Main Menu
User Menu

Military history website

05.10.2020 - Sestavena úderná skupina letadlové lodě HMS Queen Elizabeth

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nová úderná skupina letadlové lodě (Carrier Strike Group) Královského námořnictva byla poprvé sestavena. Stalo se tak v rámci cvičení NATO Joint Warrior v Severním moři. Základním stavebním prvkem skupiny je letadlová loď HMS Queen Elizabeth. Ochranný doprovod sestává z britských torpédoborců s řízenými střelami HMS Diamond a HMS Defender (třída Type 45), amerického torpédoborce s řízenými střelami USS The Sullivans (třída Arleigh Burke), britských fregat s řízenými střelami HMS Northumberland a HMS Kent, nizozemská fregata s řízenými střelami HNLMS Evertsen a neupřesněný počet ponorek. Tato plavidla jsou schopná poskytnout letadlové lodi ochranu proti letadlům, střelám, ponorkám a hladinovým plavidlům.

HMS Queen Elizabeth nese 15 stíhacích letadel F-35B Lightning II (složené ze strojů 617. perutě RAF a stíhací útočné perutě námořní pěchoty 211) a 11 vrtulníků AW101 Merlin HM2 z 820. námořní letecké perutě. Skupinu podporují tanker RFA Tideforce a kombinovaný tanker a zásobovací loď RFA Fort Victoria.

V příštím roce by měla letadlová loď HMS Queen Elizabeth ukončit zkoušky a cvičení a vyrazit na první operační nasazení v čele britské Úderné skupiny letadlové lodě 21. Opět s částečným zastoupením plavidel a letadel z jiných států NATO.Zdroje:
www.royalnavy.mod.uk
www.savetheroyalnavy.org
www.flightglobal.com
www.defenceconnect.com.au
allhands.navy.mil
URL : https://www.valka.cz/05-10-2020-Sestavena-uderna-skupina-letadlove-lode-HMS-Queen-Elizabeth-t235734#651739Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.URL : https://www.valka.cz/05-10-2020-Sestavena-uderna-skupina-letadlove-lode-HMS-Queen-Elizabeth-t235734#651741Version : 0
MOD