Combat Mission II: Barbarossa to Berlin [2002]

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Včera sem si stáhl demo Barbarossa to berlin a zatím se tím trochu prokousávám, ale vypadá to vypadá, že se porozhlýdnu po nějaké full verzii, protože to je přesně typ her, který prostě můžu. Žádný zběsilý klikání a hordy jednotek - nechápu jak někoho můžou bavit hry typu Age of Empires
URL : https://www.valka.cz/Combat-Mission-II-Barbarossa-to-Berlin-2002-t271#30736 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Je tu někdo, kdo hraje tuto co do reality jednoznačně nejlepší hru z druhé světové války? Pokud tuto hru neznáte, mohu poskytnout bližší informace.
URL : https://www.valka.cz/Combat-Mission-II-Barbarossa-to-Berlin-2002-t271#1265 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more