujte US, chcete-li, za jejich rozhodnutí z roku 1971) si může dělat s OSN co chce, resp. to může shazovat ze stolu. Pravidelně to dělají všechny země, včetně těch čistě demokratických, protože účel světí prostředky.
Jediný okamžik, kdy "zafungovala", bylo krátce po svém vzniku ve válce v Koreji, pak už jen faily.
EU a NATO jsou tvořeny výhradně správnými státy, takže jestli jsou impotentní, tak je něco špatně tam, nikoli "venku".
Osobně považuji EU a její vnitro-politiku za větší hrozbu, než kolik toho hrozí zvenčí Sad

Krom toho zkusme se podívat mimo konfliktní oblasti UA i jina, na bukem zmíněné Kosovo anebo na Tchaj-wan. Protože to je až "nebezpečně" podobné, akorát je to na druhé straně. Tchaj-wan, správně ale Čínská republika, nevyhlásil samostatnost, on sebe považuje za jediný správný nástupnický stát po Číně z před roku 1945. A to co je na pevnině (ČLR) je prostě jen "dočasně vzbouřené území, které dosud nebylo zpacifikováno pod kontrolu. Analogicky samozřejmě z druhé strany ...
A teď koho uznáme jako tu jedninou Čínu? Otázka by se zdánlivě vyřešila, kdyby TW přestal usilovat o sjednocení pod svou nadvládou a chtěl by být samostatný (což se možná stane, z těch dvou nejvýznamnější stran už to jedna nepřímo nadhodila, ale zatím jen došlo ke zrušení ministerstva pro sjednocení nebo jak se ten prázdný úřad jmenoval).
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684792 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ďakujem za excelentnu odpoveď. Naozaj poučné.


Ospravedlňujem za moje vyjadrenie ohladne buffer zone ono vlastne celkovo sa na to divam z pohladu z ostrvou kde naozaj cela táto oblasť je považovaná za nestabilnú a oscilujúcu no a viac menej nechanú napospas svojemu osudu, lebo sama nevie čo vlastne chce.


Ja som absolutne nehrotil veci do extrému, že by RU sa vyrútili zas niekde smer Berlin, oni nejsú magori a vedia si spočítať a nielen vojensky ale hlavne ekonomicky že takýto špás stojí hodne a nemožu si to dovoliť.
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684796 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

hele to je čistě můj názor, třeba se najde někdo (kdo bude chtít zabít čas, ono tohle mlácení prázdný slámy nic jiného není) a popíše svůj pohled na věc (jiný, nemusí být opačný, ale prostě dva lidi, tři názory)


tak je nestabilní, ono celé RU by bylo bez pevný ruky nestabilní, a většina postsovětských repoublik obecně; na Balkáně je to také nestabilní; UK a Skotsko stabilní jsou, ale kdo ví jak dlouho, navíc do toho zase můýe vstoupit Severní Irsko; Španělsko se také musí držet pevnou rukou; Afrika tak jak je nakreslená z Evropy, je taky vysoce nestabilní; celá střední Amerika má taky plno problémů, v Asii detto ...
stabilita je jen přání, podobně jako další zhovadilý výrazy, který jsou populární (objektivní, pravdivý, normální, ...)


jasně, dost často si za to ty národy můžou sami. Může RU za to, že dle BIS máme sovětský výklad moderních dějin? no jestli ano, tak je to sakra dobrá práce, ale spíš ne, to jen my máme debilní politiky a státní zaměstnance (které, tak to si vyberte dle libosti), a tohle lze aplikovat na každý stát, ono totiž vinu házet na toho přespolní je tak snadné Smile


tak dovolit by si ho mohli, ale co by z toho měli i kdyby to vyšlo? zničené území, nové, ale nas*ané obyvatelstvo (v našem případě i ozbrojené), mezinárodní izolace ... ale co ty pozitiva? Tak rozšířili by si to nárazníkové pásmo, ale pak už mne víc nenapadá, třeba někdo doplní
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684798 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

nechapu smysl cele teto debaty. Jak bylo receno uz na zacatku, je to o tom, kam to MY chceme zaradit, a nic nez zarazeni do kategorie fora to neni, takze je to uplne jedno, kde to bude Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684811 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Suhlasim len sme sa tu trosku tak zasnene rozkecali.
URL : https://www.valka.cz/Hledisko-pro-uznani-ci-naopak-neuznani-okupovaneho-ci-osamostatneneho-uzemi-t248185#684815 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more