Main Menu
User Menu

Military history website

25.12.2020 - USA: exploze nastražené bomby, 3 zranění

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Naštěstí jen 3 zraněné si vyžádala exploze nastraženého výbušného zařízení, které explodovalo v centru města Nashville ve státě Tennessee . Policie vyšetřuje výbuch jako záměrný čin. Policie byla přivolána k podezřelému zaparkovanému karavanu, po zběžné obhlídce si vyžádali zásah pyrotechniků. Ti byli na cestě když došlo k výbuchu. Zatím je tento zločin vyšetřován bez přesného určení zda šlo o terorismus (domácí nebo zahraniční (islamistický)), či kriminální čin. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Výbuchem byla v okolí poškozena řada domů. V důsledku exploze došlo i k několika požárům, které hasiči zvládli. Z dostupných údajů není jasné zda se v okolí nacházel nějaký možný zřetelnější cíl (kostel, synagoga ...), spíše se zde nachází více objektů občanské vybavenosti - zvláště obchody, restaurace a bary.

Zdroj:
www.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/25-12-2020-USA-exploze-nastrazene-bomby-3-zraneni-t237791#657355Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bylo zjištěno, že bombu odpálil dle všeho na místě sebevražedný útočník Anthony Quinn Warner (63), který pracoval jako IT technik. Jeho ostatky zde byly nalezeny. Motiv je doposud nejasný, vyšetřovatelé předpokládají, že Warner jednal sám a neměl komplice.

Zdroje:
www.seznamzpravy.cz
ct24.ceskatelevize.cz
URL : https://www.valka.cz/25-12-2020-USA-exploze-nastrazene-bomby-3-zraneni-t237791#657780Version : 0